ЕУ интеграции

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by king on Нед Окт 20 2019, 13:27

https://kanal5.com.mk/articles/393844/shekjerinska-samo-mickoski-se-raduvashe-na-neuspehot-vo-brisel

Оваа па ... баш ме здоболе дали Мицковски се радува или плаче ... и него кој го...
... неговото радување или плачење не го покрива фактот дека оваа власт е таа што намагарчена ко ниедна до сега ... во се се излета ко прле пред магаре и е пренесена жедна преку вода ко никој до сега... се си дадода а ни подолгиот не го добија...

...рака на срце (ко што некој сака да става) и добиен датум ништо не значи ... нема никаква гаранција дека преговорите нема да траат со децении...


... а и датумот еве можеше на пример да биде  01.01.2030 година... и сеа што ..ете сме добиле датум, да скокаме од радост... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9986
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by VOL on Нед Окт 20 2019, 19:24

Ovaa arogantma kvacka poarno neka se pogrizi kako istraznite organi da ja zaobikolat u ova aferive kade se spomenuva i nejzinito ime namesto da mlati prazna slama celo ova vreme.
Neznam zasto se drznuva da ni se pojavuva pred oci po televizii i portali, so somnez deka i toa kako e zapoznata za krimi operacijata a ne reagirala sto e  samo po sebe kaznivo delo
Ako sakavme Medrano da go gleame , ke si kupevme karti.....
VOL
VOL

Posts : 16187
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by concrete on Пон Окт 21 2019, 09:53

Како и да е  работното место на "елегантен" додаток во претсобјето на некоја канцеларија во Европскиот совет не и гине.. Smile ЕУ интеграции - Page 3 2000x10
concrete
concrete

Posts : 6911
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by VOL on Вто Окт 22 2019, 21:13

Ova izglea ko u vicon , kako da sednes 4 pederi na eden stol...

Konstrukciski, izvodlivo.
VOL
VOL

Posts : 16187
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by Spray on Сре Окт 23 2019, 07:54

Недобивањето на датум не треба да биде изненадување за домашниве политичари.
Причините се познати но се потенцира грешка во ЕУ превид, гаф на Франција итн. За малку домашниве политичариве ќе не убедеа дека ние сме победници и водиме блескава политика .
Сервилноста на очајник кој се би направил да се "спаси" во конзервативните кругови на Европа предизвикува блага форма на потсмев.
Како на пазар кога наместо производот да "зборува" продавачот уста не затвара од фалење на "робата" и по секоја цена да продаде макар со најниска цена.
Но не секој ја купува досадната и напорна фалба на продавачот.
ВО суштина работите се едноставни.
Ако направиме една проста споредба со секојдневните настани еве само еден пример, возач на такси кога ќе го запрат на улица поголема група луѓе и кога ги праша колку се на број колкумина ќе се возат а тие не му кажуваат , не знаат се обидуваат сите да влезат, зар возачот ќе ги прими?
Исто и со нас, па ни предходно ни оваа власт не спроведоа попис на населинието, на "жими мајка" нежа да те примат ни во ауто .
Пописот е само еден сигнал дека сакаат со пазарџиски финти да не прошверцуваат во Европа.
Ние не можеме да им кажеме ни колку ни кого ќе иж донесеме во ЕУ а поголем апсурд е тоа што мислиже дека ќе се протнеме и така, иако педантните ЕУ статистичари само не посматраат и чекаат.
Франција беше само соопштувачот на расположението во нивниот дом . Не е осамена во одлуката. Само е доволно јака и голема земја за око да не и трепне од евентуални критики дури и САД, Германија и слични.
Spray
Spray

Posts : 196
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by concrete on Сре Окт 23 2019, 12:37

Секој муабет за било какво добивање датум и илузија дека било кога под било какви услови држава која се вика Македонија дури и со комбинација на префикси и суфикси и со македонски народ,јазик и кирилско писмо во било кој процент внатре, ќе се интегрира во некаква ЕУ, се чиста демагогија или просто ограниченост на умот. Проценка е дека Асномска Македонија како до сега единствена каква , таква , федерална,  здружена или самостојна држава на дел од Македонскиот народ и територија.... го трча последниот круг. Дали некогаш во некоја иднина ќе се стекнат услови за  воскреснување е чиста шпекулација и политичка фантазија. Толку на таа тема. Амин.
concrete
concrete

Posts : 6911
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by VOL on Чет Окт 24 2019, 17:07

Ona, koga te te ostavat da se izglupiras, za posle da izleze deka si lazel svesno, i na kraj da ispadnes em lazgo em manipulator so prefiks paranoicen idiot.
Ova e , otprilika , toj, takov moment


A ovde od petni zili ni objasnuvaat deka evropa i francuzive sega so glava u beton lupaat, masovno se dzitkaat od zgradi i se strizat do gola koza u znak na osecaj na vina more em krivica so se drznale da ja blokiraat bleskavata politika na vlasta.
Ami kako.
VOL
VOL

Posts : 16187
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by king on Чет Окт 24 2019, 17:30

После ваква дупачка приредена од ЕУ дипломатијата политичар кој и малку од малку држи до себе за вечни времиња се збогува со бавење политика и водење држава...
... само кога би имале такви ...кои држат до себе а не за себе!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9986
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by concrete on Пет Окт 25 2019, 21:04

Заев е човек со чест , немојте да го олајавате... Smile
ЕУ интеграции - Page 3 Sapu10
concrete
concrete

Posts : 6911
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by king on Пет Ное 01 2019, 22:13

Околу 80% од вкупната трговска размена на Северна Македонија е поврзано со земји членки на ЕУ

https://plusinfo.mk/%d0%b0%d0%bd%d1%93%d1%83%d1%88%d0%b5%d0%b2-%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%87%d0%b8%d0%ba-%d1%87%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%b2%d0%be-%d0%b4%d1%80/

А да малку нешто поеќе ни кажеше за структурата на тие 80%?????
... да видиме со колкава була учествуваме во тие 80%????
... вака ни рече 80% .. и ние треба да почнеме да скокаме од радост...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9986
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by VOL on Пон Ное 04 2019, 18:07

Vidi vidi...
Akonna nekimu ne mu bese jasni sto sakase da kaze Makron , koj sigurno ne se potresol i rastrevozil kako nie ke go razbereme i kolku ke taguvame, nitu osetil potrena da ni objasnuva ili da ni povtori pak, so kazal...
...eve ja potpredsednicata na toj nivni senat, koja patem e na odmor a navratila u nasiov parlamenat slycajno koga turala gorivo u benziskana sproti Soborna..

https://www.24.mk/details/francija-so-novi-uslovi-za-Makedonija-no-bez-garancii-do-maj-isporachajte-vie-za-da-isporachame-i-nie

Iju! 
Pa ovaa... ramo do ramo so "ozoglaseniot Timonie"?
Pa... banjative kletvi frlaa vrz nego ( reprezentot na francuskata politika kon nas in nivniot prezident)
Ona gnojavo sustestvo mahmud zekirovski od SDS od picni zili " civsase kuku none" na "sfe francusko" i na Timonie.
Nebare i on e nedokvakan , nesoodveten, "dajte drug francuz"? ..so ke odgovara ma mentalitetot na sdsOvcive..

Aman vidi sea, ete dojde toj nov francuz, oti Timonie banjative sdsOvci ne mozea da go podnesat. 
Ama belja- ne samo so sedi odma doTimonie ne samo sto mu dava podrska i go kazuva istoto, tuku odi i "podlaboko".
So se veli , ke go baraat Timonie i temane treba da mu pravat, bar zaradi iskrenost i blagost vo kritikite...
VOL
VOL

Posts : 16187
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by king on Саб Ное 09 2019, 01:14

https://sitel.com.mk/premierot-zaev-vo-zheneva-samitot-vo-zagreb-nova-shansa-za-Makedonija

Нова шанса!!!???

... од „добиен“ датум пред една година и селфија од прославата во авион( оние „масовни“ двајца без тројца прослави на плоштадите по градовите ни ич да не ги спомнувам Twisted Evil ), па „датум“ во јуни  и сигурно добивање на датум во октомври (чиста формалност де.. ама испадна ... ево ти га на, мало сутра elephant albino affraid jocolor ) стигнавме до само нова шанса догодина....

... и уште за фалење ни е работата ко што некои у влада милуваат да кажат...
... абе нек одат у некој темен ќош да се сокријат и покријат ... ваков резил не знам да некоја држава доживеала ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9986
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: ЕУ интеграции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот