Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 28 of 31 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31  Next

Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Ное 16 2016, 09:55

...имаат уплав од Русија...уште од време. Што не смислија и не и подметнаа, ама стравот не поминуе... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Ное 16 2016, 11:28

абе VOL  овој Кузнецов дими ко параброд од 19 век.

а слушам од мои извори(В первый день военных действий, потеряли при посадке один самолёт из трёх заходивших на посадку. Один сел нормально, второй разбился а третий сел на Сирийской базе.)... при првиот напад у Сирија, на повраток еден миг29 се исчукал, еден слетал , а третиот морал да се врати и да слета на писта на копно...Живи бруки , Путин мора се тоа на клоци и мавање заушки док не поцрвенат...ко црвеногузи мајмуни.
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Ное 16 2016, 15:07

da, imaa nezgoda, posadata e ok.
verzijata "K" ( koraben...) nameneta za nosaci, zajaknat trup.
se slucuvaat sekoj den nesrekji, ne e neocekuvano, naprotiv.

a za toa
абе VOL  овој Кузнецов дими ко параброд од 19 век

pa, dimi on, posto na stari gumi ide,da se obradovaat nato "snagicki" oddaleku da mozat da go vidat I da praat top gan filmovi..
ali nebiten e on, neli..
ovoj sto ide pod nego


 IC ne dimi  Twisted Evil , ne go fakja ni sonar, a zadimuvaa terititorija na pola amerika, so edna salva , Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil , pa ovoj kuznjecov im doagja kako maskota, povrsinska , onaka za zaebancija


a ovoj se muva BEZDIMNO okolu Admiralot, pa ni ajkuli ne mu priogjaat a ne pak zalutani nizozemski podmorni(cki) Laughing koi, dimat-ne da dimat, tuku dim fakjaat ako im se priblizi..


Последната промена е направена од VOL на Сре Ное 16 2016, 15:25. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Ное 16 2016, 15:20

вака ги плаши повеќе отколку на коњот, уплавот им трае до ден денешен...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Ное 16 2016, 15:26

Ck, more
prviot ne e Nevski.vtoriot e Twisted Evil

prviot im e sega, goooolem , orgomen problem, ali ne e Nevskii
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Ное 16 2016, 15:44

ehh..
Juri, konkrit, Dolgorakiot Laughing
K-535 Yuriy Dolgorukiy
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Ное 23 2016, 17:42

Во 2.00 минута се гледа колку се блиски борбите

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Нед Ное 27 2016, 13:23


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Вто Ное 29 2016, 06:25

Уште малку Кинг.Ишала,Ејвала,Ашколсум...Туку вистинското задоволство е коњската фаца како ѕвони и бара разговор со Лавров.Не можат да го симнат од телефон,а тој им дише ржел па завивал не можеле да го откачат никако.Very Happy:DБараат мајстор да им ја демонтира линијата.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Ное 30 2016, 04:07

Bitno e sto , ete i pokraj golem del na nevino zaginati zrtvi ,za zal,vo Sirija i Irak,kako kolateralna steta ili kako zrtvi na islamskite idioti, , za srekja gine ogromen broj na tie islamskite idioti fanatici, pa svetot se procistuva od takvite glisti.
Pokazaa i dokazaa deka se kukavici i linguri koi nisto od toj nivni serijat ne mozat NITI da vospistavat NITI da odrzat.
Prvata glupa masa na mentalno poremeteni  koi se narekuvaat islamska drzava....
Koja stoka, neproduktivna, ne e mrdnata 1400 godini od deka so kozi i kamili..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Ное 30 2016, 17:48

VOL напиша:Bitno e sto , ete i pokraj golem del na nevino zaginati zrtvi ,za zal,vo Sirija i Irak,kako kolateralna steta ili kako zrtvi na islamskite idioti, , za srekja gine ogromen broj na tie islamskite idioti fanatici, pa svetot se procistuva od takvite glisti.
Pokazaa i dokazaa deka se kukavici i linguri koi nisto od toj nivni serijat ne mozat NITI da vospistavat NITI da odrzat.
Prvata glupa masa na mentalno poremeteni  koi se narekuvaat islamska drzava....
Koja stoka, neproduktivna, ne e mrdnata 1400 godini od deka so kozi i kamili..
...трагедија е што такви спори од таква сорта врие и овде кај нас.Оџите ги табачат масовно-сериски финансирани од своите калифи, шеици и остали курци-палци т.е исламските сороси. Им треба само услови и поливање со соддветни водички па да се размрдаат кај најмалку ги очекуваш...Треба темелна дератизација и превентивно прскање со соодветни ензими за да ги снема дефинитивно... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Пон Дек 05 2016, 10:57

Турците ја завршија својата работа со блокадата на северот ,и со тоа ја олеснија работата на сириската рмија.
Сега Алепо е чиста егзекуција.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Сре Дек 07 2016, 17:02

Ау што им праат на демек-шехидиве во Алеп.
Вакво бричење на суво никој не очекуваше ТОЛКУ БРЗО и ефективно.
Каков колапс на Обамо-хиларините миленичиња.
Ау.,ау,ау Very Happy Very Happy Very Happy
Ова оди све у шеснаест

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Дек 07 2016, 17:23

кнез напиша:Ау што им праат на демек-шехидиве во Алеп.
Вакво бричење на суво никој не очекуваше ТОЛКУ БРЗО и ефективно.
Каков колапс на Обамо-хиларините миленичиња.
Ау.,ау,ау Very Happy Very Happy Very Happy
Ова оди све у шеснаест
..дај бе некој линк , вака само не залажуеш... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Дек 07 2016, 21:00

concrete напиша:
кнез напиша:Ау што им праат на демек-шехидиве во Алеп.
Вакво бричење на суво никој не очекуваше ТОЛКУ БРЗО и ефективно.
Каков колапс на Обамо-хиларините миленичиња.
Ау.,ау,ау Very Happy Very Happy Very Happy
Ова оди све у шеснаест
..дај бе некој линк , вака само не залажуеш... Very Happy Very Happy Very Happy
http://tocka.com.mk/1/215786/zavrsen-cin-rusija-veti-eliminacija-na-sekoj-koj-sto-ke-ostane-vo-istocen-alepo

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Чет Дек 08 2016, 10:26

Еве нешто за КонкретеСъемочная группа RT первой побывала в освобожденных районах Старого города Алеппо - YouTube
Еве како Чечените тргаат за да помогнат за да се исчисти целата област Алепо и кога се веќе таму да помогнат и за ИдлиббВОЕННЫЕ ИЗ ЧЕЧНИ ОТПРАВЛЯЮТСЯ В АЛЕППО.СИРИЯ. - YouTube
Се некој фини луѓе,Путин би рекол љубезни Very Happy Very Happy Very Happy

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Чет Дек 08 2016, 17:43

кнез напиша:Еве нешто за КонкретеСъемочная группа RT первой побывала в освобожденных районах Старого города Алеппо - YouTube
Еве како Чечените тргаат за да помогнат за да се исчисти целата област Алепо и кога се веќе таму да помогнат и за ИдлиббВОЕННЫЕ ИЗ ЧЕЧНИ ОТПРАВЛЯЮТСЯ В АЛЕППО.СИРИЯ. - YouTube
Се некој фини луѓе,Путин би рекол љубезни Very Happy Very Happy Very Happy
...чисто разочарење, јас очекуев една опашка од два километра на исил-главосечи , како чекаат у ред да им бидат нивните отсечени , ваму некоја девојчица ми покажуе праисториски кинески или чиви фуш минофрлачи и некакво самоделско топче на боци плин како гранати.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Пет Дек 09 2016, 23:23

Еве уште нешто госн Конкрете еден одличен хронолошки приказ Extermination of Terrorists in Aleppo with fire تخليص حلب من الإرهابيين بقوة النار - YouTube А еве и уште нештоSyrian Army Aleppo offensive | December 7th 2016 - YouTube

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Пон Дек 12 2016, 21:00

Во оваа суморна вечер една убава вест за Конкрете Кинг и Вол.Алеп е слободен!!!

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Вто Дек 13 2016, 23:32

http://meta.mk/sad-ubile-trojtsa-kluchni-lideri-na-id-vo-sirija/

Е голем таков ....
...на нивно место одма се седнати други ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Дек 14 2016, 03:26

кнез напиша:Во оваа суморна вечер една убава вест за Конкрете Кинг и Вол.Алеп е слободен!!!
inshala. more i mashala.
ubava vest.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Дек 14 2016, 03:30

a ubava e, zatoa sto ....:
ova se onie koi go okupiraa alepo, a glej koj se podrzuvaci samo:

Free Syrian Army(2012-2015)
Fatah Halab (2015–2016)
Jaysh Halab (December 2016)
Army of Conquest'(since mid-2016)
Ansar al-Sharia (2015–2016)


Various independent factions that have participated over the course of the Battle of Aleppo.


Support:
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Дек 14 2016, 03:34

prc! ajt sega pak glavorezi juris na Alepo, da go re-osvojat, kako Palmira, pa pak jovonanovo, "kolektivnaja raspaljotka" , imalo nova tura na devici u dzenetot, dodusa refurbish, t.e reparirani, I ne se po prospect na broj tuku namaleni, oti  im snema posle onolku mucenici izginati Twisted Evil , ali nema veze, do brojkata 72 moze da se nadopolni so sekakva zenska celjad, seksualno neispitana, od kozi do kamili...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Вто Дек 20 2016, 18:33

ups. Laughing
Updated: Syrian Special Forces captured 14 US Coalition officers captured in Aleppo
My report has only the numbers and nationalities…and the news that they were not really “captured” but were allowed out as part of a deal between all parties involved. You see the Moroccans and Saudis are missing in these numbers.
No. of American officers is 22
British 16
French 21
Israeli 7
Turkish 62

Fares Shehabi, a prominent Syrian Parliamentarian and head of Aleppo’s Chamber of Commerce published the names of the Coalition officers on his [url=http://%3ciframe src%3d"https//www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D384903921843423%26id%3D100009714551392&width=500" width=500 height=258 style=border:none;overflow:hidden scrolling=no frameborder=0 allowtransparency=true]Facebook page[/url] on the 15th December (emphasis added):
Mutaz Kanoğlu – Turkey
David Scott Winer – USA
David Shlomo Aram – Israel
Muhamad Tamimi – Qatar
Muhamad Ahmad Assabian – Saudi
Abd-el-Menham Fahd al Harij – Saudi
Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Saudi
Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Saudi
Muhamad Hassan Al Sabihi – Saudi
Hamad Fahad Al Dousri – Saudi
Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordan
Qassem Saad Al Shamry – Saudi
Ayman Qassem Al Thahalbi – Saudi
Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Moroccan
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Вто Дек 20 2016, 18:35

auu... pa ovie pacovi se pikale po podrumiii...
a edno me cudi, sto ne gi resile na lice mesto, vaka pogolem sram ke im napravat, da gi setaat ko mladi majmuni, zivi...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 31 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот