ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метлата на Заев

4 posters

Go down

Метлата на Заев Empty Метлата на Заев

Пишување by king Пет Апр 26 2019, 16:58

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/metlata-na-zaev-sluzi-samo-za-prikrivanje-na-nepotizmot-pod-tepih/

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/metlata-na-zaev-sluzi-samo-za-prikrivanje-na-nepotizmot-pod-tepih/

Метлата на зајко може да послужи ко и што видовме на сдс митинг само како нов музички инструмент Twisted Evil Twisted Evil 
..нит метла нит метење нит бутур ќе се види после изборите....

...по изборите ако изгуби нивниот кандидат има да се така дезориентирани и у бунило што нема да знаат ни гзот кај им е, секој со секого во сдс за „гуша ќе се фати“ барајки го кривецот... ако на тоа се додаде и предстојниот (очекуван) голем притисок на сега веќе доста охрабрената опозиција за распишување предвремени парламентарни избори тогаш јака им душа на сдсофци... да не си им у кожата...

... а ако добие нивниот кандидат ондак има да бидат така опиени од „успехот“ едно месец и кусур што има да  заборават на некакви си метли, правосмукалки, парочисталки и остали средства за одржување на хигиена, а потоа, се знае ... кажувам, заборавам, негирам ... ама јбг и времето до редовните парламентарни избори е релативно кратко така да и у овој случај не им е се баш така розево...


и ова...

https://fokus.mk/zaev-dade-naredba-da-letaat-od-rabota-rodninite-na-funktsioneri-kade-e-utvrden-nepotizam/

...дал наредба!!!!!!!!!!!!!!

... хехехе ... кој смејурии ќе бидат ако така отпуштените започнат постапки пред судовите Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by concrete Пет Апр 26 2019, 18:50

То ти е : ДАЛ НАРЕДБА!!  Комедија жива.Тој не може да нареди бурек да одат да му купат  не па друго.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by VOL Пет Апр 26 2019, 19:36

sazeljavajte, ali ja, prosto nemoz da verujem deka ovoj cin, akt, propaghanda na banjatice zajaci zasluzue duri i tema.

metlava,ne ke e na zaev,edinstveno nesto vo taborot na banjatite sto moze da poseduva metla, edinstveno Sekerinska i to kao letekja metla.]

zar nekoj veruva, deka iskasapenoto clenstvo na sds, od prviot krufg ( pa tie so se DUI i plus triesetina partii edvaj dostignaa 320 iljadi glasovi!) uste da gi metat sea

de da vidime dal ke se obide Mira Dizel nekoj da ja mete, pa nejze ako ja izmetat edno 100-200 glasa gubat minimum od sttart,  Laughing
ko svinski creva povrzani nacukani po funkcii celi familii, i aj meti sea da te vidam.

reko' ja, metla da, za da ja javnat i juris bezanija od zemjava, samo za toa ke im treba metla.

ima i druga primena, onoj po-maznion kraj, slobodno moze da si go... kahm... ali ne e bitno, nema govor na omraza odma da se razbereme..
eve, za da ne bide grubo, kupuvaa podmackuvaci, vazelini, tuka im e i metlata pa....

kakva metla kakvi gluposti i da saka pastvata na sds da si gi procisti redovite, toa ednostavno ne e ni priroden ( za niv) proces, nitu pak vozmozno , od slednive pricini
- tolku zaglibija vo sopstvenite ...kahm... sto ako se obidat da iz-capaat od zacapanoto, opincite ke im ostanat zaglibeni, so bosi kopita ke moraat da odcapaat... da prevedam, ednostavno vo ovoj moment, imaat nedovrseni zaebancii, zapocnati nedopraeni, procesi, koi, ako vo momentov go popushat- naebaa ko zuti mravi.
mora da se zavrsi zapocnatoto , a ne znaat ni koga ni kako da go zavrsat, pa sega ocajno se trudat da ostanat na vlast- citaj - nadvor od sudnica. koj, svesni se i sami, skoro stopostotno ke ja docekaat posle ova, odvnatre. 
koi procesi? se. za primer, ke ja ostavam politikata ke dadam primer samo vo ekonomijata: tenderive.  drugo? nepotizmot. itn. toa ne smeat da si go dozvolat, premnogu kriminali.

- vo pravo e Mancecskikoga nazaleno i krajno glupavo odgovara na obvinuvanjata za nepotizam- veli deka 10 godini sdsovcive bile zedni i gladni za vlast.  e sega se zedni i gladni ama toa im porasna enormno, zinuvaat za site 10 godini post, od vlasr, baska uste tolku, posto se gladni za rabotni mesta , funkcii pred se.
a nie makedoncive, samo gi gledame kako Huni koi jurisaat vo grabez. 
-svesen deka otpustanjata ( metlata) moze da mu se vrati povekekratno na sledniov krug ( moze Mira Dizel da ja vidime u redovi na opozijata, VMRO DPMNE imase eden kup takvi vrteleski i prilepci od interes!) odamna ideologijata ne e motiviracki faktor vo sds, duri sega svakjam deka tie voopsto ne bile vodeni od ideologija tuku od zelba za vlast ( komunjarska burzujska klasa) i interes!( tranzicioni tajkuni!) ..vodeni se samo od interes i se bi napravile da se na vlast. dokazano!

a drzavata, narodot, identitetot, imeto, ... toa za niv e potrosna roba. fokazano.

metla?

a be, alooo....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by VOL Пет Апр 26 2019, 19:57

eve metla, za strasni motociklisti ( seti se snao Smile  ) 
Метлата на Заев Broom

pa nek si uporabi metlata propisno....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by VOL Пет Апр 26 2019, 20:03

a ovoj neodolivo potsecja na eden strasen sdsovec, koj tokmu toj mu ja predade stafetata   metlata na zajakot, 
BTW so tokmu vakvo iskustvo, i na klipov primer, sto treba da se pravi so metlata. za iskustvoto, toa e onoj istiot alkoholiziran strasten sdosovec, koj pijan izgazi devojka, a denovive prostrui i videoto kako pijan se prepelkase vo nekoja gostilnica sred bel den..

e pa eve zasto im metlata.
 https://www.youtube.com/watch?v=VIhnixiInYg
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by king Пет Апр 26 2019, 23:55

https://denesen.mk/video-zaev-za-sistemot-na-drzavata-antikorupciska-baam-a-nie-odma-chetiri-chekori-nazad-povlekuvaj-se/

А да нешто кажеше зошто власта прави работи за кои антикорупциска им праи баааааааам....

...или работава е... ако пројде... добро, ако не... баам и рикверц четири чекори .... до следната прилика...

... а, бе ... у нормална држава кога власта е безброј пати фатена со спуштени гаќи а плус таа тоа и го признава  исходот е само еден... владата си дава оставка, а не ко овде да не замајува со некакви си метли  за неколку жртвени јариња (на кои патем ќе им даат други функции) од пониските редови на власта....

...ебемлиго ... само у Македонија рибите смрдат од опашот...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by concrete Саб Апр 27 2019, 09:23

Метлата на Заев A11
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by king Саб Мај 11 2019, 22:38

https://kanal5.com.mk/articles/375680/shekjerinska-site-mozhat-da-podlezhat-na-kadrovski-pomestuvanja

Оваа како министер за одбрана има само два „големи успеха“...
... на сите фанфари се испофали за нови чизми на војниците и нови гуми за возилата... Twisted Evil Twisted Evil

... после  овие две мега постигнувања прва треба да е изметена...
... ама кај нас се е наопаку.... метлари се оние што треба да бидат изметени... Very Happy Twisted Evil

.... според написот, шекерната не спомнува метла или чистење туку  ... кадровски поместувања....
...е сеа што тоа значи, сите знаеме.... као у стари добри  комуњарски времиња... исти лица само во заротирани функции...
...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by VOL Сре Мај 15 2019, 18:57

nova bomba.!

Reakcija na Zaev za kokainskata kriza vo vlasta 

smetam deka e izbrzana i deka ne bi trebalo bez raspit da se donese vakva odluka no poslusajte gi argumentite na Zaev za prvata metla od metenjeto.

   ...!!! изјава на лидерот.


ps: zatoa sto seuste ne e objavena po mediumite, mora vaka, za diskretno preslusuvanje, da ne ispadneme nie prvi , neli, zaklucno so postovanje postojeci zakoni i propisi.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by king Чет Мај 16 2019, 11:46

https://www.magazin.mk/%d1%9c%d0%b5-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d0%bb%d0%b8-%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d1%82-%d0%ba%d0%be%d1%98-%d0%b1%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba/

А што е битно кај е снимено...
... важно е дека снимениот си призна...
... или сега ќе имаме одвраќање на вниманието од криминалното дејствие и потрага по таксистот...
... сега ако мериме со сдс кантарот излегува дека  таксистот е патриот од ист ков како оние што доставија стотици илјади телефонски разговори ...

...а оној павле нек не се копрца ко риба на суво, фатен е со спуштени гаќи или нек сам си дае оставка  или нек си ја сам свика комисијата за одземање на имунитетот.... трговијата со наркотици е сериозно дело

хихихи... колку што читам по нетов оној громовникот најавува цела серија снимки...
...е јбг... не џабе се рекло ...стапот има два краја...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by VOL Чет Мај 16 2019, 18:59

king напиша:https://www.magazin.mk/%d1%9c%d0%b5-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d0%bb%d0%b8-%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d1%82-%d0%ba%d0%be%d1%98-%d0%b1%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba/

А што е битно кај е снимено...
... важно е дека снимениот си призна...

... или сега ќе имаме одвраќање на вниманието од криминалното дејствие и потрага по таксистот...
... сега ако мериме со сдс кантарот излегува дека  таксистот е патриот од ист ков како оние што доставија стотици илјади телефонски разговори ...

...а оној павле нек не се копрца ко риба на суво, фатен е со спуштени гаќи или нек сам си дае оставка  или нек си ја сам свика комисијата за одземање на имунитетот.... трговијата со наркотици е сериозно дело

хихихи... колку што читам по нетов оној громовникот најавува цела серија снимки...
...е јбг... не џабе се рекло ...стапот има два краја...


kako be so e bitno kaj e sniman i koj snimal?\
pa bitno e

Pufle e naveden da smrka. on bi da ne smrka, ali naverojatno uvaleniov taksist imal slika na Grujo na sal-tabla i toa e definitiven dokaz deka Pufle e namesten.... smesten!

inaku Pufle ne bi smrknal ni mrsul

pa neli i Zajakot, go fatija kako bara mito?
i ne e zajakot kriv, kriv e toj drugiot, kriv e Grujo, Tito, Napoleon, Vanjga , site... ali nikako zajakot!!


isto i ovde... Pufle ne moze da e kriv. i da e kriv ima da se ispravi. 
kako i zajakot,,
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by king Чет Мај 23 2019, 17:01

ахахахаааааааа...
...фрлање прашина во очи

https://sitel.com.mk/metlata-na-zaev-pochna-od-partijata-razresheni-site-pretsedateli-na-opshtinskite-organizacii

... абе што ми е гајле кој се председатели на општинските организации на сдс и дали ќе бидат сменети или не... тоа си е внатрепартиска работа на сдс...

... како што проаѓа времето се поеќе се гледа дека од спектакуларно најавуваната метла нема да има ништо ...
...јбг... погрешен е метларот.... исто ко и оној што требаше да го среди октоподот...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Spray Пет Мај 24 2019, 20:30

Ова наликува на Путин. Тој така одеше по местата, и ги повикуваше тајкуните, им држеше лекции и ги караше пред камери, како тие смееле така.
Само што Путин има редовно помеѓу 55 и 70 проценти гласови а Заев тој луксуз ко нема.
Никого не восхити со метење на најниските структури, напротив, токму тие се најблиски со народот, а баш нив реши да ги смени, а најверојатно и направи и незадоволни.
Сигурно некој од нив ќе се запраша зошто метлата на нив удира а не на обогатените високи фунционери во партијата за кои се плетат приказни за корупција.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by king Нед Дек 08 2019, 17:50

Сега ја погледнав темава....
... и што стана со метлата??????
... ко што и реков ... кај нас секое чудо за три дена, никој и не се сеќава дека нешто требаше да се мете, заборавена е во шпајзот...
... или ѓубрето (аферите) се наталожува со огромна брзина што секој напор за метење е залуден...

... како и да е ... на 3 јануари оваа досега најнеспособна и во безброј афери заглавена влада ќе биде изметена... Very Happy Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот