Ирак, Сирија...арапскиот свет

Страна 6 of 31 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Next

Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 15:55

Веста е екстра... види колку информации во неа.

Израел, Иран и уште кузнај кој (кој и да спомниш ќе бидиш во право) наголемо војуваат во Сирија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Јан 28 2015, 15:57

Израел, Иран и уште кузнај кој (кој и да спомниш ќе бидиш во право) наголемо војуваат во Сирија. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Laba on Сре Јан 28 2015, 16:30


ИД: Ќе го убиеме Обама во Белата Куќа (ВИДЕО)
http://kurir.mk/svet/vesti/187586-ID-Ke-go-ubieme-Obama-vo-Belata-Kuka-VIDEO

Shocked
avatar
Laba

Posts : 414
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 13:49

Што по поразот на Исламската држава?

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=1301515691&id=153&setIzdanie=23383

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 00:08

VOL напиша:
Svijet » Bliski istok » Sirija
ISIL-ovi teroristi smaknuli jednog japanskog zarobljenika, ponudili razmjenu za drugog
E.G.
vrijeme objave: Subota - 24. 01. 2015 | 17:00
http://www.advance.hr/vijesti/isil-ovi-teroristi-smaknuli-jednog-japanskog-zarobljenika-ponudili-razmjenu-za-drugog/

Го убиле и вториот.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=31&nav_category=78&nav_id=953269

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 18:13

egzekucijata na Jordanskiot pilot ..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 18:18

... i stiga naplatata od jordanska strana

Jordan pogubio islamiste nakon smrti pilota 


http://www.starmo.ba/globals/item/37924.htmlJordanski kralj najavio nemilosrdni rat protiv ISIL-a
4 februar 2015 Izmijenjeno 18:07 CET
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/jordanski-kralj-najavio-nemilosrdni-rat-protiv-isil
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by хан Ацо on Сре Фед 04 2015, 22:11

Laba напиша:Шестмина Бугари киднапирани во Судан28.01.2015 09:39:42
http://vesti.mk/read/news/4439476/1673541/shestmina-bugari-kidnapirani-vo-sudan
Векье са ослободени.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 22:14

.. a be.. se snaogjaat tie, ne se kako ovie borcive...
znaes vicon za tuti fruti ili smrt..so covekojadcine..
e pa ovie bile ... tuti fruti.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пет Фед 06 2015, 00:47

Јорданците збеснаа после спалувањето на нивниот пилот

http://www.mkd.mk/svet/vesti/odmazda-kakva-shto-isis-dosega-ne-videl-55-mrtvi-teroristi-vo-prviot-bran-napadi-od

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by gestapo on Чет Фед 26 2015, 17:55

avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

ovie ne se ragjaat. ovie se stiskaat od cirevi...idioti islamski.

Пишување by VOL on Пет Фед 27 2015, 20:11

fuuUUk! Shocked 
http://lokalno.mk/arheolozite-stravuvaat-deka-id-kje-unishtuva-ushte-kulturni-artefakti/

islamot uste ednas se pokazuva kako SRAM za coveckata rasa.
za ova, trebase da se krenat islamskite drzavi. si ja unistuvaat sopstvenata idnina, unistuvajki si go sopstvenoto minato.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 20:29

VOL напиша:fuuUUk! Shocked 
http://lokalno.mk/arheolozite-stravuvaat-deka-id-kje-unishtuva-ushte-kulturni-artefakti/

islamot uste ednas se pokazuva kako SRAM za coveckata rasa.
za ova, trebase da se krenat islamskite drzavi. si ja unistuvaat sopstvenata idnina, unistuvajki si go sopstvenoto minato.
...ги боли патка , иднината им ја осигуруваат кошер американците.., нивно е само да си уживаат во животот и своите кољачки пориви... Па заради тоа се и конструирани..уште на времето.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Чет Мар 12 2015, 00:28

Ирачката армија го презема Тикрит, џихадистите бегаат

http://faktor.mk/2015/03/11/irachkata-armija-go-prezema-tikrit-dhihadistite-begaat/

Додека начекуваа села без кучиња храбри беа ...
... но заглавија со  курдите ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Пон Мар 16 2015, 08:35


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Саб Мар 28 2015, 16:23


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by king on Саб Мар 28 2015, 16:55

Сунитите некако брзо се мобилизираа против шиитите ... додека против  исил се борат до последниот курд.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Саб Мар 28 2015, 17:00

Odamna se tie Vo konflikt.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Апр 01 2015, 10:48


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Апр 01 2015, 10:52Сторијата за сликата на која малата 4 годишна сиријка се предава

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=03&dd=31&nav_category=78&nav_id=974991

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Апр 01 2015, 13:10


..кое слатки буце, не ми е јасно како некои џукели можат да воопшто спијат. После некои кретени ќе тврдат дека има некаков бог..., шипки варени Mad
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by чучулига on Сре Апр 01 2015, 13:14

Мене не ми е слатка на сликата... ме боли, очите нејзини... и устето онака згрчено, стиснато...

а рачињата.... 

немоќта на најнемоќниот а најневиниот

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

замисли 62 деца убиени а 30 повредени неделава во Јемен...

не бе... какво човештво какви црни камења...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by concrete on Сре Апр 01 2015, 17:00

чучулига напиша:Мене не ми е слатка на сликата... ме боли, очите нејзини... и устето онака згрчено, стиснато...

а рачињата.... 

немоќта на најнемоќниот а најневиниот

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

замисли 62 деца убиени а 30 повредени неделава во Јемен...

не бе... какво човештво какви црни камења...
..прејди во инсекти ,таму е мнооогу по благопријатно.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by VOL on Сре Апр 01 2015, 18:15

au. Shindlerov sindrom. Cool
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ирак, Сирија...арапскиот свет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 31 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот