ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПЛАНОВИ И СОНИШТА

5 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ПЛАНОВИ И СОНИШТА - Page 3 Empty Re: ПЛАНОВИ И СОНИШТА

Пишување by king Пон Јун 05 2017, 16:23

ќе преживееме..

Е па, среќно им преживување! Very Happy

... гледале премногу постапокалиптични филмови ала Лудиот Макс ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАНОВИ И СОНИШТА - Page 3 Empty Re: ПЛАНОВИ И СОНИШТА

Пишување by VOL Саб Јун 10 2017, 23:38

bas odgovara u temava: planovi I sonista

effendi Jovo Krekalovski kenjenovski..kekenovski , ko pecurka po dozd, nikna em provikna: ( hajlatiram , od tesktot):
 
Екс-членот на ВМРО-ДПМНЕ...Вели дека е крајно време за демократизирање на ВМРО-ДПМНЕ....Ја нуди својата поддршка...
...
coek koj NE E CLEN na partijata- saka t.e duri I se nudi ..
ali pazi, bas alsat se zagrizile za negovite ambicii Laughing  http://www.alsat-m.tv/mk/%d0%ba%d0%b5%d0%ba%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%b4%d1%80%d0%b6%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0/
ne mi e jasno, zosto ja napusti partijata, namesto togas da gi ponudi svoite - umstveni kapaciteti I uslugi- za da ja oprael rabotata?
taka ke imase SMISLA seto ova sto go trese, I leglano pravo da izjavi takvo nesto.

vaka, sega koga NE E clen , NE ucestvuval vo gradenje , oblikuvanje na partijata, vo "dobro I vo zlo"
kako JAJARA od strana saka na mala vrata da se buvne pak?

go izoliram NEGO kako licnost ( polzav!) ne me interesiraat partiskite ambicii, tokovi I tekovi sudbini em istragi:
vakvi gi ima segde, vo sekoja partija I za sekoja prilika. koga e tesko=begat kako peechki, a koga vidat "sunce na istoku" I sansa za da se uhlebat pa I nekoja funkciicka da zagrabat, togas naednas se pojavvuvaat na horizontot, kako "eksperti, opravivaci, ako moze I mozni lideri, ili bar nekoja funkciicka..."

oti neli, vo periodot koga kako brodski staorci - prvi go napustaat "brodot koj tone", - ne bila klimata povolna za niv, ne im odgovaralo demek, pa napustale a sega "klimata bila povolna" pa oni "odsekogas cekale vakva prilika da I se vratat na partijatA,nikad ne se otkazuele"..
na zimi majka.

drug takov ligavec, od drugata strana e onoj Ljaljo Putkin upss.. nano ruzniot  ruzin.
se UHLEBA u sdsm dodeka imase KORIST samo za nego, da go nataknat na nekoja "funkciicka" a posle kao "pu-pu, ja ne igram vise.. sega go gleam pak nesto go fatila euforija ko ovoj krekenovski, se pojavue ko polzav po dozd.


kao nema koj da gi void partiive, prosto proplakaa za kadri kako niv, decurljana nekoja vo partiive, a postarive se ispokradoa pa sega "stari vuci" ke dojahaat , demek.
da se umni , vo partiive, pa da gi pokanat na kafe a da gi ispratat na- kloci.
bez ispieno kafe, pred novinari.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот