Филмови, препораки за гледање

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Пет Мај 22 2015, 23:26


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Пет Мај 22 2015, 23:28


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Пет Мај 22 2015, 23:32


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL on Пет Мај 22 2015, 23:35

jako ova so letackive MZ -ci  Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Саб Мај 23 2015, 23:05

Филм за вечерва...
... нешто од МАРВЕЛ продукцијата на суперхерои


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Пет Мај 29 2015, 02:36

The Walker

стар филм од 2007, добар.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL on Саб Мај 30 2015, 23:41

"Tri karti za holivud"
ubedlivo, edna od najjakite sceni so univerzalna i bezvremenska poraka Laughing Laughing Laughing
vreminja se menjaat, raznorazni orospiista i linguri doagjat-si odat, i kj nas vo primitivnava ni zemja, da ne "obucavaat na zvakanje i pienje", ama ova na scenava e SE' , smesteno vo 2 minuti. Laughing


za sekoj Makedonec, ima nekoja domasna prodadena orospija "Meri" sto ke mu pokazuva kako se dise vazduh, kako se jade, kako se pie, i slicni demokratski dostignuvanja od "najjacata svetska sila .." ( ima vo klipot Cool ),
posto kaj nas, neli, lugjeto ziveat vo zabludi i se primitivni..

filmot e od 1993 godina- ama scenava e univerzalna i epten aktuelna.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Пет Jул 03 2015, 08:48


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Пон Jул 06 2015, 21:29

Филм за вечерва, по критиките ми изгледа дека е интересен


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Сре Jул 15 2015, 04:00

Синоќа го гледав најновиот
Терминатор - Генезис

... со Шварци у главна улога ... нормално на неговиот тип на терминатор .... биолошкото покривно ткиво му стареело ...

.... значи пак почнуеме со 1984 година .... но сега малку се помешани две паралелни алтернативни реалности ...

.. и замисли главен негативц сега е Џон Конор ... Shocked Shocked

Скајнет сега е Генезис ...

... ебемлига ... ова со паралелните реалности веке станува клише ... со тоа први почна оние у Стар трек ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by concrete on Сре Jул 15 2015, 09:10

king напиша:Филм за вечерва, по критиките ми изгледа дека е интересен

Јас па King,  штом ќе видам сличка каде од глава излегуваат смешни цевчиња НЕ ГО ГЛЕДАМ. Само будала режисер и уште побудала сценарист и продуцент имаат до толку машта за некоја таква работа. А може си е добра идеата , но не ме интересира.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Сре Jул 15 2015, 10:44

Мене овај филм многу ме бендиса


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL on Вто Jул 21 2015, 17:23

Rambo... PAK! scratch
 http://english.alarabiya.net/en/variety/2015/07/18/Rambo-will-not-be-fighting-ISIS-.html
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Сре Jул 22 2015, 10:34

Пред недела или две го гледав и уживав и незнам оти изумив да го клам овде ама арно па, поарно да е забаено одколку забораено


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Пет Jул 24 2015, 01:06И цел го имало 


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Вто Jул 28 2015, 21:59

Филм за вечерва

Barely Lethal

Уште една варијација на веќе заборавениот француски оригинал Никита ...

... но овој пат, за елитни агенти, убици, шпиони ... не обучуваат осудени престапници туку напуштени деца.....


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Саб Aвг 01 2015, 00:52Го изгледав и ич не е лош филм.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Чет Aвг 06 2015, 23:44

Филм за вечерва

The Escort

.... секси комедија која се бафта со проституцијата на високо ниво ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Чет Aвг 20 2015, 17:12


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Чет Сеп 03 2015, 22:35

Филм за вечерва

Entourage (2015)
Bioskopska verzija nagrađivane televizijske serije sa originalnom glumačkom postavom! Filmska zvezda Vinsent Čejs (Grenier), zajedno sa svojim drugarima, Erikom (Connolly), Turtlom (Ferrara) i Džonijem (Dillon), vraća se i ponovo posluje sa super-agentom Arijem Goldom (Piven). Društvo ima neke nove ambicije, ali su i dalje povezani kao i pre, što se najbolje vidi dok krstare jedinstvenim i vrlo živopisnim svetom Holivuda.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Пет Сеп 04 2015, 23:16

Филм за вечерва


Area 51 (2015)

...филмот е сниман ко документарно селфи ...
... група дечки упаѓа во зоната Ареа 51 ... а таму ...!!!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Саб Сеп 26 2015, 01:36

Го изгледавне ме бендисва клавањето во еп шупливи женишта шо појма немат кои се, шо се, и како се.

Веројатно е актуелно то и ај да се комерцијализира....

Би рекла дека ова е глобално бедно време.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига on Вто Сеп 29 2015, 23:33

Го гледам


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Чет Окт 08 2015, 21:07

Пред некој ден во тамата за игрици пцуев зошто го одложиле најновото продолжение на франшизата Hitman ... но еве за вечерва го имаме како филм за гледање..


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king on Пет Окт 16 2015, 23:12

Филм за вечерва...

The Martian ... еве ви трајлер па сами погледнете ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот