Македонска политика - општо

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:02

кој ти е на новиов аватар Вол?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:02

За тековнава политичка ситуација имам една стара и добра
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:03

pa, na primer, deka kokoskata ne ja presla ulicata.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:05

Го пратиле зајо
на стража по ред
пиштол нов му дале
и фишеци пет

На скришното место
под стариот бор
се заколнал зајко
со зајачки збор

Ако видам куче
или ловец смел
в чело ќе му стрелнам
еден куршум врел

Но во ноќта глува
слушнал  ав, ав, ав
пиштолот го фрли
и избега од страв
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:06

lele....
a be milko edna, Laughing Laughing Laughing 
ako te cujat zajacite ke te lincuvaat za ova
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:11

чучулига напиша:кој ти е на новиов аватар Вол?
eee...
edno drugarce od Fejsbuk
od holandija
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:11

Велиш од мене ќе понат да линчуват м?

ма јооок, се виде колку ги бива за било шо...

а и ако ми се настрват, го знам лекот:

ав! ав! ав!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:12

jok av av, neli pistol so fiseci ...?
garant ke go izlecis
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:16

cek, ne bese ti za zajacive.. sto gi laes sega?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:16

јас и пиштоли....

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:17

VOL напиша:cek, ne bese ti za zajacive.. sto gi laes sega?
јас сум за прогресивно општество за добробит на сите

ова шо се случва е катастрофа
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:19

i koe e tvoeto resenie: kucinja da go laat ili fisek, za glavobolkata mu?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:21

да си фати патот под ноѕе од некни
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:21

Непријателот на мојот Устав е мој непријател

Толку имам да кажам
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:23

AAAaaa.. USTAVOT a?
a bas se sekjavam dosta vreme pomina..
ali ajde nema veze.
togas vol bese zabegan, za Ustavot Laughing Cool
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:25

аман бе!

тогаш ти ги бранеше дфрикингпмне за нивното кршење на Уставот

ти не си конзистентен
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:26

Смачено ми е од то, демек ако мој некој прај пакост па и не е баш пакост... ма немооооој

шо е то релативизирање бе...

ц ц ц
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:27

KOE krsenje na ustavot?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:29

Настаните ко беа избркани пратениците од сдсм на 24ти декември;
па во април ко ги затепаја истите пак в собрание...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:30

haha... AAAHAHAHA!!

i?

dali NEKOJ od niv zaglavo vo ZATVOR zatoa sto go napadna spikerot na sobranieto- kakov takov so site negovi TRAKATANCI, LANCI i Matni vodi?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Мар 20 2018, 23:33

кој беше нападнат?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 23:34

niv gi IZNESOA od sobranie zatoa sto ZDIVEEJA .
NIKOJ ne gi IZBRKA od sobraniska sala , tie provristea pred kameri i- ne se vratija vo sala!
izbrkani bile. kuzis?
jes. ama ti se spie izgleda Laughing

pateticna PRICINA za da se najde "racka" i da se napravi "nered".

isto kolku i nesmasnata rekacija na sobraniskoto obezbeduvanje.
pratenicite ne tepaa ...


27 ne go opravuvam.kako cin.kako rekacija na PEENJE na siptarska himna?

o DAAA....! a pederite koi trebase da go sprecat toa, NE go sprecija ( i toa e krsenje -ne branenje na ustav!)  a bea "narodni pratenici"
pa im vleze narod.
e tie nastrada.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Мар 21 2018, 08:56

..остај ја чучулига , таа е едно фино , небо под облаци расчучулигано пиленце. Таа ќе ти каже и дека "крвавиот четврток" беше злосторнички смислен акт против неепозната жртва , а со цел да му се скрши носот на еден зајко,удрат неколку зврчки на села и оскубе една кокошка. А не доообро смислено државно ударче со вешто оркестрирање на некои будалетинки,чавки и наивен народ кои наседнаа ко последни идиоти и играа во добро смислената драмолетка на циа. Ударче со кое шипатраес со помош на квислинзи дефинитивно ги презедоа и се устоличија на чело на сите институции на оваа држава и дефинитивно и ебаа матер..Јеби га кршење на устав. Кој устав јебога благи бог овие веќе нема што да кршат , едноставно го укинаа...не го кршат , туку го прешкртаа. Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by трендафил on Сре Мар 21 2018, 15:05

Никој не зборува за тоа дека во тој т.н. крвав четврток на криминален начин, со 57 гласа наместо минимум 61 беше „избран“ т.н. претседател на Собрание. И сега за т.н. закон за јазици се зборува за гласањето како завршена работа, а не и за диктаторскиот начин на гласање, без дискусија по амандманите, а уште помалку за тоа дека од враќањето на законот од претседателот изминаа повеќе од 30 дена до неговото ставање на дневен ред, па со самото тоа се смета дека Собранието ја прекинало постапката и сега би требало се да почне од почеток. Без европско знаменце бидејќи такво нешто нема.
ОВДЕ можете да видите зошто фашистичката влада на Заев не го испрати законот до Венецијанската комисија, а секој што не е будала знае дека ако законот се прогласи за донесен пратениците од албанското малцинство никогаш нема да изгласаат негови измени (по Бадинтер).

За крај еве дел од говор на Слободан Милошевиќ од 2 октомври 2000 година, кој изгледа дека е актуелен и денес.
http://javno.mk/venetsijanskata-komisija-ne-dozvolila-dvojazichnost-vo-ukraina-ke-ja-dozvoli-li-dvojazichnosta-vo-Makedonija/

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Мар 21 2018, 15:29

Заев дефинитивно нема никаква врска со Македонија , а не па како премиер на некаква македонска влада. Тој е само нараквица на раката на еди рама и пее, мрда и игра како тој диригира, а тој пак е на крајот на јуженцето кое завршува у некој подрум на циа во вирџинија.. Нема тука веќе ништо за чекање или очекување. А како ми се гледа нема ни млади, силни и бодри македонски лавови да рикнат и да расчеречат се тоа. Само ние старци овде може да диваниме уз тастатура... Sad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 6 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот