Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 10:56

VOL напиша:


treba masovnost, a ne anarhija.
masovnost - t.e kriticna masa
, seuste tvrdam , se merat na -IZBORI.
kako ke ima masovnost koga nemaat "masa: ni za izbori?
znaci ostanuva - radikalniot pristap kon "menuvanje na vlasta"
sto se postignuva so iniciranje na revolt kon :
-fasadi
-zardinjeri
-kandelabri
-beli zidovi
-stakla od izlozi?
Не заебавај .... каква маса па уште и критична ....
... абе едвај се собрале петшеесет хулигани кои сочно пцујат  случајни минувачи незаинтересирани за „протести“  .... нешто дежурни соросоиди и сдсм -оФци ...
.... останатото околу 1000 комада се случајно задесени сеирџии..... кои сакаат да видат кој „циркус дошол во селото“

.... а зајко ко зајко .... одушевен од „масовноста“ .... нас не заебава или сам се лаже ....
ебате масовноста кога во град со скоро милион во секое време присутни граѓани едвај собрал две три илјади ... кои по некоја случајност се задесиле таму ....

... а оние струмичките протести .... па ни пола од оние на кои им дава плата не му дошле .....

... е јбг ...за осум илјадарки плата сака на протест за него да излезат ... Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Нед Апр 17 2016, 10:59. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 10:58

king напиша:Не заебавај .... каква маса па уште и критична ....
... абе едвај се собрале петшеесет хулигани кои сочно пцујат  случајни минувачи незаинтересирани за „протести“  .... нешто дежурни соросоиди и сдсм -оФци ...
.... останатото околу 1000 комада се случајно задесени сеирџии..... кои сакаат да видат кој „циркус дошол во селото“

.... а зајко ко зајко .... одушевен од „масовноста“ .... нас не заебава или сам се лаже ....
ебате масовноста кога во град со скоро милион во секое време присутни граѓани едвај собрал две три илјади ... кои по некоја случајност се задесиле таму ....

... а оние струмилките протести .... па ни пола од оние на кои им дава плата не му дошле .....

... е јбг ...за осум илјадарки плата сака на проест за него да излезат ... Twisted Evil Twisted Evil
Невистина.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 11:26

чучулига напиша:
king напиша:Не заебавај .... каква маса па уште и критична ....
... абе едвај се собрале петшеесет хулигани кои сочно пцујат  случајни минувачи незаинтересирани за „протести“  .... нешто дежурни соросоиди и сдсм -оФци ...
.... останатото околу 1000 комада се случајно задесени сеирџии..... кои сакаат да видат кој „циркус дошол во селото“

.... а зајко ко зајко .... одушевен од „масовноста“ .... нас не заебава или сам се лаже ....
ебате масовноста кога во град со скоро милион во секое време присутни граѓани едвај собрал две три илјади ... кои по некоја случајност се задесиле таму ....

... а оние струмилките протести .... па ни пола од оние на кои им дава плата не му дошле .....

... е јбг ...за осум илјадарки плата сака на проест за него да излезат ... Twisted Evil Twisted Evil
Невистина.
..ти чучулига беше таму???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 11:32

вчера не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 11:35

чучулига напиша:вчера не.
..а завчера??? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 11:37

пред то бев.

и за денес сум.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 11:44

чучулига напиша:пред то бев.

и за денес сум.
Е па .... кога скпјанчишта неќат ти од Битола се потегна .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 11:53

е еве, испадна периодов да сум во скопје.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 11:59

чучулига напиша:е еве, испадна периодов да сум во скопје.
Море кажи ..колку даваат од вечер ...? Twisted Evil Twisted Evil
.... полесно заработена пара ... здравје .... и ја не би ги одбил ...
.... има сите да ги поарчам да ве частам и се наљокаме .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 12:02

king напиша:
чучулига напиша:е еве, испадна периодов да сум во скопје.
Море кажи ..колку даваат од вечер ...? Twisted Evil Twisted Evil
.... полесно заработена пара ... здравје .... и ја не би ги одбил ...
.... има сите да ги поарчам да ве частам и се наљокаме .... Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

мене никој ништо не ми дава бе!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by кнез on Нед Апр 17 2016, 14:42

Ако Зајко и Срџа на успеат ќе ги уфрлат во игра и нашите 'партнери и пријатели"  од КиМ.
Под команда на генералот од Замокот, ќе тргнат сложно во нов напад ,во кој еве како што пишува учествува и Чучулига.
Чучулига ако те пратат да им помогнеш на твоите пријатели од Косово кои  нели ќе помогнат за слободата и демократијата во Македонија,ќе им помогнеш ли со целиот ентузијазам?

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 15:36

Бог да чува и да брани!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Spray on Нед Апр 17 2016, 15:56

ако вака продолжи не ќе има ни опозиција ни позиција
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 16:17

кнез напиша:Ако Зајко и Срџа на успеат ќе ги уфрлат во игра и нашите 'партнери и пријатели"  од КиМ.
Под команда на генералот од Замокот, ќе тргнат сложно во нов напад ,во кој еве како што пишува учествува и Чучулига.
Чучулига ако те пратат да им помогнеш на твоите пријатели од Косово кои  нели ќе помогнат за слободата и демократијата во Македонија,ќе им помогнеш ли со целиот ентузијазам?
хммм..КиМ-овци не ќе можат сами.., ќе им треба и 101 ерборн да им ја довлечкаат и тоа многу јавно, што ќе биде голем проблем.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by кнез on Нед Апр 17 2016, 16:47

Ги повикувам сите Македонци кои го мразат Груевски и легитимно сакаат промени, незадоволни од владеењето на Груевски,да го прочитаат соопштението на МИД на Русија,и да видат кој кого подржува и кој работи за странски интереси,кој е предавник на својот народ.
Македонскиот народ во целина е русофилски настроен па затоа мора во овој важен момент да ја разберат состојбата и да застанат на вистинската македонска страна.Ние сега мораме да покажеме единство во однос на заканата која доаѓа однадвор!

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by кнез on Нед Апр 17 2016, 17:01

concrete напиша:
кнез напиша:Ако Зајко и Срџа на успеат ќе ги уфрлат во игра и нашите 'партнери и пријатели"  од КиМ.
Под команда на генералот од Замокот, ќе тргнат сложно во нов напад ,во кој еве како што пишува учествува и Чучулига.
Чучулига ако те пратат да им помогнеш на твоите пријатели од Косово кои  нели ќе помогнат за слободата и демократијата во Македонија,ќе им помогнеш ли со целиот ентузијазам?
хммм..КиМ-овци не ќе можат сами.., ќе им треба и 101 ерборн да им ја довлечкаат и тоа многу јавно, што ќе биде голем проблем.... Very Happy Very Happy Very Happy
Ќе ги бричиме на суво само мора прво внатре да се консолидираме и да го исфрлиме сето ѓубре исто како што охридските далги го исфрлаат ѓубрето секое утро на обала. Very Happy
Три години Кате - македонска народна песна - YouTube
Опа!!!Ќе им го ебеме мамичето у пичка!!!Опаааа!!!

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Нед Апр 17 2016, 18:30

knez, be, ti zvoni alarmot za budenje Smile Smile Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Нед Апр 17 2016, 19:01

uau
protesti pred makedonskata ambasada- vo Vasington
a be ajde
-eden KLOVN
-tri cetvorica "ljuti revoluciOnari" ,
-dva trojca nivni "frendovi em supruzni partneri" koi se zabavuvaat I se doneseni da drzat revolucionarni poruki so flomaster, u razni boicki, delo na..
-.. decinjava na slikata koi  pojma nemaat kade e taa "Masedounia" ama se zabavuvaat crtajki znamenca, sareni bukvi, I srekni sto gi ima na "televizn!!" oti tamu ako ne si "fejmous" treba da si tuzen, sega se "vazni u skolo", oti gi imalo na vesnici...

I taka, glasot na "narodot" se slusna duuuuu ...uuuu...uu..uurrrii nadaleku, kade ako ne na drugo mesto, ne levo ni desno, ni gore ni dole tuku direKno vo Centarot na centrite I zbidnuvanjata, t.e kujnata za revolucii za os(z)loboduvanje na "ugnjetenite narodi:, sami od sebe..
direKno od centarot na svetot, kancelarijata na supermen, palatata na betmen, generalstabot na spajdermen, gorskoto nacalstvo na keptn amejrika, ..i asocijacijata na X-meni, kako i zdruzenieto "Braniteli 2020" koe ne odbrani vo vojnata so vanzemaljcite...

hmm.. a sto se cudam pa jas zosto tokmu od Vasington se krena narod silen i so silen ek - jasno i glasno pobara sloboda za ...
za... hm...

so prai onoj majmunon so
1. Bosansko zname ( drzavnoto zname na BiH) scratch
2. Srpsko drzavno zname?
3. Tursko drzavno zname?
4. Znameto na Albanija?
( po taa logika , trebalo da go stavi i na Kosovo, i onaka nie nemame albanci od albanija vo Mk tuku kosovari??)

.. da ne sme na pat da formirame nekakov sojuz , federacija na balkanski drzavi, majku mu...
za kakva Viva la Revolucion ( kubanska parola Twisted Evil ) se "bori :" idioton...sred vashington??

koja LAKRDIJA i PRODIJA,
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 19:10


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Нед Апр 17 2016, 19:11

spomenikot na Goce Delcev, , ovoj skromen spomenik , za razlika od ovie denes koi em cinat mnogu, em se golemi, ogromni, I postaveni vo samiot centar na gradot...
NE MORASE da se sikanira vaka..
ne sakam da kazam svernavi, tezok zbor ama..
drugari protestiraci
ako vekje diveete vo parkot, ( na litro vino, pivo ili votka)
za sloboda em Pravda
koga "slucajno: ke pominete drugpat pokraj spomenikot na Goce Delcev.
moze samo da
-polozite cvekje,
-polozite venec
-zapalite svekja,no samo vo nekoe kanace, da ne berbatite so vosok
da se poklonite, I tivko da pominete pokraj spomenikot.
a da CKRTATE po nego da zadenuvate VASI glupi pamfleti, znaminja partiski, paroli I ne znam sto.
toa NE.
sledniot pat da ne naidete , namesto na eden (edinstven) covek koj nedozvoluvase da ckrta onaa OVCANA po triumfalna kapija,
nemojte da ni go svkernavite GOCE DELCEV , I toa onoj vo parkot.

barem nie koi gi poicituvame , tie vrednosti, ne sme se ossudile ni pikavec vo blizina da frlime, a nepak da skrtame so sprejevi, da im lepime svoi parole I zmaminja partiski, ili nedaj boze da skvenravime.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Нед Апр 17 2016, 19:16

... zatoa sto Goce Delcev e VMRO.
uste od vremeto koga sme nemale ni  drzava.
a TOJ ZNAE(L) sto e i borba i revolucija I nepokor, poradi sto i zaginal -VO BORBA.
zatoa , za site KILAVI, NESPOSOBNI, MAJMUNI I OSTALI PEDERCINJA OD SEKAKOV KALIBAR , profil, namera , pozadina, strana, partija, -racete podaleku od ovie istoriski velicini.

ako najgolem uspeh vi e turkanje na edno devojce da ckrta so sprej po triumfalna, namesto ako ste mazi, vie toa licno da go napravevte, pa posle kriv vi e covekot sto ja spreci I go napadnavte,
pokraj ovoj spomenik moze da zaobikolite vo SIROK LAK, duplo posirok od senkata sto ja pravi spomenikot koga e najdolga...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 23:15

„Револуционерите“ поштено се „изнаработија“ па си земаа слободен ден .....  да здивнат малку де ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Пон Апр 18 2016, 22:37

сдсм ...конечно призна дека е марионета и крпа за една употреба во рацете на сорос гнидите

Насловот се кажува!
Последната промена е направена од king на Пон Апр 18 2016, 22:44. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Пон Апр 18 2016, 22:43

king напиша:сдсм ...конечно призна дека е марионета и крпа за една употреба во рацете на сорос гнидите

Насловот се кажува!


Ама стварно глупост.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Пон Апр 18 2016, 22:47

a sto pa vo Viena? zosto ne na primer,vo ... Zletovo?
mislam.. ima partija na avstrijcite vo Makedonija?]
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот