Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 31 of 31 Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Саб Апр 14 2018, 13:08

Кинг не е ова крај за Трамп.Ова е помош за Трамп во борбата против неговите внатрешни противници.
Да беше Обама и неговата булумента немаше да смеат да провират во Сирија.
Тоа го рече и Трамп а тоа одекнува најсилно кај народот.
Трамп е храбар Трамп може да оди до крај ,Трамп не му се плаши ниту на Путин........ тоа беше поентата на овој напад.
Сега и најголемите критичари на Трамп во очите на народот стануваат мали.
Главно народот нема да ја анализира оваа работа туку ќе ги прими само фактите  за Трамп.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Саб Апр 14 2018, 13:22
Трамп е храбар Трамп може да оди до крај ,Трамп не му се плаши ниту на Путин........ тоа беше поентата на овој напад.

Пре би рекол дека глуми дека не се плаши т.е. дека Путин од некоја причина му помогна да дојде до власт и му помага да опстане на власт ....

...е сега при тоа ... на нечија трета глава ќе летне некоја ракета лево десно ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Саб Апр 14 2018, 13:52

Десетина дена пред нападот Путин и Трамп се договараа по телефон.Трамп го донесоа сили внатре во Америка кои се противат на антицивилизацискиот нов светски поредок кој сакат да го воспостават јудео-американските сили.
Путин им помогна и постојано ќе уште помага за да се победат тие сили внатре во Америка.Таа битка на амерички терен е тоа што му одговара на Путин.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Пон Апр 16 2018, 07:11

103 raketi sekoja po stotici kg boevi glavi trebase da gi preoraat celite
sto e pointeresno, klasicna raketa, so cc 160 kg tnt ( Tocka-u) pravi krater od 2 metra dlabocina a sirina desetina metri.
a tomahavkot nosi povekje od 400 kg?!
e pa takvi krateri - nema!
 blage veze nema seto ova
kako i da e ISIL ke go zbrisat od povrsinata na zemjata, a amerikancite ne mozat povekje nisto da napravat da gi spasat.
VOL
VOL

Posts : 16143
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пон Апр 16 2018, 09:34

VOL напиша:103 raketi sekoja po stotici kg boevi glavi trebase da gi preoraat celite
sto e pointeresno, klasicna raketa, so cc 160 kg tnt ( Tocka-u) pravi krater od 2 metra dlabocina a sirina desetina metri.
a tomahavkot nosi povekje od 400 kg?!
e pa takvi krateri - nema!
 blage veze nema seto ova
kako i da e ISIL ke go zbrisat od povrsinata na zemjata, a amerikancite ne mozat povekje nisto da napravat da gi spasat.
...ќе ги збишат од површината ,ама ќе отидат  у канализација.Со тие испрдоци на исламит циа уште гооодини ,ако не генерации ќе го загадува светот.
concrete
concrete

Posts : 6901
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Апр 19 2018, 11:20


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Апр 19 2018, 22:55


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пет Апр 20 2018, 10:10

...мислам дека на секого кој не е дебел американец со замастен мозок, тоа му е јасно... Smile
concrete
concrete

Posts : 6901
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Вто Мај 15 2018, 18:13

https://www.alsat-m.tv/mk/%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd-%d0%b5%d0%bf%d0%b8%d0%bb%d0%be%d0%b3-%d0%be%d0%b4-%d0%b2%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b0%d1%88%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82/

Ова бе масакр било ....
... а западњациве изразуваат само „загриженост“ ...  се да им ....
.... а оние ратоборните кои лансираат проектили... сега ќутат ли ќутат... зашиени им се устите...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Јун 06 2018, 05:58

[size=38]Младите џихадисти имале комплетна обука: Во Сирија откриен воен камп направен специјално за деца[/size]
https://sitel.com.mk/mladite-dzhihadisti-imale-kompletna-obuka-vo-sirija-otkrien-voen-kamp-napraven-specijalno-za-deca


ne e nekoja vest.. ne e za iznenaduvanje, i najverojatno postojat i drugi vakvi "skolsko-obrazovni centri" na islamistive vo deponijata za covecki otpad -ISIS .

vesta ja postavuvam od pricina sto, na mala vrata se protnuva ovoj "obrazoven" sistem i na balkanot.
vo Bosna i Hercegovina ,, vekje se digna prasina za slicen kamp za "obrazovanie" za muslimanska omladina.

"kinder garden" so alah ekler vrisoci od euforija.
VOL
VOL

Posts : 16143
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Јун 06 2018, 16:04

VOL напиша:
[size=38]Младите џихадисти имале комплетна обука: Во Сирија откриен воен камп направен специјално за деца[/size]
https://sitel.com.mk/mladite-dzhihadisti-imale-kompletna-obuka-vo-sirija-otkrien-voen-kamp-napraven-specijalno-za-deca


ne e nekoja vest.. ne e za iznenaduvanje, i najverojatno postojat i drugi vakvi "skolsko-obrazovni centri" na islamistive vo deponijata za covecki otpad -ISIS .

vesta ja postavuvam od pricina sto, na mala vrata se protnuva ovoj "obrazoven" sistem i na balkanot.
vo Bosna i Hercegovina ,, vekje se digna prasina za slicen kamp za "obrazovanie" za muslimanska omladina.

"kinder garden" so alah ekler vrisoci od euforija.
остај ираци или каде е тоа спомнатиот камп...го има бе и во Радовиш, не треба далеку да одиш, а власта се праи наудрена... Американскине скотови од кале јадат говна за некакво Руско влијание кое никој жив не може ни со микроскоп да го најде , а вами исиловци и слични ни се набутале ко змија у пазува ,а амбасадорскиве гњиди ни збор. Ај нашиве се знае , уста им е пуна нато патлаци па не можат ни А да кажат... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6901
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Саб Сеп 29 2018, 15:25


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Вто Окт 09 2018, 22:56


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Вто Окт 09 2018, 23:03

stignaa..
tuku , king, zarem nekoj od siriskiov komsiluk veruva deka tek taka se dodeleni na siriskoto PVO...?
Laughing
tokmu toa e zaebanoto-javno ne kazano...

vaka za ic pari, moze da imaat  samo ruski posadi, mnogu zagreani da soborat se sto ke im vleze vo radarskiot krug, 
a kletite dusmani mnogu dobro toa go znaat. normalno, posle ke si bide "siriskoto pvo uspelo da odbrani..."
VOL
VOL

Posts : 16143
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пет Окт 04 2019, 09:26

https://makfax.com.mk/svet/%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%ba-%d0%bd%d0%b0%d1%98%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d1%83-33-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d1%81/

.... не им чинеше Садам... сега имаат демократско право и слобода да се испотепаат за парче леб ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ирак, Сирија...арапскиот свет - Page 31 Empty Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 31 Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот