Путин, Русија пред и со него

Страна 19 of 23 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Next

Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 16:14

чучулига напиша:оф топик...

вчера беше? небитно... чоек, брејкинг њуз падот на кинеската берза на цнн  во Македонија после следам и читам: мирен ден на берзата.

Оооооокеееееј.
ти се чудам на умот...со цел памет мислиш дека тоа нас не тангира  , нечија берза???? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Јан 16 2016, 16:53

Ние сме тешка провинција.Толку тешка да не знаат ни добро и прецизно да преведат вест од  англиски,толку лошо ја преведуваат да таа ја губи тотално поентата.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 17:17

кнез напиша:Ние сме тешка провинција.Толку тешка да не знаат ни добро и прецизно да преведат вест од  англиски,толку лошо ја преведуваат да таа ја губи тотално поентата.
?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Јан 16 2016, 18:17

Еве ќе ти дадам еден пример кој има врска и со темава.
Даваат ударна вест дека Борисов пак ќе го стартувал Јужниот Поток (сега под друго име)  а тоа е дадено за внатрешни потреби(на прашање на некој бугарски пратеник во врска со Јужниот Поток) и е толку иронично и цинично дека тој ќе барал цевките 100 посто да припаѓале на Бугарија а сите знаеме дека Русите не се сложија со тешката уцена (која беше пуштена од Америка а пренесена преку Борисов) за 50-50,туку бараа контролен пакет.И сега замисли да пуштиш таква една вест која е благо речена комична.Тоа е затоа што уредниците на сите наши средства за информирање тешки дилетанти во надворешната политика.Адржава што има такви уредници на јавните гласила не може да биде ништо друго туку тешка провинција која ништо не разбира што се случува во соседството а не во светот.
Да не пишувам за илјадници примери кои прочитани од светските гласила имаат сосема друга содржина и поента од истата вест пренесена на нашите гласила.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 18:28

Разбирам и се согласувам, фала ти за објаснувањето кнез Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Чет Јан 21 2016, 15:58

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Саб Јан 30 2016, 22:04

Некој се отрезнил

http://lokalno.mk/zargjanata-ruska-armija-nanese-visokotehnoloshki-shok-na-zapadot/

... не да не знаеле тие што требало да знаат, но така им чинело да ја замајаваат сопствената јавност, но сега кога во Сирија и околината русите решија да на светот јавно му прикажат дел од тоа што поседуваат и за што се способни... некој таму на запад глумат лудило ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Јан 30 2016, 23:55

king напиша:Некој се отрезнил

http://lokalno.mk/zargjanata-ruska-armija-nanese-visokotehnoloshki-shok-na-zapadot/

... не да не знаеле тие што требало да знаат, но така им чинело да ја замајаваат сопствената јавност, но сега кога во Сирија и околината русите решија да на светот јавно му прикажат дел од тоа што поседуваат и за што се способни... некој таму на запад глумат лудило ...
..добро бе до кога на нашиве портали ко lokalno.mk   ќе се пастираат текстови преведени од гугл преведувачот???? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Вто Фед 02 2016, 21:03


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Вто Фед 02 2016, 21:09

b92.
amerigovna.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 22:32


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Сре Фед 03 2016, 22:35

najjako e ona so penkalono koga ke mu go pribere ovoj tajkunov Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Чет Фед 04 2016, 18:17


Иван & синови ДОЛГОКУРОВИ...... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Чет Фед 04 2016, 18:19

125 milimetarski falusi Laughing
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 23:23

„Русија може да го прегази Балтикот за три дена“
Американски експерти тврдат дека НАТО го потценило Путин и е во безизлезна ситуација


http://www.mkd.mk/svet/analizi/amerikanski-eksperti-tvrdat-deka-nato-go-potcenilo-putin-i-e-vo-bezizlezna-situacija

Пак почнаа да плашат овци (своето население) со лошите руси ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Чет Фед 04 2016, 23:36

king напиша:
„Русија може да го прегази Балтикот за три дена“
Американски експерти тврдат дека НАТО го потценило Путин и е во безизлезна ситуација


http://www.mkd.mk/svet/analizi/amerikanski-eksperti-tvrdat-deka-nato-go-potcenilo-putin-i-e-vo-bezizlezna-situacija

Пак почнаа да плашат овци (своето население) со лошите руси ...
..а бе тие расипани џукели со замастени умови одамна ја пејат таа песна , упорно и упорно. Уште да објаснат со прости едноставни зборови ...КОЈ КУР И ТРЕБА НА РУСИЈА со своите 27 тешко вооружени баталјони ДА ПРЕГАЗУВА БИЛО КОГО,  па уште за 36 до 60 часа???? ШТО ДОБИВА СО ТОА????
Не ми се јасни овие новинарчиња желни за тираж , пари и слава...дал се многу итри , дал се многу дрчни , дал се многу глупави.., па мислат дека сите луѓе на светов се како нив и им веруваат???
Шаховските игри на американските генерали кои всушност и немаат друга работа..и смешните нивни резултати не се... ама баш никаква причина да им се обраќа внимание. освен ако не се работи за димна завеса потребна да ги затскрие нивните намери и припреми. Да не заборавиме... бабата олбрајт рече  Русија не би требело да ги поседува 65% од расположивите природни ресурси, а оној другиот евреин бжежински ..отворено заговара војна за таа цел...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 23:52

Западнаците во последниве векови (пред тоа нигде ги немало) освен  пљачка и експлоатација на туѓото ништо друго и не работеле .... дури и две светски војни во тоа име воделе ...
... тие кога би можеле ни две секунди не би размислувале да ја опљачкаат Русија .... пробаа турците, добија по прстите, проба она француското кускуле  со едно маде ..се заеба, проба Хитлер ... му дојдоа по пола европа и му ја ничкосаја Германија ....
... а сега ...богами е тешко некој и само да помисли на такво нешто а тек да проба ќе имаме нова супернова на небото ....
... а бе ...оној севернокорецот со три четири бомби ги дупи како сака .... задње му е ..ја бомбардира Јужна Кореја со употребена тоалет хартија ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пет Фед 05 2016, 16:14

http://www.mkd.mk/svet/vesti/gorbachov-prvpat-javno-prozbore-za-putin-i-kazha-prilichno-mrachni-raboti-se-sramam-od


..... аааааа ... се јавил гомнарот кој го поеба СССР ..... а бе да не беше Елцин да го вади од гомна ќе завршеше бетер од Гадафи

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Пон Фед 08 2016, 14:29

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=02&dd=08&nav_category=78&nav_id=1094349

браво шо не дозволиле напад врз сопствениот народ.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пет Фед 12 2016, 23:15

хихихи
Медведев: Емиграциската политика на Ангела Меркел е едноставно глупава

http://www.mkd.mk/svet/vesti/medvedev-emigraciskata-politika-na-angela-merkel-e-ednostavno-glupava

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Фед 28 2016, 14:59

докторов  ептен силеџија...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Пон Фед 29 2016, 23:41

Alah Akbar.. islamisticka zena..so  glava od dete.(devojce, Nastja, 3 ili 4 godinki..)
da ve ebe Akbar u supak da ve ebe Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

http://www.mkd.mk/svet/vesti/zhena-vo-crno-drzhi-otsechena-glava-na-dete-kaj-moskovskoto-metro-i-vika-alahu-akbar

http://www.mkd.mk/svet/vesti/jas-sum-terorist-jas-sum-vashata-smrt-uapsena-zhenata-shto-shetashe-so-detska-glava-vo


e srekja nejzina sto ja fatile ... ima od majka i matkata da ja propluka sega..


https://www.rt.com/news/333928-woman-severed-head-metro/
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Мар 01 2016, 08:00

...голем кур што ќе проплука.., тоа нема да го врати девојчето ниту нејзината мајка да бидне повторно нормална жена...
...треба дефинитивно да им се стави на маса на тоа муслиманите да си ги средат работите сами со себе и меѓу себе или следно ќе биде употреба на крпи за бришење патос..., ако беше за заебанција ...доста беше.
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Вто Мар 01 2016, 23:11


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 23 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот