Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Jул 23 2015, 23:24

Шо и за кој знам?

Коментирам на информации кои се објавени во јавни медиуми и то кога ми е интересно и/или кога сметам дека се работи за мој и интерес на граѓаните. Нормално, од моја перспектива.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Пет Jул 24 2015, 19:01

Види го бе хаусмајсторот


Инспекторот хаус мајстор си имал и сопствена градежна фирма

...............
............
Медиумите утрово ги објавија и фотографиите од луксузниот автомобил на хаусмајсторот Кочо Стојчевски. Станува збор за Ауди А5 кое според официјалните ценовници не може да се купи за цена пониска од 40.000 евра, а поопремените верзии надминуваат 70.000 евра.

..........
...............


http://sitel.com.mk/inspektorot-haus-majstor-si-imal-i-sopstvena-gradezhna-firma
Никако да го сфатам ... газда на фирма и газдува а по осум саата пет дена у неделата мења сијалици за ситна плата ... и на секој му се клања

.. а бе ..ако си газда .. биди газда 24/365 ... а не на некоја си секретарка и дактилографка по цел ден да и мењаш сијалици ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Пет Jул 24 2015, 21:50

king напиша:Види го бе хаусмајсторот


Инспекторот хаус мајстор си имал и сопствена градежна фирма

...............
............
Медиумите утрово ги објавија и фотографиите од луксузниот автомобил на хаусмајсторот Кочо Стојчевски. Станува збор за Ауди А5 кое според официјалните ценовници не може да се купи за цена пониска од 40.000 евра, а поопремените верзии надминуваат 70.000 евра.

..........
...............


http://sitel.com.mk/inspektorot-haus-majstor-si-imal-i-sopstvena-gradezhna-firma
Никако да го сфатам ... газда на фирма и газдува а по осум саата пет дена у неделата мења сијалици за ситна плата ... и на секој му се клања

.. а бе ..ако си газда .. биди газда 24/365 ... а не на некоја си секретарка и дактилографка по цел ден да и мењаш сијалици ...
..могуќе, но во сеќавње ми е времето кога и шофер ја купи Македонска Банка ( бар доволен дел за да биде газда.. Very Happy ) Да не збориме за тоа што се ќе најдеме , ако се направи инвентар на персоналот на државава.
Грујо мора да стави прст на чело: или ќе биде принципиелен и непристрасен без пардон..или со вакви муабети за мачкање очи...ќе се симне на нивото на сдсм-гњидите и тогаш сите дискусии се џабе... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Прч on Вто Jул 28 2015, 13:51

concrete напиша:Грујо мора да стави прст на чело: или ќе биде принципиелен и непристрасен без пардон..или со вакви муабети за мачкање очи...ќе се симне на нивото на сдсм-гњидите и тогаш сите дискусии се џабе... Wink
Грујо одамна одамна ги има заминато сдсм-гњидите... прецизни, едноставни и духовити дефиници има во колумните на 
Мерсел Биљали напиша:Таквиот “лудак“ веќе десет години управува со државата и нашата судбина. Проблемот е што во политиката важаат абсурдни правила. На пример, без лекарско уверение не смеете да добиете дозвола за да управувате трактор, ама можете да управувате со целата држава!

източник
avatar
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Вто Jул 28 2015, 14:09

Прч напиша:
concrete напиша:Грујо мора да стави прст на чело: или ќе биде принципиелен и непристрасен без пардон..или со вакви муабети за мачкање очи...ќе се симне на нивото на сдсм-гњидите и тогаш сите дискусии се џабе... Wink
Грујо одамна одамна ги има заминато сдсм-гњидите... прецизни, едноставни и духовити дефиници има во колумните на 
Мерсел Биљали напиша:Таквиот “лудак“ веќе десет години управува со државата и нашата судбина. Проблемот е што во политиката важаат абсурдни правила. На пример, без лекарско уверение не смеете да добиете дозвола за да управувате трактор, ама можете да управувате со целата држава!

източник
..Биљаљи може само трици да јаде и евентуално да му пљукне под пенџере..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Чет Jул 30 2015, 16:13

Oна  ... јадењето живи луѓе .... не било метафора ...

... којзнае што ќе биде ако имаат централна власт ... лонци ќе вријат сегде ...... и пази ... нагласокот е на браќа, сестри, роднини ...
...а обичните сдсм членови ... ма кој ги ебе ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Jул 30 2015, 16:19

Кинг зафркаваш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Пон Сеп 07 2015, 16:05

Ај ај ај


Kако СДСМ ги плаќа своите плукачи: по 73 илјади евра од општина Центар за Поповски и Унковски


...........
..............


Општината Центар и Жерновски секојдневно се жалат за недостаток на средства, а од друга страна истураат пари на здруженија за проекти кои не ги решаваат проблемите на граѓаните.

..............
.............

http://republika.mk/?p=477337

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Пон Сеп 07 2015, 16:50

..жерновски???...зар тој уште живурка???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Пон Сеп 07 2015, 17:50

concrete напиша:..жерновски???...зар тој уште живурка???


Баталиго залижаниот  напиши како ти ги  добиваше тендерите до пред 1 год .Со Дпмнеовски финти (на волшебен начин и со помош на таинствени самовили и ангели).Сега  ке гледаш во тефтерот за колку те сјебаа небањаните и после падот на власта ке ослободиш повеќе да напишеш за тонењето на Шкунерот.
Така е,  животот е како во математиката - штом нешто лесно иде мора да постои некоја грешка.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Пон Сеп 07 2015, 18:12

ribar напиша:
concrete напиша:..жерновски???...зар тој уште живурка???


Баталиго залижаниот  напиши како ти ги  добиваше тендерите до пред 1 год .Со Дпмнеовски финти (на волшебен начин и со помош на таинствени самовили и ангели).Сега  ке гледаш во тефтерот за колку те сјебаа небањаните и после падот на власта ке ослободиш повеќе да напишеш за тонењето на Шкунерот.
Така е,  животот е како во математиката - штом нешто лесно иде мора да постои некоја грешка.
...што булазниш бре ribar??? ...јас одамна сум ти ко нафтена платформа која ни торнадо не ја мрда..додека Св.Петар не ме најде во тефтерот..., ама ти очигледно ни од живот , ни од математика...појма си немаш.... Very Happy Very Happy Very Happy
На што ги факаш "кленоите"??..на зелена салата???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Пон Сеп 07 2015, 21:49

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:..жерновски???...зар тој уште живурка???


...што булазниш бре ribar??? ...јас одамна сум ти ко нафтена платформа која ни торнадо не ја мрда..додека Св.Петар не ме најде во тефтерот..., ама ти очигледно ни од живот , ни од математика...појма си немаш.... Very Happy Very Happy Very Happy
На што ги факаш "кленоите"??..на зелена салата???Желбите и реалноста не се едно исто,ама добро те спичкаа тие на кои слепо им веруваше ама недоволно ги спонзорираше ,само требало да си знаеш дека животот е курва,мораш добро да платиш за да дупиш,во спротивно само ке дркаш,до тоа дереџе те донесоа монголистите.

Желбите и реалноста не се едно исто,ама добро те спичкаа тие на кои слепо им веруваше ама недоволно ги спонзорираше ,само требало да си знаеш дека животот е курва,мораш добро да платиш за да дупиш,во спротивно само ке дркаш,до тоа дереџе те донесоа монголистите.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL on Пон Сеп 07 2015, 22:23

Laughing Laughing Laughing
vidi gargamel
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Вто Сеп 08 2015, 02:10

ribar напиша:
Желбите и реалноста не се едно исто,ама добро те спичкаа тие на кои слепо им веруваше ама недоволно ги спонзорираше ,само требало да си знаеш дека животот е курва,мораш добро да платиш за да дупиш,во спротивно само ке дркаш,до тоа дереџе те донесоа монголистите.
ribar  јеботе благи бог....т р о к и р а ш!!!! Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Сре Сеп 09 2015, 15:36

concrete напиша:

ribar  јеботе благи бог....т р о к и р а ш!!!! Very Happy Very Happy


Пошто  си РУСОФИЛ дали и твојата платформа  е како оваа на линкот,затоа што бурата после изборите во април( ако не успеете да ги лажирате )ке бидит многу поголема.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-oluji-se-potopila-ruska-naftna-platforma-cetvero-poginulo-49-nestalih/589099.aspx

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Сре Сеп 09 2015, 16:09

ribar напиша:
concrete напиша:

ribar  јеботе благи бог....т р о к и р а ш!!!! Very Happy Very Happy


Пошто  си РУСОФИЛ дали и твојата платформа  е како оваа на линкот,затоа што бурата после изборите во април( ако не успеете да ги лажирате )ке бидит многу поголема.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-oluji-se-potopila-ruska-naftna-platforma-cetvero-poginulo-49-nestalih/589099.aspx
.....што да ти кажам, стануваш досаден за муабет, исто па исто.
Инаку дефинитивно за изборите во април ќе тврдите дека се лажирани, зошто ги губите.
Па сдсм-соросоиди можат да добијат само избори за кои вмро на нотар ќе потврди дека ги губи во нивна корист. Други избори , никаде и никогаш понатака нема шанси да добијат...... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Чет Сеп 10 2015, 09:32

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:

ribar  јеботе благи бог....т р о к и р а ш!!!! Very Happy Very Happy


Пошто  си РУСОФИЛ дали и твојата платформа  е како оваа на линкот,затоа што бурата после изборите во април( ако не успеете да ги лажирате )ке бидит многу поголема.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-oluji-se-potopila-ruska-naftna-platforma-cetvero-poginulo-49-nestalih/589099.aspx
.....што да ти кажам, стануваш досаден за муабет, исто па исто.
Инаку дефинитивно за изборите во април ќе тврдите дека се лажирани, зошто ги губите.
Па сдсм-соросоиди можат да добијат само избори за кои вмро на нотар ќе потврди дека ги губи во нивна корист. Други избори , никаде и никогаш понатака нема шанси да добијат...... WinkЕ мој concrete почнавте да губите нерви и да се храбрите  повторувајки ги  мантрите од курир и Фекалната Тв Шител.Проблемот кај Небањаните е што во април против себе нема да го имаат СДСМ туку и над 70 невладини организации кои иако СДСМ го  напушти фронтот "граѓани за Македонија"и понатаму остануваат против нелегалната антимакедонска влада.Плус со  Македонија како една изборна единица сигурно ќе ги изгуби тројцата пратеници од дијаспората и најмалку уште петнаесет ќе му  одвлечат помалите партии кои сега се принудени да коалицираат со апашот.Голема опасност е да се појават уште фракции во Дпмне од кои еден дел ќе се приклучат кај Љупчо и така ќе и ми ги  влошат нивните изборни резултати.
Затоа твојот Пастир кој те сјеба добро почна да полудува и да бара бонус од 17 пратеници ,по теркот на Мусолини за време на фашизмот во Италија.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Чет Сеп 10 2015, 09:49

70 невладини организации
од дури ... цели триипол човека ...


А ха ха хаааааааа.....
А ха ха хаааааааа.....
А ха ха хаааааааа.....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Чет Сеп 10 2015, 11:59

хе,хе  ribar веројатно од многу седење у кајче со трска , пак нешто б у л а з н и.
Да не беше од сунчаница зашеметен ќе забележеше дека 70-те невладини можат заедно со некои други вакви и такви  само да му се фатат на спомнатиот. Како и да е, изгледа истиот јубилејно по десетти пут ќе и го свирне на сдсм.
Не му е јасно  на ribar-от дека за да бидеш од невладин - влада,  треба да се кандидираш на избори , за што има процедура и на таквите народ да те избере. Во арената игра победничкиот тим наречен влада и околу нив трчаат и им се плеткаат во нозе избрани противници илити опозиција.
Невладините ко секоја публика ГРАКААТ  од трибините за кој ќејф си плаќаат карта. Ако се без неа ги бркаат надвор. Толку е просто да и белвица би сватила , ама ribar-ов некако неможе....
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL on Чет Сеп 10 2015, 16:47

a be mnogu e prosto: klenot e u stvari Gile
ona "trinaesettoto"... "Gile  Baksuz"... koj gleal,... nikad ne go zaborava dokumentarecot.

na Gile mu crkna se' vo kocinata, pa mu gi nema onie dvanaeset pred nego.so se matoricata na celo. imase zakop,sega ako mrtka nekoj u kocinata, toa e samo vampire nekoj..

a on, klen ko so go isbacila nekoja mutna voda, ne e sposoben da se multiplicira I razmnozi kako crknatite mu brakja em sestri.
zato se obiduva da lavne, da mjaukne, da kvikne, kvakne, kukurikne, zatoa sto se obiduva da se najde sebe si- ne znae sto e.
posto Gile-klenot e osamen, I ne znae koj pat da go fati- vo maticniot mu kocin, sade vampiri pa mu e strav, a ovde, ne znae da se odnesuva,pa rika, kvaka, lapa muvi, dosagja..
e pa "Gile" treba samo da kazes " dobar deeen".
I odma ke te pocastime so sekercija, t.e slavski bomboni na kilo.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Пет Сеп 11 2015, 09:36

concrete напиша:хе,хе  ribar веројатно од многу седење у кајче со трска , пак нешто б у л а з н и.
Да не беше од сунчаница зашеметен ќе забележеше дека 70-те невладини можат заедно со некои други вакви и такви  само да му се фатат на спомнатиот. Како и да е, изгледа истиот јубилејно по десетти пут ќе и го свирне на сдсм.
Не му е јасно  на ribar-от дека за да бидеш од невладин - влада,  треба да се кандидираш на избори , за што има процедура и на таквите народ да те избере. Во арената игра победничкиот тим наречен влада и околу нив трчаат и им се плеткаат во нозе избрани противници илити опозиција.
Невладините ко секоја публика ГРАКААТ  од трибините за кој ќејф си плаќаат карта. Ако се без неа ги бркаат надвор. Толку е просто да и белвица би сватила , ама ribar-ов некако неможе....

Да речеме дека е така  тие невладини се многу малку тогаш на митингот и покрај сите блокади таа маса ја собрал СДСМ  што  е уште полошо,затоа што во кафезите  ДПМНЕ-овците собраа многу малку морони.Дај некој коментар како беше исмејан  Пастирот за неговиот фашистички план од 17 пратеници.?
Пастирот твој заминува 15 јануари па три месеци ке објаснуваш дека отсеkгaш си бил опозиционер ама ради тендерите ни си смеел да ...и дека тоа што си го пишувал пу,пу ,не важи.

Инаку распрашај се добро за најавата за големите чистки на грујовистите од дпмне после падат на гвујо.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Пет Сеп 11 2015, 12:08

.....рибарчино репата, тебе стално некои маси и сурии од сдсм собрани ти се привидуат. Кој тоа го исмеа пастирот??? Освен клештење на некои сдсм-овци и слични сорос папкари никој не видов да се смееше. Сите тие соросоиди беа само наежени сваќајќи дека пак ќе им го бапне .. Very Happy 
Кој пут беше?? ......десетти??
До кога бе, има ли таму некој кој воопшто нешто знае. Вмро нуди толку многу можности да го млатнеш да го замарлушиш , ама нигде Мате Парлов , само некои  рахитични , од моч припраени противници...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Пет Сеп 11 2015, 15:01

concrete напиша:.....рибарчино репата, тебе стално некои маси и сурии од сдсм собрани ти се привидуат. Кој тоа го исмеа пастирот??? Освен клештење на некои сдсм-овци и слични сорос папкари никој не видов да се смееше. Сите тие соросоиди беа само наежени сваќајќи дека пак ќе им го бапне .. Very Happy 
Кој пут беше?? ......десетти??
До кога бе, има ли таму некој кој воопшто нешто знае. Вмро нуди толку многу можности да го млатнеш да го замарлушиш , ама нигде Мате Парлов , само некои  рахитични , од моч припраени противници...

Абе ЦИГЛО,на 2 март ти отворив тема Техничка влада и тогаш велеше ти се "причинуе нешто",само соросоиди и педофили ти се вртат во главата,не гледај многу од фекалната тв.
Девет пати ги лажирате изборите.ДПМНЕ ја направи Македонија лидер  на Балканот по МИЗЕРИЈА.Го спомна бањалучанецот што имаше секогаш распукана аркада хаха,,,опозицијата го имат Теофило Стивенсон.
Кој на кого ќе му дават голови во Идризово Амди на Пастирот или обратно?
Кој е коефициентот за трансфер на Груевски во Идризово за наредна сезона?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Пет Сеп 11 2015, 15:48

ribar напиша:
Абе ЦИГЛО,на 2 март ти отворив тема Техничка влада и тогаш велеше ти се "причинуе нешто",само соросоиди и педофили ти се вртат во главата,не гледај многу од фекалната тв.
Девет пати ги лажирате изборите.ДПМНЕ ја направи Македонија лидер  на Балканот по МИЗЕРИЈА.Го спомна бањалучанецот што имаше секогаш распукана аркада хаха,,,опозицијата го имат Теофило Стивенсон.
Кој на кого ќе му дават голови во Идризово Амди на Пастирот или обратно?
Кој е коефициентот за трансфер на Груевски во Идризово за наредна сезона?
...отвори техничка влада , затвори техничка влада , како што беше и за очекување.
Еве пак ја правиш и ти основната на сдсм-соросоиди (читај кретени) грешка.
На сред МАКЕДОНИЈА  спомнуваш некаков Теофило Стивенсон. Пробаш на Македонци да им протнеш некаков странец кој треба да им ги реши проблемите со помош на сдсм-овците, кои патем во Македонија никој , бидејќи се транзициски лопови, народни душмани, колаборационисти и петеновци..никој од ќерамиди не ги моча , а камо ли да ги зема за озбилно.
Се додека мислите дека ќе се протнете покрај вољата Македонскиот народ на власт , Грујо ќе ве ебе све у десет , а вие возвишено ќе цивкате.
И тоа оној Грујо кој како се тврди е приучен Прилепски економист со курс за брокер.
Се додека си мислите, дека тој може до го прелаже Македонскиот народ ..., кој наивно не ве слуша вас  умните, добраноамерните, напредните..., т.е. понатака тврдите дека е народот удрен со мокра чорапа па му верува него , а не на еден генијален зајак , блескава шеќерлема и некаков- некакви странски продавачи на муда за бубрези и мафтачи со роскоп саати пред Собрание..,ќе си тонете во заборавот, додека потполно не исчезнете... тоа ти е нема бегање од прриродните закони... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by ribar on Пет Сеп 11 2015, 22:34

concrete напиша:
ribar напиша:
Абе ЦИГЛО,на 2 март ти отворив тема Техничка влада и тогаш велеше ти се "причинуе нешто",само соросоиди и педофили ти се вртат во главата,не гледај многу од фекалната тв.
Девет пати ги лажирате изборите.ДПМНЕ ја направи Македонија лидер  на Балканот по МИЗЕРИЈА.Го спомна бањалучанецот што имаше секогаш распукана аркада хаха,,,опозицијата го имат Теофило Стивенсон.
Кој на кого ќе му дават голови во Идризово Амди на Пастирот или обратно?
Кој е коефициентот за трансфер на Груевски во Идризово за наредна сезона?
...отвори техничка влада , затвори техничка влада , како што беше и за очекување.
Еве пак ја правиш и ти основната на сдсм-соросоиди (читај кретени) грешка.
На сред МАКЕДОНИЈА  спомнуваш некаков Теофило Стивенсон. Пробаш на Македонци да им протнеш некаков странец кој треба да им ги реши проблемите со помош на сдсм-овците, кои патем во Македонија никој , бидејќи се транзициски лопови, народни душмани, колаборационисти и петеновци..никој од ќерамиди не ги моча , а камо ли да ги зема за озбилно.
Се додека мислите дека ќе се протнете покрај вољата Македонскиот народ на власт , Грујо ќе ве ебе све у десет , а вие возвишено ќе цивкате.
И тоа оној Грујо кој како се тврди е приучен Прилепски економист со курс за брокер.
Се додека си мислите, дека тој може до го прелаже Македонскиот народ ..., кој наивно не ве слуша вас  умните, добраноамерните, напредните..., т.е. понатака тврдите дека е народот удрен со мокра чорапа па му верува него , а не на еден генијален зајак , блескава шеќерлема и некаков- некакви странски продавачи на муда за бубрези и мафтачи со роскоп саати пред Собрание..,ќе си тонете во заборавот, додека потполно не исчезнете... тоа ти е нема бегање од прриродните закони... Very Happy Very Happy Very Happy


Опозицијата немат врска со странците а гвујовата власт немат никаква врска со волјата на народот.Што се однесува до волјата на фантомите од непостоечки станови,влезови и згради,како и човечињата од пустец кои се држат за рака и гласаат ,според ГОЦА БРК ,ќе се решит со новиот избирачки список кој  немат да имат 1 миљон и 600 000 жители присутни  а 1 миљон и 800 000 гласачи,немат да се дозволит пратеник со триста гласови да малтретират  жени низ државата да трошит илјадници евра и да изиграват гласачка машина на пастирот,само дпмнеовците  за кои мислат фекалната шител,курир и канал 5,сакаат фантоми да решаваат за нивната судбина,но оние што мислат со своја глава,оние кои работат ,студираат,учат,и оние 30 посто невработени решија да го прекинат тоаи сами да решаваат за својата и за судбината и иднината на нивната држава,а во таа иднина местото на гвујо и фамилијата е во Идризово.За Гвујовистите кои во сопствената партија ги кодошат чесните вмровци  ќе се погрижат самите нивни сопартијци оние кои се навистина идеолошки ВМРОВци а не гзолижачи(некој ќе си се препознае) на пастирот длабоко набиени   во неговото дупе,чистката ќе бидит изведена одвнатре и ВМРО како и Македонија ќе се ослободит од гвујо и бандата околу него.
ПС.Каде се гледаш ти, во Гвујовисти длабоко набиен во пастировиот задник или можеби во "амстердамската тројка" или во" форумот на слободни патриоти",кои ке ја изведат чистката на гвујовистите од ВМРО,плус поздрав имаш од овој ...кога велит "машинеријата на гвујо"мислит на гвујовистичките дпмне-овци а не на ВМРО

http://slobodenpecat.mk/Home/Item/7885

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот