Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 3 of 31 Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Саб Сеп 20 2014, 16:35

..koja e fintata ne mi e jasno, cista sprdacina...muslimanski hram samo za pederi i lezbejki... Very Happy Very Happy Very Happy ovie talibancive brgu ucat , kaj i da e ke im se piknat pod koza na pedofilisticarive...... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Arhimed on Саб Сеп 20 2014, 17:47

Нинџи во акција:
http://www.ohridnews.com/vesti/74970

Доживотен затвор добија шестмината разбојници, меѓу кои и 36 годишен македонски државјанин, кои изминатата година ограбија луксузна продавница за часовници „ Ролекс“ во Бахреин...
облечени како арапки го нападнале чуварот и за кратко време ги собрале часовниците во вредност од 1.4 милиони и побегнале.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Вто Сеп 23 2014, 19:56

Arhimed напиша:Нинџи во акција:
http://www.ohridnews.com/vesti/74970

Доживотен затвор добија шестмината разбојници, меѓу кои и 36 годишен македонски државјанин, кои изминатата година ограбија луксузна продавница за часовници „ Ролекс“ во Бахреин...
облечени како арапки го нападнале чуварот и за кратко време ги собрале часовниците во вредност од 1.4 милиони и побегнале.

Јас до сега не сум видела толку високи и танки арапки. Посебно не ни прибижно такви без некоја штиклетина.

Џаст ту ноут.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Вто Окт 07 2014, 12:40

ММЕ .... колку ли само брзо најдоз заеднички јазик и пепел ги направија Србија, Афганистан и Ирак ..под изговор ... хуманитарна мисија ...
.. а ваму ги оставаат курдите сами да ги вадат костените од огин ...

..бомбардирале ... што бомбардираат ... нафтени погони ... само си го штитат профитот....

... никако не е за верувње дека најмоќната авијација во одсуство на било каква противвоздушна одбрана не може да изведе масовни удари па и тепих бомбардирања .... а со тоа да многу им ја олесни работата на тие што доле пружаат очајнички отпор ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Окт 09 2014, 02:07

Шпекулација или вистина...

Убиен Калифот Ел Багдади!

http://www.utrinski.mk/?ItemID=A6ECED3FA8C34A40AA780EA72A9A4737
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Чет Окт 09 2014, 10:15

Малку веројатно, можеби неговата 32-а  маскота за на терен за која бргу ќе се најде замена, која веројатно и дремеше на резервна клупа. "Калифот" бе седи у вила некаде во Ријад игра тенис и пие виски со американскиот амбасадор и специјалниот од Обама назначен советник за шеријатско право од Харвард,кога не е на провод у Париз или роболов на Лабрадор.
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Окт 09 2014, 13:52

Interesno ...

Пазарење- САД и Турција неединствени во борбата против теророт

Турција сака да влезе во војна против милицијата на ИД кога Обама повторно ќе почне борба против сирискиот претседател Асад. Во надворешната политика на Анкара работите се како на пазар, оценува Миодраг Шориќ.

.............
.................

http://www.dw.de/%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%B4-%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82/a-17983581?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Чет Окт 09 2014, 15:29

можда сулејман спаси дупе , ама овој ќе го папа... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Окт 09 2014, 19:04

A ха хаааааа....

Цензура за аргентинската претседателка- потсетила на поддршката на САД за џихадистите

http://republika.mk/?p=324468

.... им ја плесна вистината у лице .....
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Чет Окт 09 2014, 20:40

..никако да го симнам видеото од говорот на Аргентинкава..., глобалистиве се на терен... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Окт 09 2014, 22:03

concrete напиша:..никако да го симнам видеото од говорот на Аргентинкава..., глобалистиве се на терен... Very Happy Very Happy Very Happy


avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 00:02

Турците се сумљиви!
..мешетарат нешто ..лево-десно ..

http://tocka.com.mk/1/139890/eskalacija-na-bliskiot-istok-turcija-namesto-islamskata-drzava-gi-bombardirala-kurdite

.......
....
http://mrt.com.mk/node/15439
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:05

Оти сумљиви?

Кога било кој можеше да помисли дека турција би ги поддржала курдите билокогаш?

Аман!
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 00:10

чучулига напиша:Оти сумљиви?

Кога било кој можеше да помисли дека турција би ги поддржала курдите билокогаш?

Аман!
Не мора да подржи ... ама баш сега у овој момент да ги бомбардира ....
..личи на координарано со ИД ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:19

Наивно од тебе к
А муабетот "непријателот на мојот непријател не е мој пријател"?

avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Окт 15 2014, 00:26

сител и канал 5 се педери...само турски серии пуштаат, мора до доцна да бегам од дома......јеботе благи бог и слатки римски папа.
..а сдсм да не се џукели какви се до сега ќе пратеа една бригада на помош на Курдската Работничка Партија, таму на барикадите во Кобани...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 00:31

concrete напиша:сител и канал 5 се педери...само турски серии пуштаат, мора до доцна да бегам од дома......јеботе благи бог и слатки римски папа.
..а сдсм да не се џукели какви се до сега ќе пратеа една бригада на помош на Курдската Работничка Партија, таму на барикадите во Кобани...

Хааааааааа ...
..па тие ратуваат само на шведски маси ..... Laughing
..против заклано и испечено добиче и живинче .... Twisted Evil Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:33

А дмнне шо прај? посебно во меѓувреме?

а?

avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 00:37

чучулига напиша:А дмнне шо прај? посебно во меѓувреме?

а?


А  бе остај ги ти дпмне ... од такви какви што се ...никакви, смрдливи, небањати, неписмени, себични ..итн  .. ништо и не очекувај ...
..туку што прајме со овие „наследнициве“ на работничката интернационала, интернационалните бригади ...
..стварно!
..што стана со интернационализмот и солидарноста со браќата по „оружје“ и идеја?
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:42

king2 напиша:
чучулига напиша:А дмнне шо прај? посебно во меѓувреме?

а?


А  бе остај ги ти дпмне ... од такви какви што се ...никакви, смрдливи, небањати, неписмени, себични ..итн  .. ништо и не очекувај ...
..туку што прајме со овие „наследнициве“ на работничката интернационала, интернационалните бригади ..

Па не се тие на власт.

Ко ќе бидат тогаш нив ќе ги муабетам.

Туку, шо прајме со овие шо се... прв пат мириснале сапун и јууууриш..

в срце ќе те удрат шо му е планот следно.

Ти да не носеше униформа во 2001?
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Окт 15 2014, 00:47

Ме иритираат вакви недоквакани форми ...

Ако има муабет арно, ако не, ич не отворај.

Пфф.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 11:14

чучулига напиша:
king2 напиша:
чучулига напиша:А дмнне шо прај? посебно во меѓувреме?

а?


А  бе остај ги ти дпмне ... од такви какви што се ...никакви, смрдливи, небањати, неписмени, себични ..итн  .. ништо и не очекувај ...
..туку што прајме со овие „наследнициве“ на работничката интернационала, интернационалните бригади ..

Па не се тие на власт.

Ко ќе бидат тогаш нив ќе ги муабетам.

?

А што, зар на власт беа тие што одеа по Шпании, Куби, Боливии, Костарики  итн....???


Ме иритираат вакви недоквакани форми ...

Ако има муабет арно, ако не, ич не отворај.

Пфф

Е еблг... кој ти е крив што си у погрешна временска зона!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Окт 15 2014, 16:36

Ми го зеде зборот.
Демек да биле на власт ќе ја пратеа моторизираната бригда плус 2000  доброволци скоевци наместо во Авганистан да им дрочи јајца на натовци...на барикадите кај другарите курди..последните барикади на подобриот социјален свет....
Патак марјанивиќ, тие џукели се кремот на она заради што социјализмот олцна во оваат тура на делење на картите.
Сељачаана симната од планина , проста ко пасуљ која улетана у шими ципела си умисли  дека е од господ дадена. Еднаш да продава социјализам , после да се осознава како најдолна сорта на капиталист илити таканаречена  транзициона џукела.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 23:15


lol!

avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Il presidente on Вто Ное 18 2014, 16:04

Saka nekoj kompleten overview as ISIL?
Davam bespari so organigram po PP na asalni cuveci.
(10 dobi na magisterski, me zamolija, pa napisav, okolu 20 stranici e)

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 31 Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот