Најубави девојки на Балканот?

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Најубави девојки на Балканот?

Пишување by Guest on Пон Јун 16 2014, 23:24

За мене девојките од Истра, Хрватска ни во бајките нема такви и Романките.

Guest
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by concrete on Вто Јун 17 2014, 11:03

еве_сега_одма напиша:За мене девојките од Истра, Хрватска ни во бајките нема такви и Романките.

Младост-лудост.., праксата покажува, а тоа се учи и потврдува со време, дека најубавите треба да се бараат меѓу оние кои ти се на растојание од должина на рака.., се друго е голуб на грани..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Сре Јун 18 2014, 00:46

concrete напиша:
еве_сега_одма напиша:За мене девојките од Истра, Хрватска ни во бајките нема такви и Романките.

Младост-лудост.., праксата покажува, а тоа се учи и потврдува со време, дека најубавите треба да се бараат меѓу оние кои ти се на растојание од должина на рака.., се друго е голуб на грани..... Very Happy Very Happy Very Happy

Е јбг ... младост лудост .. ќе трча. ќе трча ... по недостижни нешта
... ај има време, ќе сфати дека е доволно само да пружи рака и дофати нешто ... Very Happy 
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by punter ohrid on Сре Јун 18 2014, 03:54

ејј колку само ти избегале до рака додека ти си го држел двогледот со двете раце и си зјапал на погрешно место.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Сре Јун 18 2014, 09:39

Ebes mu mater taka e!
Dodeka zjapas i fantaziras vo dalecina ic ne primetues sto ti se mota i ispustas od pred nos.... Laughing
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by хан Ацо on Чет Ное 20 2014, 21:11

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 20 2014, 21:21

Neznam od kaj mu ideja za temava na Gostinot, ama pogoleme mozgalica ne mozel da smisli. Koj setal po bivsite Yu prostori znae za sto zboram! Dali vo Saraevo, Zagreb, Banja Luka, Belgrad, N.Sad, Bitola....pa Sofija ....... Sepak jas glasam za skopskite! Vprocem od tuka i si odbrav edna .... za stalno!Very Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 21:23

Sahara raj напиша:Neznam od kaj mu ideja za temava na Gostinot, ama pogoleme mozgalica ne mozel da smisli. Koj setal po bivsite Yu prostori znae za sto zboram! Dali vo Saraevo, Zagreb, Banja Luka, Belgrad, N.Sad, Bitola....pa Sofija ....... Sepak jas glasam za skopskite! Vprocem od tuka i si odbrav edna .... za stalno!Very Happy
Признај!
Колку пати си си рекол ... кај ја најдов кај се запустив .... Laughing Laughing Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by чучулига on Чет Ное 20 2014, 21:27

king2 напиша:Признај!
Колку пати си си рекол ... кај ја најдов кај се запустив .... Laughing Laughing Twisted Evil

Види го ти негооооооооо...


пу срам да ти е шо се обидуваш да подриваш нечија среќа.


Пффффф!
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 20 2014, 21:28

king2 напиша:
Sahara raj напиша:Neznam od kaj mu ideja za temava na Gostinot, ama pogoleme mozgalica ne mozel da smisli. Koj setal po bivsite Yu prostori znae za sto zboram! Dali vo Saraevo, Zagreb, Banja Luka, Belgrad, N.Sad, Bitola....pa Sofija ....... Sepak jas glasam za skopskite! Vprocem od tuka i si odbrav edna .... za stalno!Very Happy
Признај!
Колку пати си си рекол ... кај ја најдов кај се запустив .... Laughing Laughing Twisted Evil
Jok, taa mi go rekla toa! Twisted Evil

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 21:29

чучулига напиша:
king2 напиша:Признај!
Колку пати си си рекол ... кај ја најдов кај се запустив .... Laughing Laughing Twisted Evil

Види го ти негооооооооо...


пу срам да ти е шо се обидуваш да подриваш нечија среќа.


Пффффф!
Не ...  ма ..... тоа така од „милина“ се кажува понекогаш ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by чучулига on Чет Ное 20 2014, 21:37

Остај ти тие муабети...

ако му клајш мува дека не му е арно, страшна работа е то.

Биди свесен.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by чучулига on Чет Ное 20 2014, 21:41

Sahara raj напиша:Jok, taa mi go rekla toa! Twisted Evil

Абе немој...

и јас се чудам до ден денес оти домаќинот ме омажи....

и го прашвам... само ми се смешка.

пффф!
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 20 2014, 21:44

После хх години брак не се поставува прасанје дали ти е арно или не ти е арно! Се подразбира дека ти е арно!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 21:45

чучулига напиша:
Sahara raj напиша:Jok, taa mi go rekla toa! Twisted Evil

Абе немој...

и јас се чудам до ден денес оти домаќинот ме омажи....

и го прашвам... само ми се смешка.

пффф!
Па ќе се смешка, што друго да прави ...
... се плаши да не добие тава по глава ако криво те погледне ... Laughing Cool
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by хан Ацо on Чет Ное 20 2014, 21:45

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by чучулига on Чет Ное 20 2014, 21:46

Sahara raj напиша:После хх години брак не се поставува прасанје дали ти е арно или не ти е арно! Се подразбира дека ти е арно!

Јануари ќе биди 10 г.

Поарно да му е арно!!!

Laughing Laughing Laughing
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 20 2014, 21:47

Добро е додека ти се смешка. Лошо ке биде ако почне цвеќиња и скапи поклончиња да ти носи!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 21:49

Хану ...

... од почетокот на серијата ми се допаѓаше многу ...
..но сега шест години од почетокот, во најновава шеста сезона ... некако не е баш баш ..
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by чучулига on Чет Ное 20 2014, 21:51

king2 напиша:Па ќе се смешка, што друго да прави ...
... се плаши да не добие тава по глава ако криво те погледне ... Laughing Cool

Sahara raj напиша:Добро е додека ти се смешка. Лошо ке биде ако почне цвеќиња и скапи поклончиња да ти носи!

Ц ц ц ....

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by хан Ацо on Чет Ное 20 2014, 21:57

king2 напиша:Хану ...

... од почетокот на серијата ми се допаѓаше многу ...
..но сега шест години од почетокот, во најновава шеста сезона ... некако не е баш баш ..
Ти се види остарена девойката?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 01:27

хан Ацо напиша:
king2 напиша:Хану ...

... од почетокот на серијата ми се допаѓаше многу ...
..но сега шест години од почетокот, во најновава шеста сезона ... некако не е баш баш ..
Ти се види остарена девойката?
Еве од првата сезона
Еве и од новата сезона
Онаа Бони ,,,црната ... станала бонбонче ...

а Елена се на делови појавува и во паралелната серија ... Оригинали ... или .. Првобитни ..

.. за крај ..ај признај дека појма немаш за сериите туку најде бугарка на јутуб и ја плесна тука ... lol!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 21 2014, 17:10

Па како,яс живеам во шумата Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 17:27

А јас сум живеел во заблуда.Се си мислев дека живеете во некоја степа. Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 21 2014, 17:30

YAS напиша:А јас сум живеел во заблуда.Се си мислев дека живеете во некоја степа. Laughing
Погрешил си,живееме во шумата,немаме струя,немаме ТВ,немаме компютри No
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубави девојки на Балканот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот