Разни вести, онака без врска - 3

Страна 38 of 38 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Апр 05 2018, 15:38


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Нед Апр 08 2018, 19:29

https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=151138

Е, па .... наместо ко у нормален свет да за празници намалат цени за да може секој повеќе да купи... зголемен промет зголемен ќар, пазарџиите кај нас удираат на „колење“ на народот, па нормално никој не е будала да го пљачкаат... ма кој ги ебе, нека сега им скапе стоката, кога се говеда....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Апр 08 2018, 20:34

king напиша:https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=151138

Е, па .... наместо ко у нормален свет да за празници намалат цени за да може секој повеќе да купи... зголемен промет зголемен ќар, пазарџиите кај нас удираат на „колење“ на народот, па нормално никој не е будала да го пљачкаат... ма кој ги ебе, нека сега им скапе стоката, кога се говеда....
..не е ред и да им скапе. Тоа е загуба за сите...Проблемот е во глупоќата,простаклукот, незнаењето  и погршното свакање на работите. Ама за тоа не ми се праи муабет..... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Апр 12 2018, 22:42

https://www.slobodenpecat.mk/naslovna/fejsbuk-kreira-fiktivni-profili-na-luge-koi-ushte-nemaat-korisnichka-smetka/

Немаш профил на фејсбук но сепак го имаш и тоа без твое барање и одобрување ...
...абе ..тоа говедо од чоек треба одма да се затвори... кој бе него му го дава тоа право да следи се и секого.... под итно треба да го угасат фејсбук.... тоа бе испадна шпионска мрежа ...

..она у Сирија ..со наводните хемиски напади... е безначајно у однос на тоа што фејсбук го прави у планетарни размери ...


...кога сме кај хемијата ... па америте имаат убиено поеке свадбари во Афганистан и наоколу ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Апр 16 2018, 12:55

Ма сите улици треба да се блокираат .... никој не почитува ниедно правило и се вози ко на писта за формула 1 ....

.... не знам колку нови полицајци стално примиаат ... но на улица нит полицаец нит сообраќаец може да се види ...
...у подрум седат ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Апр 16 2018, 14:28

king напиша:Ма сите улици треба да се блокираат .... никој не почитува ниедно правило и се вози ко на писта за формула 1 ....

.... не знам колку нови полицајци стално примиаат ... но на улица нит полицаец нит сообраќаец може да се види ...
...у подрум седат ....
сите се рамковни..., тие дома си седат... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Апр 19 2018, 12:39

хихихи .... ги седнала ко првооделенци на прв час...

https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=152068


.... ебате беља ...кога секој пробисвет се дрзнува лекции да ни држи... и  после .... држава си играме....
...абе ајде ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Нед Мај 06 2018, 23:29

https://republika.mk/913570


До пред некое време Гујо беше крив за поплавите ....
...кој е сега???

Според линкот ...градот Скопје ..апелира да се избегнуваат подвозниците .... абе имаат ли тие појма дека во некои делови од Скопје се стигнува единствено преку  подвозници ....

не бива ништо од овие сега на власт .... запнале само ... името па името ... ко да со името се ќе се реши ..
..колку побрзо сфатат дека од името ништо ... толку подобро ... зар не гледаат дека јужноциганите мајтап си играат со нив.... кобајаги се договараат, приближуваат (не знам само како од толку приближување досега не се залапаа  Twisted Evil Twisted Evil ) .... а у ствари а се разотидат, јужниве дома одма ... ЕРГА ОМНЕС и ништо друго ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Мај 07 2018, 06:23

ja zarobija drzavata vo nivnite nebulozi.
se' e skoro ili skroz blokirano.
kapak na se' e onoj drkadzija so rakata u gakji u javnost, nedodrkaniot spirtosan Petle Sise-legov..takozvani nacalnik na Skopje.. prirodnite katastrofi se prirodna rabota doagjaat i negovovo "vladeenje" so Skopje e katastrofa sama za sebe, so polosi i potrajni posledici...
avatar
VOL

Posts : 15393
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Мај 07 2018, 12:21

VOL напиша:ja zarobija drzavata vo nivnite nebulozi.
se' e skoro ili skroz blokirano.
kapak na se' e onoj drkadzija so rakata u gakji u javnost, nedodrkaniot spirtosan Petle Sise-legov..takozvani nacalnik na Skopje.. prirodnite katastrofi se prirodna rabota doagjaat i negovovo "vladeenje" so Skopje e katastrofa sama za sebe, so polosi i potrajni posledici...
..стварно, ова веќе не е ни за заебанција.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray on Вто Јун 12 2018, 10:48

солиден осврт на настаните поврзани со промена на името.
добра ретроспектива, можеби познат речник, фрази и флоскули,
имаат тежина и не би смееле да ги занемариме, сега пред летниве одмори.

се плашам дека тоа е и целта, да се интензивира и на мала врата да се протнат матни договори, кога ке „снема“ луѓе во државава. Сите на одмори, секој сака да одмори и од политикава , не чека светското првенство фудбал во Русија,значи, голем дел би биле дефокусирани од изморувачката политика.
а власта на заден влез протнува ерга омнес.?

последната емисија на Ефтов:

https://www.youtube.com/watch?v=1ShmFhKTg-w
avatar
Spray

Posts : 125
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Јун 12 2018, 15:45

Spray напиша:солиден осврт на настаните поврзани со промена на името.
добра ретроспектива, можеби познат речник, фрази и флоскули,
имаат тежина и не би смееле да ги занемариме, сега пред летниве одмори.

се плашам дека тоа е и целта, да се интензивира и на мала врата да се протнат матни договори, кога ке „снема“ луѓе во државава. Сите на одмори, секој сака да одмори и од политикава , не чека светското првенство фудбал во Русија,значи, голем дел би биле дефокусирани од изморувачката политика.
а власта на заден влез протнува ерга омнес.?

последната емисија на Ефтов:

https://www.youtube.com/watch?v=1ShmFhKTg-w
Spray, работите кои владата и квислинзите , небитно од која партија  проба да ги протне , се тоа што се ..:протната превара Smile Таквите како дошле така си одат , а дејците кои ги протињале секаде у свет до сега обично завршуваат глумејќи канделабри или се тивко егзекутирани да никој ни чул ни видел. Мнооогу тешко се брише народ и неговата држава, посебно времето покажало дека Македонските се многу жилави... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Јун 12 2018, 15:53

concrete напиша:
. Мнооогу тешко се брише народ и неговата држава, посебно времето покажало дека Македонските се многу жилави... Wink

на тоа „се“  би додал ..и сурови кога требало...
... но ... сега како што стојат работите со оваа facebook генерација која кур ја боли ама баш за се ...тоа „се“ можда би требало да се замени со „биле“

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Јун 12 2018, 16:00

king напиша:
concrete напиша:
. Мнооогу тешко се брише народ и неговата држава, посебно времето покажало дека Македонските се многу жилави... Wink

на тоа „се“  би додал ..и сурови кога требало...
... но ... сега како што стојат работите со оваа facebook генерација која кур ја боли ама баш за се ...тоа „се“ можда би требало да се замени со „биле“
...25 луди "ќосиња" во генерација ќе има и во следните 10 генерации.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Јун 12 2018, 21:32

concrete напиша:
...25 луди "ќосиња" во генерација ќе има и во следните 10 генерации.... Wink
Проблем се оние ... по 1000 паметни што секое лудо „ќосе“ треба да ги води ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Јун 15 2018, 00:47

Ахахаааааа... кај ли ги наоѓаат глупердиве....

платеното е поефтино од бесплатното....

https://republika.mk/927673

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Јун 15 2018, 04:28

Ovoj klen od sds e skroz budala be

lele banjati, da ne znae coek da ve kazni ili sozaluva, nacuka po zatvori ili po sanatoriumi ..
avatar
VOL

Posts : 15393
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Јун 17 2018, 15:34

[size=32]Јас Христијан Мицкоски, макар и по цена на животот, нема да го поддржам ова капитулантско дело на Заев[/size]
[size=32]https://republika.mk/928522[/size]


Rece Micko..

i?
Micko, ubavo e sto ,se trudime , da sklopime imidz na cvrst, nepokoren,dzanam so stav, politicat, so mudar pogled, i jasni patriotski karakteristiki.

aj sega posto KAZA se' sto imase da kazes , POKAZI nesto od seto toa sto si kazal.

- ne e forata dali TI se soglasuvas so kapitulacija, toa i decava od malo go mislat, ene mi gi pod dzam vristat kako ke mu ebele mater na "onoj zaev predavnikon" .

KONKRETNI potezi. za da ne zabega narod pa da zeme pravda vo svoi race: i po forumi eden kup strucnjaci 
, a sega i ozlojednjeni, razocarani itn. depresija!

ako nema organiziran ootpor, OMASOVUVANJE na Makedoncite, ne okoli VMRO DPMNE- tuku okolu Makedonija, 
badijala izjavi za sam sa samim sobom.

SE' sto e Makedonsko i e vo opasnost od zajackive KOPILINJA odnosno smislenoto i namerno obezlicuvanje treba da se obedini za ZACUVUVANJE na identitetot,istorijata imeto.
bez razlika dali e levicar, desnicar, vakvi ili onakvi

prvo da ja otrgneme okupacijata, pa sudete gi, osudete gi a posle ke zavrsat zad resetki t.e koga mene ke mi padnat vo race,  Twisted Evil, ja si znam.
avatar
VOL

Posts : 15393
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Yesterday at 21:30


[size=48]Австрија со закана: Ако се спомене Турција, ќе блокираме влез на Македонија во ЕУ[/size]
Австрија се заканува дека ќе го саботира тешко постигнатиот договор за името меѓу Македонија и Грција, доколку Европската унија не ги прекине преговорите за членство со Турција, пишува лондонски  “Телеграф”.
https://kanal5.com.mk/articles/338942/haos-na-granicata-megju-meksiko-i-sad-deca-plachat-zatvoreni-vo-kafezi-video
avatar
VOL

Posts : 15393
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Today at 01:47

VOL напиша:
[size=48]Австрија со закана: Ако се спомене Турција, ќе блокираме влез на Македонија во ЕУ[/size]
Австрија се заканува дека ќе го саботира тешко постигнатиот договор за името меѓу Македонија и Грција, доколку Европската унија не ги прекине преговорите за членство со Турција, пишува лондонски  “Телеграф”.

Упссссс!!!

ЕУ .... е без компас, секој си праи, уценува, како  ќе му прдне.... немаат бе ни У од унија...

... сеа  Македонија ќе треба да го решава и турскиот проблем со ЕУ.... едно пеесетина години....
... ако глеаме реално, една Турција тежи многу повеќе од една мала Македонија..  ништо, пак ќе извисиме ....
... Е ПА НА ЗДРАВЈЕ.... северноМакедонци ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 38 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот