Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Чет Апр 14 2016, 18:01

чучулига , незнам од каде ти е поривот да тврдиш дека полицијата тепа бремени жени и малтретира и нежно...и прекумерно  насилни протестанти и уништувачи на имот кој буквално го сватиле повикот на зајац заев дека треба да излезат на улица и да ја земат правдата во свои раце..а се заради  рушење на диктаторскиот, корумпиран и у грев и злочин задригнат злосторнички здружен буљук на вмро???
.......виде такво нешто на лице место , слушна од некого такво нешто или само пренесуваш од соросоидни извори такви тврдења???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 18:39

koi se tie idioti koi znaele deka pustaat bremena zena pred niv na protest?? ebati mazite!
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by кнез on Чет Апр 14 2016, 19:01

МИД на Русија се јави со соопштение во кое ја обвинува опозицијата дека е инструмент на странски интереси кои сакаат ескалација.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 19:06

opaa..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 19:43

Македонија
Иванов – Кој не сака аболиција, нека го побара тоа писмено
Кој не сака неговото име да биде меѓу аболицираните, нека достави писмено барање и ќе најдеме начин, ако сме погрешиле кон нив, да се најде правен основ тоа да се избрише, вели претседателот Ѓорге Иванов.
http://www.makdenes.org/content/article/27675150.html?fromExternalWidget=true

Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 20:45

concrete напиша:чучулига , незнам од каде ти е поривот да тврдиш дека полицијата тепа бремени жени и малтретира и нежно...и прекумерно  насилни протестанти и уништувачи на имот кој буквално го сватиле повикот на зајац заев дека треба да излезат на улица и да ја земат правдата во свои раце..а се заради  рушење на диктаторскиот, корумпиран и у грев и злочин задригнат злосторнички здружен буљук на вмро???
.......виде такво нешто на лице место , слушна од некого такво нешто или само пренесуваш од соросоидни извори такви тврдења???
кај тврдам такво нешто?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 20:47

VOL напиша:
Македонија
Иванов – Кој не сака аболиција, нека го побара тоа писмено
Кој не сака неговото име да биде меѓу аболицираните, нека достави писмено барање и ќе најдеме начин, ако сме погрешиле кон нив, да се најде правен основ тоа да се избрише, вели претседателот Ѓорге Иванов.
http://www.makdenes.org/content/article/27675150.html?fromExternalWidget=true

Laughing Laughing Laughing
уууу... еве му можност на груевски шо денес изјави дека не се откажва од аболирање оти немало правен основ...ајде гру, итс јор мув!!!

bounce bounce bounce bounce bounce

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 21:52

и тодорович се откажа

http://www.libertas.mk/vladimir-todorovik-nitu-sum-baral-nitu-prifakam-abolitsija-rabotev-chesno/

ајде гру!!! 

ти го тоа можиш!!!

bounce bounce bounce

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 21:58

too Gjolee.. te sopira dzandar za visak brzina -eve ti go naaa! abolicirani smeee Smile
..mu otvaras dzam na dzandar sred ulica mu se deres - so me gleas be!
hihihi
Gjole  nie obicni smrtnici sakame da si gresimee:)  aboliciraj u sirok lak , vekje mi idat eden kup idei Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 23:12

 [ltr]@fidanska[/ltr] 

#Хорхе Млади луѓе лесно се заведуваат “дојди чичо во автобус, ќе ти дадам да каснеш сендвич“ 

lol! lol! lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 23:27

zosto ne cel sendvic?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 23:29

VOL напиша:zosto ne cel sendvic?
заведување де, залаче по залаче ...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 23:32

ee.. a be aj.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 23:34

pa so, tie ne se deca da se zalazuvaat, se' videle. koj dava pogolema penzija I udobnosti, toj I ke gi ima. prosto.sto im nudi drugata strana?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 23:35

https://twitter.com/hashtag/Хорхе?src=hash

еве, да не се смејам само јас Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 23:38

VOL напиша:pa so, tie ne se deca da se zalazuvaat, se' videle. koj dava pogolema penzija I udobnosti, toj I ke gi ima. prosto.sto im nudi drugata strana?
то е и мајтапот, дека не се деца да паѓат на шарени бомбони ко шо ги напрај, потцени хорхе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 23:44

a be majtap ne majtap, penzosite si  se redovni patnici -uzivateli vo subvenciite na vladata, a toa najdobro se primetuva za vreme na izbori, kuzis?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 23:52

да.

то се тие шо не му е гајле ни за Устав ни за Република дур нив му е арно.

таква е и администрацијата, земјоделците... ќе се ќути за некоја банка плус... незаслужена, неспечалена - не му е гајле, нема морал а пара си е пара.

битно, нив да му "чини".

никако не го разбирам таквото постоење... се прашвам дали се свесни и дали се чувствуват мизерно? дали не се понижени да ги влечкат на контрапротести по директива ко пачаври.... дали имат концепт какво наследство остават за идните поколенија и нивни сопствени и општо....

не знам, не разбирам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Пет Апр 15 2016, 00:01

zadovolni se be.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Пет Апр 15 2016, 01:55

чучулига напиша:

никако не го разбирам таквото постоење... се прашвам дали се свесни и дали се чувствуват мизерно? дали не се понижени да ги влечкат на контрапротести по директива ко пачаври.... дали имат концепт какво наследство остават за идните поколенија и нивни сопствени и општо....

не знам, не разбирам.
Tи упорно за контрапротестите?
А ни збор за црпнатите хулигани!

... јбг ..тие луге се задоволни.... па ти имала нешто против или не ... нивно право си е да даваат подршка ... во случајов изразуваат незадоволсто од аболирањето т.е. протестите не се подршка .. ...

... ај друго да те прашам ... наведи ми барем еден пример во светот да кога некој со насилие дошол на власт  не станал сатрап на сопствениот народ  или во најмала мера бар три пати полош од свргнатиот...
...на сила земена власт значи само едно ... таа власт се одржува само со сила и репресии ...

...а вечерашниве протести ... абе ајде некој глуми лудило ... додека зајко и компани беа таму ..мирно било ... а си отидоа тие некој изгледа намигнал ... и паднала наредба ... сега кршете ...
..крајно сомнително ... обично кога лидерите си одат повикуваат на разлаз ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Пет Апр 15 2016, 08:34

king напиша:
чучулига напиша:

никако не го разбирам таквото постоење... се прашвам дали се свесни и дали се чувствуват мизерно? дали не се понижени да ги влечкат на контрапротести по директива ко пачаври.... дали имат концепт какво наследство остават за идните поколенија и нивни сопствени и општо....

не знам, не разбирам.
Tи упорно за контрапротестите?
А ни збор за црпнатите хулигани!

... јбг ..тие луге се задоволни.... па ти имала нешто против или не ... нивно право си е да даваат подршка ... во случајов изразуваат незадоволсто од аболирањето т.е. протестите не се подршка .. ...

... ај друго да те прашам ... наведи ми барем еден пример во светот да кога некој со насилие дошол на власт  не станал сатрап на сопствениот народ  или во најмала мера бар три пати полош од свргнатиот...
...на сила земена власт значи само едно ... таа власт се одржува само со сила и репресии ...

...а вечерашниве протести ... абе ајде некој глуми лудило ... додека зајко и компани беа таму ..мирно било ... а си отидоа тие некој изгледа намигнал ... и паднала наредба ... сега кршете ...
..крајно сомнително ... обично кога лидерите си одат повикуваат на разлаз ...
Оооо мајко моја...

еве сликовито

на протестиве, од една страна сум јас а од друга е чоековжал ми е кинг, жал.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Пет Апр 15 2016, 08:45

кнез напиша:МИД на Русија се јави со соопштение во кое ја обвинува опозицијата дека е инструмент на странски интереси кои сакаат ескалација.
а објективно, не се сеќават тие, русите дека и нивниот интерес е странски интерес?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Пет Апр 15 2016, 09:53

....не заебаај...,   емериканските џукели се лопови, битанги и убијци избркани од Европа , кои холокаустуираа цел еден континент со три-четири цивилизции  плус бафала, десперадоси кои ни ја уништија федералната држава , а сеа не делкаат на парче...
..русите сме ги словенизирале со вера,реч и писмо и тие не забораваат кој е кој и кој им е што... дури и кога се мортус пијани.., така да тие не се странци...и нивниот интерес не е странски интерес... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Пет Апр 15 2016, 09:59

објективно реков.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот