Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 32 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 32 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Нед Јан 12 2020, 09:30

toa u avionot sFe iranci da ti bile. so stranski pasosi.
imase samo edna familija od svedska, Lindberg, prezime, cinam, ne e bitno.. dve stjuardesi izglea ukrainki a pajlotite ne gi prepoznav posto denes piloti se iznajuvaat od razni zemji taka da ne mora da znaci deka bile ukrainci,moze druga nacionalnost.. drugoto se' bese iransko ali najverojatno so razlicni pasosi, iranci so ziveat u kanada, u engleska, u nemacka, itn.

znaci si strmopizdija ovie irancive svoi sonarodnici. 
greota za lugjeno. pogodok so protiv avionska raketa ne znaci momentalno rasparcuvanje tuku najverojatno raketata drmnala motor posto najcesto prata toplinski izvor,. znaci gledale kako raketata go raznesuva ciljaniot motor, krilo, i agonijata traela do padot na zemja. 

vidi , ima razlika megju siitive ko teroristi i sunitive ko teroristi.
zaednicka karakteristika im e so mnogu jadat lajna sakaat da besedat pred kameri, vaka ke praime onaka ke praime i ova ona...

irancite ne se arapi. ima razlika.ima i arapi koi se siiti.
nastrana toa. 
hezbolah e , na primer, pro-iranska, siitska organizacija. tie  se granicija na voeni celi. tie ne lupaat civilni celi, ne se samoubivaat vrzani so bombi na pojas ko ovie ISIS, AL Kaeda i slicni sunitski izmisljotini.
Hezbolah e najzaebaniot neprijatel na Izrael koj mu ima naneseno mnogu zagubi . Za razlika od sunitskive teroristicki organizacii, ovie siitskive proiranskive, ne se bavat so secenja glavi, torturi i slicni pikanterii pa uste da se slikaat na televizii so toa dzelatite i zrtvite obleceni vo pomaradzesto. toa e ISIS a tie se sunitski .
druga maka si ima Iran, druga e kaj niv filozofijata , Iran moze da bide mnogu napreda drzava ako ne se treska od zemja so toa ajatolasite, posto ja butnaa zemjata epren vo toa ideologijata,inaku za razlika od arapite, irancive znaat da proizveduvaat...
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 32 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пон Јан 13 2020, 00:35

VOL напиша:toa u avionot sFe iranci da ti bile. so stranski pasosi.
imase samo edna familija od svedska, Lindberg, prezime, cinam, ne e bitno.. dve stjuardesi izglea ukrainki a pajlotite ne gi prepoznav posto denes piloti se iznajuvaat od razni zemji taka da ne mora da znaci deka bile ukrainci,moze druga nacionalnost.. drugoto se' bese iransko ali najverojatno so razlicni pasosi, iranci so ziveat u kanada, u engleska, u nemacka, itn.

znaci si strmopizdija ovie irancive svoi sonarodnici. 
greota za lugjeno. pogodok so protiv avionska raketa ne znaci momentalno rasparcuvanje tuku najverojatno raketata drmnala motor posto najcesto prata toplinski izvor,. znaci gledale kako raketata go raznesuva ciljaniot motor, krilo, i agonijata traela do padot na zemja. 

vidi , ima razlika megju siitive ko teroristi i sunitive ko teroristi.
zaednicka karakteristika im e so mnogu jadat lajna sakaat da besedat pred kameri, vaka ke praime onaka ke praime i ova ona...

irancite ne se arapi. ima razlika.ima i arapi koi se siiti.
nastrana toa. 
hezbolah e , na primer, pro-iranska, siitska organizacija. tie  se granicija na voeni celi. tie ne lupaat civilni celi, ne se samoubivaat vrzani so bombi na pojas ko ovie ISIS, AL Kaeda i slicni sunitski izmisljotini.
Hezbolah e najzaebaniot neprijatel na Izrael koj mu ima naneseno mnogu zagubi . Za razlika od sunitskive teroristicki organizacii, ovie siitskive proiranskive, ne se bavat so secenja glavi, torturi i slicni pikanterii pa uste da se slikaat na televizii so toa dzelatite i zrtvite obleceni vo pomaradzesto. toa e ISIS a tie se sunitski .
druga maka si ima Iran, druga e kaj niv filozofijata , Iran moze da bide mnogu napreda drzava ako ne se treska od zemja so toa ajatolasite, posto ja butnaa zemjata epren vo toa ideologijata,inaku za razlika od arapite, irancive znaat da proizveduvaat...
...на темава  : Иранската гарда со религиозен предзнак е банда џаболебари кои ги уживаат удобствата на џаболебарењето и глумењето борци за алахова слава , а всушност за к..не ги бива освен за тоа да се самоубијат, а за славата на ајатоласите и тоа девиците свакоме, незнам по колку се на број. Срамота се за една величенствена историска нација, која исламот ја сроза у длабока кал. Многу ме потсеќаат на некои слични такви кои на целата територија на екс. Југославија сега се бусаат у ослободително-братоубиствени-глупави груди, а само крадат богу дане по разноразни обезбедувачки мутни приватни војски и ги билдаат равните вратови на бричените глави. Инаку Иранците , а и многу други спомнати слични не ја сватија една суштинска работа. Дека не се бара , глупо е и тупо да одиш безвеза да умреш за својата татковина, туку дека целата вештина е да ги натераш непријателите на татковината да умрат за неа, ако ја нападнат.... Ама оди објасни на глупандер. Жали боже будалетинките кои седнале у авион у Техеран у вакви луди времиња. Боље пешки да тргнале каде тргнале..
concrete
concrete

Posts : 6928
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот