Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Пон Апр 18 2016, 23:08

VOL напиша:a sto pa vo Viena? zosto ne na primer,vo ... Zletovo?
mislam.. ima partija na avstrijcite vo Makedonija?]
 ....дневници , гејши, скупи ресторани и отмени хотели....Беч е тоа бе VOL-ино, Штраус на увце ти свири....додека пијуцкаш фино кафе и боцкаш захер-торта... Very Happy Very Happy Very Happy
..башка коњакот им е увек на права температура.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Пон Апр 18 2016, 23:17

concrete напиша:
VOL напиша:a sto pa vo Viena? zosto ne na primer,vo ... Zletovo?
mislam.. ima partija na avstrijcite vo Makedonija?]
 ....дневници , гејши, скупи ресторани и отмени хотели....Беч е тоа бе VOL-ино, Штраус на увце ти свири....додека пијуцкаш фино кафе и боцкаш захер-торта... Very Happy Very Happy Very Happy
..башка коњакот им е увек на права температура.... Wink
..... јбг .... се ќе им дадат и угодат само да  се „доброволно“ согласат да од Македонија се направи конц логор за македонците...
... а и исто ко у нацистичките логори каде редари за водење на туширање беа продадени евреи  овде таа улога ќе ја имаат сдсм-оФци под будното око на домашните сорос гниди...

... ама, ама ...македонецот е жилав и трпелив ... па ќе дочека да тие изроди ги полее со катран и посипе со пердуви....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 19 2016, 07:04

a, izborite vo juni, ke se organiziraat vo Viena?
pa, doma kaj na ske se organiziraat.
glasovite ke se brojat vo Viena?
pa, kolku znam, doma kaj nas, vo Makedonija se brojat.
a posle izborite,ako ne mu se sviDJa izborniot rezultat na nekogo... ke mu ja bega nakaj Viena?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 19 2016, 07:08

eve ja SLIKATA I prilikata , t.e PROFILOT na ovaa mizerija I lakrdija

matematicki..
1/4 (25% ) e "makedonstina" t.e nesto sto se pokriva so "makedonskoto zname",
 
a ovoj OREL, so RASIRENI KRILJA e 3/4 t.e 75%  koi se dekoracija na kancelariite na siptarskite arambasi..
vlezi I kaj Fati-me istitot sklop na znaminja. vlezi kaj Ahmetim istoto. Taci, istoto,
site tie imaat amerigovnarsko, EU, siptarsko, I ne bas sekogas, makedonsko drzavno..

sto KUR e ova be, amerika , EU I siptarive ni digaat revolucvii scratch

ubavo gi razveal amerigovnatskava krpa i ova eu.
samo na najgolem del od ovie podrzuvaci na ovaa ideja, naverojatno I ne svakjaat deka ako slucajno uspeat vo namerite,  edno zname  od ovie 4,  ke se trgne mnogu lesno od ikonografijava...a tie ke ostanat so prstit vo usta ili vo gaz.. svoj.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Вто Апр 19 2016, 16:08

..имаат ли име и презиме овие џукели на сликата????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 19 2016, 16:12

concrete напиша:..имаат ли име и презиме овие џукели на сликата????
конкретен!!!

кој бе ти нарекуваш џукели???!!!

зошто???!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 19 2016, 16:33

VOL напиша:eve ja SLIKATA I prilikata , t.e PROFILOT na ovaa mizerija I lakrdija

matematicki..
1/4 (25% ) e "makedonstina" t.e nesto sto se pokriva so "makedonskoto zname",
 
a ovoj OREL, so RASIRENI KRILJA e 3/4 t.e 75%  koi se dekoracija na kancelariite na siptarskite arambasi..
vlezi I kaj Fati-me istitot sklop na znaminja. vlezi kaj Ahmetim istoto. Taci, istoto,
site tie imaat amerigovnarsko, EU, siptarsko, I ne bas sekogas, makedonsko drzavno..

sto KUR e ova be, amerika , EU I siptarive ni digaat revolucvii scratch

ubavo gi razveal amerigovnatskava krpa i ova eu.
samo na najgolem del od ovie podrzuvaci na ovaa ideja, naverojatno I ne svakjaat deka ako slucajno uspeat vo namerite,  edno zname  od ovie 4,  ke se trgne mnogu lesno od ikonografijava...a tie ke ostanat so prstit vo usta ili vo gaz.. svoj.
Е сликата де ....

.... па и лаик ќе види дека е дотерана .... додадена е далечна перспектива за да изгледа помасовно ...

... онаа капијата изгледа дека е кујзнае колку далеку ... но број ги редовите на луѓе до неа ... испаѓаат седум реда ... еве и еден од мене плус да не случајно сум утнал ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Вто Апр 19 2016, 16:38

чучулига напиша:
concrete напиша:..имаат ли име и презиме овие џукели на сликата????
конкретен!!!

кој бе ти нарекуваш џукели???!!!

зошто???!!!
оние зад шарениве платната на сликава...:
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 19 2016, 16:43

concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..имаат ли име и презиме овие џукели на сликата????
конкретен!!!

кој бе ти нарекуваш џукели???!!!

зошто???!!!
оние зад шарениве платната на сликава...:
прибележано!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 19 2016, 16:52

ааааааааа ..еве ..кај лежел зајакот

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/protestiram-so-proshireni-baranja-denes-prodolzhuva-so-protesti-niz-osum-gradovi

па да одиме со ред

...првото не го коментирам ... секој си има желба стисната во шоља кафе

...второто.. Ѓоле и да поднесе оставка аболициите би останале ..

третото ... а што ако сјо биде прогласено за неуставно и укинато?

...четвртото паѓа у вода .... ако според третото сјо биде прогласено за неуставно

...петтото ... за такво нешто нема законско покритие .... нели протестантите се залагаат за ред и законитост ...

.... шестото ...најобично гомна јадење ... нек си формираат политичка партија па нек повелат ... вака минорен дел од популацијата кој си самозел за право дека сите не претставува бара погача преку леб ...

.... и седмото ... првите шест се фрлање на прашина во очи, ова е единственото стварно барање ...т.е. власт од улица и незаконско устоличување на зајко за премиер ...
..само уште да одговорат кој и како ќе формира такво нешто кога законодавниот дом е распуштен ... настрана тоа што формирањето на такво нешто е скоро невозможно бидејки нашиве политичари тешко да најдат заеднички јазик и согласност за кандидатите за таква работа.... 
...а дебело се лажат дека од улица би направиле такво нешто ... зошто другата, побројната  страна никако не треба да се потценува и која сега е ептен,ептен воздржана во тој случај  исто така би си зела за право да спроведува уличен закон
... е тогаш ...нек горниот ни е на помош ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Вто Апр 19 2016, 19:22

....слушам прееска од бизнис статистиката дека во Македонија на прво место се оснивале и регистрирале  : ресторани и кафани , а на второ невладини организации.. Тоа кажува се... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 19 2016, 21:35

concrete напиша:....слушам прееска од бизнис статистиката дека во Македонија на прво место се оснивале и регистрирале  : ресторани и кафани , а на второ невладини организации.. Тоа кажува се... Very Happy Very Happy Very Happy
AБЕ .... да регистрираме едно неколку дузини нво-а .... ваљда ќе ни потече некоја пара .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

.... а у ствари што се тоа  нво-а?
... па НВО  е секоја приватна фирма, спортски клуб, приватна телевизија, радио, оние педерско-лезбејски здруженија,  ..и уште пун курац други организации .....

..или нво е бренд исклучиво за за сорос гнидите задолжени за рушење на држави низ светот?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 19 2016, 23:55

На тв од протестите видов и сеуште не ми се верува ....
... да еден „генерал“ маршира  а во позадина му се веат црвено-црни знамиња на туѓа држава ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 19 2016, 23:57

go ima nekade, imas link?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 20 2016, 00:00

Абе шо ќе ти е линк, има еден куп видеа по јутуб .. .... да не случајно тие од беса Македонско знаме ќе носат .... алергични се на него ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Сре Апр 20 2016, 00:03

ne be , bas sakav da go vidam generalot
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 20 2016, 00:12

Што да ти кажам ... човекот не ја научи лекцијата од пред скоро две години .... кога сдсм најбезочно го искористија а потоа го отфрлија ко последна крпа ....
.... јбг ... викаат повторувањето е мајка на знаењето ... но во овој случај не сум сигурењн дека е така ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Сре Апр 20 2016, 00:14

za stojance muabetime?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 20 2016, 00:20

Да ...
... и затоа не и нема да плукам  по него .. сепак имам респект кон некој кој ризикувал живот за оваа држава ....

... затоа никако не можам да го замислам на иста страна со излудениот голум и слични на него


Последната промена е направена од king на Сре Апр 20 2016, 00:22. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Сре Апр 20 2016, 00:21

biva li da se pojavi na ulica so uck u pozadina... scratch ???
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 20 2016, 00:30

Абе знајш што ми текна ....

..кога овие молериве се веќе толку во уметнички занес ... нек појдат малку до оној споменикот пред бивши 26 јули ... и му ги офарбаат јајцата на коњот под Скендербег .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

...нели и тој споменик е од коалиционен партнер на вмро во власта и лоповлукот .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 20 2016, 00:33

VOL напиша:biva li da se pojavi na ulica so uck u pozadina... scratch ???
... не само на улица ... туку и да пред негови очи гледа дека најбројните молери се баш од беса ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Сре Апр 20 2016, 05:31

ee..stojance stojance Evil or Very Mad

koj ke te sledi, Stojance, sega, te sledea zaradi otvorenite stavovi, patriotizam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Сре Апр 20 2016, 06:04

ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО ВОДНО КАДЕ ШТО Е ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА РЕЗИДЕНЦИЈА
Полицијата вечерва го блокираше булеварот Свети Климент Охридски во Скопје за да ги спречи демонстрантите да се движат кон Водно каде што е резиденцијата на претседателот на државата. По получасовно препирање со полицијата близина на седиштето на мисијата на ЕУ тие се разотидоа и протестот заврши.
http://sdk.mk/index.php/Makedonija/politsijata-go-blokira-pristapot-do-vodno-kade-shto-e-pretsedatelskata-rezidentsija/

Uuuu.. a.. svesni li se deka funkcijata Pretsedatel znaci Vrhoven Komandant na vooruzenite sili vo Makedonija , I dali znaat sto znaci toa...?
mozebi toa i sakaat da go predizvikaat..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Сре Апр 20 2016, 18:54

king напиша:На тв од протестите видов и сеуште не ми се верува ....
... да еден „генерал“ маршира  а во позадина му се веат црвено-црни знамиња на туѓа држава ...
...да не е оној кој се вработи како мамац за тигрови некаде во Африка..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот