Путин, Русија пред и со него

Страна 6 of 23 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next

Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Нед Дек 07 2014, 21:01

Kонкрит,

ги читаше коментарите на инфоворс за резолуцијата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Дек 07 2014, 22:09

чучулига напиша:Kонкрит,

ги читаше коментарите на инфоворс за резолуцијата?
................So, we go to Russia. We all knew that was going to happen. Arming and training goat farmers wasn't going to feed the war industry for ever. Russia takes physical control over Alaska without much trouble. The US government declares marshal law and basically goes to war with mericans in the lower 48. China with its brand new, and worlds largest, navy takes the pacific and Hawaii. Those "undocumented workers" everyone has been talking about are now 50mil strong and start their La Raza campaign to reconquer the Southwest. I am really curious to see what happens when the US lets loose the fullest potential of our military. Will the Hispanics split our military up? If invaded, will the government use martial law to disarm citizens or will it start handing out surplus automatic rifles and body armor? I'm kinda thinking I might be safer living in Alaska under russian rule. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
.........The day has come when US citizens go to Moscow to Defect from the American Empire Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Пон Дек 15 2014, 13:27


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пон Дек 15 2014, 14:41


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Вто Дек 16 2014, 11:48

Работава на големо се спрема за војна.
Прв пат во животот мислам дека е реално можна светска војна.
Кој ќе попушти и дали некој ќе попушти?
Не сум бил роден за кубанската криза да можам непосредно да го доживеам тоа време ама мислам дека тежината на ова време не е помала од тогаш.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Дек 16 2014, 23:13

хе,хе...
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Сре Дек 17 2014, 20:24

јака рубљава нешто деноиве? среќа што потпишаа договор со индија и кина. како поштено му го натепаа на путин од внатре да го сменат. америте се прљави до коске али се мајстори за да го напраат тоа. пак ке кажам, глуп е путин што дозволи и на даље организиран криминал и разно разни олигарси да му ја водат земјата а со тоа и концентрација на целата економија кон нафта/гас. нешто што цената други му ја контролираат.

ама таа словенска непрагматичност и тврдоглавост уште еднаш се докажува ко ненадјебив момент од нашето постоење. нормално ова не важи за сите вас што се осеќате антички.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 21:01

Centarec напиша:јака рубљава нешто деноиве? среќа што потпишаа договор со индија и кина. како поштено му го натепаа на путин од внатре да го сменат. америте се прљави до коске али се мајстори за да го напраат тоа. пак ке кажам, глуп е путин што дозволи и на даље организиран криминал и разно разни олигарси да му ја водат земјата а со тоа и концентрација на целата економија кон нафта/гас. нешто што цената други му ја контролираат.

ама таа словенска непрагматичност и тврдоглавост уште еднаш се докажува ко ненадјебив момент од нашето постоење. нормално ова не важи за сите вас што се осеќате антички.
човече знаеш ли што збориш???...имаш ли барем малку престава каква е реалната ситуација???  ..прво разноразните олигарси одамна се послушни и вредни пудлици, а америве , како ги нарекуваш тие мегало џукели, до таму дојдоа во својата немоќ, што веќе свесно одат на воена конфронтација.., буквално чикаат. Знаат дека се готови, ваквата игра со цената на нафтата може да трае уште макс.6 месеци , а Русија може барем 3 години да издржи без да трепне. И не се надај на сорос-студенти таму, да не спомињам Европа источната второстепена веќе мрзне...
Не е таму у Русија веќе она што беше...уште одамна.., и мислам дека Путин нема да ја направи грешката на Николај II никако, ни под разно... Very Happy Very Happy Very Happy
Инаку и  моржоите на Јукатан знаат дека било кој војна од поголем обим сега , по прецизна неприкосновена формула ќе биде нуклеарна од одма.., математиките покажуат дека нема место за никаква јалова предигра и петинг, ако не мислиш да бидеш единствениот спржен.
И што сеа, ќе ми кажуеш слаба рубља циле-миле , америчко мајсторство..у што бе мајсторство , неспособни се веќе прс у гз да си буцнат без да напраат невидена штета ... Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Сре Дек 17 2014, 21:06

времето ќе покаже дека сум у право. сепак и надаље има повеќе барања за виза за америка него за русија  Cool или и тоа е небитно : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 21:14

Centarec напиша:времето ќе покаже дека сум у право. сепак и надаље има повеќе барања за виза за америка него за русија  Cool или и тоа е небитно : ))
..апсолутно небитно, инерцијата на глупандерите е легендарна.....сакаш ли да ти го препратам мејлот од синот на еден мој пријател кој од завчера е во некое гратче негде покрај Орландо...??
....а бе овде е по депримирачко отколку кај нас....километри напуштени хали и друго слично....на улица само курви и бездомници гледаш ... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Сре Дек 17 2014, 21:26

абе од пуста депресија синот нејке да се врати, не од друго. сака да биде депримиран : )))

имаше историска шанса путин да ја сврти работата али не ја искористи. политички е поспретен од сите западњаци заедно, ама пустата словенска гордост да не заличи на западот во смисла на квалитет на живеење како и коруптивниот менталитет кој ограничува поширока дисперзија на богатството ќе го уништи унутра. 

и обама ке го изеде стапот кад тад, односно дво партискиот систем во америка, па јеботе џорџ вашингтон пред 200 години поштено им го кажа тоа. потребата од имање на ДРЖАВА чија што функција ќе биде вон уставна односно активно мешање во сите сфери на човечкиот живот, не е одржлива материја. а таков е за жал целиот свет во моментот. кажи го анархија кажи го како сакаш ама тоа е, односно кон тоа одиме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 21:35

Centarec напиша:абе од пуста депресија синот нејке да се врати, не од друго. сака да биде депримиран : )))

имаше историска шанса путин да ја сврти работата али не ја искористи. политички е поспретен од сите западњаци заедно, ама пустата словенска гордост да не заличи на западот во смисла на квалитет на живеење како и коруптивниот менталитет кој ограничува поширока дисперзија на богатството ќе го уништи унутра. 

и обама ке го изеде стапот кад тад, односно дво партискиот систем во америка, па јеботе џорџ вашингтон пред 200 години поштено им го кажа тоа. потребата од имање на ДРЖАВА чија што функција ќе биде вон уставна односно активно мешање во сите сфери на човечкиот живот, не е одржлива материја. а таков е за жал целиот свет во моментот. кажи го анархија кажи го како сакаш ама тоа е, односно кон тоа одиме.
добар е Путин , најдобар во моментов и единствена надеж дека е можна глобализација , која е неминовна , ама со човечки лик за добробит на сите. Всушност само со таква човечкиот род и сета жива природа можат да бидат среќни ( да употребам фин збор а?? Very Happy )
А зошто бе да ги ебе, и зошто да нема словенска гордост кога има германска на пример??? Кој кур се тие таму , башка сега  у поприличен шкрипац , кога сепак би требело да покажат бар малку понизност....а не и понатака да глумат Дубровачки госпари Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Сре Дек 17 2014, 21:38. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Сре Дек 17 2014, 21:38

путин, или било кој еден човек е единственат надеж за глобализација? зашто имаш за себе мислење дека си експериментален глушец? зашо ти треба путин, обама, меркел, грујо, бранко за да ти го диктира темпото?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by YAS on Сре Дек 17 2014, 21:38

Sesto na ovoj bel svet.Konkrit borec za globalizacija.Dal da placam ili da se smeam...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 21:41

Centarec напиша:путин, или било кој еден човек е единственат надеж за глобализација? зашто имаш за себе мислење дека си експериментален глушец? зашо ти треба путин, обама, меркел, грујо, бранко за да ти го диктира темпото?
никој бе тебе и мене не ни го диктира трмпото, ние ни немаме темпо..., сеа дискутираме за трендови  и прспективи, ко оние клошарине за берза, а и тие таму кои ги спомињаш се во принцип случајни личности..но олицетворение на трендови и концепти... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 21:46

YAS напиша:Sesto na ovoj bel svet.Konkrit borec za globalizacija.Dal da placam ili da se smeam...
Конкрете е човек на детантот и вистинската глобализација уште у време кога те носеле у киндергартен. Не мешај искривиколчено хазарско кошер гледање на светот и клањање на златното теле наречено ПРОФИТ со вистинската хумана глобализација како можност за максимални шанси за сите.
А то што ти од носот подалеку со тие сдсм-цвикери ништо не гледаш , тоа е само твој проблем... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

... и смејсе ..поздраво е... Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Сре Дек 17 2014, 21:47

Centarec напиша:абе од пуста депресија синот нејке да се врати, не од друго. сака да биде депримиран : )))

имаше историска шанса путин да ја сврти работата али не ја искористи. политички е поспретен од сите западњаци заедно, ама пустата словенска гордост да не заличи на западот во смисла на квалитет на живеење како и коруптивниот менталитет кој ограничува поширока дисперзија на богатството ќе го уништи унутра. 

и обама ке го изеде стапот кад тад, односно дво партискиот систем во америка, па јеботе џорџ вашингтон пред 200 години поштено им го кажа тоа. потребата од имање на ДРЖАВА чија што функција ќе биде вон уставна односно активно мешање во сите сфери на човечкиот живот, не е одржлива материја. а таков е за жал целиот свет во моментот. кажи го анархија кажи го како сакаш ама тоа е, односно кон тоа одиме.
nemoj da zemes za zllo-nisto licno,ama pogolema glupost bogami nemam videno za ovaa nedela...


DRZAVA kade sto DRZAVATA se vmesuva , kontrolira, podrzuva, educira, gradi , kaznuva- na SITE nivoa I SITE sferi- IMA idnina da ostane drzava - vo idnina. koja MONARHIJA propadnala vo Evropa? NAJBOGATITE I NAJSTABILNI drzavi se MONARHII.
primeri,
-nezavisnosta na Skotska? zar nekoj navistina mislese deka belosvetskata V. Britanija, poranesen "boxer vo super teska" ke dozvoli docepuvanje? Im gi pomati smetkite na sekoe nivo I sfera na, skotskite separatist.VB e - kraltstvo!
-Danska e kralstvo. nemam komentar za Danska. sama po sebe se objasnuva
-Norveska e kralstvo
-Svedska e kralstvo
-Holandija e kraltstvo
-Spanija e kraltstvo... zarem nekoj ke pomisli deka IZVOROT na kultura, vlijanie , jazik, tradicija... koj ja "zarazi CELA juzna Amerika, I ogromen del od Severna, ke se stopi zaradi edna Baskija??
- Portugalija..
- Treba li da prodolzam...?
Azija? Japonija ...?  Brunei? Saudijska? Katar? Emirati....?

apropo "tvrdnjata" za mesanjeto na drzavata vo se I sesto: vo dobar del od spomenative DRZAVATA ( toa sum jas, demek kralot-sultanot-carot) se uci I opejuva uste od mali noze, vo gradinkite I ucilistata! Golem broj na fondovi se direktno injektirani od -DRZAVATA. Istoto I so univerziteti, insituti..

Koja drzava finansira stetni za drzavata  , organizacii? Ama zatoa UVEZENI nevladini organizacii, ZNAAT DA BIDAT antidrzavni!

ovde ke ja prekinam prikaznata za monarhiite..

nesto aktuelno: drzavi so JAK pretsedatelski system ( moderna verzija na - monarhija so FUHRER na vrvot namesto monarh>?)

USA: drzavata e SEKADE. odi na 4. juli zapali zname americko na utakmica. ili... voopsto ZAPALI ZNAME na bilo koja utakmica  ne mora da e samo na 4. juli!  toa e nepoznato za niv duri.-
mozabi malku znaat, ama NAOPAKU zavrteno zname americko do vremeto znaci ponizuvanje ( ima I drugi znacenja..) , poraz.. za takvo nesto , obicnite ameri se tepaat, a drzavata ne prostuva.

RF: epten e nedemokratski I pederski od Putin sto ne dava da ima pederi u vojska neli? e da, ama za pederoglobalistite. zatoa sto nikoj ne im brani da se pederisuvaat , bre, ama ne javno, zatoa DRZAVATA gleda da opravi kolku tolku, na smetka na "covekovite prava" .. Koi br prava, za istopolni brakovi??


Makedonija: nema da ja komentiram. Politika doma, na forumi, ne praktikuvam. samo ke kazam deka bez razlika koj e na vlast- PEENJETO na nacionalnata himna  vo ucilistata pred casovi, go jakne nacionalnoto custvo. Vo toa nema NIKAKVI stetni pozadini I posledici. toa e moja percepcija..
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by YAS on Сре Дек 17 2014, 22:04

concrete напиша:

Конкрете е човек на детантот и вистинската глобализација уште у време кога те носеле у киндергартен. Не мешај искривиколчено хазарско кошер гледање на светот и клањање на златното теле наречено ПРОФИТ со вистинската хумана глобализација како можност за максимални шанси за сите.
А то што ти од носот подалеку со тие сдсм-цвикери ништо не гледаш , тоа е само твој проблем... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

... и смејсе ..поздраво е... Wink
Poleka bre ciglo,na kraj ke ispadnes postar i od Novace...I koja toa globalizacija e humana,a ne za profit.Ti veruvas vo Dedo Mraz? Zboruvas za humanost,iako ja podrzuvas najkriminalnata vlada i uste pokriminalnoto vladeenje od osamostojuvanjeto do deneska.Znaes li kolku luge unisti tvojot pastir,kolku ostanaa bez rabota od negoviot potpis na fesal 2 aranzmanot?Znaes li kolku mladi ja napustija drzavata za vreme na vladeenjeto na familijata za koja ti glasas?Ne mozete nitu so frizirani izvestai,nitu so gebelsovskite taktiki preku kuririte i shitelite da ja sokriete katastrofata do koja ja dovedovte drzavata.Kade ti bese humanosta koga stecajcite umiraa po ulicite?No sekako polesno bese da gi proglasis za komunjari i neprijateli na drzavata otkolku da kazes nesto protiv pastirot.Jas znam, a i ti znaes zosto e toa taka...No seti se deka kolku e podlabok gazot na galijata,tolku e ponemirna sovesta...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 22:05

Апсолутно, има една да ја наречеме иконографија( стварно неам сега друг збор ) која е исклучиво потребна да постои.
А во Македонија под голем притисок на педофилистичарите и отворена закана со војна се форсира невидена глупост во која албанско знаме се вее на висок јарбол и се друго што оди , од фирми, натписи и редослед на јазици при тоа.
Држава не може да биде држава без тоа....од химна па натака....
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 22:16

YAS напиша:
concrete напиша:

Конкрете е човек на детантот и вистинската глобализација уште у време кога те носеле у киндергартен. Не мешај искривиколчено хазарско кошер гледање на светот и клањање на златното теле наречено ПРОФИТ со вистинската хумана глобализација како можност за максимални шанси за сите.
А то што ти од носот подалеку со тие сдсм-цвикери ништо не гледаш , тоа е само твој проблем... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

... и смејсе ..поздраво е... Wink
Poleka bre ciglo,na kraj ke ispadnes postar i od Novace...I koja toa globalizacija e humana,a ne za profit.Ti veruvas vo Dedo Mraz? Zboruvas za humanost,iako ja podrzuvas najkriminalnata vlada i uste pokriminalnoto vladeenje od osamostojuvanjeto do deneska.Znaes li kolku luge unisti tvojot pastir,kolku ostanaa bez rabota od negoviot potpis na fesal 2 aranzmanot?Znaes li kolku mladi ja napustija drzavata za vreme na vladeenjeto na familijata za koja ti glasas?Ne mozete nitu so frizirani izvestai,nitu so gebelsovskite taktiki preku kuririte i shitelite da ja sokriete katastrofata do koja ja dovedovte drzavata.Kade ti bese humanosta koga stecajcite umiraa po ulicite?No sekako polesno bese da gi proglasis za komunjari i neprijateli na drzavata otkolku da kazes nesto protiv pastirot.Jas znam, a i ti znaes zosto e toa taka...No seti se deka kolku e podlabok gazot na galijata,tolku e ponemirna sovesta...
TY  по некоја мене нејасна причина и многу жестоко,  тропаш глупости. И тоа на начин кој само оддава  соросоидна пропаганда.....по системот најголемата лажга е составена од 90% вистина...
...нажалост за тебе и друштво..се тоа сепак пука на шавовите.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
А бидејќикако тврдиш знаеш нешто што јас незнам околу длабочината на газот на галиите, би можело да се потрудиш малку попрецизно да ни го образложиш, ем нешто ќе научиме , ам ќе се просветлиме... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by YAS on Сре Дек 17 2014, 22:22

Znaes mnogu dobro, za sto zboruvame.Tuku ajde,jas ke ja zaboravam tvojata predtenderska era,a ti prodolzi da uzivas uste kratko vreme.Zatoa sto potoa doaga posttenderskata era...I ne mislam na bekatonot.

PS. Mora da priznaes deka NCD bese dobar vo izmisluvanje razni prikazni...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Дек 17 2014, 22:33

YAS напиша:Znaes mnogu dobro, za sto zboruvame.Tuku ajde,jas ke ja zaboravam tvojata predtenderska era,a ti prodolzi da uzivas uste kratko vreme.Zatoa sto potoa doaga posttenderskata era...I ne mislam na bekatonot.

PS. Mora da priznaes deka NCD bese dobar vo izmisluvanje razni prikazni...
Пред тендерска ера, после тендерска ера Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy То нешто како  BC  и  anno domini  илити AC ??? Very Happy Very Happy Very Happy
Беше NCD, како не беше , посебно за оние ловечките Very Happy Very Happy  кај ли е сега тој добар човек....???
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by YAS on Сре Дек 17 2014, 22:45

Konecno eden post vo koj se gleda vistinskiot Konkrit.Vesto ciglo vesto...Za NCD i jas bi sakal da znam...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Сре Дек 17 2014, 23:38

Ја ја ја ...

grujovititis opsednititis

... и у тема за Путин и Русија го тури грујо ....ова е веќе сериозен стадиум ...
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by YAS on Сре Дек 17 2014, 23:43

king напиша:Ја ја ја ...

grujovititis opsednititis

... и у тема за Путин и Русија го тури грујо ....ова е веќе сериозен стадиум ...
Бледо копирање Кингу...Барем да беше оригинален...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 23 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот