Путин, Русија пред и со него

Страна 4 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Вто Окт 21 2014, 19:20

кнез напиша:Путин за сите функционери од Западот,почнувајќи од Оланд па се до Обама,е вселенски играч и толку е доминантен да нема споредба,само скоро сум сигурен дека нивните главни играчи не се и нивните главни функционери(што е директно рушење на демократијата и воспоставување на кадифена демократија,поим што тие го употребуваат а јас мислам дека тоа е прикриена внатрешна финасиска диктатура)зошто едноставно не е можно тие да им се потенцијалите за Обама или Оланд да се на тие позиции.
Ако тоа е така тогаш мора да има само еден залучок а тоа е дека некој друг е главен во тие земји,што ќе рече дека тие во нивната суштина се најнедемократски држави на светот.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 19:36

кнез напиша:
кнез напиша:Путин за сите функционери од Западот,почнувајќи од Оланд па се до Обама,е вселенски играч и толку е доминантен да нема споредба,само скоро сум сигурен дека нивните главни играчи не се и нивните главни функционери(што е директно рушење на демократијата и воспоставување на кадифена демократија,поим што тие го употребуваат а јас мислам дека тоа е прикриена внатрешна финасиска диктатура)зошто едноставно не е можно тие да им се потенцијалите за Обама или Оланд да се на тие позиции.
Ако тоа е така тогаш мора да има само еден залучок а тоа е дека некој друг е главен во тие земји,што ќе рече дека тие во нивната суштина се најнедемократски држави на светот.

хе, хе....нормално , ама ако гласно тоа го кажеш , од одма следи квалификација дека бладаш за некаква завера и дека со неа некои кошер американци , ама ич врска немаат..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Вто Окт 21 2014, 19:57

Па ако само малку објетивно го погледаш американските претседатели веднаш ќе забележиш една невидена карикатуралност во нив а од друга страна имаш една држава која има брилијантни умови во било која област,индустрија што татни и врвна технологија големи мислители на општествените и екномските науки.
Сигурен сум дека тие претседатели се Ким Кардашијан во политичка смисла,т.е. истренирани позери и глумци кој фино изгледаат во окото на еден просечен американец кој е слеп и не може да направи разлика помеѓу интелегенција и инстант убавина.
Тие се само исфлени медиски играчи овозможувајќи им на овие другите(на главните) на мира да работат.
А теоријата на Заговор е измислена токму од заговорниците и играчите на таа теорија.
Very Happy Very Happy

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 20:05

кнез напиша:Па ако само малку објетивно го погледаш американските претседатели веднаш ќе забележиш една невидена карикатуралност во нив а од друга страна имаш една држава која има брилијантни умови во било која област,индустрија што татни и врвна технологија големи мислители на општествените и екномските науки.
Сигурен сум дека тие претседатели се Ким Кардашијан во политичка смисла,т.е. истренирани позери и глумци кој фино изгледаат во окото на еден просечен американец кој е слеп и не може да направи разлика помеѓу интелегенција и инстант убавина.
Тие се само исфлени  медиски играчи овозможувајќи им на овие другите(на главните) на мира да работат.
А теоријата на Заговор е измислена токму од заговорниците  и играчите на таа теорија.
Very Happy Very Happy

Теорија на заговор... ако не би имало можен заговор ни би имало ни теоријата.

Во демократско општество, умовите, веројатно би биле потенцирани и поттикнувани за хумани достигнувања а не експлоатирани и злоупотребувани.

Кое е последното достигнување на брилијантните умови за општо добро?
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 20:09

кнез напиша:Па ако само малку објетивно го погледаш американските претседатели веднаш ќе забележиш една невидена карикатуралност во нив а од друга страна имаш една држава која има брилијантни умови во било која област,индустрија што татни и врвна технологија големи мислители на општествените и екномските науки.
Сигурен сум дека тие претседатели се Ким Кардашијан во политичка смисла,т.е. истренирани позери и глумци кој фино изгледаат во окото на еден просечен американец кој е слеп и не може да направи разлика помеѓу интелегенција и инстант убавина.
Тие се само исфлени  медиски играчи овозможувајќи им на овие другите(на главните) на мира да работат.
А теоријата на Заговор е измислена токму од заговорниците  и играчите на таа теорија.
Very Happy Very Happy
Еден полски филозоф и публицист, петник по свет ,посматрач и хроничар на работите пред некое време имаше еден многу занимлив , добро разработен и аргументиран текст. Мислам дека можам да го најдам зачуван во мојот архивски диск, па ќе го постирам.
................поентата беше дека , ако се земе како дефиниција на мерка поимот ИСПРАН МОЗОК, тој многу експлицитно докажа дека тоа е денес просечниот жител на западната демократија. Далеку повеќе од било кој друг , по кои пак западните глобалисти и нивните гласоговорници најмногу пљукаат... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Вто Окт 21 2014, 20:12

concrete напиша:
Еден полски филозоф и публицист, петник по свет ,посматрач и хроничар на работите пред некое време имаше еден многу занимлив , добро разработен и аргументиран текст. Мислам дека можам да го најдам зачуван во мојот архивски диск, па ќе го постирам.
................поентата беше дека , ако се земе како дефиниција на мерка поимот ИСПРАН МОЗОК, тој многу експлицитно докажа дека тоа е денес просечниот жител на западната демократија. Далеку повеќе од било кој друг , по кои пак западните глобалисти и нивните гласоговорници најмногу пљукаат... Very Happy Very Happy

Контрадикторно.
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Окт 21 2014, 20:18

чучулига напиша:
concrete напиша:
Еден полски филозоф и публицист, петник по свет ,посматрач и хроничар на работите пред некое време имаше еден многу занимлив , добро разработен и аргументиран текст. Мислам дека можам да го најдам зачуван во мојот архивски диск, па ќе го постирам.
................поентата беше дека , ако се земе како дефиниција на мерка поимот ИСПРАН МОЗОК, тој многу експлицитно докажа дека тоа е денес просечниот жител на западната демократија. Далеку повеќе од било кој друг , по кои пак западните глобалисти и нивните гласоговорници најмногу пљукаат... Very Happy Very Happy

Контрадикторно.

...могуче Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Arhimed on Сре Окт 22 2014, 17:11

concrete напиша:................поентата беше дека , ако се земе како дефиниција на мерка поимот ИСПРАН МОЗОК, тој многу експлицитно докажа дека тоа е денес просечниот жител на западната демократија. Далеку повеќе од било кој друг , по кои пак западните глобалисти и нивните гласоговорници најмногу пљукаат... Very Happy Very Happy
Мислам дека овде постирав http://veternica.macedonianforum.net/t44p30-topic#1746
Four months ago, barely anyone here had even heard of ISIS. They were just another Sunni extremist group, more or less as violent as the Mexican drug cartels operating right on America’s southern border.
Eight months ago, President Obama mockingly compared ISIS to a “jayvee” – a junior varsity team, playing out of its league.
Now, after a couple of public beheadings of American reporters, the mightiest nation in human history is suddenly scared.
Луѓето немаат време за политика, веруваат тоа што ќе видат/чујат на вести (радио, ТВ, интернет, ...)

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 00:54

..дали добро разбрав,  Обама му рекол у очи  у Австралија дека , ако некој е моќен да го запре дивеењето на Путин и Русија...тоа е  УСА , а оној англискиот лајавац на кусо американско кошер јуженце уште додал дека Путин е бетер од Хитлер, а Русија архетип на фашузам ко нацистичка германија???? Cool
...се надевам не сум разбрал добро....
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 10:28

и да си разбрал и да не си разбрал, они се од иста. односно ист газда имаат и едните и другите. ко бранко љубчо и грујо кај нас. газдата се вика cash ама не на танго партнерот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 11:11

Centarec напиша:и да си разбрал и да не си разбрал, они се од иста. односно ист газда имаат и едните и другите. ко бранко љубчо и грујо кај нас. газдата се вика cash ама не на танго партнерот.
Re број , Re  број младиќу..., треба поише да ме читаш, а и да се задубуеш у материјалот. Јес да така ти личи, ама НЕ Е ИСТО АМА ИЧ.... Very Happy Very Happy Very Happy
Друга е банката....и друга е валутата...
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 12:46

по моето уверување да беше ко на филмоите до сеа ќе се збичеја едно 100 пути.

тоа ти е исто ко кај нас, ги утепуваат децана кај смилковско езеро настануе тензија кај просечниот народ, позадински се одвива некој тежок криминал додека вниманието се одвлекува. на крај искачаш со изјава - имаме недоразбирање ама ете функционираме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by OSA on Нед Ное 16 2014, 13:02

Centarec напиша:по моето уверување да беше ко на филмоите до сеа ќе се збичеја едно 100 пути.

тоа ти е исто ко кај нас, ги утепуваат децана кај смилковско езеро настануе тензија кај просечниот народ, позадински се одвива некој тежок криминал додека вниманието се одвлекува. на крај искачаш со изјава - имаме недоразбирање ама ете функционираме.
mislish deka za vakov "bolen um"  ima lek ...ne veruvam ....ova da go "napravish" i toa bukvalno po toj redosled ko shto si go pishal ,i nikoj nishto nemoze da napravi za da gi promeni neshtata ??????mislam deka seushte ne se "rodil 'ili mozebi ne se "nashol "drug so izopachen UM ,pa da mu dojde dovaka na ovoj rezim ...ova se tolku redki "primeroci 'shto so godini treba da se baraat ....mislam deka koj i da beshe na mestoto na segashnata opozicija ,nemashe da napravi nishto poveke ,ke povtoram ushte ne e najden sparing partnerot na monstrumov 
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 13:36

мислам дека вие двајца, салонски опозицонери у принцип.., само се заебавате. Уште многи одамна легендарниот крал Радован III  убаво ви кажа...треба само сите да викнат: мрш у лепу пизду материну.. Просто е ко ракетен мотор, ама ај оди направи го...
Сегашната опозиција нормално дека е таква каква е...па таа бе ја измисли и почна пљачката и уништувањето на Македонија....го глоцна најмрсното...сите после нив само цицаат скоро суви коски.
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 14:09

немој да дефокусираш со опозицијата.

не е опозицијата таа што го има александар николовски кој ние го раниме со 2000 евра плата за да вика дека 100 евра во македонија се боље од 100 евра у германија.

не е опозицијата таа што матер му еба на скопјето со кичерајска стиропорска архитектура.

не е опозицијата таа што напраи дисперзирани студии за провинцијата да се осеќа ко на сорбона у штип па сеа одеднаш ке се праи тестирање на знаењето и квалитетот.

не е опозицијата таа што има министер за здравство што е на ратна нога со цела клиника а крајниот лузер е пациентот.

не е опозицијата таа што пушта фискални каси секоја година различни и што вади по 600 евра од секоја фирма за противуставен закон за фискални за на крај пак да им рече шалили смо се.

не е опозицијата таа што фаворизира свои фирми за разно разни тендери, и ги штити од разно разни инспекции.

не е опозицијата таа што со албанскиот партнер има тендер коалиција на сметка на спорадични бодења со нож по автобуси на недужни граѓани.

не е опозицијата таа што има мвр во служба на партијата.

опозицијата е мртва. власта е крива за се друго.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 14:19

..како мртва бе.., што кажуеш???  , а кој тоа иде од врата на врата??? Јеховини сведоци???  Прирачникот за комуникација со пучанство им е како од кај нив купен од нивниот web-shop.
И не е стиропорна, туку е пенобетонска, једино изгледа незнаат како да ја направат и незапалива...недоучиле до крај , или купиле дипломче кај  проф.др.др бојо Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by OSA on Нед Ное 16 2014, 14:32

samo nakratko ...dolgoto objasnuvanje ti go pisha centarec ....samo ako se najde nekoj "pobudala " moze da ne spasi ...epten otide predaleku ovaa tajfa ...vo 2008 g pa i taka i taka ,se nadevavme no sega koga se e na BATKO DJORDJIJA   nemoze nikoj nishto da napravi ...site shto probaa i mu kontriraa gi snema ....kolku samo zrtvi ima strav mi e da brojam ...zrtvi od ovoj rezim....a ovoj rezim ne se BUTKA NIKAKO ...eve edno taze razmisluvanje na LJUbco  veli VMRO -NP e rasadnik na site glavni faci vo drzavata ,site direktori ,sovetnici zamenici na direktori se od redovite na narodna  ...znaci tie KADRI vredat shtom gi stavil gujo na taka odgovorni pozicii ....pa zoshto site DEVET godini nikoj ne gi glasashe dodeka bea chlenovi na NP ,a glasaat za DPMNE koja ja prakticira vlasta so kadar od narodna ...e sega ima dve tezi ....izborite se falsifikuvani (ova veke e garancija )ili narodot e mnogu isplashen i glasa pod pritisok ...no nikako ne e ovaa vlast i se shto odi vo komplet so nea REALNO I VISTINITO ,no nema drugo ,seushte ne ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 14:43

concrete напиша:..како мртва бе.., што кажуеш???  , а кој тоа иде од врата на врата??? Јеховини сведоци???  Прирачникот за комуникација со пучанство им е како од кај нив купен од нивниот web-shop.
И не е стиропорна, туку е пенобетонска, једино изгледа незнаат како да ја направат и незапалива...недоучиле до крај , или купиле дипломче кај  проф.др.др бојо Very Happy Very Happy Very Happy

мртва е бе, можат кај сакаат да отидат што сакаат да напраат. мртва е и заев го знае тоа, затоа ќе офикари некоја "бомба" која нема да биде успешна а он ќе си даде мотив за негово конечно одење од политиката.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by reiter on Нед Ное 16 2014, 15:04

kirenaumov.wordpress.com/2014/10/24/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8-%D1%99%D1%83%D0%B1%D1%87%D0%BE/

оваа колумна на Кире како да се протна низ мала врата ама и истата остана во друга празна просторија како никој да не ја виде и искоментира или едноставно Кире го пукна фишекот - ќор.Можеби се бара кривица на друга страна а Кире игра оро за кој и самиот незнае дали орото е народно,забавно или диско.
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Admin on Нед Ное 16 2014, 16:06

за Макединска опозиција, за политичката инфантилност на Заев и за останати ликови од таа трагикомедија има соодветни топици...овде само за Русија Матушка, Путин Велики и хиените кои ржат  и се облизнуваат на мирисот од  богатствата на Сибир...ОК???
avatar
Admin
Admin

Posts : 140
Join date : 2013-01-10

http://veternica.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Сре Ное 19 2014, 22:56

Руско ѕвечкање со оружје на Балканот

Руско-српската воена вежба „Срем 2014“ претставува демонстрација на воена моќ на Русија и потврда дека земјата не само економски и политички, туку и воено може да интервенира на Балканот, сметаат аналитичари од регионот.

..................
....................

http://www.dw.de/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%95%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%82/a-18070999?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

хе, хе, хе .... ах тие страшни руси ....
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 23:16

king2 напиша:
Руско ѕвечкање со оружје на Балканот

Руско-српската воена вежба „Срем 2014“ претставува демонстрација на воена моќ на Русија и потврда дека земјата не само економски и политички, туку и воено може да интервенира на Балканот, сметаат аналитичари од регионот.

..................
....................

http://www.dw.de/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%95%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%82/a-18070999?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

хе, хе, хе .... ах тие страшни руси ....
хе хе Руссија, што би рекол Черчил: загатка завиткана со мистерија во кутивче за енигма Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by OSA on Сре Ное 19 2014, 23:46

concrete напиша:
king2 напиша:
Руско ѕвечкање со оружје на Балканот

Руско-српската воена вежба „Срем 2014“ претставува демонстрација на воена моќ на Русија и потврда дека земјата не само економски и политички, туку и воено може да интервенира на Балканот, сметаат аналитичари од регионот.

..................
....................

http://www.dw.de/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%95%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D1%98%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%82/a-18070999?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

хе, хе, хе .... ах тие страшни руси ....
хе хе Руссија, што би рекол Черчил: загатка завиткана со мистерија во кутивче за енигма Wink
more takvi ko cherchil da ima sega ,druga muzika ke se sviri ....i toa golema zagatka vo malo kutivce
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Чет Ное 20 2014, 07:24

Черчил е една од битангите кои  имаат многу народ сјебано во име на круната и својата лична разузданост...голем  ум малтене a Beautiful Mind..., aма далеку од  нешто што би се нарекло хуман створ.
А Руссија...матрешка...баш ме интересира колкава е најмалата... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 20:58

avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот