Македонска политика - општо

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Окт 12 2018, 18:37


[size=32]Британскиот парламент бара Македонија да влезе во НАТО без разлика на решението за името[/size]

https://republika.mk/969482
[size=32]Заев: Немаме двотретинско мнозинство[/size]

Македонска политика - општо - Page 10 Zaev-sobranie-520x239
https://republika.mk/969479

VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Окт 12 2018, 23:33

VOL напиша:
[size=32]Борјан Јовановски утре ќе пуши џоинт пред ОЈО во знак на протест[/size]

ne gleam nisto novo, nekoja promena. osven sto banjative samo menjaat lokacija za duvanje...
ke protestiraat, kako toa da im se narusi nirvanata na upotreba na drogi...
https://republika.mk/968542
Македонска политика - општо - Page 10 40194203_10160670233240109_542818668610846720_n

app-facebook

Borjan Jovanovski
4 hours ago

Драги пријатели, сите кои конзумирате канабис ве повикувам утре на пладне секој со својот џоинт да се собереме пред ОЈО. Притворот за луѓето кои уживаат канабис е недопустлив во ова време когс цел цивилизиран свет го легализира уживањето на марихуаната! Притвор за криминалци Слобода за слободољубци. Правда за ...

Boki Trtka si najde pricina plus da si ja izduva dnevnata doza javno....
Аааааааа ... џабе толку чаталење удрија ....
.... никој бе од нив ништо не запали јавно ... само покажуваа нешто што би требало да личи на џоинт ....
... трт, трт .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Ное 01 2018, 20:38

[size=40]Мукоски: Владата ни гарантира дека ќе ги прифати нашите барања за уставните амандмани[/size]
[size=40]https://lider.com.mk/Makedonija/mukoski-vladata-ni-garantira-deka-kje-gi-prifati-nashite-baranja-za-ustavnite-amandmani/[/size]

da se naJezis od vozbuda od ubeditelno-voskliknuvackiov stav na sustetstvovo...
stvarno,dovolno e samo da pomislis KOJ mu vetil, posto ivetuvacot ima izvanredna istorija na OBEKJANJA- more, postabilen e od samata vselena, barem se dodeka go dise ovoj vozduh... a negovoto zimi majka, zimi deca, zimi dedovci i ostanati "zimi"...
..pa uste na koj lik so kakov samo integritet i kapacitet, Krsto "od-vrata" Mukovski mu vetil...

prosto , solzi na oci da mu nadiraat na coveka.

..paralelno so naponot na proliv, dabome.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Ное 01 2018, 21:23

VOL напиша:
[size=40]Мукоски: Владата ни гарантира дека ќе ги прифати нашите барања за уставните амандмани[/size]
[size=40]https://lider.com.mk/Makedonija/mukoski-vladata-ni-garantira-deka-kje-gi-prifati-nashite-baranja-za-ustavnite-amandmani/[/size]

da se naJezis od vozbuda od ubeditelno-voskliknuvackiov stav na sustetstvovo...
stvarno,dovolno e samo da pomislis KOJ mu vetil, posto ivetuvacot ima izvanredna istorija na OBEKJANJA- more, postabilen e od samata vselena, barem se dodeka go dise ovoj vozduh... a negovoto zimi majka, zimi deca, zimi dedovci i ostanati "zimi"...
..pa uste na koj lik so kakov samo integritet i kapacitet, Krsto "od-vrata" Mukovski mu vetil...

prosto , solzi na oci da mu nadiraat na coveka.

..paralelno so naponot na proliv, dabome.
Линкот води кон непостоечка страница!

... тој изгледа ко ќе го осудат ќе сфати дека бил само уште една сдс-овска крпа за една употреба...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Ное 01 2018, 23:19

hm. imase link do pred nekoe vreme- pred da stavam ja proveriv.. i posle pak ja proveriv. 
ebago.

vo sekoj slucaj, sekoj mozel da vidi  Mukovski sto izjavuva...

samo sto ne sum siguren deka e svesen vo kakvi g... kahm.... kal , de, zaglavuva.

https://lider.com.mk/Makedonija/mukoski-vladata-ni-garantira-deka-kje-gi-prifati-nashite-baranja-za-ustavnite-amandmani/

eve go linkot.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Ное 05 2018, 19:14

ako e ova perjanicata na istocniot sosed , instalirana kaj nas ( vo Veles, ovoj stvor, opnal nivno zname, nebare karaula sred grad!)
togas., 

so dolzna pocit kon coveckata rasa - a so krajno SOZALUVANJE kon ovoj vid -od -istokot i nivnite privrzanici -ovde kaj nas...Бугарофилството на Виктор Канзуров не е единствениот негов грев, тој во 2008 година се здобил кривична пријава за задоволување полови страсти пред повеќе луѓе, но и покрај тоа е редовен гостин на телевизија. Канзуров на 37 годишна возраст во 2008 година е приведен бидејќи мастурбирал пред повеќе луѓе, во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Тогаш полицијата против Виктор Канзуров поднела кривична пријава за задоволување полови страсти пред повеќе луѓе.

nema potreba od nikakvi etiketi, navredi ( navredi?) i slicno.
samo po sebe e objasnivo.


ako OVOJ e 'udarna pesnica" na propagandata, togas, navistina, nekoj vo nivniot tabor , seriozno, treba da pobara pomos...da porazgovara so nekoj cicko, tetka, od onie koi slusaat, i zapisuvaat... dodeka im raskazuvas legnat ...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Ное 06 2018, 11:33

https://a1on.mk/archives/971789

Ова се вика подјебавање....
... ништо пред 2025 година а кој знае кога потоа ... а кај нас бар уште два редовни изборни циклуси ...

.... а ние додека им ги исполните сите нови и нови услови тие ќе се распаднат, а,бе, тие се во распад и свесни се за тоа... само како што пишуваат не знаат дали ќе е тотален распад или поделба на ЕУ на два дела, држави од екстра ред и останати ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Дек 02 2018, 19:34

https://a1on.mk/archives/983481

Упсссс ... и А1онМК почнаа да се заебаваат со сдс..... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Дек 07 2018, 23:10

Шо е работата....

..... ко по налог, веќе никој не пишува за Грујо ...
... вртам првите пет страници на тимр.мк .. нигде нема ништо за гујо ...
....а не удавија со него Very Happy Very Happy Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Дек 08 2018, 10:09

king напиша:Шо е работата....

..... ко по налог, веќе никој не пишува за Грујо ...
... вртам првите пет страници на тимр.мк .. нигде нема ништо за гујо ...
....а не удавија со него Very Happy Very Happy Twisted Evil
Македонска политика - општо - Page 10 Grujo-10
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Дек 08 2018, 12:45

https://a1on.mk/archives/986370

Земјо отвори се!

... член на партија бил во седиштето на својата партија ...
... за троловите од сдс ова е најголем доказ.... lol! lol! lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray on Пон Дек 10 2018, 03:07


Не знам како ова ќе го изведат, да протнат претседател по договор а не по волја на народот, и тоа само од 20-тина проценти од населението..ама желбата за власт по секоја цена на СДСМ ќе ги доведе до судски процеси од кои никогаш нема да се опорават.Најверојатно ќе исчезнат како партија, а сигурно влегуваат како негативци во колективната свест на македонците.
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Јан 26 2019, 14:02


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Фед 24 2019, 19:22

https://telma.com.mk/sednitsata-za-imunitetot-na-velanoski-zakazhana-za-21-chasot/

...недела во 21 часот....????????
Ко да утре нема ден!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот