собрани дела на заеб

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by трендафил on Сре Јун 27 2018, 08:48

“ЕУ бара ОТПУШТАЊЕ во администрацијата!! ЕУ бара Ахмети и дружината да добијат обвиненија. ЕУ бара и Вицето да добие обвинение. ЕУ бара Кацарска да нема функција во судството!! ЕУ бара да да се укине УДБА а УДБа неможе да се укине со Горан Николовски како директор!!”, смета Петровски според кого ниедна реформа од бараните не може да спроведе владата на Заев.

Ова го изјавува македонскиот дисидент Јордан Петровски во ЕКПРЕС

Но доколку овие работи се средат и завладее демократија, не можеме да го исполниме вториот услов, самоукинување на македонската нација, односно да помине референдумот за присилна промена на името  без фалсификат.

Една напомена. Идентитетот на т.н. славомакедонци кои во поголем дел гласаат за СДСМ не се менува со договорот со Грција. Мислам на тие што поставувањето на спомениците на плоштадот  го нарекуваа антиквизација, не навлегувајќи во евентуалната пренатрупаност, финансии и слично, туку на тие што Александар Македонски го сметаат за Александар грчки па затоа не му било местото на плоштадот Македонија. Идентитетот се менува на нормалните Македонци што не сметаат дека за да имаш иднина мораш да ја избришеш историјата и да ја предадеш на друг. Секој народ има минато, сегашност и иднина. па не гледам зошто ние би биле исклучок.

П.С.: Дали ако не дај Боже го смениме името попуштајќи на уцените на меѓународната банда, пардон заедница, Александар Македонски ќе стане Александар Северно Македонски?

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete on Сре Јун 27 2018, 10:26

трендафил напиша:
“ЕУ бара ОТПУШТАЊЕ во администрацијата!! ЕУ бара Ахмети и дружината да добијат обвиненија. ЕУ бара и Вицето да добие обвинение. ЕУ бара Кацарска да нема функција во судството!! ЕУ бара да да се укине УДБА а УДБа неможе да се укине со Горан Николовски како директор!!”, смета Петровски според кого ниедна реформа од бараните не може да спроведе владата на Заев.

Ова го изјавува македонскиот дисидент Јордан Петровски во ЕКПРЕС

Но доколку овие работи се средат и завладее демократија, не можеме да го исполниме вториот услов, самоукинување на македонската нација, односно да помине референдумот за присилна промена на името  без фалсификат.

Една напомена. Идентитетот на т.н. славомакедонци кои во поголем дел гласаат за СДСМ не се менува со договорот со Грција. Мислам на тие што поставувањето на спомениците на плоштадот  го нарекуваа антиквизација, не навлегувајќи во евентуалната пренатрупаност, финансии и слично, туку на тие што Александар Македонски го сметаат за Александар грчки па затоа не му било местото на плоштадот Македонија. Идентитетот се менува на нормалните Македонци што не сметаат дека за да имаш иднина мораш да ја избришеш историјата и да ја предадеш на друг. Секој народ има минато, сегашност и иднина. па не гледам зошто ние би биле исклучок.

П.С.: Дали ако не дај Боже го смениме името попуштајќи на уцените на меѓународната банда, пардон заедница, Александар Македонски ќе стане Александар Северно Македонски?
..си праиш непотребни таласања на умот. Кога не се средило, па сега да е исклучок. За некое време сите тие џукели има да ги нема... А наше е да си го пренесеме нашето добар даље... Cool Патем околу Александар и Филип... Доволно се големи и има место , кој сака да се подмести под нив за да го измочаат...ќе им дојде на дотичните ко од ќерамиди измочани...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by king on Сре Јун 27 2018, 18:39

Ајдеееее.... сега запнуваат да се укине цензусот за излезност на референдум  како би со 250 000 - 300 000 гласа ЗА низ иглени уши би го протнале „договорот“ (кој личи на се  само не на договор)
.... абе за вакви прашања, баш напротив цензусот би требало да се крене на 80-90% излезност .... за вакви прашања треба бар 700-800 илјади гласа ЗА како би некако се рекло дека тоа е воља на народот, 200-300 илјади гласа не се воља на 2 милиони народ

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL on Чет Јун 28 2018, 20:50

tavceto e na ogan, oganot rapslamten a zajakot ziv vo tavceto, pocnuva da preta pod toplinata..

nekoj za da mu olesni .t.e  da ne se zalepi za tavceto odma, mu sipal maslo, ama i masloto se zagealo..

skoka zajko, preta,mu se brza,trca okolu tavce, se trudi da izgleda laden, srekjen, ama ne e laden. potprzen e , i znae deka ke se stopli mnoogu brzo.

 ee zajko koj QYR te terase da frlis kibritce vrz  grankite pod tavceto, koj QYR duvase vo oginot?

tuku, daj da go vrzeme zajaceto, da ne izbega , nekade, so maslosan gaz, od vrelo maslo, podgoreni mustakji, nagoreno kozuvce.

kapak da mu stavime na tavceto?
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete on Пет Јун 29 2018, 11:52

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL on Сре Jул 04 2018, 23:40

boze, 

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL on Пет Jул 06 2018, 07:02

za nasa nesrekja, zajackovo kopile ima pomalku obraz, cest i dostoinstvo od -ameba.

a zine a laze.
covekot..( covek?!) ednostavno e nesrekja sam po sebe. idiot.

ke se zacvrnel makedonskit identitet, demek, od nego ke pocnele makedoncite da bidat.. makedonci...??

isuse boze, daj be neka go izede nekoja morska krava, neka mu padne meteorit na glava da go snema, neka ispari od planetava, na mars neka go nasadat da kopa u rudnik.

[size=32]Најдобар демант дека не е заштитен идентитетот стигна од грчкото МНР кое ја отфрла придавката „македонски“[/size]

makedonskiot narod, t.e makedoncite ne samo sto ne ku veruvaat na ova kopile, tuku rado bi go videle kako se przi vo maslo.


a negovite sareni lagi edvaj pominuvaat kaj negovite banjati , e pa neka se banjaat vo lajna sega, posto i samite ne se do-ubedeni deka od utre grcite ke se okokorat i ke vi narekuvaat barem- severno makedonci.
nema bre, stoka ke si ostanete za niv! razlikata megju nas i vas e vo to sto nie ne dozvoluvame da ne zaebava koj kako stigne, a vie toa svesno sami si go pravite i sakate i nas da ni go nametnete.

kurvi predavnicki, semkata da vi se sotre.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL on Саб Jул 07 2018, 08:00

Ни направија војна. Ни утепаа 5 деца на Смилковско. Го утепаа Ангел од Ѓорче. Ни утепаа 8 специјалци у Диво Насеље. Го претепаа претседателот на Светски Македонски конгрес. У слободно време шамараат полицајци каде и кога сакаат. Го избодеа Злате-Комити. Го претепаа и донесоа до кома Саздо-Комити. Никој не одговара… Заштитени се ко бели мечки! Не ловат по улици како кучиња, ако пробаш соодветно да се одбраниш ќе скапеш у ќелија затоа што си Македонец. Последното дело е преименувано од обид за убиство во насилство, иако детево е приклучено на апарати и е претепано до степен на длабока кома. Да ти ебам општеството каде нативниот граѓанин има помалце права од малцинството! Не ни требаат мигранти. Веќе ни начукавте мигранти. Со мигранти преживуваме повеќе од 15 години! Да ви се испомочам и у шарени и у судии и у влада и у меѓународна и сите што и го дудлаат на фашистите од европа! Овие животи вредат помалку од оној на Нешковски за кој се трескавте од земја и глумевте људскост? Сите сте лицемерни гниди! Да ви се помочам и у колумните нарачани преку невладини сајтови за соживот и стабилност дур не требат као бубашваби. Нема бе соживот со кучиња! Нити имало нити некогаш ќе го има. И лепети ми етикети за фашизам и говор на омраза пизда ли ви материна профитерска ама секој еден збор и настан од погоре се чисти факти и никој не може да ми ги оспори. Доста е бе лингури… Доста е!!!
https://infomax.mk/wp/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B1%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81/
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by concrete on Саб Jул 07 2018, 13:26

VOL напиша:
Ни направија војна. Ни утепаа 5 деца на Смилковско. Го утепаа Ангел од Ѓорче. Ни утепаа 8 специјалци у Диво Насеље. Го претепаа претседателот на Светски Македонски конгрес. У слободно време шамараат полицајци каде и кога сакаат. Го избодеа Злате-Комити. Го претепаа и донесоа до кома Саздо-Комити. Никој не одговара… Заштитени се ко бели мечки! Не ловат по улици како кучиња, ако пробаш соодветно да се одбраниш ќе скапеш у ќелија затоа што си Македонец. Последното дело е преименувано од обид за убиство во насилство, иако детево е приклучено на апарати и е претепано до степен на длабока кома. Да ти ебам општеството каде нативниот граѓанин има помалце права од малцинството! Не ни требаат мигранти. Веќе ни начукавте мигранти. Со мигранти преживуваме повеќе од 15 години! Да ви се испомочам и у шарени и у судии и у влада и у меѓународна и сите што и го дудлаат на фашистите од европа! Овие животи вредат помалку од оној на Нешковски за кој се трескавте од земја и глумевте људскост? Сите сте лицемерни гниди! Да ви се помочам и у колумните нарачани преку невладини сајтови за соживот и стабилност дур не требат као бубашваби. Нема бе соживот со кучиња! Нити имало нити некогаш ќе го има. И лепети ми етикети за фашизам и говор на омраза пизда ли ви материна профитерска ама секој еден збор и настан од погоре се чисти факти и никој не може да ми ги оспори. Доста е бе лингури… Доста е!!!
https://infomax.mk/wp/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B1%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81/
Ти VOL очигледно не сакаш да сватиш дека ние сме окупирани и поробени од империја, овојпат не римска,  не византиска ,не турска, туку американска. Тие ги имаат ракоположено шиптарите како ленд лордови( знаат тие добро кој е за која работа овде на балканов), а  тие пак си управуваат како си сакаат . И не се буни стоко каурска, туку викај амин на господарите.., ко сите пред тебе и после тебе , заедно со се кубурот дубоко у дупе скриен.  Што и да те учеле у школо не важи , само те лажеле и мафтале, од состојбата на трен се гледа...... Smile Smile  И со Доста е бе лингури… Доста е!!! ништо не бидуе. Доста е покојна .Машингевехер треба како аргумент и сребрени куршуми и глогови колци, врие вампири..
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by VOL on Нед Jул 08 2018, 16:29

ako opsto se obrakjas, vnimatelno te citam i nemam sto da dodadam Wink

a licno , bi odgovoril:
 deka, nie sme MAKEDONCI , sme opstanale vo najnevozmoznite uslovi za razvoj na edna nacija, pod POSTOJAN pritisok na propaganda, od povekje strani, pod okupacija, totalna asimiliacija, genocid,ednostavno uslovi koi se unikatni vo istorijata na covestvoto!

..sme opstojale samo zatoa sto NE SE IZLETUVAME, na "prva" na sekakvi "JankoBachevi" finti, gledame podaleku od nasiot dusman, imame vroden sens za prezivuvanje .

Ircite ( severna Irska) potkleknaa pod britanska okupacija, iako se so slicna istorija i dozina na vekovi pod okupacija, iako imaat maticna drzava (rezervna tatkovina!) Republika Irska, iako se katolici i zad niv, stoi Vatikan!

Nie bez seto toa bez podrska, OPSOJUVAME i ne sme pobedeni, iako PRVENCITE , najdobrite od nacijata sekogas ni bile na META na okupatorite, prvo gi unistuvale najucenite, najhrabrite, najsmelite, najborbenite. I redovno vo boj , vo BITKA.

koga doslo vreme Makedonija da izleze na sonce posle 539 godini osmanliska okupacija, nasite okupatori, NE MOZELE da najdat ni dovolno zdravi ni dovolno sposobni i silni makedonski momcinja za mobilizacija, pa i toa sto go mobilizirale gi ostavilo koskite na Kumanovo, Bregalnica, Kajmakcalan, Krivolak.... makedonski koski na Makedonska zemja, za tugji okupatorski znaminja. Krvta da im ja e...
a znaes zosto ne mozele da soberat dovolno voenosposobno topovsko meso od makedoncite?
zatoa sto Makedoncite  539 godini nepokorni se borele protiv osmanliite, razni kurvini siptarski badni, srbistanski cetnici, bugaromongolski vrhovisti, grckonigerski andarti!
i toa ako se soberel povekje od trojca,pravele ceta!

a be dvajca bez trojca da preziveale- PAK pravele nekakvi ceti komitski , i PAK se borele !
MALKU LI E?
koga evropskite i belosvetskite vojski ke izginele dobar del na bojno pole, t.e koga voenite formacii ke izgubele smisla, se predavale kapitulirale..
Napoleon sotrel golem broj na vojski isite tie narodi sakale nekjele se predavale. Hitler istoto go storil par vekovi podocna..
zamisli Hitler ja okupiral cehoslovacka, kao sto otomanite nas ne okupirale , ama nie bukvalno do posleden sme se borele, makar i zaginale vo borba protiv stopati ( ne e pausalna brojkava!) pobroen nerpijatel, ijadapati pogolema teritorija..?!  kolku cehoslovacite na primer, "izginale do posleden"? ili belgijcite? ili holandjanite?

a be ajde. niv ke gi cenam a makedonskata istorija ke si ja plukam.
toa samo kaj strumicki murtinski orospii moze da se sluci.
i slicni zajacki banjati vo lajna od lagi, kopilinja.

No i pokraj toa, nit ime ni zemale, nit jazik, nit vera , nit verba.
ednostavno -postoime i ke bide taka dodeka se vrti planetava okolu sonceto za site nas!

zatoa, pomalku sme od nasite dusmani, MNOGU strani treba da vardime,od mnogu dusmani treba da se cuvame, posebno od domasnive davajgazovci, i toa e RESPEKT koj nie makedoncite nema da go napustime, kon nasite predci, nitu ke se usereme u gakji zaradi modernive predavnicki kurvi.

imaa srbite edna, "na muci se poznaju junaci", pocituvam mudrosti kaj sekogo, e pa sega e moment na "maka".

no NE moment za junacenje konkrit, tuka se razlikuvame od srbive, i nivnava izreka: lesno im e niv koga zad niv vo "muka" im dosle oljevci i dojlevci da im napravat knezevina, 

vo nasiov slucaj vo nasava "maka" nesto drugo ke se "poznae". Red e da gi vidime KOPILINJATA vo ova vreme na maka, da vidime koj e i sto e! 

zatoa sto mnogu lugje trgnaa , poneseni ednostavno od patriotizam, da se junacat, no gi sotrea.

ne e vreme za junacenje , tuku za MUDROST, pravilni porezi, CELTA e jasna , da se socuva nacionalniot identitet, da opstoime, 
ne mozeme ni patlidzani da posadime ako kopneme podlaboko vo zemjava- mnogu junaci ispozakopal makedonskiov narod, dosta e.

treba UM, so UM da se ebat, nasilstvoto ne e opcija.

predavnickite kopilinja NE SE povekje del od makedonskata nacija.
ne mozam da gi osudam na kazna smrt - instantno, nitu da povikam na masoven pogrom, toa ne e odlika na makedonskiot narod.
toa e odlika na nasite "dusegriznici" vo sosedstvoto!


pa,treba li da dokazuvame KAKOV uspeh e sto postoime i pokraj se navedeno pogore, posebno od nasite "pravoslavni brakja"?
ednostavno ne mozat da uspeat. ke crknat, crknuvaat, kako ona bugaromongolskono kopile Svinjodar Dimitrov.

I nema da go atentatirame, da gi lovime, ednostavno nema da im dademe SANSA koja ja cekaat, da "mashingeverirame" kopilinja "uza zid" pa raspali.
toa go cekaat bre, zatoa onoj IDIOT Janko Bacev, izleze so rusko zname(?) da gi nasedne, navlece decana, ama toa e samo uste edna NEUSPESNA epizoda na banjatite, koja NE pominuva kaj makedoncite.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: собрани дела на заеб

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот