Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 17:20

Хорхе д Фикус

http://plusinfo.mk/vest/66048/obnoveno--video-pretsedatelot-ivanov-proglasi-abolicija-za-site-slucai-povrzani-so-prislushuvanite-razgovori

бруко една!!!

МРШ!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

и... сега цел врв на дфрикингпмне е аболираааааан... шо сега?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 17:40

Хорхе е гениј .... со еден потез ги заеба сите .... (само по се изгледа од надвор некој му шепнал и дал благослов за оваа работа)
.... онаа од сјо ...сега може да се треска од земја колку сака, нејзините 5 минути пројдоа за секунда  .... Twisted Evil Twisted Evil

.... па и пред едно пола година негде овде напишав дека тоа ќе е најпаметно за Македонија.... доста беше веќе ... а вие, а тие, латас, геросопапуљас итн .... ајт упм ... го спобудалеа народот, народ наместо за спорт, музика, филм, женски и слично  само за политика зборуе, си ибавме мамата сите ... ...
... ресет на системот ....  на избори, памет у глава и јово наново ...

.... а зајко е сега 102,03% затечен ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 17:43

алооооооооо!!!

за криминали, злодела против Републиката и народот е муабетот алоооооооооооо!!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 17:49

чучулига напиша:алооооооооо!!!

за криминали, злодела против Републиката и народот е муабетот алоооооооооооо!!!!
Кои бе криминали и злодела ... само некави си монтирани лепени разговори ...

... криминал има само во тој што незаконски ги поседуваше и објавуваше „снимките“  ...
.... а случајно истиот е веќе еднаш аболициран .... Twisted Evil Twisted Evil

..како викаат еднаш криминалец, стално криминалец ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 17:51

king напиша:
чучулига напиша:алооооооооо!!!

за криминали, злодела против Републиката и народот е муабетот алоооооооооооо!!!!
Кои бе криминали и злодела ... само некави си монтирани лепени разговори ...

... криминал има само во тој што незаконски ги поседуваше и објавуваше „снимките“  ...
.... а случајно истиот е веќе еднаш аболициран .... Twisted Evil Twisted Evil

..како викаат еднаш криминалец, стално криминалец ... Twisted Evil Twisted Evil
абе аааааааааај

ем два пати е тој а овие само по еднаш....

ц ц ц!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

добро ич не ти е ни малку непријатно?

остај, не мора да одговориш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 12 2016, 18:13

"The Rise of Horhe " - prvi del
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
auu, Amdius Vulgaris Bajramis e gola voda sega bre, gol ke daval so peta, Horhe dade gol so pubicna dlaka be Smile Smile Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Вто Апр 12 2016, 19:46

....опасен е нема што .., самиот факт што еден тортевски тврди дека е будала....
Телма дефинитивно ме убеди дека е легло на џукели...и гласам за нивно успивање таму, се по ред.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Вто Апр 12 2016, 19:56


...мала група граџана го подржава мапет шоуто у епизодата сјо после одлуката на Хорхе...  како ггледам све некои нво џукели.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 20:17

VOL напиша:"The Rise of Horhe " - prvi del
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
auu, Amdius Vulgaris Bajramis e gola voda sega bre, gol ke daval so peta, Horhe dade gol so pubicna dlaka be Smile Smile Smile

Полтрон 


[ltr]@sistemot_me_ebe[/ltr]
Одлуката на #Хорхе не е нова туку ја промовираше Љубчо уште минатата година, така да се друго е китење со туѓи перја.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 20:25

чучулига напиша:

Полтрон 
[ltr]@sistemot_me_ebe[/ltr]


Одлуката на #Хорхе не е нова туку ја промовираше Љубчо уште минатата година, така да се друго е китење со туѓи перја.
Е да де ....

... само што благонадежниот е последна дупка на шупелката и никој за ништо не го прашува ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 20:35

king напиша:
чучулига напиша:

Полтрон 

@sistemot_me_ebe
Одлуката на #Хорхе не е нова туку ја промовираше Љубчо уште минатата година, така да се друго е китење со туѓи перја.
Е да де ....

... само што благонадежниот е последна дупка на шупелката и никој за ништо не го прашува ...
да де, си кажа фикусот дека никој не прашал за да ја донеси одлуката... оооооо Господе Божееее!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 20:45

А овој

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=748E7FEE40621046839BE791916CB980


... а аболицијата од БЦ  ја прифати ...

... сега е дупло аболициран .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by кнез on Вто Апр 12 2016, 20:58

Доцна е ова.Многу доцна.Институциите пред се МВР Е ПРЕВЗЕМЕНО.
Ова е само одење во војна без никакви подготовки. во војна која немаат шанса да ја добијат.
Во Москва се одеше пред 9 години,сега е малку доцна.
Колку може Самсоненко да помогне е големо прашање.
Се на се Македонија се лизга  кон катастрофа од која ќе напоменам нема да пропаднеме.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 22:02

Уууууу

[ltr]@Parmakovski[/ltr]
3 hours ago
#хорхе никогаш не беше татко на нацијата. Беше и остана копиле на фамилијата. 

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 12 2016, 22:05

чучулига напиша:Уууууу


[ltr]@Parmakovski[/ltr]


3 hours ago
#хорхе никогаш не беше татко на нацијата. Беше и остана копиле на фамилијата. 

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
parmaci od supak da vadi .
ke da e nekoj kopiljak I ovoj prst-ovski
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 22:11

добро, а, како го оправдувате хорхе?

баш ме интересира....

чоекот сите не' исплука... ви текнува пред некој ден на тв ко даде изјава дека требало да бидиме спокојни околку проширувањето на ингеренциите за помилување м?

http://plusinfo.mk/vest/62135/ivanov-bidete-spokojni-nema-da-pomiluvam-pedofili-narko-dileri-siledjii-na-izbori

е поарно ќе му беше тогаш пред камера да земи измет да јади... ја урниса Републиката бе!!!

гнаса!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 12 2016, 22:18

lele, lele..... Laughing
dobro, be, daj da vidime so kazal coekot, sto e motivot za ova so go naprail ima nekade?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 22:20

VOL напиша:lele, lele..... Laughing
dobro, be, daj da vidime so kazal coekot, sto e motivot za ova so go naprail ima nekade?
еве ти го


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Вто Апр 12 2016, 22:22

a.. falaa.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 23:12

Браво хорхе, браво дфрикингпмне

http://24vesti.mk/demonstranti-pred-sedishteto-na-sdsm

браво, само така се оди напред!!!

ах бееееее!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 01:36

А бе читам по ова квази медиумите ... Ѓоле напраил катастрофа, загрозено е ова, она ..абе упм се е загрозено ... во прашање е доведен опстанокот на сончевиот систем, нашата галаксија па и целиот универзум ... хорхе го поеба и господ, се што створил и чувасл со милениуми овој у две три реченици му урниса ....
.... ебати дујачите на балони ...
..а работава е ..кур се тресе у ладна вода ...
Македонија и секое чудо за три дена ...


п.с.  онде погоре згрешив, напишав  ... зајко е дупло аболициран а всушност четирикратно било .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 01:40

чучулига напиша:Браво хорхе, браво дфрикингпмне

http://24vesti.mk/demonstranti-pred-sedishteto-na-sdsm

браво, само така се оди напред!!!

ах бееееее!
А што ...зар вмровци немаат право да протестираат зошто некој е еве веќе четири кратно аболициран?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 07:43

king напиша:
чучулига напиша:Браво хорхе, браво дфрикингпмне

http://24vesti.mk/demonstranti-pred-sedishteto-na-sdsm

браво, само така се оди напред!!!

ах бееееее!
А што ...зар вмровци немаат право да протестираат зошто некој е еве веќе четири кратно аболициран?
а шо пред сдсм, шо не му ојдоја на хорхе?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 09:37

 
Шкариќ за Фактор: Одлуката на Иванов ќе падне, таа е незаконска!

Професорот Светомир Шкариќ за порталот Фактор објаснува дека одлуката за аболиција е незаконска.

„Македонскиот  претседателот Ѓорѓе Иванов  се одлучил на мерката аболиција а не на  мерката помилување.  За да може некого да аболира мора да се потпре  на Законот за помилување од 1993 година кој му овозможуваше на шефот на државата по  исклучок без спроведена предходна постапка да ослободува  од гонење  одредени лица за сторени кривични дела. Но тој член од Законот е укинат со законот за помилување од 2009 година . Со други зборови овој вид на аболиција престана да важи. Таа норма стана мртва и не може никој да ја оживее освен Собранието со донесување на нов Закон.

Таму Собранието има нормативна  функција,  но не и Уставниот суд. Уставниот суд не може да ја врати  во живот избришаната норма. Тоа е работа на Собранието,  а таква норма Законодавниот дом не донела.

Според тоа,  македонскиот шеф на државата оваа аболиција ја прави надвор од законските норми .  По носењето на една ваква одлука,  претседателот Ѓорѓе Иванов  заслужува  импичмент бидејќи со ставањето  потпис  тој го крши законот.


Од гледиште на важечките норми од Законот за помилување од 1993 година, отварање на постапката за аболиција е можна само по службена должност од страна на министерот за правда. Без содејство на министерот за правда, претседателот  Ѓорѓе Иванов не може да врши никаква аболиција , вели  универзитетски професор   Светомир Шкариќ. Професорот по уставно право   е убеден и  дека Специјалното јавно обвинителство  нема да биде укинато.  СЈО ќе продолжи да работи затоа што постојат многу индиции за  сторени кривични дела“, смета некогашниот професор на  шефот на државата, Светомир  Шкариќ.
 

http://www.libertas.mk/shkarik-za-faktor-odlukata-na-ivanov-ke-padne-taa-e-nezakonska/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот