Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 18:56

https://kurir.mk/republika/skopje/pred-faktite-i-bogovite-molchat-velimir-smilevski-i-haosot-shto-go-napravi-vo-butel/

... а да некој го сликаше кванташкиот пазар на паркингот пред општинската зграда!!!!!

... да го сликаа руинираниот детски дневен престој кој е претворен во депонија, нит го рушат нит го обновуваат!!!!!

... чоекон освен три четири музички теревенки по кој знае кој поводи ништо друго нема направено ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 19:02

Фушерај ...

https://republika.mk/vesti/skopje/ne-go-prezivea-vikendot-goli-zici-i-skrsheni-plochki-na-zeleniot-pokriv-na-gtc/


... само не ми е јасно кој таков тоа го направија на кровот ... да не на некого му спремаат „летна бавча“...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 19:08

https://skopjeinfo.mk/shilegov-za-istechenata-solna-kiselina-firmata-rabotela-bez-reshenie

Е да, де ... сега откако се напраи беља...
... а каде досега дремаа инспекциските служби да ги проверат дозволите?????????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Пон Дек 02 2019, 19:33

Stiroporot bar bese vodootporen....
Nejse..
Idiotive kje go urnat GTC , onoj istiot koj go guskaa pred nekolku godini, kako i drvata koi gi isekoa istite koi gi guskaa....

Nekoj ovde preteral so komova... 

Next level- da instalira vodopadi od Stokovna i  plostadot da go poplavi za da si imaat banjatite i ezero....mozda kje se spasat od "vpvedivanje na ekoloski trolejbus" pa namesto da "go resele zagadeniot soobrakjaj" lugjevo ke gi prevezuvaat na traktorski gumi kako splavovi i gumeni camci...
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 22:54

VOL напиша:Stiroporot bar bese vodootporen....
Nejse..
Idiotive kje go urnat GTC , onoj istiot koj go guskaa pred nekolku godini, kako i drvata koi gi isekoa istite koi gi guskaa....

Nekoj ovde preteral so komova... 

Next level- da instalira vodopadi od Stokovna i  plostadot da go poplavi za da si imaat banjatite i ezero....mozda kje se spasat od "vpvedivanje na ekoloski trolejbus" pa namesto da "go resele zagadeniot soobrakjaj" lugjevo ke gi prevezuvaat na traktorski gumi kako splavovi i gumeni camci...

Ај па ти ... тракторски гуми и гумени чамци ... тоа само у Охрид може да пројде ко туристичка атракција?????
... тие бе ... фино лепо ќе си распишат тендер за гондоли од Венеција ... и виолинисти за на увце.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Вто Дек 03 2019, 09:43

https://lokalno.mk/smilevski-kon-vmro-dpmne-znam-deka-ve-boli-shto-butel-se-gradi-dodeka-vie-ja-unishtuvavte-i-nazaduvavte-opshtinata/

Ахахааааааа.... нек оди да се скрие и покрие... нека не се непотребно бламира... овој ти е ко поповите ....„не ме гледај што правам, слушај што ти кажувам“ ... и овој ти е ист ко оној Миленковски од ВМРО  кој ги преспа мандатите и си го товареше магарето...
... тоа што пред него Латиновски го напраи само за една недела  овој  outlander-от ни за три години не успеа....
...факт е, овој дојденецот и уште многу други по него тешко да ќе го достигнат Латиновски...... не знам само со кој памет и сдсоФци гласаа за човек кој не живее во нивната општина.... зар во Бутел нема ниеден локален сдсовец достоен за градоначелник, ова во најмала рака е потценување на бутелчани...
...ама јбг, на чипирани ( или ко што „уважената“ нереализирана балерина Најчевска милува да каже ... простиот и неписмен народ) ако за кандидат им стаиш и било која улична џукела со жолта етикета на увото ... ќе ја изгласаат... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Саб Дек 07 2019, 08:13

https://vecer.mk/node/464280
Povekje citam povici i kritiki kon Smilevski koj e opstinonacalnik na ovaa opstina odosto vo KAKVA sostojba e detevo so e izbodeno..
..i bitno e KOJ e kukavicata, pizdata koja posegnala po noz da resava dilemi so dete.
Zasega nikakvi informacii? 
https://vesnik.com/node/56467

Вечерва, пред 21 часот, во Бутел кај аптеката на Зегин непозанти помлади лица нападнале со нож две малолетни деца, Македонци од Бутел, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот а другото дете н слична возраст поминало со скината јакна од ножот во обид и тоа да биде прободено.
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Саб Дек 07 2019, 11:31Последната промена е направена од king на Саб Дек 07 2019, 11:50. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Саб Дек 07 2019, 11:38

А и ова ...

https://www.magazin.mk/%d0%be%d0%b4-%d0%bc%d0%b5%d1%81%d0%b5%d1%86-%d0%bd%d0%be%d0%b5%d0%bc%d0%b2%d1%80%d0%b8-%d0%b2%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba/

Ова бе е ...мижи, бутај... ќутејки ко лопови ни ја набутаа давачката во сметките...

алчни и дрчни за пари .. а ваму се утепаа од фалење за радиодифузната такса... и попладневната „ефтина“ струја ...
... абе камо да не ја укинеа таксата и вратија ефтината струја...

20% ????????   За кој таков 20%... зошто процент а не фиксна сума ??????????... лоповска работа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Саб Дек 07 2019, 11:48

Vidi vidi....
PetLe Siselegov, dezurniot selski manijak , maalski šut i javna greota,
Vo novi pohodi i avanturi- ke go menuva pravoslavniot Božic/ Badnik i ke go preoblikuva po negov ukus....? 
Da se slavi koga nemu mu e keif, koga e na odmor, ili koga ke im zatreba nemu i partijata odnosno , da moze da na finta soberat narod za skroz druga pricina ( kako onojpat koga pivo fest sakaa da go prikazat kako natofest ), pa da " se sobere narod na plostad" okolu elkana so ja zakacil Petle demek ko za "meri krismas" a nekoja nivna budala u pozadina da lovi kaj ina najmnogu minuvaci i da "obavesti euforicno" deka ete narod se sobral srekjen i blagodaren na blagodetite so licno Petle gi zdenal a vlasta gi blagoslovila a voedno da obavestat deka narodot u stvari se sobral  na podrska na partijata na vlast.....?


Pretpostavuvam deka Petle koj kaj i da odi mu ja plukaat visti ata vo lice- NE saka da se sooci so vistinskiot narod na Božic /Badnik , kako " gradonacalnik" zatoa sto ima MNOGU neu avi iskystva od proslavata na sampionskata titula ma Vardar na plostad...


Tuku...


Vaka preporacuvajki na MPC da go prefrela pravoslavniot praznik na 25 dekemvri (?)
 Da ne se sooci Petle glistata so IGNORiRANJE od crkovnite vlasti , da ne mu padne "malo neygodno" ko khe ide u crkva svekja da pali...?
..moze i u katolicka da otide, tamu nema da go gledaat so prezir i da go ismevaat kako odrod.


https://www.magazin.mk/мпц-распали-по-шилегов-слави-го-божиќ-н/
Не ми е јасно како може да има божиќен пост, а да се слави Нова година“, изјави Шилегов.
Ne mu e jasno zatoa sto e naviknat na krkanje, ne znae za vera i post ne znae i nema ni elementarno custvo ni najmala pocit kon hristijanskite vernici covek koj cel zivot e na "gezme". 
Ne mu e jasno kako mozelo da se slavi nova godina a da ne se krkalo.
Mu smeta bozicniot post.
No, toa e verata na severdzanskive nevernici. 
Ni vo socijalizmot nemase vakvi "krkadzii" .  Naviknat na azno i mazno na tugj grb i so tugji pari vrz tugja maka cel zivot...so da se ocekuva od "perjanicava reprezentativna" na vlasta?
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Нед Дек 22 2019, 17:32

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%bc%d0%b8%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%93%d0%be%d1%80%d1%87%d0%b5-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2-%d0%b4%d0%be%d0%b1%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d0%b4/

Овие бе одлепиле, се фалат со сијалици ко онаа во одбрана со чизмите за војниците...

... а оние што ги читаат ваквите соопштенија зошто бе прво во себе не ги прочитаат и малку подразмислат што глупости им подметнуваат.... туку и нив толку им сече...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Сре Дек 25 2019, 22:10

Ауууууууу..... бањати, бањати... избањати у мозок...

https://expres.mk/velimir-i-bratuchedot-albanec-chija-zhena-ja-vrabotil-vo-opshtina-butel-video/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Сре Дек 25 2019, 22:12

Ovoj e tolku GLUP sto i na novinarov ne mu se verue deka nisto ne svakja so tropa ova sustetsvo koe bi trebalo da bide gradonacalnik.
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Вто Јан 07 2020, 17:54

https://skopje1.mk/archives/78503

Тој што го напишал ова појма нема од работите... јбг, општа карактеристика на стручњаците по сваштологија... такозвани новинари...

Не се викаше те чекам „кај чичко Стоилко“  туку  „пред Ванила“... ова колку работите да бидат појасни ... па и Тост сенвич не пееја  песна за ...кај чичко Стоилко туку ... Пред Ванила...

... од пред Ванила па потоа во едно од петте Диска, во едно од  дваесетината кина, Теферич,  Скала, Кај Чоче, Пивница, Бристол, Јадран, Маџо, Ани и Бони, панкерите си имаа свој кафич на кој му го заборавив името.. и ред други места... летно време... Кермез, Опатија, Кампинг, Луна парк, Езерце итн....

... а оние тогаш „постарите“  велеа ... се наоѓаме кај ... ВПШ (ваша последна шанса.. во надеж дека конечно ќе го пронајдат својот животен сопатник Twisted Evil Twisted Evil ) т.е.  „старото корзо“ одма позади сега споменикот на Воинот на коњ...


како и да е ... се имаше дружење во вистински смисол на зборот ...
....сега бе, седат на иста маса и не разговараат, само буљат у мобилките....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пет Јан 17 2020, 13:38

https://alfa.mk/tepachot-dudush-dobi-samo-opomena-od-sudot-ismail-kje-bara-oshteta/

Браво за судот!!!!!! ... а колку доби оној што шекерната ја потегна за коса????????

За тепање граѓанин, обичен смртник,  од страна на градоначалник  само судска опомена а за влечење за коса на светата крава ... неколку години затвор!!!!!!!!

А овој  тепачот се уште е градоначалник?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Нед Јан 19 2020, 22:47

https://press24.mk/shilegov-ovaa-godina-poradi-merkite-imame-pomalku-zagadeni-denovi

А, бе, ај ... тресе глупости и мисли некој ќе му поверува...
... помалку загадени денови имаше само кога врнеше и дуваше ветер...

... а кога ќе има дожд и ветер ама ич не зависи од него и некои негови имагинарни мерки ....

... спомнува „оваа година“  а од оваа година има едвај 19 дена....очигледно ги побркал лончињата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Пон Јан 20 2020, 07:30

King, toa e soglasno partiskata direktiva, 
koja ovde za opstonarodna upotreba kje ja uprostime 
i nareceme "spasavaj sta se moze"
nalozeno im e da zapocnat brutalna predkampanja za perenje mozoci
da se potenciraat "upesite" na sekoj resor, sekoj minstAr .
maka macat da najdat takvi uspesni prikazni
pa ovoj LUPA gluposti ko maksim po divizija, 
ne gleas deka samo dva trojca se traskaat od zemja
-carovska tuku si snima dokumentarci kolku bila "mila" pustata, a od so e "ko so treba" ja trgnaa od "najuspesnoto" ministerstvo
( kako bese ona, "tim koji pobedjuje se ne menja"? a nesto ja smenija)
sekerinska redovno se kezi po nosaci na avioni, prazni nato kancelarii,  i ona se obide nesto so tie "30" prasanja, pustata ama sme se smeele u drustvo koga ja fali armijata dodusa se poretko, koga na onaa nivna pred kampanja izleze nesto kao vojnik a u pozadina se bori za uniformi, pokacuvanja, dodeka komsija koj e vojnik , kazuva
"a be ova NE E UNIFORMA na ARM!" gledajki go toj na video spotot ( samo policijata imala takvi) i deka laze susi, nema nikakvi uniformi tuku partali. rabotele na kocka, parno celi nedeli nemalo, struja ako bides srekjen, vozila nemalem hranata za nikade. Ova e od blizok komsija vojnik po dogovor so 20 godini staz.
Petre Silegov NEMA so sto da pumpa pred-kampanja soglasno partiskata direktiva "lazi, ali susi",
zatoa sirot, se fati za tie 19 dena, kade sto krsti-moli boga duvna veter  i sega Petre ke zeme da go fali Veterot so mu pomognal vo merkite za cistenje na vozdyh, koi licno na petre mu teknale, veterot do pred toa ne znael...


cuvaj Boze, i daj im um. 
da ne preteraat.odamna preteraa dodusa, ama pokazaa deka sekogas mozat- povekje  Laughing
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Spray on Пон Јан 20 2020, 21:22

Се што треба е да се одржува барем хигиената во градот.
Загадувањето нема да се реши оваа зима, доцна е за тоа секако.
Може да се бавиме со аерозагадувањето но тоа е тоа. Шилегов подобро да не дава изјави,
нема потреба , нема ни ефект. Отиден е возот за оваа година, а ако нешто не се смени во 2020 отиден е и за 2021 година.
Spray
Spray

Posts : 212
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by concrete on Сре Јан 22 2020, 15:30

На основа на увезениот и изгорен канцероген отпад, а секоја пластика кога гори е канцерогена...нема што повеќе да се разговара. Сите инволвирани , а се знаат или лесно се наоѓаат од документација и со малку ќутек каде треба, па да се уапсат, судат и после доказот за било каква вмешаност и финансиска добивка од тој злочин да се утепаат..., а целокупниот имот на фамилијата да им се конфискува.
concrete
concrete

Posts : 6928
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Сре Јан 22 2020, 16:02

Упссс ... оваа „нивната“ ги закопа...

https://www.slobodenpecat.mk/popovska-Makedonija-nema-drzhavna-laboratorija-za-proverka-na-otpadot-koj-se-uvezuva/

т.е. увезуваме со на жими мајка напишани декларации... кои овде никој не може (или не сака) да ги провери

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пет Јан 24 2020, 17:08


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот