Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Go down

Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by king on Пет Јун 13 2014, 23:38

По Роза Топузовска и оваа  кобајаги размислува дали да остане пратеник,

http://republika.mk/?p=265508

http://libertas.mk/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%98%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%BE-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/

http://libertas.mk/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%98-%D1%9C%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D0%BC-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80/

http://www.mkd.mk/makedonija/partii/i-solza-grcheva-od-sdsm-razmisluva-dali-da-go-napushti-sobranieto

.. е сеа е малку мотивирана со некои финички гаџети ... но јбг... кога шекерната може џабелебаровски да лапа 1000 еура народни пари месечно (пари на овој наш народец дотеран до просјачки стап ... ко што милуваат да нагласуваат сдсм-оФците)  оваа бар ќе работи нешто ..

.... нешто се шушка  дека и некој трет а и четврти се премислува ... околу бојкотот ... Very Happy Laughing

е јбг ... кога зајко  не знае ..за ... и волкот сит и оФците на број... па нек им дае по илјадарче месечно пљус бонуси и паушали, па нека ги малку шета по светот како пратеничка делегација во сенка ...сите до еден со радост ќе бојкотираат ... можда и оние од позицијата   се придружат  lol!


Последната промена е направена од king2 на Саб Јун 14 2014, 08:36. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by concrete on Саб Јун 14 2014, 08:15

...иде Дунаффф!!.. Very Happy 
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by king on Нед Јун 15 2014, 00:34

concrete напиша:...иде Дунаффф!!.. Very Happy 


иде, иде

Паника во СДСМ: Политиката на бојкот пропаѓа - десетина пратеници на опозицијата назад во Собранието?

http://press24.mk/panika-vo-sdsm-politikata-na-bojkot-propagja-desetina-pratenici-na-opozicijata-nazad-vo-sobranieto
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by concrete on Нед Јун 15 2014, 19:10

..море изгледа навистина иде...,има деновиве многу ѓубре да однесе... Very Happy Very Happy Very Happy 
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by punter ohrid on Пон Јун 16 2014, 10:25

воопшто не сум изненаден, воопшто нема да бидам изненаден и кога Зајко за 2-3 месеца ке си поднесе оставка од челната позиција на лузерската партија.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by king on Пон Јун 16 2014, 22:19

Засега се сигурни тројца претеници кои не бојкотираат ... третиот е ... како што некои медиуми објавуваат ... Љубица Буралиева од СДСМ..

... ај ќе се множат ...уште ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by king on Вто Јун 17 2014, 22:44

Денес читам по нетов ... салата ги направиле пишманџиките ......

... кога само ќе ми текне како ли си ги фалеа листите со нови „неокаљани“ (копирајт .. Game of Thrones) фаци .......
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Солза Грчева го бојкотира собранието со собраниски Лаптоп и мобиљка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот