Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 22:32

king напиша:A нешто да напишеше за црпнатите хулигани ...

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/foto-galerija-desetina-huligani-na-sdsm-privedeni-vecherva/

... па и селфија си прават....

... а утре ќе кукаат ... полиција ги тепала ....


... за разлика од тие хулигани ... од контрапроестантите (како што милуваш да ги нарекуваш, а всушност и тие протестираат против аболицирањето) не видовме ни Н од насилие ....

... ама јбг ... кога негде во светот комуњар дошол на власт без насилие и крв ....

... а што мисли зајкото и соросоидите ... дека мирно би уживале во евентуално на тој начин стекната власт ....
...не, тек тогаш ќе ни почне кошмарот што е секојдневие по улиците на блискиот исток...  или што знам ..можда  тоа и им е целта ...
кој вели дека се црпнати хулигани?

на протестот пред изгласување на промени на Уставот за ингеренциите на претседателот, можев да ти ги покажам со прст ВМРО-ДПМНЕовците... пијани, ужегнати, вулгарни, се дереја, туркаја... делеа...

аааа... ти бе брат, пази малку шо збораш!!!

НЕМОЈ!!!

да не почнам и јас да јадам гомна!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 22:41

Ајде, ајде ....
... слаб обид да дефлектираш од насилието на хулиганите вечерва ....

.... и немој само да речеш дека било стихијно и спонтано ... таква категорија не постои ..... сегде се е стално режирано ...

... а сега ... органите за прогон треба под итно да ги уапсат организаторите бидејки тие целосно ја сносат одговорноста за текот на протестите ... а најпрво оној што повикуваше на правда од типот на див запад ...


..стварно бе ..кај најдоа онолку камења кога таму камен ни за лек нема?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 22:46

king напиша:Ајде, ајде ....
... слаб обид да дефлектираш од насилието на хулиганите вечерва ....

.... и немој само да речеш дека било стихијно и спонтано ... таква категорија не постои ..... сегде се е стално режирано ...

... а сега ... органите за прогон треба под итно да ги уапсат организаторите бидејки тие целосно ја сносат одговорноста за текот на протестите ... а најпрво оној што повикуваше на правда од типот на див запад ...
немам никаква потреба да дефлектирам.

и, не е стихијно, дфрикингпмнеовско е.

немам против органите за прогон (!) се' дур постапуват по правила и прописи.... кој оксиморон!!!

(Бог да чува и брани)

хорхе е офарда, ќе аболира бре!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 22:47

чучулига напиша:


на протестот пред изгласување на промени на Уставот за ингеренциите на претседателот, можев да ти ги покажам со прст ВМРО-ДПМНЕовците... пијани, ужегнати, вулгарни, се дереја, туркаја... делеа...

Алоооо бе ... ти пијани будали кои се дереле и некого потурнале изедначуваш со насилно рушилачки расположени хулигани кои дивеат без никаква контрола???????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 22:51

king напиша:
чучулига напиша:


на протестот пред изгласување на промени на Уставот за ингеренциите на претседателот, можев да ти ги покажам со прст ВМРО-ДПМНЕовците... пијани, ужегнати, вулгарни, се дереја, туркаја... делеа...

Алоооо бе ... ти пијани будали кои се дереле и некого потурнале изедначуваш со насилно рушилачки расположени хулигани кои дивеат без никаква контрола???????
одговорно тврдам дека тие беа истите шо тропаја ко ненормални по градежните огради кај објектите во изградба.

и пцуеја. гнасно и гласно...

и ич немам сомнеж дека тие се тие шо праеле денес нереди.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 22:58

чучулига напиша:
одговорно тврдам дека тие беа истите шо тропаја ко ненормални по градежните огради кај објектите во изградба.

и пцуеја. гнасно и гласно...

и ич немам сомнеж дека тие се тие шо праеле денес нереди.
Да да да .... грујо ги повика да беснеат ....
... а бе ајде ... јасно видовме и чувме кој повикуваше на улична правда ....
...па уште и слоганот .. кој е крајно симптоматичен ...
„нема правда, нема мир“
... а,  на што ти асоцира?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 23:04

king напиша:
чучулига напиша:
одговорно тврдам дека тие беа истите шо тропаја ко ненормални по градежните огради кај објектите во изградба.

и пцуеја. гнасно и гласно...

и ич немам сомнеж дека тие се тие шо праеле денес нереди.
Да да да .... грујо ги повика да беснеат ....
... а бе ајде ... јасно видовме и чувме кој повикуваше на улична правда ....
...па уште и слоганот .. кој е крајно симптоматичен ...
„нема правда, нема мир“
... а,  на што ти асоцира?
не биди безобразен!

на форумов имам напишано дека тој слоган е најглупата работа,,, не е автентичен, чиста ккопија е на америчките црни тигри (no justice no peace) паролата со шо се нема допирна точка. ниту пак треба!

а за то, кој ги раководи месни, окружни билокакви комитети на смрдспмне, тие си знат.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 23:53

Напишано од чучулига

„да не почнам и јас да јадам гомна!“
и
„не биди безобразен!“

Првото ... сакаш да кажеш дека некој гомна јаде?

Второто ... од кај до кај безобразен ... затоа што го коментирав слоганот ...

..незнам кај се најде во тоа?

И трето ...  од почит спрема соговорнимк од спротивен пол два пати преќутувам на неаргументирани провокации  ... но се има своја граница

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 23:58

е да бе кинг...

пишам јас изгледа и моите писанија ич не се битни...

еееј... да ме прашаш за паролата "нема правда нема мир" и да се обидиш да ја користиш против мене...

па шо зборам воопшто и сега бе!

Кинг, немам потреба да се објаснувам.

Испаѓа дека кај шо јас парам ти шиеш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Чет Апр 14 2016, 06:49

mi se cini deka ispagja -deka se para , ama ne se sie potoa, samo kaj makedonskoto "platno" od naselenievo
vo drzavava
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Чет Апр 14 2016, 09:27

...основниот сорос налог, работна задача,ѕвездата водиља на сите активности на неговите овдешни застапници, платеници  и  курви, кошер-американците и еу педофилистичарите е само тоа раздробување на македонскиот народ во ништо и длабоко закопување на тоа ништо потоа.
Кој тоа не го гледа може е убав како птица , можеби висико лета како птица , може пое како птица..., ама секако има и мозок како птица.....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 10:34

concrete напиша:...основниот сорос налог, работна задача,ѕвездата водиља на сите активности на неговите овдешни застапници, платеници  и  курви, кошер-американците и еу педофилистичарите е само тоа раздробување на македонскиот народ во ништо и длабоко закопување на тоа ништо потоа.
Кој тоа не го гледа може е убав како птица , можеби висико лета како птица , може пое како птица..., ама секако има и мозок како птица.....
if it walks like a duck and it talks like a duck - it must be a duck.

Laughing Razz Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 12:06

Хулиганите на СДСМ посакаа да се повторат настаните од Куманово - граѓаните гневни


http://www.press24.mk/foto-huliganite-na-sdsm-posakaa-da-se-povtorat-nastanite-od-kumanovo-gragjanite-gnevni

http://www.press24.mk/foto-ovie-heroi-zaginaa-za-Makedonija-huliganite-na-sdsm-posakuvaat-ushte-zhrtvi

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 12:15

Демонстрант на СДСМ фатен како краде лап-топ од кај Претседателот

http://www.press24.mk/foto-demonstrant-na-sdsm-faten-kako-krade-lap-top-od-kaj-pretsedatelot

И овие ли сакаат да се дочепаат до власт ... лоповска багра беа и останаа ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 14:12

Еве ги де кинг, на

Не ме болеа ударите, ме заболе понижувањето

http://www.libertas.mk/video-ne-me-bolea-udarite-me-zabole-ponizhuvaneto/

Протест на Бремена Жена

http://www.libertas.mk/protest-na-bremena-zhena/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Добро бе полицаецу!, женава е толку опасна па мораше да му се натовариш м?


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 14:36


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 14:44

 12:51  Интервју на Иванов со сите главни ТВ-уредници во 15 часот

Претседателот Ѓорге Иванов денеска со почеток во 15 часот, во неговиот кабинет ќе има заедничко интервју со главните и одговорни уредници на следните телевизии: Македонска Телевизија, ТВ Алфа, ТВ Алсат - М, ТВ Канал 5, ТВ Сител, ТВ Телма, ТВ 21, ТВ Шења, Телевизија Нова и ТВ 24 Вести. 
Поканетите претставници на медиумите ќе имаат можност да ги постават сите прашања во врска со последната одлука на претседателот Иванов.

Интервјуто ќе биде емитувано во живо на првиот канал на Македонската Телевизија  и на интернет страницата www.mrt.com.mk 

http://prizma.birn.eu.com/мк/стории/блог-во-живо-аболиција-протестирам

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 16:30

чучулига напиша:Еве ги де кинг, на

Не ме болеа ударите, ме заболе понижувањето

http://www.libertas.mk/video-ne-me-bolea-udarite-me-zabole-ponizhuvaneto/

Протест на Бремена Жена

http://www.libertas.mk/protest-na-bremena-zhena/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Добро бе полицаецу!, женава е толку опасна па мораше да му се натовариш м?

 
Гледам јас дека не ги разбираш работите ....

... полицијата е таму не за да ги спречува протестите ... туку да го заштити имотот и животот на граѓаните кои се мета на хулиганите помеѓу демострантите...

... а таа што сега квичи дека ја „нагазиле“ требала да добро размисли за последиците пред да почне да фрла камења и крши туѓа имовина ...


И за крај ... да протестантите својот протест го изразуваат  мирно и достоинствено, полицијата никогаш нема да интервенира ...


Последната промена е направена од king на Чет Апр 14 2016, 16:33. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 16:30


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 16:35

king напиша:
чучулига напиша:Еве ги де кинг, на

Не ме болеа ударите, ме заболе понижувањето

http://www.libertas.mk/video-ne-me-bolea-udarite-me-zabole-ponizhuvaneto/

Протест на Бремена Жена

http://www.libertas.mk/protest-na-bremena-zhena/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Добро бе полицаецу!, женава е толку опасна па мораше да му се натовариш м?

 
Гледам јас дека не ги разбираш работите ....

... полицијата е таму не за да ги спречува протестите ... туку да го заштити имотот и животот на граѓаните кои се мета на хулиганите помеѓу демострантите...

... а таа што сега квичи дека ја „нагазиле“ требала да добро размисли за последиците пред да почне да фрла камења и крши туѓа имовина ...


И за крај ... да протестантите својот протест го изразуваат  мирно и достоинствено, полицијата никогаш нема да интервенира ...
од кај си сигурн дека фрлала камења и кршела м?

кинг, таја жена, и другата легната на земја, то јас можам да бидам... мислиш дека јас би фрлала камења и би кршела?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 16:35

хехехе ....
...колку ли само луѓе се разочарале во својата проценка за друг ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 16:38

чучулига напиша:
, то јас можам да бидам... мислиш дека јас би фрлала камења и би кршела?
Хаааааааааааа .... море ти и нуклеарка би фрлила .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Чет Апр 14 2016, 16:49

ех!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 16:52

А еве ти одговор на сите сомнежи ...лично од техничкиот министер за по дома

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/spasovski-nema-propusti-vo-vcherashnata-policiska-akcija-apeliram-da-nema

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Чет Апр 14 2016, 16:58

Туку ... знајш ... тие што се обидуваа да масата ја насочат кон седиштето на ВМРО-ДПМНЕ  играат многу опасна игра ...

.... најверојатно некои провокатори помеѓу нив ќе почнеа со обиди за демолирање на објектот ... што мислиш ..во тој случај каква би била реакцијата на вмровците?????

...очигледно е дека некој си игра со Македонија издашно потпомаган од домашни изроди ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот