Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 27 of 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Нед Окт 16 2016, 13:37

Сега прочитав и "Петар Велики"тргнал во заеднички поход со Кузњецов.Ај ај ај ај ...Ако и Петар Велики тргне навистина спрема Средоземјето тоа сигурно значи дека ќе држат стража  за една стратешки голема акција во Сирија.Тие два брода се ударни бродови на Северната флота која е стратешка флота на Русија.Се спрема одлучувачка битка и се чекаше ослободувањето на Алеп која е услов без кој не се може.Доаѓаат можеби најтешките за мирот во светот месеци,и затоа се тргнати овие два брода да го обезбедат мирот во светот.

кнез

Posts : 531
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Нед Окт 16 2016, 16:10


concrete

Posts : 5984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Пон Окт 17 2016, 18:59

Planiraat uste da pravat...Kuznecov e solidna voena masina ama e sam.jues nejvi ima deset.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13447
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пон Окт 17 2016, 20:02

VOL напиша:Planiraat uste da pravat...Kuznecov e solidna voena masina ama e sam.jues nejvi ima deset.
......јуес нејви ор.. америќенска морнарица е напааѓачка морнарица, предвидена да оди по свет и убија народ због америќенски од бога дадени права. Русине , бар од времето кога им ја шитнаа аљаска не покажуваат такви империјални склоности.., повеќе само си го бранат своето. А тоа полесно се реализира со подморници чучнати на дискретни непознати дубини кои можат да лансираат ефикасен раскостувачки противудар. За целиот друг шминкерај , павкање и пувкање со модни детаљи наоколу се задолжени америќењците, кои пополека почнуваат да се прават наудрени во однос на одаааамнааа воспоставените правила на игра, но како гледам почнаа да добиваат веќе по прсти секаде каде ќе го брцаат носот поише од што допушта општа култура ин домашно воспитание.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 5984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пон Окт 17 2016, 23:38


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8589
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 19 2016, 16:45

Упсссс....


Москва следи преку сателит: "Ослободувањето на Мосул не е ни започнато!"

http://tocka.com.mk/1/210730/moskva-sledi-preku-satelit-osloboduvanjeto-na-mosul-ne-e-ni-zapocnato

Пак некој режирал холивудски спектакл ..... ќе да испадне дека уствари се е договорено ... да овие исиловците бидат транспортирани со се оружје и опрема (па и нешто плус додадено) во Сирија и таму продолжат да прават проблеми а CNN  и остали квази медиуми да на цел глас кукакат како Асад и понатаму масакрира недолжни цивили ...
..абе говно стално е гомно.... поготово тоа од другата страна на барата ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8589
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Чет Окт 20 2016, 21:49

Американците излегоа од преговорите и им се заканија на Русите со планот Б.
Русите не знаат што е планот Б и од каде со што и како ќе биде американскиот одговор и затоа носат голема сила и ми изгледаат како шарппланинец кој ја подигнал главата високо над тревата му мириса на опасност( волк) ама не може да го види,мускулите му се набрекнати сите сетила до крај изоштрени и чека да реагира натрапникот.
"Адмирал Григоровоич го товараа денес а утре испловува за Сирија уште два разарача од јужен атлантик ќе се придружат на северната групација и ќе влезат во Гиблратар.
Се собира страотна сила.Russian Navy march / Северный флот - YouTubeRussian Navy (Moscow Never Sleeps) - YouTube

кнез

Posts : 531
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Пет Окт 21 2016, 07:25

a be nikakvo
trupanje na sili ne plasi nikogo denes..
 se trupale zbirstina od zbirstina na Ruska granica.. nekakvi si balticki nato "sili" sto ja znam.. pa nekakvi si "udarni sili za ekstra super brzi intervencii".. pa ne znam... super opremeni vakvi onakvi..
od obete strani..
ama do sega nemam videno "zastitna oprema za vojnik za nuklearna vojna" ima gas maski ima zastitni navlaki, pelerine, sto znam , rakavici, itn.
ama nemam videno anti toploten, anti udaren I anti radijaciski  plast, odelo, satorsko krilo makar, ne znam sto.
zatoa, "trla baba lan da joj.." si znaete, koj si znae.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13447
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пет Окт 21 2016, 13:25

VOL напиша:..................
ama do sega nemam videno "zastitna oprema za vojnik za nuklearna vojna" ima gas maski ima zastitni navlaki, pelerine, sto znam , rakavici, itn.
ama nemam videno anti toploten, anti udaren I anti radijaciski  plast, odelo, satorsko krilo makar, ne znam sto.
zatoa, "trla baba lan da joj.." si znaete, koj si znae.Seva-SUit Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil


impact50%
Rupture 50%
Explosion 50%
Firearms 40%
Burn 80%
Chem. Burn 70%
Electric Shock 90%
Radiation90%
Night Vision2nd Generation
Weight9 kg

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8589
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пет Окт 21 2016, 13:47

Која е вистинската причина за војната во Сирија: приказната почнува уште во 2009

http://www.mkd.mk/svet/analizi/koja-e-vistinskata-prichina-za-vojnata-vo-sirija-prikaznata-pochnuva-ushte-vo-2009

.... т.е.   демократија, човекови права, диктатор итн .... се само изговори и приказни за мали деца ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8589
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пет Окт 21 2016, 17:13

king напиша:
Која е вистинската причина за војната во Сирија: приказната почнува уште во 2009

http://www.mkd.mk/svet/analizi/koja-e-vistinskata-prichina-za-vojnata-vo-sirija-prikaznata-pochnuva-ushte-vo-2009

.... т.е.   демократија, човекови права, диктатор итн .... се само изговори и приказни за мали деца ...
....занимлива е една ситница: Ил соле 24 оре тврди дека Кенеди навел разузнавачки информации дека американските тајни служби, заедно со Катар и Саудиска Арабија, веднаш почнале финансирање на сириската опозиција и подготовки за уривање на режимот во Дамаск.

..нешто ми е многу слично.. и овде кај нас,   америчкиот и другите негови амбасадори , просто е неможно да ги скинеш скурца....стално се качени..и ден и ноќ упорни ко тафтабити Shocked

concrete

Posts : 5984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Саб Окт 22 2016, 22:32

king напиша:Seva-SUit Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil


impact50%
Rupture50%
Explosion50%
Firearms40%
Burn80%
Chem. Burn70%
Electric Shock90%
Radiation90%
Night Vision2nd Generation
Weight9 kg
nokna vizija 2 generacija?
pa ova e uste i - zaostanato , :lol:denes, a I pred deset godini, standard e 3 generacija,

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13447
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Нед Окт 23 2016, 09:52

nokna vizija
S.T.A.L.K.E.R.  -  Тень Чернобыля

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

-------------------\
--------------------
_________________
Види аватар!

king

Posts : 8589
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Нед Окт 23 2016, 11:06

...не џабе се вика сириска смоквичка, најслаткото овоштие на светот. Не џабе во Сирија се искрцале "боговите" !!!

concrete

Posts : 5984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пон Окт 24 2016, 13:16

По првичните еуфорични најави .... сега ...

http://www.dw.com/mk/%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%BB-%D1%9C%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5-%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0/a-36133085?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss


.... абе нек идат упм ...кого заебаваат ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8589
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Sponsored content Today at 10:55


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот