Разни вести, онака без врска - 3

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Мар 10 2016, 14:24

Treba konecno nekoj da mu kaze deka preterue..
So crn pecat ili crven..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Мар 11 2016, 16:03

..денес во Македонија се сеќаваме на македонските евреи , една од најтажните случки на овие простори..., не единствена секако.....
Се замислив само кога тие ќе се сетат и гласно ќе кажат..дека некои евреи сега тоа им го прават на други...???
Може после пак ќе се чудиме од каде па сега тоа...на граница да имаме купови народ у бекство...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 12 2016, 07:11

Еј! навремено известувње.... пријатно сум изненадена.

http://plusinfo.mk/vest/61303/Makedonija-se-podgotvuva-za-mozni-poplavi

ете така, сега вака сите известени да видиме шо ќе биди.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Мар 12 2016, 07:20

ke bidi-svirka. srekja sto sme ridsko planinska zemja, pa nema da jaduvame tolku kako srbite.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 12 2016, 07:40

Еве, сега е моментот да излезат со то машините да ги исчистат каналите па не би требало да има штети... освен ако горниот не одлучил она, баш да истура 40 дена и 40 ноќи....
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 12 2016, 07:43

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Мар 12 2016, 07:47

чучулига напиша:Еве, сега е моментот да излезат со то машините да ги исчистат каналите па не би требало да има штети... освен ако горниот не одлучил она, баш да истура 40 дена и 40 ноќи....
koi kanali. pa tie celi sela izgradija na patot na prirodniot tek na planinskite vodoslivnici.
seti se lani vo Tetovsko..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 12 2016, 07:52

ми текнува...

имаше интересен текст...

еве го

http://off.net.mk/vesti/balkan/pred-dozhdot
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Мар 12 2016, 09:38

.....ти само викај браво..и моли се некој како мене да не дојде на власт.., сва среќа што е сегашната право јагненце, па до сега не им врза камења околу врат на разниве цивилни курви.....индијански... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 12 2016, 09:43

concrete напиша:
.....ти само викај браво..и моли се некој како мене да не дојде на власт.., сва среќа што е сегашната право јагненце, па до сега не им врза камења околу врат на разниве цивилни курви.....индијански... Cool
ко тебе?

ти си путерче... на леб се мачкаш...

Razz Razz Razz
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Мар 12 2016, 13:14

Ха .... пљусинфото ...
.... само тие може да дадат публицитет на „мала група педера“ која се збрала и изиграва суд ....
...а и тие изгледа немаат попаметна работа па од досада се глупираат ...

... а црпнатите ... крајно време е да ја напуштат пропаднатата комуњарска школа, се свестат дека ова е 21 век во кој одамна се пројдени нивното време и тактики ... и  дека им е потребен нов приод кон народот...
... затоа што имаат фабричка грешка во доктрината, им фали елементот „народ“ кој никако да го набават ... а дочепување до власт без тој есенцијален елемент не ги води нигде освен во свирепа диктатура и режим која како што покажала историјата нема баш голем век на траење ... и неминовно води кон срамен пад на узурпаторите на власта .. и нормално со катастрофални последици по земјата и народот од кои опоравувањето доооолго трае ....

...такво дочепување до власт имавме 1994-1998 (море и периодот пред 1994 кога едноокиот ја одигра големата игра и мимо изборните резултати ги елиминира ВМРО-ДПМНЕ).... од чии последици најверојатно сме сеуште на самиот почеток од првата фаза на  лекувањето ...
... ама и докториве се сеуште само приправници чим толку лесно, додека трае терапијата, допуштаат да разно разни надворешни загадувања дополнително ја комплицираат работата и употребуваат лекови со висок степен на контраиндикации...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Мар 12 2016, 15:13

a be dzabe prasina.. se sobrale dvajca bez trojca I proglasile nekakov si sud , na celo so komandnat  Karamfil , nema nikakva tezina..

baska, vidi im ime be, "tarababulis cicijavidis"
barem da staile kirilicen natpis na fermata im, na primer,
„народен суд“
„народен кадијалак
„доброволно друштво за оговарање„
„зеленотресечка организација за негување на ветер и магла„
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Мар 14 2016, 19:22

http://alsat.mk/News/242584/utre-i-sdsm-kje-protestira-pred-ustavniot-sud

Ќе се приклучеле!!!!!!!!!!
.... абе кого лажат, нек си отворено кажат дека тие организираат.... нека не не замајаваат дека некои си двајца без тројца од како што ги нарекуваат граѓански организации се способни да организираат и обезбедат присутни на протест ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 20:52

..pa ova kao.. "ko to tamo - peva strajkue", demek nekoi nezadovolnici digaat dzeva, decista, nekoi neiskusni..adzamii, slabi, nejaki.....
I koga- ete ti signal...prosto, krv u venama da se zaledi, od samata pomisla deka na horizontot se pojavuvaat nikoj drug nego.... TIE!!!
..  sea doagjaat "Smogovci" , "dvanaesetminata zigosani", "Dolazi Valdez", " Povratak Dzedaja".... u slicen stil.. doagjaat ...TIE..licno I personalno.... buuuu!! : Smile Smile
kao ova do sega nisto ne bese, ... sega se probudi meckata, ima da se trese gorata ..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Мар 14 2016, 21:15

..ма одјеби ги сдсм-сорос овците, тие веќе не се воопшто нит битни , нит интересни. Можат слободно да се самозадовољаваат со своја памет и лепота колку си сакаат..
Ние имаме друг проблем кој се ваља од југ, има да биде бргу не проблем туку цунами...од југ..
Сеа друга личност стануе актуелна и битна...ПРЕСЕДНИКОТ.
Тој е главен командант на она што се вика Македонска Армија, а таа каква е таква е... станува битен фактор во наредните месеци, само таа армија има полн мандат да треби инвазиони сили , па макар биле маскирани и во мигранти кои грцине ни ги праќаат за да не прегазат...
Тука сеа ќе видиме дали Џоле е шалабајзер или Џоле е животиња..., крвожедна и опака....
Само второво не спасуе нас Македонците , кога веќе Грујо испадна ќорфишек , а оној неговиот свемогуќ братучед кој дури и во цркви се спомнуеше на секоја утринска молитва... исчезна без траг во вид на ластин реп.., со мутна некоја изјава : јас сум секогаш на браникот. Забораи само да ни каже на кој браник...  Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 21:43

Џоле е животиња..., крвожедна и опака....
Shocked boze sacuvaj!
Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Giphy
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 20:57

Проф. д-р Сне­жа­на Мар­ко­виќ: Сѐ по­че­сто мла­ди же­ни по по­ро­ду­ва­ње­то имаат скр­ше­ни­ци на прш­ле­ни­те

http://republika.mk/?p=557046

А што друго ... кога единствена физичка активност на младите им е да го дебелиот задник сместат во мека столица пред компјутерот.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 21:00

king напиша:
Проф. д-р Сне­жа­на Мар­ко­виќ: Сѐ по­че­сто мла­ди же­ни по по­ро­ду­ва­ње­то имаат скр­ше­ни­ци на прш­ле­ни­те

http://republika.mk/?p=557046

А што друго ... кога единствена физичка активност на младите им е да го дебелиот задник сместат во мека столица пред компјутерот.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

аааааај!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 21:40типичен црпнат .... кускуле, тој ќе влечел  некого за уши ....

.... а министерчето за по дома нигде го нема да реагира по јавно упатените  закани  кон конкретни личности и нивната лична безбедност...

...само уште еднаш црпнатите во манир на повоените јорган комуњари докажуваат дека нивното сфаќање за демократија е ... или по мое или никако ... па ако треба и со стап ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 21:47

king напиша:

типичен црпнат .... кускуле, тој ќе влечел  некого за уши ....

.... а министерчето за по дома нигде го нема да реагира по јавно упатените  закани  кон конкретни личности и нивната лична безбедност...

...само уште еднаш црпнатите во манир на повоените јорган комуњари докажуваат дека нивното сфаќање за демократија е ... или по мое или никако ... па ако треба и со стап ..
ауууу

шо ти е бе кинг со то црпнати па црпнати... симптоматично е! Suspect

а то за министерчето стои... требаше за уши сите оние со шатортите денес и стевчо да бидат приведени... баш ме интересира зошто то не се случи.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 21:49

И шо ти е спинов со видео од 5ти март?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 21:50

чучулига напиша:

а то за министерчето стои... требаше за уши сите оние со шатортите денес и стевчо да бидат приведени... баш ме интересира зошто то не се случи.
Е па ... министерот го даде одговорот на тоа прашање пред едно десетина дена кога го прашаа ...зошто полицијата не реагирала во Бутел ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 21:54

еве сега мож и ќе се сложиме дека треба да се смени.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Мар 15 2016, 21:55

king напиша:

типичен црпнат .... кускуле, тој ќе влечел  некого за уши ....

.... а министерчето за по дома нигде го нема да реагира по јавно упатените  закани  кон конкретни личности и нивната лична безбедност...

...само уште еднаш црпнатите во манир на повоените јорган комуњари докажуваат дека нивното сфаќање за демократија е ... или по мое или никако ... па ако треба и со стап ..
хммм, се надевам дека некој праи список на вакви џукели....да се најде кога ќе треба,.... за да не некој отиде јабана џабе поред вакво суво....кога ќе стивнат јагнињата... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 22:01

Ах колку тој некој е опасен... на чело со укажувачите кој требало да се најди на список... ах тие списоци....

ај малку поприбрано најљубезно замолвам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот