ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

+4
чучулига
king
concrete
VOL
8 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Саб Мај 27 2017, 07:42

ma super e, da skokame do tavan oti "alji" taka izjavil? Smile
oo, mojata cudna zemja Makedonija so se uste pocudni zemjaci makedonci.
koj kako.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by чучулига Саб Мај 27 2017, 07:50

VOL напиша:ma super e, da skokame do tavan oti "alji" taka izjavil? Smile
oo, mojata cudna zemja Makedonija so se uste pocudni zemjaci makedonci.
koj kako.
Ахемти/Дуи е/ќе биди учесник во владата и ги претставва мнозинството етнички албанци во Македонија. Села/Беса мож ќе бидат а мож не. 

Ова ретерирање мене многуууу ме бендисва. Настрана од националниот аспект, ептен ми прај ќеф од аспект на телалите на дфрикингпмне.... едвај чекам да се пројават со изјави. Додуша, чекам еве 3 дена ама ништо нема, ни зуц. Шо мислш, оти така?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Саб Мај 27 2017, 07:53

ako veke generaliziras- "ali e nas-site sme alievi"  togas aj objasni zasto samo ali macka oci deka "ke imalo plJATforma ame ne bas vaka, tuku lace onakaa.." ko slamka za davenik "opaaa..aaa!" da se raduvame oti nemalo da te gazi traktor (sukjur! spas!), ami samo fikjo ke te udrelo?

prasav, sto so site ostanati, koi nitu ne spasuvale kako alji niti vo eden moment pomislile da kazat nekakva poblaga forma - so ist rezultat, te si se drzat do platformata bez trunka kolebanje?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by чучулига Саб Мај 27 2017, 07:56

VOL напиша:ako veke generaliziras- "ali e nas-site sme alievi"  togas aj objasni zasto samo ali macka oci deka "ke imalo plJATforma ame ne bas vaka, tuku lace onakaa.." ko slamka za davenik "opaaa..aaa!" da se raduvame oti nemalo da te gazi traktor (sukjur! spas!), ami samo fikjo ke te udrelo?

prasav, sto so site ostanati, koi nitu ne spasuvale kako alji niti vo eden moment pomislile da kazat nekakva poblaga forma - so ist rezultat, te si se drzat do platformata bez trunka kolebanje?
Јас не гледам овде некаков спас.

Ме бендисва дека си ги собраја ноџињата оти чергата му е куса.

Кој му шепна колку му е долга чергата? Шо мислиш?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Саб Мај 27 2017, 07:57

Vasilevs Nikeforus Cernofacus

gavazite na ostavstinata na isoncanoto momce
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by чучулига Саб Мај 27 2017, 07:59

кој е тој?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by чучулига Саб Мај 27 2017, 08:00

Интересно ми е ова твое релативизирање.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Саб Мај 27 2017, 08:03

pa gavazot na Obama kaj nas, Bejli
inaku TI relativiziras, vide izjava na alji, I OP! ko kvacka ko ke snesi jajce,-kokodaaa! slamka za spas..
na stav I mislenje
ali ne te obvinuvam, nemoj pogresno da me svatis Wink
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by чучулига Саб Мај 27 2017, 08:07

VOL напиша:pa gavazot na Obama kaj nas, Bejli
inaku TI relativiziras, vide izjava na alji, I OP! ko kvacka ko ke snesi jajce,-kokodaaa! slamka za spas..
na stav I mislenje
ali ne te obvinuvam, nemoj pogresno da me svatis Wink
Не релативизирам јас.

Само следам шо се или не се случва. Во тој контекст ја кладов изјавата на ахмети овде.

А 100 пати се имам објаснето за моите ставој и мислења. Небитни се тие.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Саб Мај 27 2017, 08:20

pa kolku moite tolku I tvoite.
"dfrikingdpmne"stavovite koi gi imas- ne ti gi osuduvam tvoe mislenje
samo polemizirame
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by Прч Сре Мај 31 2017, 08:36

Македонската влада по изборите 2016 полека полека ги добива контурите.

СДСМ им го има украдено на дфрикингпмне министерот за надворешни работи.

За квалитетите на новиот министер за в‘ншните работи нема што многу да се дискутира. Огромен придонес има дадено во натовската НГО чиј главен советник е Мадленка Корбел Олбрајт. Доволно е да му прочиташ еден од докладите што го напишал додека бил на должност кај евроатлантската цицка, и се е јасно ...

Интересно е сега, по кој критериум НАТО/ЕУ бираат кого ќе го приберат кај нив и да му дадат да цица од нивното млекце ..

Заеднички именител за нашите двајца искусни цицачи од натовска цицка, Никола Димитров и Антонио Милошоски: и двајцата се кадар откриен од Љубчо, и двајцата со солидно бугаристанско педигре.

Може ли да го извлечеме следното наравоучение: кој е жеден за натовска цицка, нека си пробуричка низ фамилијарните корени, па ако најде некоја блгарска жица, ете ти ја секирата како ти паднала во медот ...
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Сре Мај 31 2017, 18:11

^ za malce ke te recev"konkrit" Wink .. tuuu, belja, ke utnev Smile Smile Smile
5(pet) CICinja imas u komentarov, ( cicki, cicinja, cicanje...) slicna zagrozenost po mlecni zlezdi .
za drugoto njamam komentar, vsicko si stoi Twisted Evil Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by concrete Сре Мај 31 2017, 20:23

VOL напиша:^ za malce ke te recev"konkrit" Wink .. tuuu, belja, ke utnev Smile Smile Smile
5(pet) CICinja imas u komentarov, ( cicki, cicinja, cicanje...) slicna zagrozenost po mlecni zlezdi .
za drugoto njamam komentar, vsicko si stoi Twisted Evil Laughing
ти бе, јеботе благи бог  ме напраи зависен од цицка..., опседнат.. Very Happy Very Happy Very Happy
...рука на срце никад не сум бил импресиониран од баја цицкасти, мојот омилен тип е многу одреден и не би сега елаборирал околу тоа... Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Сре Мај 31 2017, 20:56

Shocked ..konjomanjasti muskobanjasti?!?! Shocked
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by concrete Сре Мај 31 2017, 21:06

VOL напиша:Shocked ..konjomanjasti muskobanjasti?!?! Shocked
.........на што ти личам  бе јас барабо??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy јас сум ти еден фин , море префинет сладокусец....  уште од младоста убав и популарен меѓу женско чељаде , познат по својата храброст, цврстина кај треба и сигурност илити поузданост...... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Чет Јун 01 2017, 05:38

okjes da kazes, - na omladinski igranki si bil glavna faca za citanje poezija, uz zrn-zrn -gitara u pozadina?
ona, kao, ja citas "Oci" od Aco Sopov uz rastreperen glas so pogled zaduben u sunce na horizontu , mladi omladinki ispred so cvetikjima u kosi koncentrisano pratat nastup na drugarot so prefinet ukus sladokusni.... sunce zalazi ali izlazi iskra u ocima pa I ponekoja solza-omladinska....?

LaughingLaughingLaughing

druze konkrit, e to su bila vremena, hrabro-cvrsta udarnicka Smile!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by king Чет Јун 01 2017, 14:34

VOL напиша:okjes da kazes, - na omladinski igranki si bil glavna faca za citanje poezija, uz zrn-zrn -gitara u pozadina?
ona, kao, ja citas "Oci" od Aco Sopov uz rastreperen glas so pogled zaduben u sunce na horizontu , mladi omladinki ispred so cvetikjima u kosi koncentrisano pratat nastup na drugarot so prefinet ukus sladokusni.... sunce zalazi ali izlazi iskra u ocima pa I ponekoja solza-omladinska....?

LaughingLaughingLaughing

druze konkrit, e to su bila vremena, hrabro-cvrsta udarnicka Smile!

Со песните... Very Happy Very Happy


e to su bila vremena Very Happy Cool Very Happy







king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by concrete Чет Јун 01 2017, 17:17

VOL напиша:okjes da kazes, - na omladinski igranki si bil glavna faca za citanje poezija, uz zrn-zrn -gitara u pozadina?
ona, kao, ja citas "Oci" od Aco Sopov uz rastreperen glas so pogled zaduben u sunce na horizontu , mladi omladinki ispred so cvetikjima u kosi koncentrisano pratat nastup na drugarot so prefinet ukus sladokusni.... sunce zalazi ali izlazi iskra u ocima pa I ponekoja solza-omladinska....?

LaughingLaughingLaughing

druze konkrit, e to su bila vremena, hrabro-cvrsta udarnicka Smile!
VOL  да не бидам индискретен , ама ко да имаш приблем на аншлаг при маневрирање меѓу женски ноџиња, па остали сцили и харибди...???
Многу бе душевен си ми бил..., ти бе ко писац поезије ..кој би рекол за една ваква  VOL-ина... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by VOL Чет Јун 01 2017, 17:34

ma ostaj , ja sum zaostanat u razvoj- znaes, od onie, nanjusi zenka, usunjavanje strogo-iz zadnje polusfere polunagnuto, lupanj u glava so trvd predmet, pravac -peKJina, pa koga se razbudi, iz glavo em guzo bolka,automaCki stanue zenCka , na relaksirano zadovoljno govedo zagledano u izlazak sunca so cigara u zubi ..nije silovanje ako nema otpor.. Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by concrete Чет Јун 01 2017, 19:44

VOL напиша:ma ostaj , ja sum zaostanat u razvoj- znaes, od onie, nanjusi zenka, usunjavanje strogo-iz zadnje polusfere polunagnuto, lupanj u glava so trvd predmet, pravac -peKJina, pa koga se razbudi, iz glavo em guzo bolka,automaCki stanue zenCka , na relaksirano zadovoljno govedo zagledano u izlazak sunca so cigara u zubi ..nije silovanje ako nema otpor.. Twisted Evil
...кој би рекол јеботе бог , глеаш толку години не ми беше јасно што тоа пропуштам , а стално го имав тоа чувство дека нешто поминуе покрај......Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија? - Page 7 Empty Re: Македонска Влада по изборите 2016: невозможна мисија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот