Протести или нешто друго?

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by кнез on Сре Јун 08 2016, 20:12

Да блокираат раскрсници и да се изживуваат на својот народ може само луѓе со тотало исместени морални вредности.И да тргнале да протестираат барајќи нависоки морални идеали правда вистина правичност слобода ....кога ќе се видат дека се 50-тина луѓе ако имаат и малку совест ќе треба да застанат да се прашаат каде згрешиле и да се вратат назад да ги поправат грешките па пак на проверка пред народот.
Во спротивно тие протестираат заради нешто друго и секој од нив веројатно со слични или различни лични мотиви кои немаат никаква врска со нивните залагања.
Да измачиваш садистички свој народ кој нели го измачуваат и други против кого ете тие протестираат  тоа е сурова бескруполозна  расипаност.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Сре Јун 08 2016, 20:24

кнез напиша:Да блокираат раскрсници и да се изживуваат на својот народ може само луѓе со тотало исместени морални вредности.И да тргнале да протестираат барајќи нависоки морални идеали правда вистина правичност слобода ....кога ќе се видат дека се 50-тина луѓе ако имаат и малку совест ќе треба да застанат да се прашаат каде згрешиле и да се вратат назад да ги поправат грешките па пак на проверка пред народот.
Во спротивно тие протестираат заради нешто друго и секој од нив веројатно со слични или различни лични мотиви кои немаат никаква врска со нивните залагања.
Да измачиваш садистички свој народ кој нели го измачуваат и други против кого ете тие протестираат  тоа е сурова бескруполозна  расипаност.
Ех ко не ти текна ова да го кажваш пред избори пред овие да дојдат на власт па на народот бар да му се укажеше шо ги чека...

како се викаја оние шо протестираја исто по раскрсници ехеее пред години, светлина, пат на светлина?... нешто така луциферовско беше а богами и испадна...

Razz Razz Razz

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by кнез on Сре Јун 08 2016, 20:35

Тие што ме знаат знаат дека истото го кажував и тогаш.Ако си принципиелен тогаш за сите мора да важи истото.
А ти принципиелна си и истото го мислиш и за овие сега како што го мислеше за тие тогаш?
Гледам според последната реченица паѓаш на најважната точка принципиелноста како основа за сите претходното споменати идеали.
Ти си мераклија како и твоите  на двојни стандарди галиба?

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Сре Јун 08 2016, 20:45

кнез напиша:Тие што ме знаат знаат дека истото го кажував и тогаш.Ако си принципиелен тогаш за сите мора да важи истото.
А ти принципиелна си и истото го мислиш и за овие сега како што го мислеше за тие тогаш?
Гледам според последната реченица паѓаш на најважната точка принципиелноста како основа за сите претходното споменати идеали.
Ти си мераклија како и твоите  на двојни стандарди галиба?
Сметам дека сум принципиелна. 

Да, ако арно памтам, истото го мислев тогаш ко и сега... залудна работа е блокирањето на раскрсници.

Не, неќам двојни стандарди. Сакам да сум објективна.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Сре Јун 08 2016, 21:32

чучулига напиша:
кнез напиша:Тој е шашав ама овие што го опколија што се?
Обични, просечни луѓе недоволно толерантни на провокации.
concrete напиша:
кнез напиша:Тој е шашав ама овие што го опколија што се?
..кретени..., кои ги убедиле дека се тоа со сорос пари... Very Happy Very Happy Very Happy
Со самото то шо му паднаја на провокацијата, не ќе да се платеници.
...абе ич не се .... Twisted Evil

...да му е ко што викаат на народ збоктисано од овие на власт тогаш нема едни те исти пет шесторица да фарбаат туку пола град ќе стане на нозе и не со валците да шара туку со мотките од валците маме да им ебе ....

... и знајш ли во што е нашиот парадокс ....
... народ колку и да е незадоволен од власта и ги неќе, бар пута 1000 не сака повторно да сдсм го види на власт ...

..па сеа иди реши го маѓепсаниот круг .... овие ги неќат ама пак другите не можат да ги смислат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Сре Јун 08 2016, 21:49

king напиша:
чучулига напиша:
кнез напиша:Тој е шашав ама овие што го опколија што се?
Обични, просечни луѓе недоволно толерантни на провокации.
concrete напиша:
кнез напиша:Тој е шашав ама овие што го опколија што се?
..кретени..., кои ги убедиле дека се тоа со сорос пари... Very Happy Very Happy Very Happy
Со самото то шо му паднаја на провокацијата, не ќе да се платеници.
...абе ич не се .... Twisted Evil

...да му е ко што викаат на народ збоктисано од овие на власт тогаш нема едни те исти пет шесторица да фарбаат туку пола град ќе стане на нозе и не со валците да шара туку со мотките од валците маме да им ебе ....

... и знајш ли во што е нашиот парадокс ....
... народ колку и да е незадоволен од власта и ги неќе, бар пута 1000 не сака повторно да сдсм го види на власт ...

..па сеа иди реши го маѓепсаниот круг .... овие ги неќат ама пак другите не можат да ги смислат ...
ќе да не му е збоктисано на народот, да.

пред некоја недела не се сеќавам кој имаше изјава дека народот кај нас е корумпиран. Коруптивен би додала јас, и корумпиран да.

секому како му чини.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Сре Јун 08 2016, 21:56

... а тој што јас дал изјавата  на кој народ припаѓа?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Сре Јун 08 2016, 21:58

king напиша:... а тој што јас дал изјавата  на кој народ припаѓа?
кој ќе го знај бе кинг...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Чет Јун 09 2016, 21:09

Ај, ај, ај ... само либертерто може да лупне ваква глупост

http://www.libertas.mk/galerija-sharenite-izlegoa-da-pravat-gerila-aktsija-mvr-se-isplashi-i-postavi-barikadi-kon-vmro-VMRO-VMRO-DPMNE/

... уствари поточната вест би била ... полицијата се исплашила да случајно шарените у умот не направат некоја глупост врз зградата на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ  која после овие шарениве многу скапо би ги коштала...

...едно е урнисувањето на државните објекти а сосем трета работа е напад врз седиште на политичка партија кој би можел да биде протолкуван многу лошо ( како напад врз членовите и симпатизерите на таа партија) и се да излезе од контрола,  да предизвика ептен непосакувана реакција  и последици од кои со години би се лечеле ...

..но од шарени и шашардисани у умот тешко да може да се очекува дека можат да ги согледаат последиците од таквиот гест ... а тој што ги сска на таква работа ич не и мисли добро на оваа држава ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Чет Јун 09 2016, 22:20

...штом се јави главниот финансиер сорос лично .., ќе одат на директен судар и иницирање хаос...
Друго не им остана .., без тоа до Ноември се нерелевантна партија и недефинирана група некакви отпадоци људски на кои шарањето фасади им е единствената реализација у бедниот им живот.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 00:28

koj vampir e toj soros, mamicumu..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Саб Јун 11 2016, 00:38

Ај, ај, ај ...

Шарените одбројувале!!!!!!

.... и што после одбројувањето ... пак ќе шараат ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 00:44

ili im se odbrojuva...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Саб Јун 11 2016, 00:55

Ауууу.... оној што пред некој ден го удри моторциклистот за време на блокадите на раскрсниците ...


http://star.vest.com.mk/default.asp?id=63040&idg=3&idb=891&rubrika=Makedonija

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 09:31

http://telma.com.mk/vesti/sharenite-go-oboija-cel-bulevar-pred-sobranieto
a.. sto e kriva ulicata ?
 zosto ja UNISTUVAAT ulicata?
 toa e JAVEN del koj e od korist na site.
 obelezana e so horizontalna signalizacija za RED I BEZBEDNOST vo soobrakjajot.
nema vrska so vlada, politika is licno.
postoela I postoi da sluzi na- site.
so pravam jas.. pa toa e samo -ulica!?!!

farbaat spomenici - ne e vo red. no ok. nivna rabota.
farbaat so jajca I boja zgradi. ne e vo red. no ok pak nivna rabota.
zgradata moze da ja ima I duri I da ja-nema.
nikoj ne vozi po zgradata. ili po lavovite.
iako bode vo oci koga ke se vidi bes izrazen preku sarenilo , vrz spomenicite.,a ako se podzagleda podlaboko, za zal, se povekje sljakano e vrz ornamenti koi ja dolovuvaat makedonskata istorija, dejci, heroi..
I se povekje siptarski I latinicni "izrazi na revolt" I megju parolite I po grafitite.

ama ulicata..
nesto NE E VO RED so ovie govna koi gi sponzoriraat I bockaat "revolucionerive"
se nadevam deka ako ima pravda, isto onolku kolku sto se bara pravda za kriminalite na vlasta, deka ke ima nekoj koj ke gi navedne- citaj NATRTI ovie moleri ,sto MI JA OFARBAA ULICATA po koja cekoram cel zivot, a imase samo edna boja -siva asvaltna, koi I dadoa POLITIKA ( da tokmu ovie SARENI PEDERI I dadoa politika na parce asvalt>?!) nesto sto nikoj normalen pred niv , ne go napravi..?
pa ne crtaa petokraki ni komunistite, pred niv, ne bea ulicite crveni u znaku partije, nitu vo Brankova tranzicija ne se crtase, nitu ni so tie posle nego nitu segasnava vlast toa go buckase.
od kade dojde IDIOTSKIOT poriv, deka osven zgradive, koi "gi nejkat" I spomenicive "koi ne se nivni"  da se farbaat celi ulici so valjaci I cetki??

od mene poraka: govna molerski, semkata da vi se sotre.
tolku.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 09:38

ako  vi smeta Gruevski sto ne idete kukjata da mu jafarbate, mamiceto vase moronsko sorosoidno?
ili ako vi smetaat vmrovcite- aj sto ne otidete stabot na vmro da go izmackate???
makedonskoto sobranie e "MAKEDONSKO" a ne partisko.
makedonskiot parlament e DRZAVNA INSTITUCIJA vo koja sekoj ima pravo da vleze ako zasluzi- na izbori.
opozicijata IMA mesta vo parlamentot.
zosto da se macka I gnasi?
za cij interes?
se macka makedonskiot narod. I pozicionerski I opozicionerski. nema vrska vekje so partiive.
ZASLUZETE-DOBIJTE -DRZETE ja VLASTA.
demokratija ne e banda moleri da go gnasi gradot!
ne e nitu koga vlasta NE gi izmie tie govna so vodeni topovi, za koj qr e na vlast I za koj qr togas se cuvarite na redot?
NE SMEE da se zabrani protest, NIKAKO
. no so koja cel e? protiv kogo?
pak ke kazam- Gruevski ako im smeta- ima toj adresa pa tamu neka odat! istoto I za site drugi!

ete tuka lezi apsurdot I lakrdijata na ovie pateticni platenici
odete  oci izvadete si na nekoja livada ako imate muda, edni so drugi, ama nemate ni jajcinja a ne jajca ni jajnici, posto so lgbt znaminja I boi logicno e I da nemate.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Саб Јун 11 2016, 09:47

Гледам тоа снимките од шарените ....
...таа гуската што стално фарба ... додека шара има израз на лицето небаре доживува сериски оргазми ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
..јбг ... држи ваљак, но сепак у прашање е стап ...  Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Саб Јун 11 2016, 09:57

..стап, стап...ама јалови и се надежите, једини стап кој ќе го види е оној на кое главчето попалено ќе и се кези пред Собрание ..всушност нема ни тој да го види , ама ова и онака е само метафора.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Саб Јун 11 2016, 10:13

Е ај фати му го крајот на зајкото ...

..од една страна вика дека не признава ни судови ни ништо а од друга бара да уставен суд се произнесе за сјо ...

.... кога сме кај сјо ... не знам зошто опозицијата не  е таа прва и најгласна во  барањата за негово укинување ... па нели (според неа) него го изгласа нелегитимно собрание со пратеници избрани на фалсификувани избори ... како тоа сега ко слеп за стап се фатиле за тоа „нелегитимно“ сјо ... па нели се тие најгласните за работите да се доведат во ред ...

.... ред ... ама каков ред сакаат ... абе неќат никаков ред и правда во Македонија , тие би работите да си ги наРЕДат по нивно и за нив ... а народот кој го ебе и така е овца ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Саб Јун 11 2016, 10:26

..тука нема дилеми.., тие сакааат само избори на кој Грујо нема да го има..т.е ќе биде уапсен и фрлен у темни зандани у кои ќе гние се додека на сдсм им се владее, ако пред тоа на некој сумњив начин не испушти душа... Very Happy Very Happy Very Happy
Се друго не се важи, а секој кој тоа им го овозможува , барем у влажните соништа.... е добредојден.
Па макар бил и нелегитимна дрчна гица од Гевгелија со просек шестка у индекс...и свита анимир дами... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Саб Јун 11 2016, 10:30

Груевски не ни треба да го има, воопшто, во јавниот живот... освен ако не волонтира да биди жив запален на плоштад или то со колојте верзијата на конкретниот, или со ѕидчето, нешто такво... не знам како не сфаќате веќе еднаш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Саб Јун 11 2016, 10:34

чучулига напиша:Груевски не ни треба да го има, воопшто, во јавниот живот... освен ако не волонтира да биди жив запален на плоштад или то со колојте верзијата на конкретниот, или со ѕидчето, нешто такво... не знам како не сфаќате веќе еднаш.
...стварно???..ти ова при бистра свест и со цел памет .., а зошто???..затоа што така ти се чини или затоа што зајко тако каже??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..јас мислам обратно..дека ни треба зајачки кожув од нечија кожинка... и што сеа??
Ќе се тепаме за да видиме кој е во право или демократски ќе гласаме и ќе ја прифатиме одлуката на мнозинството??? Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Саб Јун 11 2016, 10:42

Да бе. При бистра свест и со цел памет иако, не ми треба цел капацитет за то.

То за тепањето ич не ме чуди чунки е скроз дфрикингпмнеовско разбирање за управување со општеството.

За демократијата... се имам изјаснето, мом само да потсетам на потписот на Центарец:" демократија е кога двајца идиоти надгласуваат гениј"

А шо заев вели, појма немам, не го пратам ич.

И фино ти шо си мислиш... ме радват луѓе шо мислат Razz

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by кнез on Саб Јун 11 2016, 10:54

Прашањето до Чучулига е,ќе се тепаме да водиме кој ќе не води, или ќе гласаме да видиме кој ќе не води?

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by чучулига on Саб Јун 11 2016, 10:59

кнез напиша:Прашањето до Чучулига е,ќе се тепаме да водиме кој ќе не води, или ќе гласаме да видиме кој ќе не води?
Не знам како очекуваш да ти одговорам.

Види, од кој и да е управител со нашето општество очекувам подобрување на животните услови и квалитетот на животот. За сите. 

Не очекувам никој да ме води. Не сум добиток. Свесна сум дека јас сум одговорна за сопствениот живот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Протести или нешто друго?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот