Избори 2016

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Пет Дек 02 2016, 23:08

concrete напиша:..избори се ближат, избори се ближат....., а зајко бани и шеќерното моме ги обзема несоница... Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Пет Дек 02 2016, 23:41


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Пет Дек 02 2016, 23:51

чучулига напиша:Ајт таму

http://plusinfo.mk/vest/94425/publikum-aktivisti-na-vmro-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE-vo-prilep-potkupuvaat-glasaci-tonski-zapis

Сол, соооол ко картагена
 Е ајт таму, и ти на ова со цел памет веруеш ... па ова не е ни за мали деца Twisted Evil Twisted Evil
... абе вакви  „снимки„ јас у дневна соба за саат време можам да наснимам колку сакаш и за која партија сакаш....

...туку пази дотичната си седи дома и прави што прави ... а микрофонот за снимање и е пред врата вклучен, снима чекори на доаѓање, па како некој упорно ко манијак безобразно легнал на ѕвоното и .и,и, и, .... абе ајде ....

..од друга страна ... па нек ги направила будали и полесни за тие еврата а може да си гласа за кого сака ...

.е ај сеа размисли ..и сигурно ќе дојдеш до тоа дека всушност целиот предизборен циркус е у ствари обид за поткуп ... се ветува и дели се и сешто

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Пет Дек 02 2016, 23:55

king напиша:
чучулига напиша:Ајт таму

http://plusinfo.mk/vest/94425/publikum-aktivisti-na-vmro-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE-vo-prilep-potkupuvaat-glasaci-tonski-zapis

Сол, соооол ко картагена
 Е ајт таму, и ти на ова со цел памет веруеш ... па ова не е ни за мали деца Twisted Evil Twisted Evil
... абе вакви  „снимки„ јас у дневна соба за саат време можам да наснимам колку сакаш и за која партија сакаш....

...туку пази дотичната си седи дома и прави што прави ... а микрофонот за снимање и е пред врата вклучен, снима чекори на доаѓање, па како некој упорно ко манијак безобразно легнал на ѕвоното и .и,и, и, .... абе ајде ....
Чудно е да....

кој бе сам себе би се снимал дома....

мож маж му е?

Маната работа....

Читам имало законски постапувања за случајов.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Пет Дек 02 2016, 23:57

king напиша:

..од друга страна ... па нек ги направила будали и полесни за тие еврата а може да си гласа за кого сака ...

.е ај сеа размисли ..и сигурно ќе дојдеш до тоа дека всушност целиот предизборен циркус е у ствари обид за поткуп ... се ветува и дели се и сешто
Е! Е! Е!

Еееееее!!!!

Е тука лежи провербијалниот зајак....

колку вреди твојата душа?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Пет Дек 02 2016, 23:59

чучулига напиша:
Чудно е да....

кој бе сам себе би се снимал дома....

мож маж му е?

Маната работа....

Читам имало законски постапувања за случајов.
а, бе прашање е дали и дома е снимано или у некој штаб....

... и што ќе најде законот .... доаѓа жена со нешто у телефонот и вика ова она ...


Последната промена е направена од king на Саб Дек 03 2016, 00:01. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Саб Дек 03 2016, 00:00

king напиша:
чучулига напиша:
Чудно е да....

кој бе сам себе би се снимал дома....

мож маж му е?

Маната работа....

Читам имало законски постапувања за случајов.
а, бе прашање е дали и дома е снимано или у некој штаб....

... и што ќе најде законот .... доаѓа жена со нешто у телефонот и вика ова она ...
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

сечено лепено монтирано

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Саб Дек 03 2016, 00:01

чучулига напиша:
king напиша:

..од друга страна ... па нек ги направила будали и полесни за тие еврата а може да си гласа за кого сака ...

.е ај сеа размисли ..и сигурно ќе дојдеш до тоа дека всушност целиот предизборен циркус е у ствари обид за поткуп ... се ветува и дели се и сешто
Е! Е! Е!

Еееееее!!!!

Е тука лежи провербијалниот зајак....

колку вреди твојата душа?
Колку ми е познато душите не се у надлежност на политичарите ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Саб Дек 03 2016, 00:04

чучулига напиша:
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

сечено лепено монтирано

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Не, ма ....
...такви „снимки“ се праат за 5 минути во еден потез без сечење и лепење ... потребни се само двајца добро расположени... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Саб Дек 03 2016, 00:05

king напиша:
чучулига напиша:
king напиша:

..од друга страна ... па нек ги направила будали и полесни за тие еврата а може да си гласа за кого сака ...

.е ај сеа размисли ..и сигурно ќе дојдеш до тоа дека всушност целиот предизборен циркус е у ствари обид за поткуп ... се ветува и дели се и сешто
Е! Е! Е!

Еееееее!!!!

Е тука лежи провербијалниот зајак....

колку вреди твојата душа?
Колку ми е познато душите не се у надлежност на политичарите ... Twisted Evil
ааа... не ти е познат ни терминот корпоративизам м?

да, твојата душа е сосем во надлежност на политичарите.

Ти, во суштина и не си вредност. Реална.

Си сечен, лепен, монтиран.

Ти и немаш вредност чим го читаш ова од мене.

Не ми е жал.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Саб Дек 03 2016, 00:06

Еве на пример јас и ти ...
... јас ќе по желба глумам вмро или сдсм активист и ќе те врбувам за поткуп, а ти затечена домакинка, Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Саб Дек 03 2016, 00:11

king напиша:Еве на пример јас и ти ...
... јас ќе по желба глумам вмро или сдсм активист и ќе те врбувам за поткуп, а ти затечена домакинка, Twisted Evil Twisted Evil
не знам кој не би ја сакал таквата глума

добро е да се имат желби, посебно здрави желби... то е радосно...

браво за тебе кинг... ти си здрав чоек

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Саб Дек 03 2016, 00:19

Упсссс...

http://republika.mk/694122

..добро бе, на овие не им беше познатата сдсм-вска пракса .... „употребити и бацити“

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Саб Дек 03 2016, 00:39

king напиша:Упсссс...

http://republika.mk/694122

..добро бе, на овие не им беше познатата сдсм-вска пракса .... „употребити и бацити“
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

амааан бе... очекуваш дебата на ова?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Саб Дек 03 2016, 00:45

А за што ... за домакинките да дебатираме ....

... ти созреа ли киселата зелка?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Саб Дек 03 2016, 00:47

king напиша:А за што ... за домакинките да дебатираме ....

... ти созреа ли киселата зелка?
Па... чим дошло до мојата кисела зелка, супер!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Саб Дек 03 2016, 00:54

чучулига напиша:
king напиша:А за што ... за домакинките да дебатираме ....

... ти созреа ли киселата зелка?
Па... чим дошло до мојата кисела зелка, супер!
Па до што друго ... остај политичарите да јадат гурабии, друго и не знаат ...
..ние дај да видиме за работи кои живот значат.... а расолот е многу здрава работа ... нарочито за отрезнуење на сдсм-оФци од лудилото по 11 Декември Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by чучулига on Саб Дек 03 2016, 01:01

Т фак ис ронг вуит ју бре???

Ти или мајка ти, женати ќе плаќате цехот?

(не алудирам дека твојата фамилија е улебена во лој од дуи, не)

Гледам она заев дроби за пв панели.. убо...

Кој бре ќе плаќа миљарди даени на неспособни пички и пицајзли м?!

М???!!!

Јас не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by concrete on Саб Дек 03 2016, 14:50

чучулига напиша:Ајт таму

http://plusinfo.mk/vest/94425/publikum-aktivisti-na-vmro-VMRO-VMRO-DPMNE-vo-prilep-potkupuvaat-glasaci-tonski-zapis

Сол, соооол ко картагена
..кај тоа живееш ти убава птичке, не толку физички ..колку со умо??? Не ти кажала ли бабати дека  се што лета не се јаде... Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Пон Дек 05 2016, 12:08

http://telma.com.mk/vesti/romano-pralipe-delevme-drva-za-da-pomogneme-na-siromashni-ne-na-partii

Е добро бе, ако се толку загрижени,  па што не почекале уште едно десет дена па да ги делат дрвата, така никој не ќе може да ги обвинува за предизборен поткуп ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Пон Дек 05 2016, 12:12

http://plusinfo.mk/vest/95495/sdsm-nad-180000-gragjani-ziveat-so-po-40-denari-na-den
и ова го кажува партија чија врхушка у време на страшна диктатура живее ко бубрег у лој ....
..хипокризија...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Сре Дек 07 2016, 21:19

Упсссс....

http://republika.mk/696187

....паприкаш.... ќе има ... со зајчевина ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by king on Сре Дек 07 2016, 21:29

http://plusinfo.mk/vest/95816/smileska-kje-vovedeme-energetski-vauceri-za-struja-i-zatopluvanje-video

Добро бе кого лажат ... од вратениот дел на ддв-то на годишно ниво му доаѓало една цела плата ...
..абе ајде .... тие што ова го зборат изглеа бегале од часовите по математика ... а ако не бегале и најпростата брза пресметка покажува дека за враќање на една плата назад потребво е најмалку 45% од платениот ддв да им биде вратен на граѓаните ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by concrete on Пет Дек 09 2016, 20:05

...зајко вриснал: с и т н о о о о о !!! Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by Diabolik on Пет Дек 09 2016, 22:14

concrete напиша:...зајко вриснал: с и т н о о о о о !!! Very Happy Very Happy Very Happy
А на тв кажаа дека имал уверение за неспособност за служење војска  Twisted Evil Laughing
avatar
Diabolik

Posts : 16
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Избори 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот