Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Нед Фед 10 2019, 12:22

https://kanal5.com.mk/articles/365599/gradinkite-vo-centar-dobija-17-prochistuvachi-za-vozduh

Што е следно?
Гас маска за секој граѓанин!!!!!!!
... и проблемот е решен....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by concrete on Нед Фед 10 2019, 14:40

king напиша:https://kanal5.com.mk/articles/365599/gradinkite-vo-centar-dobija-17-prochistuvachi-za-vozduh

Што е следно?
Гас маска за секој граѓанин!!!!!!!
... и проблемот е решен....
Производство на маски у повеќе величини , плус потрошни филтри...му е мајката...., па после едно десет тендера за загрозената популација и рамковните господари и на коњ си... Cool
concrete
concrete

Posts : 6928
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Вто Мар 19 2019, 09:35

https://skopje1.mk/archives/32057

PetLe SISElegov na trotinet moze da bide samo zaradi:
1. na pijana budala ni tocak ne mu davaat,
2. Po ulicite ko gi raskopa a ne gi zakrpi ni so tocak ne se minuva,
3. Saka da se nadise vazduh- od skopskiov,posto popijan i pozagaden e on so alkohol, i od zagadeniov skopski vozduh.
4. Edinstveno so trotinet moze da pomine 2 metra vo prava linija, zato sto tesko -peski nikako ne mu ide, od praenje osmici,teteravenje levo desno...
5. Gi buni kucinjata skitnici so pojavata , na trotinet, ne se naviknati na podvizna kaca so rakija  na trkalca ,ke pomine nekoe vreme dodeka svatat deka place za grizanje i davenje..


Последната промена е направена од VOL на Вто Мар 19 2019, 20:07. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by трендафил on Вто Мар 19 2019, 17:55

Кога ЌЕ направи тунел под Кале и ЌЕ донесе трамвај ЌЕ му простиме за се. И за комарците, кучињата, загадениот воздух ...

трендафил

Posts : 143
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by concrete on Вто Мар 19 2019, 18:05

трендафил напиша:Кога ЌЕ направи тунел под Кале и ЌЕ донесе трамвај ЌЕ му простиме за се. И за комарците, кучињата, загадениот воздух ...
Тунел под Кале  нема веќе шанса , унутра у утробата на Кале се веќе американските тролови, а трамвај е приказна на 19 век , сега е 21 -ви .  Very Happy  Кај и да е ќе се појави и овде  некој Елон Муск  со некакви цевки...
concrete
concrete

Posts : 6928
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by трендафил on Вто Мар 19 2019, 18:22

Под претпоставка дека локалните избори не беа фалсификувани, барем такво нешто не спомнаа газдите од Брисел и Вашингтон, гласачите гласаа за таквите ветувања. Власта нема проблем. Ќе ја прогласи Гази Баба или Саат Кула (ако не им се трошат многу пари) за Кале и таму ќе направат тунел ако посакаат покрај гласачите да ја дупат и земјата.

трендафил

Posts : 143
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Вто Апр 23 2019, 12:20

Лупање глупости... и извртување на работите ..
... види мајката.. граѓаните биле криви....


https://fokus.mk/bogoev-i-shilegov-za-izborite-nema-logika-pendarovski-da-bide-kaznet-za-vladeeneto-na-sdsm/

.... граѓаните не ја казнуваат државата, тие ги казнуваат властодршците за лошото водење на државата....
... а кој ја води државата... сдс ја води,  и сега кој е крив... гујо, мицко, гога и остала не сдс раја...
... абе сите се криви само сдс не е ...да, да,  знаеме во фирма каде се тргнало надоле работниците се криви а раководството на чело со директорот ни под точка разно не е ...

...а како тоа Стевчо ќе ја државата води напред кога зајко го фрли сидрото... ќе се врти у круг со радуис во зависност од длабочината и  должината  на ланецот  на сидротоTwisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Апр 29 2019, 17:06

Нов проект на град Скопје .... фарбање на гелендери Twisted Evil  ... дал да чоек плаче дал да се смее...
... проект - фарбање ... хихихи....
...ќе им објасни ли некој на токмаците у градското собрание и на градоначелникот дека тоа... фарбањето.. е редовна задача во одржувањето а не работа за фалбаџисување на фанфари и собирање лајкови на фејсбук...

... кој ли само „стручњаци“ се ангажирани да дадат „експертско“ мислење дека старата боја е дотраена и потребно е ново фарбање... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

... туку... изгледа цената на проектот е поголема од самата работа...

https://denesen.mk/foto-nov-proekt-na-shilegov-bojadisana-ogradata-na-kluchkata-kaj-kontinental/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Вто Апр 30 2019, 01:30

pa vidi, edinstveno sto znaat, odnosno vo sto imaat iskustvo - a ne znaat ni toa kako da go napravat ko sto treba e tokmu farbanjeto.
i toa po dve kategorii- farbanje ko spoulaveni,drogirani, pijani, ko ke mu dades kofa boja na takov coek, i euforicno ke sljaka so toa farbite i taa mentalna sostojba ke ja narece- sarena revoucija.
i normalno-instantno se smirue, posle koga ke se zadene na vlast, se menuva ko Dzekil-Hajd, a se vgnezduva u vekje ofarbanite institucii , nikako da go izvadis od mekata im fotelja. 

i

farbanje narod.
za toa farbanje, sdsovcive se izuzetno ostruceni, pocnuvajki od ranite devedeseti..
posle osvezuvanjeto so naroden razdredjivac na ne taka uspesnive precednicki izbori u  prv krug, (a pred toa i referendumot), koga svatija deka pobedija epten tenko, svatija deka ne treba da mu se raduvaat ama ic na pobedata na pendrakovski, zatoa sto, koga ke dojdat izbori kade sto ke se glasa za partii togas sekoja ovca ke si odi vo svoe stado, dui ke si glasaat za dui, sdsovcite ke si glasaat za sdsovcite , vmrovcite za svoite itn..

...e tuka svatija deka epten go popusile i deka najverojatno ke go krkaat. 
Stevo moze i da go nadenat za precednik, ali slednite izbori se vo 2020 , edna godina od sega, e togas ke mora da gi lizat ofarbanite gelenderi za da sjaat povekje- da se prikaze sto napravile vo ovie 4 godini,na vlast....

neka go, neka farba Siselegov, ke mu treba.
posle sobiranje pikavci , uci poleka, se prilagoduva, coekot... predlog- neka pokrene akcija za sadenje na drveni kolci po gradov, neka zeme da brka komarci so krpa ili maica , kopa brazdi za vadenje okolu soobrakjajni znaci, cesla treva po parkovi i slicni proekti....
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Spray on Вто Мај 07 2019, 06:34

Последна информација што дојде е дека за град Скопје денеска е неработен ден по повод посетата и говорот на папата на градскиот плоштад.

Власта се срамеше да ја донесе таа одлука пред избори, да не и се смеат дека прогласува неработен ден- незаконски и надвор од законот за празници, за да не придонесат негативни поени кај глсачите, едноставнои христијаните и муслиманите би се запрашале што толку се фатиле очајно за папата да му удоволат и дете од мајкина дојка да откинат што се вели, а ниеден верски великодостојник ни муслимански ни православен не бил толку непотребно опслужен? а католици има најмалку во земјава, за разлика од православни, и муслимани.
но сепак прогласија во 5 за дванаесет, неработен ден за - папата?

Малку повеќе претеруваат и премногу внимание му посветуваат , како токму тој да е генерален секретар на НАТО и воедно лидер на Европската унија со формулар за прием во џебот.

дотолку повеќе што градскиве власти до овој момент не се потрудија да го одржуваат градот а за посетава го направија уште поголема лакрдија, го блокираа и го затворија за своите станари. Институциите блокирани, здравствотто не работи?!

Очигледно дека и локалнава градска власт е целосно посветена на влезот на Македонија во евроатлантските процеси само што ниту им е тоа работа ниту знаат како да придонесат - наместо со ставање ред и одржување, тие еуфорично се додворуваат на начин кој не му е потребен ни на папата ни на свитата околу него.
Да се надеваме дека нема да ги изедат стадата кучиња . А и сезона за парење е, однесувањето им е поразлично. Тие не разбраат што е папа и папските мантии може да им се причинат интересни , или да ги предизвикаат на чудни реакции.
Spray
Spray

Posts : 212
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Саб Мај 11 2019, 09:03


Шилегов ќе именува дрва со имиња на новороденчиња 
https://skopje1.mk/archives/41298
A ako naideme na TRUPEC, skapan crvlosan, ili ZBUN , so trnja i trevista, ne ke e loso da pocne da gi imenuva spored iminjata na odamna rodenite, na primer, da gi krsti po nego.
ali ima sto da krsti, na primer, Silegov moze da krsti i koprivi, dzbunovi, moze da krsti i paprat, na primer, moze da krsti i kanalizacioni zabokrecini, i drugi prosperitetno-naprednjacki aktivnosti za razmrduvanje na ovoj funkcionas, koga e pod namalena doza....


eve predlog, na primer...

Trup skapan, so niknati gljivi po nego -  Silegova muvla
Glog- Angjusev kolec
Diva sliva - Radin osmeh
Magarekji trn - Zajkov skok
Divlja Sipinka - Filipcev surat
...
da ne tupam, ima biljki za silegov ihaaa.. neka krsti on slobodno.

samo da ne mu tekne od dosada da gi krsti i LANSKITE  komarci koi NE USPEAJA da umrat so prirodna smrt, zatoa sto nasilno ( po pat na prskanje ) ne bea sotreni. 
Ali jebi ga, koga se zadena Petle Siselegov za nacalnik, koj od prskanje edinstveno pantolonite na mocanje moze da si gi isprska, ke gleame i ostareni komarci, i krsteni koprivi i korov, i razni cuda nevideni.....
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Саб Мај 11 2019, 23:02

https://kanal5.com.mk/articles/375541/kje-se-raspishuva-nov-tender-za-ziplajn-vo-skopje

.... што е следно ... банџи скокови од крстот на Водно?????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Нед Мај 12 2019, 07:11

do toa dojde.
da se besi narod od ubaini po sajli od Vodno,
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Нед Мај 12 2019, 19:19

uuu..al se ovaj zaletio...javni drugpat kabel  sogolen 10 kV, prosto da poletis ..

ili neka ti ugradat sediste na toa trotinetot, da ne go treses 
posto on ide na struja a ne na alkoholni ispraravanja...
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Јун 03 2019, 22:00

А, аааааа, еве го.... прв се истопорил... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

https://ekipa.mk/vardartsi-sletaa-vo-skopje-prechekani-od-shilegov-pa-vednash-pred-komitite-foto/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Вто Јун 04 2019, 01:37

Jadnik kamufliran vo nekakov dres na Vardar, pa uste si napisal na grbot "Silegov" br.19.

Site normalni simpatizeri od postovanje prema klubot ili nekoj igrac, ako imaat srekja imaat i cest da dobijat dres od nekoj igrac, ili ke kupat replika so broj i ime na omilen igrac.
Ama na silegov nit mu nekoj dal, nit dres nit aftogram, pa sam si izmisluva dresovi i ckrta svoe prezime i brojki, demek i on bil navijac...isuse..
samo vo ovaa drzava, igracive imaat neomileni "navivaci".
a za kogo bi navivale, banjative, koga im igra klub od zemjata koja igracite si ja narekuvaat Makedonija ili Republika Makedonija? pa prosto se ezat, im se povrakja od toa ime.
i moze da zamislime so kakvi magii, bajacki i baenja, babuni devetini i magii, silegov go navlekol onoj dres sto trebase da go identificira so navivac na Vardar a u stvari da se protne so nego kao "komita" pred vistinskite navivaci, kolku da go "ckraap" kamerata???

a be sega mozda e na baenje , da ne go fati "majata" od Makedonizmot. mozda e na egzorcizam da mu go isteraat makedonskiot duh od nego...

Otkako samo prvicno uspea da se izmolkne pred avionot, ko ulav- motorot moze se da go usisa i da go plukne u positni , parcinja
Potoa nikoj ne go reckase, a si dobi lekcija i ko poparen iscezna..
A glavnata porakata ja dobi na plostad koga nit se pojavi, nit go spomnaa. A koga spomnaa nekakvi zaslugi na grad Skopje, upravata, gradski sobranie itn, sve otide upm, narod pocna "Uaa" uragan od .izsvirkuvanja i negoduvanje, pa ne spomnaa ni grad Skopje, ni gradonacalnikni vlasti!
Ama ecese "Makedonija!.

Nema se nikoj , NIKOJ od vlastite gradski, drzavni, na plostad. sMRT uste na aerodrom ja ispickara.
Sramot e nivni za vek vekum.

Izvonredno mnogu narod, nesto sto gradskite i drzavnite vlasti gi uzasnuva i se krijat..

Kako li ke se opravdaat pred sponzirite im, za stotici qznaminja so soncinja od Kutles, pesnite i skandiranjata za Makedonija, toa ostanuva da vidime .

Noze ni padnaa cekajki gi, ama vredese!
Od onie na binata, igraci, personal, treneri itn, posebno strancite, ne samo sto nikoj (, nula, nikoj) ne spomna "S" od severna tuku site se obrakjaa so Makedonija, makedoci, ili Republika Makedonija!
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Чет Jул 25 2019, 20:57

Утре и задутре градот Скопје генерално ќе се чиccти најави градоначалникот Петре Шилегов. Акцијата ќе биде реализирана со сите ресурси и капацитети на јавните претпријатија и пет општини.

https://infomax.mk/wp/%d1%88%d0%b8%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d0%be%d0%b2-%d0%be%d0%b4-%d0%bf%d0%be%d0%bd%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%bd%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bc-%d0%b4%d0%b0-ka%d0%b7%d0%bd%d1%83/aj pocni od Matka platformana da ja ocistis, a posle prejdi u Cair, Topaana i Bitpazat ?
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Чет Jул 25 2019, 20:57

a be... neizdrzlivo e.. "jace od ..."  Laughing Laughing Cool Cool Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Laughing
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Чет Jул 25 2019, 20:58

.... Guzfejs  Twisted Evil
Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Assfac10
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Вто Jул 30 2019, 16:37

Пак се глупира

https://expres.mk/joci-do-shilegov-shto-ima-pametno-vo-led-svetilka-pa-ja-vbrojuvash-vo-smart-siti/

1500 бандери за бесплатен вифи на паметни клупи!!!!!!! lol! lol!


... а колку се попаметни лед сијалиците од другите


https://expres.mk/joci-do-shilegov-shto-ima-pametno-vo-led-svetilka-pa-ja-vbrojuvash-vo-smart-siti/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Вто Jул 30 2019, 17:06

pa LED svetilka ima pogolem IQ od samonacalnikot Petle SiSeLegov
znaci, apsolutno e SMART, 

barem po"smart" od spiritusaniov primerok na zaba zalizana ko cipiripi so smrdlivi mokasini na capunkite bez carapi na plus 40 koj si zamisluva deka e sarmanten ko Halid Muslimovic -dzigerica, ili Esad Plavi....
VOL
VOL

Posts : 16279
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by трендафил on Пет Сеп 27 2019, 09:04

Интересна реформа на ЈСП. Укинуваш хартиена карта за едно возење од 30 денари, по некоја година воведуваш хартиена карта за 50 денари.

трендафил

Posts : 143
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Сре Окт 09 2019, 14:50

https://www.slobodenpecat.mk/shilegov-skopjani-ke-frlaat-gubre-so-kartichki/

Што се нема да им текне само да дрпнат некое тендерче...

...а тоа што и тие контејнери ќе ги искрашат за месец дена е друга приказна ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Чет Окт 10 2019, 19:42

Додека едни не враќаа во антиката овие сега запнале во Јура периодот да не вратат ... Twisted Evil Twisted Evil

https://smart.sdk.mk/naslovna/park-jura-srede-skopje-vo-zooloshkata-gradina-doagaat-dinosaurusi/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Саб Ное 23 2019, 02:05

АХАХАХААААААААААААА.......
.... леле, леле, тропање глупости ....ај, ај, ај ....

https://kurir.mk/tvitovi/petre-istorisko-duvnivetre/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10094
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 7 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот