Путин, Русија пред и со него

Страна 5 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 23:52

ми делуеш дека си многу фасциниран од чоеков. иначе да му рече овој на нашиов дека сме словенски браќа, нашиов сам ќе земе францускиот кључ од кај фрчко и ќе иде да го крши гејот на фонтаната опнат.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 23:54

Кој  геј ... нели е тоа воин на коњ?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 23:57

ти како си го викаш твое си е Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 09:45

......мечта бесценна,а рубь -просто бумажка Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Вто Ное 25 2014, 15:43TRESE SE BALTIK Putin blokirao granicu s Litvom: 'Vozilima je zabranjen ulazak u Rusiju'

Moskva je potez povukla nakon što je litavska predsjednica Rusiju nazvala terorističkom državom

Graničari navode da su ograničenja uvedena u petak navečer, dan nakon što je litavska predsjednica Dalia Grybauskaite nazvala Rusiju "terorističkom državom" zbog njezine uloge u Ukrajini.
Rusko ministarstvo vanjskih poslova je odgovorilo da ti potezi "nadilaze i najekstremističkije izjave radikalnih nacionalista u Kijevu".

"Automobilima i kamionima je praktično zabranjen ulazak u Rusiju", rekao je u ponedjeljak litavski
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Вто Ное 25 2014, 16:54

Земаа една тура јаглен од ЈАР  ама овие им рекоа втора тура ќе дојде кога ќе дојдат парите за првата тура,а пари за првата тура ЈАР нема да види никогаш.
Мене ми е страв дека сите овие глупости што сега ги задолжуваат пучистиве во Киев,еден ден ќе мора да ги плаќа Москва кога ќе  ја припојат Украина.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 18:06

Путин јаде живи деца, а Кина ја труе Турција со отровни кондури Very Happy
И тоа е само почеток, Европа е следна...посебно сега за Божиќ.....ќе ја растурат ко бебе тропалка што раскубуе... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 20:41

Виде ли по вестите како пребогатите американци се испотепаа за распродажбите?

... летаат, нозе, раце, клоци, боксови ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 20:44

Не ти е симптоматично дека и во Скопје се воведува истиот тој амерички црн петок?

Види сити мол.

А башка и папата и вселенскиот патријарх се сретнаја... велат ќе муабетеле за христијанско единство.

а и да види колку се богати американците и нека ти текни муабетот од претходно за приватизирање на водоснабдувањето

http://guardianlv.com/2014/10/detroit-judge-rules-there-is-no-basic-human-right-to-water/
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 21:52

чучулига напиша:Не ти е симптоматично дека и во Скопје се воведува истиот тој амерички црн петок?

Види сити мол.

А башка и папата и вселенскиот патријарх се сретнаја... велат ќе муабетеле за христијанско единство.

а и да види колку се богати американците и нека ти текни муабетот од претходно за приватизирање на водоснабдувањето

http://guardianlv.com/2014/10/detroit-judge-rules-there-is-no-basic-human-right-to-water/
...кој ги ебе... Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 21:57

ако не ти или јас, некој попаметен сигурно Wink

спремај то машинчињата за праење вода од воздух.

и, уште чекам нацрт за пресата за сирење.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 29 2014, 07:32

чучулига напиша:ако не ти или јас, некој попаметен сигурно Wink

спремај то машинчињата за праење вода од воздух.

и, уште чекам нацрт за пресата за сирење.
Momentalno e zafaten so nacrt za nova mashina -za  pasosi. Dosegashnata chudesno nestana!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Ное 29 2014, 10:26

Руската флота врши маневри во најтесниот дел од Ла Манш.
Сигналите до Франција се пратени!

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 10:48

кнез напиша:Руската флота врши маневри во најтесниот дел од Ла Манш.
Сигналите до Франција се пратени!
..истеривачи на долгови , а и долгот не е мал: два десантни носачи на хеликоптери Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Саб Ное 29 2014, 10:51. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 10:51

чучулига напиша:ако не ти или јас, некој попаметен сигурно Wink

спремај то машинчињата за праење вода од воздух.

и, уште чекам нацрт за пресата за сирење.
идееее  , малку ми се развлече работава со литванецов од Маурициус...не биди бе нестрплива ко мојана која цел живот ми тврди дека каснам.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Саб Ное 29 2014, 10:53

Smile

Се извинувам.

Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 10:56

чучулига напиша:Smile

Се извинувам.

Smile
.....не си ти крива , јас сум...да си закаснев на венчањето како што ме учеа паталци, немаше после цел живот да слушам дека постојано доцнам...  јеби га, никад памет не доаѓа кога треба... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Сре Дек 03 2014, 17:52

Утре Путин ќе има излагање во Федералнот собрание.
Покрај дипломатските фрази  за досега стореното и стореното во оваа година сигурно меѓуредови ќе има што да прочитаме.
Досега сите негови говори пред собранието имале голема тежина и го одредувале стратешкиот курс на земјата.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Чет Дек 04 2014, 20:33

Го исследи?

После Путин се јави и Драги.

Имаше интересни движења.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Centarec on Пет Дек 05 2014, 22:03

му покажале пред некој ден на путин неколку вмровски фејсбук профили што го поддржаваат, тажно наведнал глава и рекол - брат заеби, не вреди.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пет Дек 05 2014, 23:18

Centarec напиша:му покажале пред некој ден на путин неколку вмровски фејсбук профили што го поддржаваат, тажно наведнал глава и рекол - брат заеби, не вреди.
..озбилно , види го ти него курва индијанска..... Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by OSA on Саб Дек 06 2014, 04:09

Centarec напиша:му покажале пред некој ден на путин неколку вмровски фејсбук профили што го поддржаваат, тажно наведнал глава и рекол - брат заеби, не вреди.
normalno ,on sigurno ochekuval PODDRSHKA od dzole nash ,golem mash (zh).....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Дек 06 2014, 20:53

The resolution (paragraph 3) accuses Russia of an invasion of Ukraine and condemns Russia’s violation of Ukrainian sovereignty. The statement is offered without any proof of such a thing. Surely with our sophisticated satellites that can read a license plate from space we should have video and pictures of this Russian invasion. None have been offered. As to Russia’s violation of Ukrainian sovereignty, why isn’t it a violation of Ukraine’s sovereignty for the US to participate in the overthrow of that country’s elected government as it did in February? We have all heard the tapes of State Department officials plotting with the US Ambassador in Ukraine to overthrow the government. We heard US Assistant Secretary of State Victoria Nuland bragging that the US spent $5 billion on regime change in Ukraine. Why is that OK?

The resolution (paragraph 11) accuses the people in east Ukraine of holding “fraudulent and illegal elections” in November. Why is it that every time elections do not produce the results desired by the US government they are called “illegal” and “fraudulent”? (звучи познато нели...??? )

...ако ви се чита има поише на:
http://www.infowars.com/reckless-congress-declares-war-on-russia/

..овие изгледа дефинитивно пошандрцуат....
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Нед Дек 07 2014, 16:32

concrete напиша:
...ако ви се чита има поише на:
http://www.infowars.com/reckless-congress-declares-war-on-russia/


Еве ја резолуцијата

https://www.congress.gov/bill/113th-congress/house-resolution/758/text
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот