Девијантни социјални појави

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by concrete on Саб Aвг 06 2016, 18:08

....не се занесујте... сеа се фини демократски времиња , сите сега си имаат некакви свои права и никој нема со декрет загарантирани некакви само за него...Педофилистичарите се исто луѓе... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Саб Aвг 06 2016, 18:11

ne se zanesueme be
aj stai se vo uloga na osteten roditel: ke priznaes "demokratski prava" na siluvac na deteto ( pu skraja da e?)
ako ne uspeat na vreme od kandzi da ti go odtrgnat za navreme da go stavat na bezbedno( zad resetki)?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Саб Aвг 06 2016, 18:12

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by concrete on Саб Aвг 06 2016, 18:42

..ги здебелија американциве VOL свињи ги напраија, со мозочиња ко грашок , но и тој некој со гени на компир..., а сеа му се навртеа на светот да ги засвињуат.... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Саб Aвг 06 2016, 20:43


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Нед Aвг 14 2016, 00:19

vidi be govedo
http://republika.mk/639434

66 годишниот Драган Ж. од Белград  е уапсен во белград откако во соработка со полицијата го фати мајка на девојче од 11 години, со кое преку Фејсбук се обидувал да договори „дружење“.
Мајката во договор со полицијата продолжила да го мами педофилот, а допишувањето траело една недела.
– Ме прашувашпе каде и со кого живеам, му реков дека живеам близу Панчево во мало место и дека имам само мајка. Инсистираше да му пратам мои голи слики, но се извлеков со тоа дека телефонот ми е лош и дека немам блиц- раскажува мајката.
Со време, педофилот бил се поупорен.
-Една вечер ми се јави, а разговорот го слушаше и мојот сопруг, кој што едвај се воздржа да не замине во Белград да го убие. „Болниот“ ми раскажа дека ќе ми купи нов телефон, а за возврат ќе мора да го „одработам“ два пати- вели мајката на малото девојче.
Таа додава дека манијакот и рекол дека некои девојчиња кај него доаѓале сами, но и дека некои со себе ги воделе и мајките и бабите.
-Сакав да му ја скршам главата. Ми рече дека првата жртва му била девојче од осум години, која му ја донела нејзината постара сестра. Додека сексуално се изживувал девојчето плачело, а сестра и ја смирувала. Повраќав од мака- раскажува жената.
Оваа храбра жена се јавила в полиција и во соработка со неа закажала состанок со педофилот.
Сега му е одреден 30-дневен притвор.
-Бев убеден дека разговарам со постара жена, а не со дете. Никогаш така не би зборувал со девојче- се правдал педофилот кај јавниот обвинител.
Сепак потврдил дека пронајдениот педофилски материјал во негоиот компјутер е негов, но дека фотографиите ги зачувал „од  љубопитност“.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Нед Aвг 14 2016, 10:40


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Нед Aвг 14 2016, 10:56

имаше и друг случај денојве. одвратно ми е да ги редам ваму колку ги има...

Sad Sad Sad

и онај шо си ја силувал болната мајка и жената починала...

Sad Sad Sad

многу е куме, многу...

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Нед Aвг 14 2016, 13:19

hm.
"slabite"  na maloletnici i deca NE rizikuvaat da ja pokazat svojata slabost, pred da go storat deloto.
premnogu e gnasno, za osuda, naizgled normalni lugje naednas... pedofili.
mnogu se itri , promisleni, kovaat planovi, ne e toa delo vo afekt, pod narkotici ili alcohol. toa e dobro skovan plan, pocnuvajki od prviot kontakt do zataskuvanje na deloto- zakanuvanje na zrtvite da molcat.
onie so malce poinakva DNK koi se plasat deka ke bidat izdadeni I ne veruvaat nikomu, svesni za deloto, odat i podaleku, gi ubivaat zrtvite.
Ovoj so ja napadnal majka mu, bil pod dejstvo na alcohol iako alkoholot ne mu go preuredila mentalniot sklop- toj si e takov cel zivot, so takvi "kapaciteti", pijanstvoto samo mu pomognalo da ja premine granicata.
..obicno takvite , ko ovoj so majka mu, ako se "stisnat kaj sto treba" ke priznaat I drugi vakvi dela..cim napadnal majka, se' drugo mu bilo  polesno.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by concrete on Нед Aвг 14 2016, 13:36

...а бе за лудаци зборите, се калкулираат како и убијци...не можеш да го забележиш додека не проба да стори,не дај боже стори дело...А ако пак почнеш превентивна хајка пчнуваш друга врста манијачење...не така непознато во минатото по разни основи... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:06

Пролетва беше студентката шо се породила на граничен премин, го фрлила бебето во канта и си заминала на екскурзија, сега ова

http://www.libertas.mk/19-godishna-devojka-od-matejche-se-porodila-vo-toaletot-bebeto-go-frlila-vo-reka/

е добро бре... овие двете заради обилни крварења се јавиле во болница па така ги разбравме.... ааааа, шо ако има такви шо не се јавуват?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 23:12

Гујо е крив ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Сре Окт 18 2017, 22:02

http://sitel.com.mk/pritvor-za-pedofilot-od-probishtip-koj-siluvashe-11-godishno-devojche

Добро бе... како то 11 годишно дете било излезено цела ноќ, никој не ја барал.... како воопшто излегла навечер?

Бог да чува и да брани!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Сре Окт 18 2017, 22:14

toa e nebitno
deloto e storeno, razbiras?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Сре Окт 18 2017, 22:17

Разбирам.

Проблемот не е само делото.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Сре Окт 18 2017, 22:56

taman de.
ama ne znaeme kako doslo do toa, kuzis?
dokazno e samo deloto, a ne i nevnimanieto , od doma..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Сре Окт 18 2017, 23:00

Таткото пријавил, случајот го реконструирале. Не е белки дека од ракав ги ваделе датумите и времето.

 Во разговор со девојчето открил дека ја фотографирал 25 годишникот и со истата ја уценувал да излезе со него, зашто во спротивно ќе ја објавил на фејсбук.
- Вечерта помеѓу 14. и 15.10.2017 година излегле заедно, по што  после 02.30 часот ја одвел кај него во станот и извршил обљуба над неа, а утрото  и дозволил да си оди -изјави Гордана Панајотова, портпарол на СВР –Штип.  

Од погорниот линк е цитатот

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Сре Окт 18 2017, 23:07

vo red, ama , aj razmisli, vaka:
prvo se slucila taa ucenuvacka fotografija

pa potoa, tipot-siluvac, go ucenil devojceto da "izleze so nego" sto i napravilo.
zar mislis, deka, ako izlegla " vo 6 ili 7 popladne, na sladoled so drugarcinjata" ne bil dovolno povolen moment za nasilnikov, da ja prezeme, drzi do kasno, siluva i na kraj da ja pusti?

ili mislis deka tatkoto na devojceto ete taka, gledal kvalifikacii na UEFA doma i zaborail deka 11 godisna mu kerka izlegla na "sladoled " a toj zaspal po utakmica i zaborail da ja pobara...?

eve
25 дневен притвор за 25 годишниот педофил од Пробиштип за сторено кривично дело полов напад врз 11 годишно девојче од с. Пробиштип.

Случајот во полиција го пријавил пред 3 дена нејзиниот татко откако во мобилниот телефон на малолетната ќерка пронашол фотографија со компромитирачка содржина.
Во разговор со девојчето открил дека ја фотографирал 25 годишникот и со истата ја уценувал да излезе со него, зашто во спротивно ќе ја објавил на фејсбук.
- Вечерта помеѓу 14. и 15.10.2017 година излегле заедно, по што  после 02.30 часот ја одвел кај него во станот и извршил обљуба над неа, а утрото  и дозволил да си оди -изјави Гордана Панајотова, портпарол на СВР –Штип.
Во пробиштипската полиција е извршен разговор со девојчето во присуство на нејзиниот татко и со стручен тим од Центарот за социјални работи, а по наредба на дежурниот јавен обвинител, во Клиничка Болница Штип е извршен гинеколошки преглед над неа. Како материјален доказе од страна на Надворешната канцеларија за криминалистички работи е одземен лап-топ од станот на осомничениот.


 znaci nekako uspeaj da dojde do devojceto, vusnost, ako "se e vo red" t.e ako ne se dokaze roditelska negriza kako sto ti posocuvas, tuka moze da odgovara i za - kidnapiranje.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Сре Окт 18 2017, 23:14

Имаш право.

Како настанала и каква била компромитирачката фотографија дополнително би појаснила некои работи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Сре Окт 18 2017, 23:27

e toa..
ima li i drugi izvori?
mozda ke ima poveke info od ova, posto nema mnogu na sitel
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by чучулига on Сре Окт 18 2017, 23:44

Портпаролот на СВР е единствениот извор. Не знам шо поверодостоен извор би имало.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Чет Окт 19 2017, 20:36

vidi , fatile olelejnicar so kamera! Laughing Laughing Laughing Laughing !!!!

aahahaaha! fifi!
http://netpress.com.mk/gol-manijak-demne-luge-na-kejot-na-vardar-video/
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by king on Чет Окт 19 2017, 20:38

Го избришале видеото ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by VOL on Чет Окт 19 2017, 20:40

a be Stefko ludiot e ovoj be Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by king on Чет Окт 19 2017, 20:44

VOL напиша:a be Stefko ludiot e ovoj be  Laughing

Како се изговара


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Девијантни социјални појави

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот