Сакам кажам, нема каде....

Страна 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Сре Aвг 24 2016, 21:08

...кажуеш..А СЕГА ИШШШ...  , нема начин без да осетат.
Ако имаат усул уште на И...стануат, ако не на ШШШШ ги шутираш.... Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Сре Aвг 24 2016, 21:16

ete ti sea, seirdzii -bre!
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Нед Aвг 28 2016, 21:29

Да не случајно бувљакот го префрлиле пред црkвата Богородица?

 ..... она денес таму баш на бувљак личеше ....


Последната промена е направена од king на Пон Aвг 29 2016, 00:37. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Нед Aвг 28 2016, 22:12

ajdee.. uste toa im fali
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Пон Aвг 29 2016, 00:03

....а бе град што нема асален институционализиран бувљак со сите нишани...тоа не е град за респект. Џабе му се друго.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Aвг 29 2016, 00:16

..i soodvetno gjubriste posle buvljakot
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Пон Aвг 29 2016, 01:03

VOL напиша:..i soodvetno gjubriste posle buvljakot
..вистински бувљак е култно место за културни луѓе, ѓубришта оставаат зад себе неорганизирани џукели... Сеа нашиот проблем е што популацијата овде е претежно таква...па се одразува на квалитетот на живот немањето доволно едуцирани и ефикасни шинтери Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Вто Aвг 30 2016, 00:45

Коментарите на бугаристанците ....


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Сре Aвг 31 2016, 10:30

http://www.press24.mk/izbegnata-katastrofa-asteroid-koj-ne-sme-go-primetile-za-malku-ja-promashil-zemjata

добро бе мајкуму ... ај шо го превел со гугл ама можел бар еднашка да го прочита пред да го плесне и објави ...
....е тоа ти се нашите новинари експертите по сваштологија ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Нед Сеп 04 2016, 14:00

Ете ти беља .... мал нечинело ама па преголем ич ...
... на баткава му останува само да се фали колкав му е ... мада никаква корист нема од него....

http://reporter.mk/2016/09/04/%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b5-%d0%bc%d0%be%d0%b6%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d1%81%d0%b5%d0%ba%d1%81-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%be%d0%b0-%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d1%9f/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Сре Сеп 07 2016, 19:49

tibam zverot Evil or Very Mad
go izede dzukelceno
ama zenava se stai u rizik spasuvajki go,

avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Чет Сеп 08 2016, 11:46Видеово не е клаено овде за про-контра муабети за вегетаријанство, веганизам и тн.

Не вервам дека малава е под некое такво влијание воопшто и баш само заради то го клавам овде, оти е душиче чисто искрено ко шо некогаш сите сме биле...

(а па моментот од 0:35 ко ќе праша дали рибите се животни, то изразот во и со очињата.... )

I love you I love you I love you

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Чет Сеп 08 2016, 15:09

..срценце .... Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Пет Сеп 09 2016, 09:13


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Нед Сеп 11 2016, 22:52

Не го разбирам то седењето пред/зад/до зграда во случај на земјотрес...

ако здрма до степен на уривање, шо си мислат луѓето, шо е муабетот, кај ќе се уриват то објектите, кај ќе паѓа тој материјал м?

и не, ич то не би паѓало контролирано и елегантно ко претходно дефинирано купче.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 01:34

чучулига напиша:Не го разбирам то седењето пред/зад/до зграда во случај на земјотрес...

ако здрма до степен на уривање, шо си мислат луѓето, шо е муабетот, кај ќе се уриват то објектите, кај ќе паѓа тој материјал м?

и не, ич то не би паѓало контролирано и елегантно ко претходно дефинирано купче.
ima da se kvici na kub.
bitni se : elektrocentralite ( zasega-zasegnata bi bila samo Matka iako Matka e odlicna brana, seizmicki gledano..)
transformatorskite stanici kako skopje sever, jug, antenskite stolbovi na Vodno I okolinata, jas bi rekol red se, mozebi edna od najvaznite e - tokmu gradskiot vodovod, zatoa sto aj bez struja ke skrpime nekako, ama bez voda, onolku raja- t.e seratori koi ako snema voda vo kazancinjataa ke pocrkaat po zgradive ( pumpi bez struja nema da digaat voda, voda ako nema , dzabe I struja, a ako nema I dvete, si ibalo majkata se'.), bolnicite, (
nedaj boze vo prepolnetiov grad da se slucat iljadnici trauma, a bolnicite drmnati od zemjotres,) I drugi bitni objekti.. ednostavno gradov NE E VO SOSTOJBA da prezivee nepogoda.
dovolno e AERODROMSKATA pista na Petrovec, da se izvitoperi, kako obikolnicata posle Stajkovci - ajde tamu ke namalis brzina no ke pomines-ama avionite nemaat off-roud opcija pri sletuvanje , ne se "4x4" dzipovi ili traktori , nema da moze ni pomos po vozdusen da dobieme! a I za onaa zeleznica sto ja imame, ne treba mogu da "izleze od kolosek".

so velat starite, "Sv. Jovan Krstitel" ne kaznuva, ....nesto ne cini.

poplavi-zemjotres... zvuci-poznato.

samo znam deka  "nekoj " seuste ne' cuva ne ne' ostava da potoneme vo soptveniot metez, gjubriste, prenatrupanost, nekultura, necivilizacija, dzungla...
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Пон Сеп 12 2016, 08:32

хе, хе VOL во улога на Саванарола... Smile Smile   А бе ќе биде што ќе биде , сонцето пак ќе излезе на исток , народ ќе се раѓа и умира ..., се до судниот ден кога ќе се огласат трубите небесни на Бога и ќе дојде  денот на полагање сметки пред него.  Но раат , сеа за сега е у некоја друга галаксија , а тој не патува баш бргу... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 21:26

a be konkrit be..  zar sVarno mislis deka me drma zemLJotres Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 21:30

znaci, TOP HIT na NEDELAVA   Twisted Evil

predlog nambr UAN, malce ofenziven , ali odgovarajukji, idemo malo ex yu scena:posebno privlacen I pevliv hit za skopLJAnci iznad II sprat  Twisted Evil , kao I novodoSELJEna klientela od raznorazni vukoseksacini u novoizgradeni "a-la fikom" stambeni zbiralista , so praeni po "site standardi vidjeni I nevidjeni!" posebno "anti-zemljotresni"
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 21:34

pod hitno da se rokne ovaj hit na Dino, do daska, dodeka Majkata Planeta ni isprakja topli pozdravi od koi prosto drhti pocvata ..u forma na zemjottres..

idemo dalje:
top hit predlog NAMBR TU:


znaci, pak nekoja ex yu,.. ne sum po vakov tip na muzika, ali naslovot e adekvatujuci..
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 21:37

iii... predlog nambr TRI, za rokanje, po doma, dodeka Vi pagjaat casi od polica, sliki od zidovi, a domakji stanovnici ostvaruvaat I oboruvaat rekordi u sprint, vo razni pravci-
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 21:40

----------------------------------------------------------------
tolku od regionov, ex yu, trte mrte , zabavno.. ideme na malce folk, pa I nakaj turbo folk, Top Hit listata za hit na nedelava!


predlog nambr UAN!

nadvor drma trese, doma sve Vi krcka , neli, a ovaj predlog da TRESTI bre, !
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Пон Сеп 12 2016, 21:52

Еве и друг предлог на темата


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 21:55

nesto folk em domaKJe Cool pedlog nambr TU
Tresenica!


Последната промена е направена од VOL на Пон Сеп 12 2016, 21:57. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот