Путин, Русија пред и со него

Страна 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Ное 09 2016, 20:54

avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пет Ное 11 2016, 12:37

Какви руси, ние го донесовме Трамп на власт .... Twisted Evil

http://it.mk/mark-zakerberg-idejata-deka-lazhnite-vesti-na-facebook-vlijaele-na-izborite-e-luda/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Пет Ное 11 2016, 19:48

A be se od nas pocnalo. I amebite gi nacrtavme..

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14197
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пет Ное 11 2016, 20:20

avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Чет Ное 24 2016, 23:23

Добар е .... хихихи


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пет Ное 25 2016, 19:30

И „Нико“ стана русин.... Very Happy Very Happy

 http://lokalno.mk/foto-putin-mu-go-predade-na-stiven-segal-pasoshot-za-drzhavjanin-na-rusija/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Сре Дек 21 2016, 11:14

Эх, раз, еще раз, Алферова-Чернышев.flv - YouTube
Навка-Костомаров - Кони привередливые - YouTube
Зошто кај нас не го даваат ова ? Very Happy  Sad

кнез

Posts : 611
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Сре Дек 21 2016, 11:44

кнез напиша:Эх, раз, еще раз, Алферова-Чернышев.flv - YouTube
Навка-Костомаров - Кони привередливые - YouTube
Зошто кај нас не го даваат ова ? Very Happy  Sad

.... немаат време од разно разни ѕвездички и ѕвезди на гранд и пинк .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 21 2016, 14:02

кнез напиша:Эх, раз, еще раз, Алферова-Чернышев.flv - YouTube
Навка-Костомаров - Кони привередливые - YouTube
Зошто кај нас не го даваат ова ? Very Happy  Sad
...што си наивен бе ( наивен еуфемизам за мутав)  па каде овие соросоидите , а мораме да признаеме , вака или така господарат со нашите медиуми.. би допуштиле такво нешто.... За нас само фарбање фасади и Груеви ватрени говори ( ала ленин на трактор или боки бургија на гајба)како ќе им ебе матер на тие кои ги подбуцнуваат молерите... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Сре Дек 21 2016, 16:24

Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи

кнез

Posts : 611
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 21 2016, 16:37

кнез напиша:Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи
јеби га 20 25 години сељачаана на власт и во сите пори на системот прави тоа, не очекуваш ваљда да испили некој Карузо или Марија Калас Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Сре Дек 21 2016, 19:47

concrete напиша:
кнез напиша:Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи
јеби га 20 25 години сељачаана на власт и во сите пори на системот прави тоа, не очекуваш ваљда да испили некој Карузо или Марија Калас Very Happy Very Happy Very Happy
Баш така.
25 години на власт доаѓаат просечни или подпросечни лиѓе кои никако не можат да трпат некој надпросечен зошто со тоа се чувствуваат мали а во исто време и не можат да препознаат квалитет.Е тоа е Македонија во овие 25 години.
А какви прекрасни луѓе има оваа земја,барем по двајца тројца во секоја област.
Мораме ако веќе не е доцна да создадеме пат по кој би можеле нашите најдобри луѓе да се најдат на највисоките места.

кнез

Posts : 611
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 21 2016, 22:31

кнез напиша:
concrete напиша:
кнез напиша:Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи
јеби га 20 25 години сељачаана на власт и во сите пори на системот прави тоа, не очекуваш ваљда да испили некој Карузо или Марија Калас Very Happy Very Happy Very Happy
Баш така.
25 години на власт доаѓаат просечни или подпросечни лиѓе кои никако не можат да трпат некој надпросечен зошто со тоа се чувствуваат мали а во исто време и не можат да препознаат квалитет.Е тоа е Македонија во овие 25 години.
А какви прекрасни луѓе има оваа земја,барем по двајца тројца во секоја област.
Мораме ако веќе не е доцна да создадеме пат по кој би можеле нашите најдобри луѓе да се најдат на највисоките места.
..нема шанса , овие потпросечниве најчесто простаци не се случајни личности , сите се одбрани, товени па ракоположени да си ја свршат работата , за после ако малку им дошол некој залутан памет да завршат како средно богати европски бизнисмени , или во екстрем обесени ко Садам.Нема шанса за прекрасни луѓе , уште на прва контрола на квалитет се отфрлаат у шкарт.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Нед Дек 25 2016, 22:23

http://telegraf.mk/aktuelno/svet/ns-newsarticle-padot-na-ruskiot-avion.nspx

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пет Јан 20 2017, 05:54


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пон Апр 17 2017, 18:26

http://www.ewdn.com/2017/04/11/after-apple-google-and-netflix-facebook-agrees-to-pay-russias-new-vat-on-digital-content/
avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Вто Мај 02 2017, 15:06

На денешен ден Црвената Армија го освои Берлин.
Голема чест ми е што можам да им оддадам почит на бесмртните херои на Црвената армија кои поднесоа неверојатна жртва за да останат слободни луѓе.
Бесмртниот полкБЕСМРТНИ ПУК – руска песма са преводом на српски - YouTube

кнез

Posts : 611
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Мај 02 2017, 17:08

кнез напиша:На денешен ден Црвената Армија го освои Берлин.
Голема чест ми е што можам да им оддадам почит на бесмртните херои на Црвената армија кои поднесоа неверојатна жртва за да останат слободни луѓе.
Бесмртниот полкБЕСМРТНИ ПУК – руска песма са преводом на српски - YouTube
....јеби га Кнеже, кај нас имаш шарена ртеволуција , соросоидна...зајаци ја предводат Cool
avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Чет Мај 25 2017, 06:53

Изјавата на рускиот претседател Владимир Путин на средбата со претседателот Ѓорге Иванов дека писменоста е дојдена во Русија од македонската земја ги изненади и ги налути Бугарите. 

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/bugarite-luti-na-putin-pismenosta-vo-rusija-stignala-od-bugarija-a-ne-od

kaj bese taa, sklopotina... bugaristan,....? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing cheers lol!

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14197
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Чет Мај 25 2017, 10:39

VOL напиша:
Изјавата на рускиот претседател Владимир Путин на средбата со претседателот Ѓорге Иванов дека писменоста е дојдена во Русија од македонската земја ги изненади и ги налути Бугарите. 

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/bugarite-luti-na-putin-pismenosta-vo-rusija-stignala-od-bugarija-a-ne-od

kaj bese taa, sklopotina... bugaristan,....? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing cheers lol!
..полецка бе кај и да е ќе се освестат дека се творевина од нужда на русите да стават нога овде, на пола пат до Константинопол, кој и би го зафатиле да не беа англо-француските курви и нивниот нож у грб..
и дека се мешавина на македонските, татарските, турските и циганските хора...
Кај и да е ќе легнат на брашно, а изгубивме цели два века заради нивното лижење на австриски газови... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6372
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Чет Мај 25 2017, 12:00

concrete напиша:
..полецка бе кај и да е ќе се освестат дека се творевина од нужда на русите да стават нога овде, на пола пат до Константинопол, кој и би го зафатиле да не беа англо-француските курви и нивниот нож у грб..
и дека се мешавина на македонските, татарските, турските и циганските хора...
Кај и да е ќе легнат на брашно, а изгубивме цели два века заради нивното лижење на австриски газови... Very Happy Very Happy Very Happy
И што добија од тоа .... две национални катастрофи ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пон Јун 05 2017, 14:25

Путинофобијата добива комични размери ... Twisted Evil Twisted Evil


 http://tocka.com.mk/vesti/234100/najnovo-rusko-spionsko-oruzje-ili-super-mok-na-putin-ovaa-snimka-od-ruskiot-pretsedatel-go-zapali-internetot

п.с. ... за „путинофобија“ ставам copyright Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8960
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Јун 17 2017, 14:29

Хьюстонский проект для истребления славян | Политика | ИноСМИ - Все, что достойно перевода

кнез

Posts : 611
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот