Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Нед Ное 30 2014, 13:05

единствен дел од курир вреден за читање е спортскиот дел кај што праат колку толку успешен препис од скај спортс, све друго е во служба без грам критика. кога ќе опнат на насловна критика за тие карши нив на илинденска може и да ги погледам.

другите што ти ги наведуваш барем знаат да ја искритикуваат и опозицијата и во целост да пренесат пресс на власта без никакви наведувања со какви што се служат курирци нетпресови републики шители итн...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Сре Јан 07 2015, 11:39

Кај е бе овој ... сите други градоначелници ги видовме ... по повод снегот ... овој нигде го нема ...

.... можда и се појавеше ако некој му шепнеше дека снегот е од Грујо ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Пон Јан 12 2015, 21:38Кодошот на дело ...
Нормален ли е!

...добра вест му била ... расте незадоволството на народот ...!!!!!!!!!!!

...а лоша вест ... бидејки тоа незадоволство не идело на контото на опозицијата ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 09:27

како и секој политичар така и овој. не глеам што се потресе толку кинг. сите ги знаеме какви се. ја у очекување сум овие први да се вратат у парламент и се да му се заборави и прости на жерновски.
впрочем како што беше случајот со стевче Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Вто Јан 13 2015, 09:34

Centarec напиша:како и секој политичар така и овој. не глеам што се потресе толку кинг. сите ги знаеме какви се. ја у очекување сум овие први да се вратат у парламент и се да му се заборави и прости на жерновски.
впрочем како што беше случајот со стевче Smile
Ова ми е поентата


..добра вест му била ... расте незадоволството на народот ...!!!!!!!!!!!

...а лоша вест ... бидејки тоа незадоволство не идело на контото на опозицијата ..

..директно ја признава неспособноста на опозицијата ...
..се надеваат да дојдат до власт преку „рикнувањето“ на Македонија ....
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 09:37

тоа одамна го установивме. така доаѓаат кај нас сите на власт. се гласа против не за. промена на власт никој не добил со добра програма, него што ти збохтисало од претходните. е сеа ако продужжиме и даље да бидеме ретарди и да гласаме против (а за други) онда боље не заслужуваме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Вто Јан 13 2015, 09:38

Сакаш да кажеш .... како и да гласаме ...  дебело сме се заебале?


Чаре?
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 09:39

со моменталната понуда освен еден икс на цел лист се друго е пораз.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Вто Јан 13 2015, 09:55

Centarec напиша:со моменталната понуда освен еден икс на цел лист се друго е пораз.
..просто е решението...да се даде нова понуда... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 10:51

Бујрум

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Вто Јан 13 2015, 17:56

concrete напиша:
Centarec напиша:со моменталната понуда освен еден икс на цел лист се друго е пораз.
..просто е решението...да се даде нова понуда... Very Happy

да се надопунам, ако може понудата на А4 формат иштампана и залепена на некоја бандера?

фала унапред.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 17:31


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 23:21

...и ти тоа на либертас му веруваш?

... па залижаниот милион пати е канет ... ама тој демонстративно одбиваше да оди ...
..не знам што го спопаднало сега ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 23:23

На никој не му вервам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec on Пон Јан 19 2015, 09:53

си требал да си го викне и овој да си отиде. нема смисла да глумат уште на тв кога се од иста.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Вто Jул 21 2015, 15:56

Овој бе ептен „бањат“ ....
... потребна квалификација за раководител на сектор во инспекциските служби во општина центар е ..ни повеќе ни помалку ... хаусмајстор или по нашки  домар ... Very Happy Very Happy


Скандалазно: Жерновски ставил хаусмајстор да ги води инспекциските служби во Општина Центар


Градоначалникот на Општина Центар Андреј  Жерновски деградирајќи ја инспекциската служба во Општина Центар и сакајќи да ја стави во функција на своите лични и партиски цели и интереси, донел решение да го унапреди општинскиот хаусмајстор, ни повеќе ни помалку туку за најмалку 10 скалила понапред во раководител на сектор и тоа на инспекциските служби во Општината Центар. „Република“ дојде до документ – Решение за распоредување на вработен од кој се гледа дека лицето Кочо Стојчески од работното место домаќин хаусмајстор од Оделението за општи работи се распоредува на друго работно место и тоа Раководител на сектор за инспекциски работи, ГЛАВЕН ИНСПЕКТОР. Ова Решение го има потпишано лично градоначалникот Жерновски и тоа сакајќи да го протне на мала врата ден пред Нова година на 30.12.2014 година
http://republika.mk/?p=458070

Штета што „@центарец“ се изгуби ко у земја да пропаднал...  најверојатно од срам .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL on Вто Jул 21 2015, 17:08

Hausmajstor.. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Вто Jул 21 2015, 17:25

VOL напиша:Hausmajstor.. Laughing
Пушти го бе .... му удрило сонцето у глава ....

... општината му е у хаос ... а тој ко „ВОЛ“ ... се запнал за некоја си настрешница пред влез у зграда ....
... мери му го умот ... ебала го настрешница ...

...чоекот е тотален дунстер ...
.. ако, ако ... нека центарци пак гласаат за некој од перазитската лдп ...

... стварно бе ... зошто го гласаа ... чоекот е тотална нула, ништо нема у живот постигнато,  само како  крлеж (партијата му ) се прилепува за некој „поголем“ ... и „цица“ ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL on Вто Jул 21 2015, 17:29

king напиша: ... а тој ко „ВОЛ“ ... ...
ete ti sega belja..
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete on Вто Jул 21 2015, 18:45

....и жерновски и шеќерната и некои слични на нив веќе почнуват да покажуваат пукнатини на менталните шавови. Тоа не е здраво...
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Чет Jул 23 2015, 22:39


па па па ... и овие ќе ја доведуеле државата во ред ...
..море гони ги упм .... ги боли таквото нив за државата...
... ги боли, и тоа многу ... тоа што не се на власт...
... ги боли и тоа многу ... што бурето со мед им е на видик но никако и на дофат .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Jул 23 2015, 22:48

king напиша:
 бурето со мед 

Еххххх

се' дури ние, граѓаните, велиме и перцепираме "буре со мед" некој ќе се тови.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Чет Jул 23 2015, 22:59

чучулига напиша:
king напиша:
 бурето со мед 

Еххххх

се' дури ние, граѓаните, велиме и перцепираме "буре со мед" некој ќе се тови.
Е, е, ееееее ... одма се фати за бурето со ... мед....
... а за залижаннкото нешто да шкрабнеше???
... колку ми се чини ..тој е тема овде а не бурето...Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Jул 23 2015, 23:05

Не знам ништо за него, освен дека беше/е во некоја од либералните партии, градоначалничкото место го освои како дел од широката опозициска коалиција а оти делува и е со ингеренции на територија на Центар - Скопје не ми е од интерес.

А и да, се провејуват контроверзии за неговото потекло.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king on Чет Jул 23 2015, 23:19

чучулига напиша:Не знам ништо за него, освен дека беше/е во некоја од либералните партии, градоначалничкото место го освои како дел од широката опозициска коалиција а оти делува и е со ингеренции на територија на Центар - Скопје не ми е од интерес.

А и да, се провејуват контроверзии за неговото потекло.
Да бе не знаеш ништо ...
..у подрум си била и нит си видела нит си чула нешто ...
...чудно .. а како за другите (спротивната страна) се си знаеш? Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот