Разни вести, онака без врска - 3

Страна 39 of 39 Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Jул 10 2018, 13:18

Spray напиша:Ова веќе не е смешно:
...............
..............
 milijard evrov
..........
bilijon evrov.“
Е ова е смешно....

тој од дежеличката им појма нема што пишува..

милијарда е всушнот исто што и билион

...тешко да ние добиеме 30 такви а јужните преваранти само една .....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Jул 10 2018, 17:59

king напиша:
Spray напиша:Ова веќе не е смешно:
...............
..............
 milijard evrov
..........
bilijon evrov.“
Е ова е смешно....

тој од дежеличката им појма нема што пишува..

милијарда е всушнот исто што и билион

...тешко да ние добиеме 30 такви а јужните преваранти само една .....
...тој мисли  зајко добија 30 , ципрас 1000. По се изгледа на фантјеков му е многу голем , пошто еве викаат словенец  не може да биде будала... Wink
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Jул 13 2018, 22:40

https://www.24.mk/shekerinska-nema-da-dozvolime-rusija-da-go-opstruira-dogovorot-so-grcija

Ова е веќе смешно .... ние ќе сме и дозволеле на Русија ....

... ние бе сме одамна отсечени од Русија ... ние сме сеуште само мал и изолиран остров длабоко внатре во НАТО територијата кој за русите нема ама баш никакво големо значение... некои викаат па тука е и Србија... па и таа е ко нас ... пуст остров у НАТО океанот...

а кога русите би сакале нешто... не гледам кој би ги сопрел, ене им ги за пример... Грузија, Украина, Сирија  а у последно време и северна Африка ....
.... шекерната ќе си го „мерела“ со русите ... абе седи си мадро и не се замерај со големите... пола и више мк стопанство ни за сол нема да извади ако русите бојкот ни опнат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Jул 13 2018, 23:06

poludena e vekje, se gubi i poleka histerizira.
ne i e prvpat, se zakaci odamna so niv.
im vleze vo oci, pa sega...  neka i e so srekja.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Yesterday at 08:55

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Yesterday at 09:18

Слушнав оние „забавине“ синоќа прошле како ... ко на журка да ти дошле само суруши ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Yesterday at 21:30

Natofest?

ne zaebavaj.
pa imase raja bre!

vo Skopje skoro milionsko imase par stotini lugje! i toa del od niv so kucinja, koi se , istotaka verni podrzuvaci na zajakot- kuce ko kuce- sledat zajacki tragi!

vo Struga bese dosta guzva na gradskiot skver, so 17 natofestivaldzii
Ohrid, odredena grupa na gragjani bese zatteknata na mestoto kade sto zajackite kopilinja nahjavija opstonarodna radost i srekja- kako masovno se setaat po plostadot... dodusa se utvrdi deka bile turisti koi ne sprehale makedonski, desetina holandezi, par srbistanci, 5-6 para od zletovo, i drugi turisti, koi vladata na zajackite kopilija srekno i radosno gi prikaza kako radosni severnomakedonski presrrekjni grazdani!

vo sviripicino- selskiot pop, pijan se vrakjal a klisarot go pridruzuval- znaci celi dvajca.

vo Podrzikonj, pred selskata kooperacija se zabelezani 5-6 70+ radosni podrzuvaci i ucesnici vo hepeningot na SDS!  
i tie nejasno go odrzavale hepeningot na sds, so zborovite "mamu vu gu ebu mrs dzukele edne izdajnicke" sto jasno govori za harmonijata i srekjata od zajackite politiki vo znak na podrzavanje.

i taka, vo site gradovi em sela, srekjata ne samo sto blesnuvala do nebo, tuku radostite prodolzile, lugjeto prosto, ne mozele da zaspijat!

alo banjati, aj PREBOJTE SE SEGA 
aahahahhahaaaahahaha!

ne im se iskacase na siptarive da vi glumat narod?
hahaha...

IDIOTI.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 39 Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот