Чичко Стоилко отиде во историјата...

Go down

Чичко Стоилко отиде во историјата...

Пишување by Guest on Пон Јун 16 2014, 17:27
Guest
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Чичко Стоилко отиде во историјата...

Пишување by king on Пон Јун 16 2014, 22:22

Како што слушам по вестите ... рушењето е со решение од општина Центар ....
.. како ли само си играат курташак со залижаниот... ова иде на негова душа ... lol! 
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чичко Стоилко отиде во историјата...

Пишување by concrete on Вто Јун 17 2014, 10:45

king2 напиша:Како што слушам по вестите ... рушењето е со решение од општина Центар ....
.. како ли само си играат курташак со залижаниот...  ова иде на негова душа ... lol! 

хе,хе сега со новобарокната реконструкција на зградата на ЕВН ќе се додатат доле соодветно дизајнирани  простори за истата намена , ама нема да се викаат кај Чичко Стоилко или како си беа, туку кај Баба Нијази, Нуне Бојаџиу и слично и ќе служат кошер храна... Very Happy Very Happy Very Happy 
Доста беше Стоилко и мрсни пљескаици, сега треба  рамковните да видат аир од историската победа во оперетската војна за људске правице.... Very Happy Very Happy Very Happy
..а залижаниот ко увек, тој е бе створен за да го јаде подебелиот крај на стапот....ужива у тоа... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чичко Стоилко отиде во историјата...

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 18:02

неможев да најдам некоја посоодветна тема али, ова силбо на партизанска стварно е на бонева силванова?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Чичко Стоилко отиде во историјата...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот