Сакам кажам, нема каде....

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Пон Сеп 12 2016, 21:55

Или


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Пон Сеп 12 2016, 21:57

и преработкава


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Сеп 12 2016, 22:00

e pa ko sme vekje kaj sRansko, eve od mene uste edna Cool
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Вто Сеп 13 2016, 00:09


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Сеп 13 2016, 10:56

Ова

http://www.motika.com.mk/krevanjeto-na-drzhavnoto-zname-od-strana-na-armijata-na-pakistan-e-nastan-koj-mora-da-go-vidite/

сакам да се примени и кај нас од одма! И нема да биди имитирање чунки очигледно е со она кикиришките на гла дека ја копират фалангата на Цане Бабачко пааааа...

со се мустаќи, со се движења ѓо егзотични пауни, очопулење луто ем џагарење, емаесаса и тупкање со ноѕе, со се се'

абе во прв ред ќе бидам секој ден и ќе даавам поддршка!

Ете то сакав да кажам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Вто Сеп 13 2016, 11:53

чучулига напиша:Ова

http://www.motika.com.mk/krevanjeto-na-drzhavnoto-zname-od-strana-na-armijata-na-pakistan-e-nastan-koj-mora-da-go-vidite/

сакам да се примени и кај нас од одма! И нема да биди имитирање чунки очигледно е со она кикиришките на гла дека ја копират фалангата на Цане Бабачко пааааа...

со се мустаќи, со се движења ѓо егзотични пауни, очопулење луто ем џагарење, емаесаса и тупкање со ноѕе, со се се'

абе во прв ред ќе бидам секој ден и ќе даавам поддршка!

Ете то сакав да кажам.
...јеботе благи бог кој баханализам и  ниподоштавање на пакистанската традиција... Па тоа е  бе нивни  фолклор, стилизиран за приликата на подигање на знаме и раскажува некоја нивна херојска приказна.... ..................кој ли птичји ум ... и  омраза  кон историјата па на Македонија ...тоа башка... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Сеп 13 2016, 12:16

оти само пакистанската? и комшиите му од индија истото го прат. то едно.

друго, шо имаш ти против дека сакам да се примени овде, м? и кај виде "нипоштодавање"?

по твоему, ни баклава, ни чоколадо, барок, автомобили, телевизори, интернет, едночудо нешта, ништо од то не треба да има овде... се' се то туѓи работи!

крајно, поарно птичји ум отколку ич ум.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Вто Сеп 13 2016, 12:29

чучулига напиша:оти само пакистанската? и комшиите му од индија истото го прат. то едно.

друго, шо имаш ти против дека сакам да се примени овде, м? и кај виде "нипоштодавање"?

по твоему, ни баклава, ни чоколадо, барок, автомобили, телевизори, интернет, едночудо нешта, ништо од то не треба да има овде... се' се то туѓи работи!

крајно, поарно птичји ум отколку ич ум.
..зошто да се применува нивно???, си имаме НАШЕ... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Сеп 13 2016, 12:43

оти да не?

види како му си е анимиран народот.

башка интеракцијата со индија. ме бендисва таква "пресметка" на армии и народи... а и двете нуклеарни сили.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Вто Сеп 13 2016, 14:47

????  ..имаш уште од тоа Патрон .....текилата??? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king on Вто Сеп 13 2016, 16:15


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Сеп 13 2016, 18:47

concrete напиша:????  ..имаш уште од тоа Патрон .....текилата??? Very Happy Very Happy
оти?

ти треба?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Вто Сеп 13 2016, 18:48

king напиша:
и сите се упатија коооон, кооооон.... ескалаторитеееее!!!

то е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Сеп 13 2016, 21:00

KREVANJE zname..
a be ajde.
se kreva Qrac. se krevaat mrtvi zombie vampiri.. se kreva pritisak.. libido.. nervosa/.. kamata...
ama samo EDNO se viori Twisted Evil a ne se kreva Wink I nema potreba od ceremonii I holivudi
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Вто Сеп 13 2016, 21:03

Macka vi piterina imperijalisticka Cool


koga togas , plaze Lisabonske ke budet prosarani so gusenici od t-72ki Twisted Evil , a putokazite na kirilica ke pokazuet nakaj zapad preko bara, kade  e taj Uasington, , mamicu im ibam! Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Пет Сеп 16 2016, 23:18

И така, седиме и апансас се слуша глас на шанкер, келнер.. шо и да беше во то глуво доба од сабајле во 08

дека ова му е 3тата најуба песна еврникогаш нема да рзберам кои му се другите две....

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Нед Сеп 25 2016, 20:44

koj qrac be ovaa nad mene so zname na ISIL Shocked Evil or Very Mad  ?!?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Пет Сеп 30 2016, 12:25

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Саб Окт 01 2016, 21:09

concrete напиша:
Нема во изборот Тесла... тогаЈ - бензинец.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete on Пон Окт 03 2016, 16:50

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига on Сре Окт 05 2016, 00:55Од описот на видеото:

THE LYRICS ARE HERE, PEOPLE, SO PLEASE DON'T ASK! 
Guys, I know this isn't the original album cover, but I think it's an amazing picture, and I believe it represents Pink Floyd's legacy and success throughout these years.

Од мене лично: на кој како му чини

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Нед Окт 09 2016, 07:59

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Нед Окт 09 2016, 17:49

"da vibam cergarite, ( Tras!!) stoputi vi rekov da ne mi parkirate pred njiva , ( Skrs!!)ste mi izgazile I kupus, i modri patlidzani, ( Lup-od zemja!!), vibam kozata crna vibam (drm-tres!!) kaj se kriete da vibam suratite ( Prevrt-tras!-kanacka Twisted Evil !), iskacajte od toa prikolicite da vibam skapajnicte, ke ve istresam k gluvci( traas!!)...."

too- Tenku, Aleksandrov ( Makedonski ,r azbira se! Smile Smile Smile )
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Нед Окт 09 2016, 17:53

OO, zivotinjo spasonosna!, kako ne te nasadi Aleksandar the Makedonski, ovde, mamicata negova - namesto da te donese doma, on ni umre popat, - ah da tibam generalite, so ne im tekna da donesat seme od vakvo stvorenje da si nasadime i kaj nas..

e TRT! da ve vidam posle parkirajte kaj ke vi tekne, IH sto rabota ke zavrsi, za divi satori, limenki,Bitpazari, Dizonski, (more ja bi go ovoj nas'skal i za - protesti - ih kako ke letaat kanti so boja -so se molerite Twisted Evil !)
.. pod itno Koce da nabavi edno desetina , ama DRESIRANI ko ovoj, pa neka gi pusti po gradov, da patroliraat- so ke im se kefne , SE neka rasfrlaat i rastreskaat ko OVOJ presvetol stvor ! , nema da zgresat vo gradov sto i da rastavat na delovi..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL on Пон Окт 10 2016, 21:55


cuculiga
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот