Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 25 of 31 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Next

Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Нед Jул 10 2016, 20:14

mozno e I ovoj odzadi da go drmnal ( "prijatelski" ogan) ako mu dosol vo linija..
ne ke e naveduvan, zatoa sto premnogu prava linija ( barem toa sto se gleda) pred udarot.. naveduvanite "baraat" obicno iako pred impact imaat pravoliniska traektorija..

eve zosto..
ova e efektot od dejstvo so nevodenite raketi od sakjestiot lanser..


..eve go samiot pogodok..
slicni se efektite... Shocked ?


vektorite..


let vo par, pred da bide pogoden edniot desetina sekundi podocna ( dolniot helicopter!)


treba da e Mi 35 ( izvoznata varijanta)
ne mu se vovlekuvaat trkalata kako na Mi24 I ima pokrtki krilni nosaci od Mi24..
a ovoj e takov,...
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Нед Jул 10 2016, 21:12

....помислив од одма , па си реков није ваљда.., ама никогаш не се вика никогаш. 
Пилотот мислам дека е чечен, ветеран со скорни уште од варшава, а стрелецот младо момче тазе женето...јеби га тоа ти е судбина....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Нед Jул 10 2016, 21:29

aj ke pocekame oficijalnata verzija, iako redovno nesto "ne se poklopuva" Laughing
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пон Jул 11 2016, 14:38


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пон Jул 11 2016, 14:45

...битанги , само на мука го стават Алаха.., кај ли ќе најде толку девици..., овие што ли мислат дека  и тие ко пуканки се прават....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Пет Jул 15 2016, 09:34

Четири дена се водат жестоки борби за да се задржи обрачот околу Алепо кој се формира.По се изгледа успеаа да ја задржат северната линија која води кон Турција.Ако додржат има да ги варат во котлето ко некад пред Сталинград.
Битката за Алепо е битка на сите битки во Сирија.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пет Jул 15 2016, 09:44

кнез напиша:Четири дена се водат жестоки борби за да се задржи обрачот околу Алепо кој се формира.По се изгледа успеаа да ја задржат северната линија која води кон Турција.Ако додржат има да ги варат во котлето ко некад пред Сталинград.
Битката за Алепо е битка на сите битки во Сирија.
...ама американци почнуваат да се препелкаат и да бараат поголема координација со Русија.., незнам колку овие ќе можат да им кажат мрш и пизду материну , а да не предизвикаат хајка против нив.., со познатото сатанизирање на словенските православни дивјаци... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Чет Jул 28 2016, 10:15

Сириската војска почна да навлегува во Бани Заид клучен кварт во Алепо,се водат жестоки борби за секоја куќа,засега има информации дека се длабоко навлезени во тој опасен лавиринт од сокаци и капиџици.Сириската армија,Хезболах,персиските доброволци и републиканската гарда ги употребуваат последните сили,па со Божја помош и руска заштита им посакувам голема победа.Само да додржат русите и да не отстапат пред заканите од Западот
Завчера беа фрлани летоци сите цивили да го напуштат делот во кој што владеат терористите.Им обезбедија и коридор,тоа е  зошто сега ќе почне опасна кампања за злосторства против цивилното население, од страна на сириската армија и нејзините сојузници.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Чет Jул 28 2016, 23:55

Бани Заид е војнички решен и сега почнува чистење на теренот кое е многу тешко.Следува напад на Хандарат и негово ослободување.Гранцузите и Енглезите опасно квичат и бараат прекин на акцијата,Американците понудија 7 дневен прекин на борбените летови.РУСИЈА,големата Русија сето тоа го одби!!!
Слава на загинатите антифашистички херои во битката за Алепо само да додржат.
Очекувам американска реакција,која до сега Русија одсечно ја одбива.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пет Jул 29 2016, 00:43

Абе ... Сирија е веќе завршена приказна .... само западниве сератори бараат начин како тоа да им го соопштат на своите а да не изгледаат поразени ... и заебани ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пет Jул 29 2016, 00:46


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Нед Jул 31 2016, 14:18

Погледајте го видеово759564953372200960 libx264 main 2028k - YouTubeПусти мерак по 72 девици Very Happy Very Happy.
Се зезам, ама страшна хипноза за малоумен народ

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Нед Jул 31 2016, 18:12

кнез напиша:Погледајте го видеово759564953372200960 libx264 main 2028k - YouTubeПусти мерак по 72 девици Very Happy Very Happy.
Се зезам, ама страшна хипноза за малоумен народ
...јеботе благи бог кнеже, мораше да се штипнам за да проверам да не сонувам случајно..., ова  коминтерновските комесари на овие дебеливе брадосани тапири можат вида да им носат. Искрено верувам дека и Мухамед се превртуе у гробот.... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Нед Jул 31 2016, 18:24

vo eden moment govnarov im veli " ne ocekuvam nikoj od vas da se vrati..."
aludirajki na toa da izginat ko staorci za 72 zeni, koi kako objasnuva, koga prdele i znojavi smrdele pod miski toa ti bilo najubaviot parfem so ke go ispuni rajot im, a koga stenjale i rikale toa bilo pesMa em muzika za usi..
samo napred, ima celik i energija dovolno za sekoj od niv, ke se setat deka debeliov homoseksualec i onoj peder vo suknjana do nego, ke im gi guzat mamicite i sestricite im so se zenicite im, dodeka ruski celik vo forma na ne-forma , shrapnel , im gi kine telata, glavite, a kartata za rajot , koja im ja nosi "Buratino".. koja im go deli mesoto na atomi, skapo ke ja platat, vo rajot nema da stignat vo dovolno cel del da se iznauzivaat u toa prdlivite i smrdeni 72 devici..
ama zatoa debeline pederi so im gi polnat glavite so "vlaznite snista" koi samite gi sonuvaat, ke si ostanat na sigurno,podaleku od laserskiot obelezuvac na Su-34, vo nekoja smrdena dupka da smisluvaat novi rajski udobnosti za novi regruti..
i taka ..se vo krug , barem ne ke moraat da gi zakopuvaat, ne zatoa sto nema vreme od borbi  tuku snemuva lugje za kopanje Wink  ...
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Нед Jул 31 2016, 22:57

concrete напиша:
кнез напиша:Погледајте го видеово759564953372200960 libx264 main 2028k - YouTubeПусти мерак по 72 девици Very Happy Very Happy.
Се зезам, ама страшна хипноза за малоумен народ
...јеботе благи бог кнеже, мораше да се штипнам за да проверам да не сонувам случајно..., ова  коминтерновските комесари на овие дебеливе брадосани тапири можат вида да им носат. Искрено верувам дека и Мухамед се превртуе у гробот.... Shocked
Каква дрога, каков техно, ова е "љуби те брат у прљав врат". Very Happy

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Пон Aвг 01 2016, 01:21

Пред неколку часа започна голема офанзива на хипнотизираниве мајмуни од видеово погоре.различни се проценките за бројноста на главосечиве(некои одат до 20 000),но секако ова е најголемата операција во целиот сириски судир.Алеп е нападнат од југ таму е Хезболах и гардата,има информации дека е започнат напад и на север каде се преморените сириски тигри кои се најдобар дел на САА.Не очекуваат пресудните денови и недели во Битката за Сирија.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пон Aвг 01 2016, 09:12

кнез напиша:Пред неколку часа започна голема офанзива на хипнотизираниве мајмуни од видеово погоре.различни се проценките за бројноста на главосечиве(некои одат до 20 000),но секако ова е најголемата операција во целиот сириски судир.Алеп е нападнат од југ таму е Хезболах и гардата,има информации дека е започнат напад и на север каде се преморените сириски тигри кои се најдобар дел на САА.Не очекуваат пресудните денови и недели во Битката за Сирија.
..нема тука пресудност-непресудност, тие две дивизии како што фино ги нарече -главосечи, се пешадија и нешто тенкови и друг оклоп. Се тоа сега повеќецевните лансери, крстаречките проектили и авијација за поддршка на земја треба да го реши т.е. најмногу Су25 и хеликоптери. Ќе има сигурно многу цивилни жртви, но тоа ти е : на погрешно место у погрешно време....., иако поддржувачите глобалистички секако лицемерно ќе гракаат на цел глас..
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Пон Aвг 01 2016, 12:03

znaci potencijalni 20 000 trupovi vo raspagjanje. islamistickava stoka,dobro ja gjubri pocvata za eventualni globalni promeni..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пон Aвг 01 2016, 13:02

VOL напиша:znaci potencijalni 20 000 trupovi vo raspagjanje. islamistickava stoka,dobro ja gjubri pocvata za eventualni globalni promeni..
...не бе , не поише од 5000, зар мислиш Алах ги штанца тоа девиците ко кобасици???  Другите ќе се разбегаат , повеќе од пола ќе завршат у Европа за втората западна рунда.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Пон Aвг 01 2016, 13:24

pa,nema,vise stancanje , be, posto u posledno vreme masovno sehidat mucenicive masovna,proizvodnja ne se isplati pa najverojatno na,eden ljumfer doagjaat po 5-6 .. ratnici,, so se veli, raspaljotka dzenetska.

nastrana se ova, zarem taka e toa, ke se snimaat na,politicki cas, ke se objavuvaat kako I sto planiraat da napadnat, a drugive so, spijat ?

jaka ofanziva, juris na urnatinite preorani, stopati zavzemeni I izgubeni, e mnogu se bitni smrdlivite ulici od tela vo raspagjanje I kupista cigli I armatura, bez znaci na zivot, so pogolemi sansi da se formira doselenicka covecka kolonija na Mars odosto da,se vrati makar zrno nadez za zivot vo ruiniraniot Alepo.
ako toa e orgazmot na islamskata ,,drzava,, togas navistina treba da veruame deka evolucijata na covekot paralelno so majmunite, izrodila I homoislamikus .
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Пон Aвг 01 2016, 19:57

Портпаролот на рускиот генералштаб изјави за најмалку 800 мртви и сигурно преку илјада ранети во минатата ноќ на страна на главосечиве.Офанзивата е во тек,сирискиве сили изгубија неколку позиции но не ја изгубија контролата.Руската авијација вчера имаше најтежок ден во целата сириска операција,зошто сихронизирано беше извршен напад на повеќе фронтови во цела Сирија,да се ублажи дејството на руската авијација на Алепскиот фронт.Дури некаде околу 4 часот,почна масовно да дејствува во Јужен Алеп, кога беше сопрен продорот на безумните орди.
Состојбата е тешка но по се изгледа дека сириската армија со мали територијални загуби го издржа првиот налет.
Вечерва ќе биде пак "Бал вампира".

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 03:15

ruskata avijacija ima najtezok den  -koga ke izgubi letacki personal odnosno letalo, a se drugo e rutina Wink
..kako i za sekoe vozduhoplvstvo na planetava, vprocem.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Вто Aвг 16 2016, 12:44

Упсссс ...

http://www.mkd.mk/svet/vesti/ruskite-bombarderi-tu-22-gi-napagjaat-dzhihadistite-od-iranskiot-aerodrom-hamadan

...русите воено влегоа и оперираат и од  Иран ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Нед Aвг 21 2016, 00:14

Саудиски авиони бомбардираа бунтовнички митинг на 100.000 луѓе во Јемен

http://www.mkd.mk/svet/vesti/saudiski-avioni-bombardiraa-buntovnichki-miting-na-100000-lugje-vo-jemen-fotovideo

Ќе митингувате а?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by кнез on Нед Aвг 28 2016, 09:36

Дараја е слободна.Тоа е големо растеретување за сириската армија.
Ердоган се држи до договореното,Бајден беше да прети и да се заканува на што Ердоган додржа.Сега притисокот врз Ердоган ќе се зголемува па не сум сигурен дека тој ќе може да го издржи,затоа е важен овој моментум да се искористи и да се извојуваат неколку важни победи во Сирија.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 31 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот