Македонска политика - општо

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Јун 13 2018, 17:59

mozebi i ste.

ama i toa ne e ubavo. zosto da bidete....?
avatar
VOL

Posts : 15395
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Јун 13 2018, 19:22

Ivanov gi sutnal ovie dve kopilinja,
ne go razbiram!


CРЕДБА ОД 120 СЕКУНДИ

Скандал во вилата на Водно, Иванов ги избркал Заев и Димитров

120 секунди траела средбата меѓу претседателот Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров. Иванов ги прашал Заев и Димитров дали ја имаат на писмено спогодбата со Грција. Откако добил потврден одговор, претседателот на премиерот и шефот на дипломатијата само им рекол дека нема потреба да го продолжат состанокот, дознаваме од извори во претседателскиот кабинет.


..zosto voopsto gi primil.....
avatar
VOL

Posts : 15395
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Јун 13 2018, 22:06

кнез напиша:Кој и зошто  ми ја избришал последната реченица од претходниот пост?
Зарем и тука е проблем човек да напише што мисли?
Еве додека не ми се објасни да ја повторам.
Нашата генерација Македонци се најголемите гниди лингури и педери .
Ние сме најголемите гомна што ги изродила една Македонка

vidi, makedoncive ne se pederi gnidi i linguri.
ako si TI, toa e tvoj licen problem, zalam za toa.

a MAKEDONCITE ako ne ti se dopagjaat,  toa e tvoe, ama navredi, "erga omnes" ne minuvaat.
barem NIE ,     Makedoncite, ne dozvoluvame.
ovde se Makedoncite, i ne se ni gejevi, ni linguri ni slicni kategorii koi nekako, NE SE VOZDRZA da izdrzis
....
sredi se, presmetaj se,  harmoniziraj si gi mislite, pa razmisli sto glupost si tresnal, na kade odis i do kade ke stignes.
SEKOJ MAKEDONEC e potreben vo ovie zaebani vreminja,

KOJ saka neka se mnozi so nula.
neka si pisuva za sebe deka e peder, lingur itn. apsolutno !
no nema potreba da se PLUKA na Makedonskiot narod, 

ne e kulturno.
ete, nit si brisan, nit koregiran. veruvaj poloso e da se citas sto si napisal odosto se premislis
avatar
VOL

Posts : 15395
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Саб Јун 16 2018, 18:06

Да не остане недокажано тоа што сум го напишал.
Педерите се перверзни луѓе кои се однесуваат неприродно и кои не се тоа што се,туку се прават нешто друго и со тоа ги кршат природните закони.Дали тоа не сме ние?
Гниди се сите оние "македонски елитисти"кои како гниди ја цицаа крвта за возврат да не дадат ништо на тој што им ја дава крвта.
Лингури зошто не направија дека не знаеме кој сме и што сме.
Сите ние кој не направивме ништо да го спречиме сево ова заслужуваме да бидеме сето тоа плус кукавици кои пишуваат и критикуваат што не чини како "поштени курвичиња" ама никако да мрднат од својот комфор.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Пон Јун 18 2018, 09:09

Дали е можно Комитите да започнат нешто кое ќе почне да се ваља и ќе ни дадат шанса да се измиеме од целиот наш кукавичлук претходно.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 18 2018, 10:19

кнез напиша:Дали е можно Комитите да започнат нешто кое ќе почне да се ваља и ќе ни дадат шанса да се измиеме од целиот наш кукавичлук претходно.
.."комитите" може само да се изглупираат и да сјебат работа исти како  што многу народ беше наместен и направен мајмун на 27 март и му беше симулиран државен удар со кој е устоличен шипатарски злочинец за председател на собрание со сите други окупациони игранки после. Прво да знаеш кнеже дека си немаме работа со аматери , туку во позадина седат мајстори за вакви срање. Не препуштаат ама ништо на спонтаност и импровизација. И имаат огромни ресурси.Нашиот основен проблем е што сме расцепкани (пак резултат на вештините на погоре спомнатите)практично до ниво на поединец и секој води некаква своја борба за национално ослободување. А всушност уште немаме ни нација ни јасен манифест што ја дефинира и неа и нашите историски и идни цели. За сега полека сваќаме дека сме пичкин дим , ној со глава у песок од илузии. Прво и основно е тактичко повлекување во длабока илегала и воспоставување на подземна недопирлива интернет  комуникација. Ама јас тука ни во тоа ни во било што можам да помогнам. Моето време поминало. Незнам во каква позиција си ти, дај боже да си во подобра и да можеш да ја искористиш шансата која ја посакуваш..
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 18 2018, 18:14

a be ajde.
se glupirale komitite.

ne se glupiraat komitite ama ic,
tie se sekoja nedela pred istite stitovi pendreci i solzavci. znaat navivacite sto pravat . 


ona sto bode oci se 
"komitoidite"

sto QR bara onoj navienion Janko Bacev, so RUSKO ZNAME?

so baraat likovi kako Vankovska, Grceva, onaa -ebe li ja kako se vikaseama ja vikaat Joci.. i drugi "wanna be komitoidi?"

prvo NIV , nikoj nema da im se pridruzi,na site tie profesoroidi, novinaroidi, politicaroidi i slicno.

zatoa i se "butaat" kade sto se slucuva narod- e bas narod nema da gi ebe dva posto, pa se nacukale u tajfana na komitine....\
pa sto ne ide onaa Joci da vristi za "Vardar" sekoja nedela na stadion?

ili Vankovska mozebi?

da se razbereme: site makedonci treba da se izjasnat- kako sto treba da se izjasnat NE SAKAM da insinuiram, sugeriram ili slicno..

slikata sama govori se'..a vaka sega VOL ke govori: KOGA bre vo nasava macna istorija, Makedonecot maftal so - rusko zname?!?

koga voopsto , maftal so americko? englesko, gemansko? sviripicinsko??

a be TROJANSKI ( ZIV, ne iskovan) KONJU eden , MAKEDONCITE ne se ni srbi (ih, kako oni se podmocuvaat na ruski "zastavi" ) ni bugaristanci, ni sitparistanci.. pa da maftaat so TUGJI znaminja!


nIKOGAS NE SE SLUCILO nema ni da se sluci , osven ako ne eubace KONJ "trojanski" ko ovoj tikvarov!


neka se dzitne u "lasta stil" vrz tolpana dzandari i neka pocne da gi grize, ali so nametka od SAMO makedonsko zname i toa ona sesnaes krakoto, i neka gi grize za noze dodeka ne go onesvesta-osvestat --i pak onesvestat od kjutek....

e togas bi mu dozvolil da se DOBLIZI voopsto , u blizina na protestite. ama samo so vrzana tabica oklu vrat "Pantent Pending" a odzadi registarska tablica "Proba".

znaminja ic nikakvi, 


Vankovska samo ako se SAMOZAPALI u znak na protest za toa sto zali deka se prodavalo imeto

a onaa Joci... ako u nedela se pojavi na zapadna,  na Gradski, 
... bez gakji, razbira se. ke i tekne .


mnogu "zagrizeni" likovi, koi NIKAKO ne se sovpagjaat vo tolpata,ali ok, e, prozirni se ko staklo.. 

stoo NAPRAVIJA t.e koi se nivnite DELA za pamtenje , protiv zajackoto predavstvo?
avatar
VOL

Posts : 15395
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот