Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 12 of 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Саб Мар 31 2018, 14:48

VOL не се сакалдисувај, со тие џукели остануе само една комуникација, шинтери и успивање...се друго е јалова работа...Ваљда не сме фрлале со камења по Бога , би рекла бабами, ќе се најде некој шинтер, иако сеа за сега нема... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Мар 31 2018, 17:00

Ic, da ti kazam pravo. Muva ne ne lazi be pa da se sakldisuvam.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Нед Апр 01 2018, 15:16

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Zbirka-poezija-4-696x512

Еве како СДСМ ги троши нашите пари. Во книгата пишува на пример:
„ Велат дека го примила
корнишонот на премиерот
со коорот тој ја нишанел
и право „у срида“ погодил!

Или
Опкружен со толку СКИПТАРИ
се чувствувам како цар!

Ова упатство за напредување за СДСМовките или дека меѓу Македонци некој не може да се чувствува добро е платено со парите на даночните обврзници преку Агенцијата за млади и спорт.

http://infomax.mk/wp/скандал-ја-тресе-амскоја-е-таа-што-го/

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Апр 01 2018, 17:50

ebati BANJATITE kopilinja, ebati.
zajackoto kopile i vakvi moral da pribira za da gi "na ima" ?

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=150607

uste ne gi zagreaja foteljite pocnaa da se serat vo istite.

semkata predavnicka da im se sotre, ebati idiotite banjati.

kako pocnaa, ono Tasevski koj PUKNA kako kurton pred Eftov, i si dade ostavka, ona pijanono sranje "dac" , kako i on posle "izvinjava, se nisam znao.."
( uh ama bese zagrean da kaznuva akteri so ona sustestvono so penisi mesto sukanici, alaguzovski, samozvani minister...)

sega i ovde nekakvi ostavki..

a bre narode, svati deka se sobrani NENORMALNI , neMORALNI idioti so teski kompleksi na vlast...

aj ovie mozda "od moralni" pricini ke dadat "ostavka"
( jok more, KRIVICNA treba da sledi, samo poleka..)

tek pa za onie pedercinja i orospicinja ko Pufle - na sudenion za spionaza  vnukot- Bogoevski ili na primer onaa tugekdzic..
poleleka... 

pogolem del SAMI ke se unistat, del ke ostane i za sud.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Апр 02 2018, 00:36

ММЕ ... историјата се повторува ....

..ова ко 1945 кога неписменим, искомплексирани и покондурени се напикаа по фотељите.... разликата е во тоа што тогашните глумеа за општество на рамноправни ... а овие сега и не кријат дека им е само до фотељите и богатството и моќта што тие ја носат ...

..туку арни си се тие ...кај се сега оние што за нив висеа по улици и извисија ... некако ги нема по улиците ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 20:24

трендафил напиша:Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Zbirka-poezija-4-696x512

Еве како СДСМ ги троши нашите пари. Во книгата пишува на пример:
„ Велат дека го примила
корнишонот на премиерот
со коорот тој ја нишанел
и право „у срида“ погодил!

Или
Опкружен со толку СКИПТАРИ
се чувствувам како цар!

Ова упатство за напредување за СДСМовките или дека меѓу Македонци некој не може да се чувствува добро е платено со парите на даночните обврзници преку Агенцијата за млади и спорт.

http://infomax.mk/wp/скандал-ја-тресе-амскоја-е-таа-што-го/

VOL напиша:ebati BANJATITE kopilinja, ebati.
zajackoto kopile i vakvi moral da pribira za da gi "na ima" ?

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=150607

uste ne gi zagreaja foteljite pocnaa da se serat vo istite.

semkata predavnicka da im se sotre, ebati idiotite banjati.

kako pocnaa, ono Tasevski koj PUKNA kako kurton pred Eftov, i si dade ostavka, ona pijanono sranje "dac" , kako i on posle "izvinjava, se nisam znao.."
( uh ama bese zagrean da kaznuva akteri so ona sustestvono so penisi mesto sukanici, alaguzovski, samozvani minister...)

sega i ovde nekakvi ostavki..

a bre narode, svati deka se sobrani NENORMALNI , neMORALNI idioti so teski kompleksi na vlast...

aj ovie mozda "od moralni" pricini ke dadat "ostavka"
( jok more, KRIVICNA treba da sledi, samo poleka..)

tek pa za onie pedercinja i orospicinja ko Pufle - na sudenion za spionaza  vnukot- Bogoevski ili na primer onaa tugekdzic..
poleleka... 

pogolem del SAMI ke se unistat, del ke ostane i za sud.
Бог да чува и да брани....

и овај није из одавде, уредник потпишан а ни читал ни праел... 

абе ова се' кинисано, заминато..

а бе до кога бе, до когаааа??? 

До кога ќе се дозволва да не' третират ко бубашваби бе ем за наши пари.... ц ц ц...

http://off.net.mk/links/nabrzinka/63850

Камо професионализација на јавната администрација м? М?!

привработете уште некој од киндергарден а мож и без градинка шо па....

ц ц ц блазеси ни
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Апр 04 2018, 20:26

vidi sea, trazili ste zivot em fridom,
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 20:30

Ај не туку....

просто, просто.... мдаа

абе да неможи чоек да се изначуди.... ова сдсм ко да небиле 11 години опозиција, ко дфрикингпмне да биле бе...

тие изгледа 11 години везеле, плетеле и пиеле чај во некакви нежни кружоци наместо да развиваат стратегии и проекти за проблемите со кои се соочува нашето општество а за кои тие самите навестуваја решенија....

и сега, снегот пак изненадува во јануари...

ц ц ц
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Сре Апр 04 2018, 20:34

чучулига напиша:Ај не туку....

просто, просто.... мдаа

абе да неможи чоек да се изначуди.... ова сдсм ко да небиле 11 години опозиција, ко дфрикингпмне да биле бе...

тие изгледа 11 години везеле, плетеле и пиеле чај во некакви нежни кружоци наместо да развиваат стратегии и проекти за проблемите со кои се соочува нашето општество а за кои тие самите навестуваја решенија....

и сега, снегот пак изненадува во јануари...

ц ц ц
...викам јас дека си наивно зелено чупенце... Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 20:36

Шо е наивно во то да се има разумно очекување?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Апр 04 2018, 20:40

..od kogo bre razumno ocekuvanje.... Shocked
a be ti normalna si?
malku vi e dosega.... pa ke se razocaruvate doprva...?

razocaruvajte se do besvest, samo NE vrz MOJATA zemja/nacija.
kuzis?

tamu neka si formiraat nekade kade sto se testiraat najradiokativnite
atomski bombi,. neka si napravat Centralno-utristepizdematerine- poranesna balkanska zajacko kopiljadnurska Republika.

i site ajt u qurac.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 20:51

Абе ај...

Ќе прајме муабет или ќе колниме семки и сончоглед?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Апр 04 2018, 20:54

valjda mislese da kolves, a ne kolnes.. Rolling Eyes

... ili stVarno mislese da kolnes semki i soncogled.. na primer..
da bogda puknale ...?toa, semkite..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 21:03

цк

немам убо мислење за клетви и колнења

не практикувам то
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Апр 04 2018, 21:17

ni ja
( Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil )
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Сре Апр 04 2018, 21:20

..ај бе остајте клетви и колнења тоа не води никаде.  Наивна си чучулиге затоа што очекуваш приверени квислинзи да ти мислат добро на земјата во која дури и повеќе од 50% овци,испрани мозоци и шипатари  ич не им е гајле. Не да нешто можеме да сториме демократски мерено сме помалку..., ама барем смеам да кажам дека се џукели, изроди и последни гњиди. Макар и овде на безначаен , малтене камерен форум,  Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 21:33

Не сум наивна.

Сум едноставно нормална.

Како бе така да немаш очекување од луѓе шо ги плаќаш да ти завршат некоја работа да ја завршат работата за која ги плаќаш?

Како па и воопшто дозволуваш такви луѓе воопто и да имат можност да бидат ангажирани?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Сре Апр 04 2018, 21:45

чучулига напиша:Не сум наивна.

Сум едноставно нормална.

Како бе така да немаш очекување од луѓе шо ги плаќаш да ти завршат некоја работа да ја завршат работата за која ги плаќаш?

Како па и воопшто дозволуваш такви луѓе воопто и да имат можност да бидат ангажирани?
..па прочитај се уште еднаш и размисли зошто тврдам дека си наивна Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Апр 04 2018, 21:46

Не сум наивна, сфати еднаш.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Апр 04 2018, 22:00

bounce jes!
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Апр 05 2018, 15:31

https://www.24.mk/zaev-do-krajot-na-april-kje-zavrshat-pregovorite-za-rekonstrukcija-na-vladata

Каква реконструкција какви бакрачи ... веке една година сме сведоци на најнефункционална и најнестабилна влада досега ...
.... резултат нула имаат, море и испод нула....
... е па тоа е резултат кога на со „сила,  игри без граници“ и без изборна победа преземање власт... и намера за пошто пото задржување на таа власт...
... и одржување на владеачко мнозинство со на разно разни начини постизборно преземање на  пратеници од опозицијата.... што е изигрување на гласачката воља ... ама тоа ќе е така се додека не се донесе закон со кој пратеник кој ќе ја напушти партијата за која е гласан ќе мора  да ја напушти и пратеничката функција... нарочито повеќа затоа што кај нас се гласа по пропорционален модел ...


...јбг ... у нармални држави за вакви ситуации единствено решение е .... одење на избори ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Апр 05 2018, 21:51

za vakvi situacii vo normalni drzavi se ostri giljotina bre king..
ili se sobiraat ortomi od livadi od seljanite, so koi vrzuvaat stoka da im pase, za da gi zakacat na besilki..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Пет Апр 06 2018, 10:41

Вио ДУИ очигледно борбата за власт се води во буквална смисла на зборот. Вчера во Мала Речица еден мртов и повеќе повредени.

http://netpress.com.mk/fotografii-od-ubieniot-i-zastrelaniot-vo-recica/

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пет Апр 06 2018, 11:37

трендафил напиша:Вио ДУИ очигледно борбата за власт се води во буквална смисла на зборот. Вчера во Мала Речица еден мртов и повеќе повредени.

http://netpress.com.mk/fotografii-od-ubieniot-i-zastrelaniot-vo-recica/
..нешто арнаутска генетика , нешто  домашно воспитување, нешто уфилмување, а и многу дрога лесна пара и мафијашки животен стил доведува до вакви резултати. Не е за изненадување . Треба длааабок рез за да се исече тоа канцерогено ткиво , но нема ни хирург, а ни храброст тоа да се направи. Башка не му е во интерес на господарот бејли.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Саб Апр 07 2018, 11:23

Убиениот е еден од илјада и кусур криминалци на кои им е скратена затворската казна со законот за амнестија на владата на Бејли. Арнаутите се мнозинство во македонските затвори. Но и во Швајцарија често се мнозинство.

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 12 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот