Разни вести, онака без врска - 3

Страна 28 of 39 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33 ... 39  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Мај 18 2017, 22:56

кнез напиша:Вол ти не си амбасадор на Македонија па да имаш лично мислење од една страна  и официјален став од друга страна.Сега мислам дека сум појасен.

knez, da mi prostis, ama ti ne si baba vangja pa da znaes dali sum ili ne sum. Laughing Laughing Laughing

a sto ako sum? Cool
daj be ziti se , uozbili se I vidi sto pisuvas, aman.


..... I mozam da imam svoe licno mislenje, I apsolutno da e razlicno od "oficijalniot stav " na drzavata ni.
I zgora na toa , ne mora ni da bides nikakov ambasador za da imas svoe licno mislenje , I oficijalen stav za toa.

poprosto od ova ne mozam:
zamisli deka si kasierka koja  ima licen stav - a toa e apsolutno pravo na sekogo sto dise vozduh na planetava, da ne saka da i dade nekoj 500 evra banknota, za mastiki od pola evro  ali e kasierka -parite se validno  I mora da gi zeme. oti oficijalniot stav e deka parite se ok, coekot ima pari da gi plati a ti imas obvrska da naplatis Laughing .
....
ili da ti dojde nekoj da ti plati na kasa kujnski aparat koj cini 10 000 denari, I ti isturi sitni moneti so gi sobiral od kasicka, po denar ili dva denari.
mozes da imas svoj licen stav, za toa, ama mozes I da se slikas, zatoa sto, sakal ti ili ne, oficijalniot stav na prodavnicata e da se zemat pari, a ne tebe da te drzi na kasa za da rzes , psues, I se isturas na kupuvacite. ti imaj si licen stav, a prodavnicata drug.

aj ziti se, da ja spustime topkava .
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Пет Мај 19 2017, 00:42

Вол,тоа за касиерката е исто што го пишав и јас,па се мислам дека ти мене не ме разбираш.Еве уште еднаш,ти можеш да имаш лично мислење и ништо друго исто како и јас.Ако си преставник тогаш можеш да имаш и лично мислење кое може да се разликува од ставот а ако толку е тоа важно и различно тогаш принципиелно е да си дадеш оставка.Ние овде изнесуваме само лични мислење на пример дали треба да вадиме извод понов од 6месеци за некоја работа,и дискутираме за тоа,тој што работи таму сигурно има свое мислење но мора да ја извршува работата што му е поставена.Ако е амбасадор тој  го застапува само ставот на државата иако има и свое мислењеТука ние збориме за највисоки цели и идеали па никаков повисок принцип не може да оправда нечие поведение.Никогаш не би бил дел од власта затоа што моето мислење директно се судира со основниот македонски став за НАТО.

Не можам да сум спокоен кога мојот народ    Е во ваква состојба.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Прч on Пон Мај 22 2017, 01:31

Вол ти е нешто како Мирка Велиновска. По медиумите коѓомити плука по америговната, и тоа на големо и нашироко, за да се пали проста маса. После, зад грб тивко си одработуе агенда на УСАИД.

Повисоки цели се тоа, кој може да разбере, ашколсун.
avatar
Прч

Posts : 222
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Мај 22 2017, 06:25

.. a namesto da ti citiram ovde, kako ti sto se zanimavas so nepotrebni raboti , pa ne mozes da izlezes od matricata na razmislivanje-nekoi samo za tebe objasnivi cudni triagolnci, petoaglonici, ..golnici.. ( mirka, ordanovski, latas.I slicni.)
dali si se zaprasal deka prvo treba da si pocnes od tvojot set na razmisluvanje I poimanje na nestata?ako ne e "nas" togas mora da e "nivni"? Smile.
..ako ne mozes da go najdes "x" vo ravenkata duri ni so digitronce, toa ne znaci deka ravenkata ili digitrinceto ne cinat, tuku deka tolku ti e matematikata. Wink
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Прч on Вто Мај 23 2017, 07:36

VOL напиша:.. ne mozes da izlezes od matricata na razmislivanje-nekoi samo za tebe objasnivi cudni triagolnci, petoaglonici, ..golnici.. ( mirka, ordanovski, latas.I slicni.)

Сашо Ордановски е интелигентна и образована личност, аналитички ум и мајстор на пишаниот збор. За жал, овој негов талент е од корист само за повисоките цели на кои им е посветен. Евратлантската матрица на размислување, во која Сашо е длабоко заглавен, сериозно е ограничена со поддршката на албанската експанзија на сметка на словенскиот елемент, со нескриен расизам и потценување на словенската раса, и со патолошка русофобија.

-------------------

УСАИД е елемент на американската администрација со повеќе значајни функции:

- перење пари,
- разузнавање и информации,
- субверзива дејност и специјални операции,
- пропаганда.

Пропагандната шема е хуманистичка идеја дека најнапредната нација на светот чувствува должност да им помогне на луѓето кои ја немаат таа среќа да бидат родени како американци. Така на пример, новото реформирано основно образование во Македонија, кое има за задача да произведе генерации кои ќе бидат неписмени во споредба со она што го имаме сега, е проект на УСАИД. Инструкциите за новите наставни планови и методи кои ги дели Министерството за образовани и според кои мора да се постапува, се обележани со паролата на УСАИД: “со љубов подарено од народот на Соединетите Држави“.

Перењето пари е помалку - повеќе познато нешто. Кога на јудејските господари кои владеат со Америка им е потребно да исмукаат пари од буџетот на нивната држава, тоа не го прават на простачки начин како овдешниве патриоти, туку имаат пософистицирани методи.  Американското пучанство се храни со пропаганда дека “УСАИД им помага на народите во светот“, арно ама не му дсе кажува дека примачите на оваа помош имаат стриктна обврска парите да ги вратат во Америка, и тоа на сметка на некоја од фирмите во јудејска сопствнеост. 

Пример е пропагандната емисија “инвест ин Меседониа“ платена да се објавува на Си-Ен-Ен. 
Никој нормален не може да очекува дека, откако ги виделе овие филмови не Си-Ен-ЕН, американските инвеститори да се потепаат кој попрв да дојде и да ги вложи парите тука. Оние што имаат погоолеми пари и бараат место каде да ги вложат, сугурно не си го арчат времето за да ги гледаат моронизмите на Си-Ен-Ен. Информациите за тоа каде е профитот ги бараат на друго место, не во машинеријата за зомбирање на пучанството.

Џабир Дерала додаде само една битна коцкичка во мозаикот: ваквите пропагандни потези на македонската влада се финансирани или од пари добиени како американска помош, или од кредити земени од истите извори.

-----------------

Матрицата на размислување на Мирка Велиновска е заглавена во длабока противречност, распната во обид да помири две апсолутно непомирливи идеи.

Од една страна, целосна поддршка за македонската влада која како никој досега во историјата, послушно и доследно ги спроведува проектите на УСАИД за моронизирање и зомбирање на македонскиот плебс. 
Целосна поддршка и за измиените пари што се враќаат назад во Америка. Американските газди се за тоа фер - шрафчињата на машинеријата мора да бидат подмачкани сите по ред, па сигурно е дека нема да им останат должни на сите што им помагаат. Вклучително и Мирка, која има доста голем авторитет и е важен фактор за зомбирање и замајување на масата подржаватели.

Од друга страна пак, Мирка се шина од плукање по истите свои господари, кога разбра дека си прават алашвериш и со зајко, а не само со незиниот шеф.

Така да, толку е заглавена во борба самата против себе, да не може да му наштети на никој друг одошто на самата себе.

---------------------

За Латас, внимавај ако печеш колбаси на скара, да не почне да ти се врти околу скарата...

------------------

Заеднички именител: “повисоките цели“ бараат и специјален ков на личности кои можат да им се посветат и да дадат видлив резултат.

Сашо Ордановски е целосно и недвосмислено на нивна страна, арно ама тоа не е добро, зашто е 100% јасен, и не може да излаже никого.

Мирка - обратно: во состојба е да заведе и и жедни преку вода да пренесе голема маса народ, арно ама не може никако да се справи со самата себе, и нема ниедна стабилна точка на која може да ја држиш во рамнотежа.

Единствен кој досега мудро ги балансира полугите и слатко смука од цицката на НАТО, и сеуште не е компромитиран, е Антонио Милошоски. 
Не си го можеме со него, за тука е потребно и бугаристанска препорака и педигре..
avatar
Прч

Posts : 222
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мај 23 2017, 12:26

Т.Е. ... целата работа е во алчноста, дрчноста и маникијалната желба и неразбирливата потреба од моќ за манипулирање и владеење со другите...
..односно желбата да се постане бог  (или некое мало богче измеќарче .... грујо, зајко и слични по светов)....

... но јбг ... . Џабе трупаат енормни количини пари и прават планови за 50, 100 и кусур години унапред...
... едноставно, како и секој друг смртник кога ќе му истече рокот на траење ќе ги снема, џабе и пари и планови кога веќе те нема ...
......на тие поединци и групи кога тогаш од глава им се тешко обива сознанието дека законите на природата и времето се неприкосновени, дека и тие се само еден  бескрајно мал и безначаен дел од она што во универзумот  се нарекува „кружење на материјата“

Стварно ..од каде потребата за трупање на огромни богатства кога ионака од овој свет на оној „другион“ ништо не можеш да понесеш .... а она малку што ќе остане од тебе завршува ко храна за црви ... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Мај 23 2017, 18:48

Прч напиша:
VOL напиша:.. ne mozes da izlezes od matricata na razmislivanje-nekoi samo za tebe objasnivi cudni triagolnci, petoaglonici, ..golnici.. ( mirka, ordanovski, latas.I slicni.)

Сашо Ордановски е интелигентна и образована личност, аналитички ум и мајстор на пишаниот збор. За жал, овој негов талент е од корист само за повисоките цели на кои им е посветен. Евратлантската матрица на размислување, во која Сашо е длабоко заглавен, сериозно е ограничена со поддршката на албанската експанзија на сметка на словенскиот елемент, со нескриен расизам и потценување на словенската раса, и со патолошка русофобија.

-------------------

УСАИД е елемент на американската администрација со повеќе значајни функции:

- перење пари,
- разузнавање и информации,
- субверзива дејност и специјални операции,
- пропаганда.

Пропагандната шема е хуманистичка идеја дека најнапредната нација на светот чувствува должност да им помогне на луѓето кои ја немаат таа среќа да бидат родени како американци. Така на пример, новото реформирано основно образование во Македонија, кое има за задача да произведе генерации кои ќе бидат неписмени во споредба со она што го имаме сега, е проект на УСАИД. Инструкциите за новите наставни планови и методи кои ги дели Министерството за образовани и според кои мора да се постапува, се обележани со паролата на УСАИД: “со љубов подарено од народот на Соединетите Држави“.

Перењето пари е помалку - повеќе познато нешто. Кога на јудејските господари кои владеат со Америка им е потребно да исмукаат пари од буџетот на нивната држава, тоа не го прават на простачки начин како овдешниве патриоти, туку имаат пософистицирани методи.  Американското пучанство се храни со пропаганда дека “УСАИД им помага на народите во светот“, арно ама не му дсе кажува дека примачите на оваа помош имаат стриктна обврска парите да ги вратат во Америка, и тоа на сметка на некоја од фирмите во јудејска сопствнеост. 

Пример е пропагандната емисија “инвест ин Меседониа“ платена да се објавува на Си-Ен-Ен. 
Никој нормален не може да очекува дека, откако ги виделе овие филмови не Си-Ен-ЕН, американските инвеститори да се потепаат кој попрв да дојде и да ги вложи парите тука. Оние што имаат погоолеми пари и бараат место каде да ги вложат, сугурно не си го арчат времето за да ги гледаат моронизмите на Си-Ен-Ен. Информациите за тоа каде е профитот ги бараат на друго место, не во машинеријата за зомбирање на пучанството.

Џабир Дерала додаде само една битна коцкичка во мозаикот: ваквите пропагандни потези на македонската влада се финансирани или од пари добиени како американска помош, или од кредити земени од истите извори.

-----------------

Матрицата на размислување на Мирка Велиновска е заглавена во длабока противречност, распната во обид да помири две апсолутно непомирливи идеи.

Од една страна, целосна поддршка за македонската влада која како никој досега во историјата, послушно и доследно ги спроведува проектите на УСАИД за моронизирање и зомбирање на македонскиот плебс. 
Целосна поддршка и за измиените пари што се враќаат назад во Америка. Американските газди се за тоа фер - шрафчињата на машинеријата мора да бидат подмачкани сите по ред, па сигурно е дека нема да им останат должни на сите што им помагаат. Вклучително и Мирка, која има доста голем авторитет и е важен фактор за зомбирање и замајување на масата подржаватели.

Од друга страна пак, Мирка се шина од плукање по истите свои господари, кога разбра дека си прават алашвериш и со зајко, а не само со незиниот шеф.

Така да, толку е заглавена во борба самата против себе, да не може да му наштети на никој друг одошто на самата себе.

---------------------

За Латас, внимавај ако печеш колбаси на скара, да не почне да ти се врти околу скарата...

------------------

Заеднички именител: “повисоките цели“ бараат и специјален ков на личности кои можат да им се посветат и да дадат видлив резултат.

Сашо Ордановски е целосно и недвосмислено на нивна страна, арно ама тоа не е добро, зашто е 100% јасен, и не може да излаже никого.

Мирка - обратно: во состојба е да заведе и и жедни преку вода да пренесе голема маса народ, арно ама не може никако да се справи со самата себе, и нема ниедна стабилна точка на која може да ја држиш во рамнотежа.

Единствен кој досега мудро ги балансира полугите и слатко смука од цицката на НАТО, и сеуште не е компромитиран, е Антонио Милошоски. 
Не си го можеме со него, за тука е потребно и бугаристанска препорака и педигре..
Прч, кога ќе дојдеш овде некогаш на гости ќе мора да отвориме добро вино..... Wink
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Мај 23 2017, 19:40

Прч напиша:
VOL напиша:Cашо Ордановски е интелигентна и образована личност, аналитички ум и мајстор на пишаниот збор.
.................
Џабир Дерала ....................
..........................................................................
Матрицата на размислување на Мирка Велиновска ....
..........Мирка, која има доста голем авторитет и е важен фактор за зомбирање и замајување на масата подржаватели.

Единствен кој досега мудро ги балансира полугите и слатко смука од цицката на НАТО, и сеуште не е компромитиран, е Антонио Милошоски. 
Не си го можеме со него, за тука е потребно и бугаристанска препорака и педигре..
mirki I ordanovci , masala ko da si im maticar Smile, a ovoj "nekompromitiraniv" Milososki - sin na Milosa-BAJ AntoniJo, ne znam kako te ocaral i vlegol vo spisokov..
sase oradanovski e nebiten a mirka moze samo da svirka. ete toa e mojata kvalifikacija I kolku se , po mene, tie dvajcata , bitni za -bilo sto.
da bidam jasen: detalno citam, i pocituvam sto si napisal, za najgolemiot del , se soglasuvam, ili mi e na rang-ok..
ne zatoa sto imam slicno mislenje, tuku zatoa sto mi se blago receno- nebitni. niti me ocaravaat, nitu pa gi citam , gledam, a bi preporacal , kako i najgolem del na kreketalava vo Makedonija, da ne gi gleda/cita ni plebsot. Se' sto e podlozno na "navieno i programirano kukurikanje i kokodakanje" ako mu zabijat ili prst ili stutkani evra ili nesto..drugo.. u shupak... ne treba trosi nicie vnimanie.ne se vredni, "anal-lizite" im se pateticni, "novinarstvoto" im e prozirno I subjektivno.
ende.koniec.


a za ova za usaid , blago receno, ziti se aj majlce uozbili se i priberi , da ne mu odi na konkrit vinovo , za badijala..
 prvo , nema nikakva "ljubov" vo  nivnoto logo, kako so  ovde da objasnuvas nesto so NE E taka:

 "...обележани со паролата на УСАИД: “со љубов подарено од народот на Соединетите Држави.."

..barem za ovoj TEHNICKI detal ne si trebalo da go  izvitoperis , zatoa sto e lesno dostapen za sekogo na planetava, I kako sto napomenav, nema nikakva ljubav- neka ima interes , a sigurno ima,ama eve go logoto:

USAID.. od amerikanskiot narod.   I-tolku. ni "ljubav" ni " "podareno"
ne oti nekoj nema da spie , radi taa "ljubav americka" ili ne, ama da bideme dosledni.


ponatamu-mozes , ama nemas obvrska da prosvetlis ovde, po ova sto si go napisal,
so (bar za mene..) poznata zestina -ama od "severen vetrec" Wink :


УСАИД е елемент на американската администрација со повеќе значајни функции:

- перење пари,
- разузнавање и информации,
- субверзива дејност и специјални операции,
- пропаганда.

kako toa, USAID imala funkcija ZITI se da realizira "specijalni operacii" ?? Laughing Laughing Laughing
perenje pari vo USAID ima - ama tokmu od onie koi gi primaat, t.e "klientite".
razuznavanje I informacii, ne znam sto te cudi, to e poznato, ama toa ne e rabotata na usaid..
propaganda? mozno e. pa samoto logo se' kazuva. no, toa e nivno pravo. zatoa sto davaat, a ne zemaat.

dobro, ne ti tekna malce poumno da nastapis , pa namesto vo duhot na "severen vetrec" da izjurisas na amerifekaliive?
na primer
- sponzoriranje na mediumi bliski do amerikanskata nadvoresna politika
- sponzoriranje na NVO osnivani od amerikanski organizacii, ili proamericki dvizenja i politicki zdruzenija?
- podrska na lokalnata vlast, obrazovanieto, kulturata itn koi neguvaat i prifakjaat tnr"zapadni vrednosti"?
- kako i SOROS- tie lociraat-prifakjaat-podrzuvaat i slicno, subjekti koi visoko kotiraat ( ili kotirale) vo opstestvoto, doktori na nauki, profesori, politicari i slicni, koi BI mozele da im bidat "isplativa investicija" a istite poradi "rezimot" se otfrleni marginalizirani ili obelezani kako "poslusnici na zapadot".

ovaa retorikava ti e ko Milosevicevata kujna, Very Happy koi na narodot mu serviraat antiamericka mandza - srkaj pa plukaj, a posle ispadnaa vo mnogu sferi , pogolemi amerilajna i od samite ameri.
Seselj na primer- toj istaknuva deka "srbskiot narod i americkiot se bratski, oti americkite piloti bile spasavani od srpskite seljaci u ww2 i dzanam toa bilo saradnja.."  a od druga strana lepi etiketi .

nejse, batali gi. pobrzo od srbistancive se vrti samo holandska veternica u oktomvri. i toa e sporno 

USAID si ja raboti agendata, no NE ti kako sto miluvas: interesite na Balkanot na amerite im se da se zatvori "magicniot krug" na politicko-voeno vlijanie, strcime nie srbistancive, bosancive... se drugo im vleze vo NATO, a svrte grb na rusite. da se blokiraat rusite od prodor na balkanot.

ne sme nie NIKAKOV izvor za "povratok na americki pari, koi oni gi investirale preku USAID vo Makedonija."
tesko nim ako se nadevaat na povrakjanje na vlozenoto- od Makedonija. Laughing
mozda maaaaalku nekako im privlekovme vnimanie ,so "Turskiot Tok", i so nepodiganjeto sankcii na rusite,
pa odvoija deset minuti vo nivnite operativni planovi, za Makedonija i discipliniranjeto na tamu nekoja tocka na globusot, sto kaj nas go prepoznavame kako dolgogodisna politicka kriza,golemi siptarii, podelbi, napadi i upadi vo parlamenti itn..

....srekja nasa sto po se izgleda , nivnoto vnimanie za nas, traelo najverojatno kolku edna cigara i kafe.
od avtomat, razbira, se, da ne se gubi vreme so gezvinja.
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Мај 23 2017, 20:44

хммм.... VOL ти си младо дете не се сеќаваш кога се појавија дизел електричните кенедиевки.......и што пишуеше на нив... Smile
Инаку генерално се што е америчко овде е шпијунажа и политички инжињеринг, од степендии преку донации усаиди и слични. усаид извесно е шалтер на ција или некоја бетер... ...Smile  е сеа колку и како ние можеме нешто тука , не веруам..затоа дај раат да го испиеме виното и да си поимуабетиме без некои големи претензии..
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Мај 23 2017, 21:19

a be siguren sum deka tebe ti gi zaduzile da im montiras  pokraj trocifrenata brojka ( dizel elektrik tip 661 -XXX ) I naziv , ko da se brodovi ( 661-031 "Slovenka"..) I so toa slovata metalizirani.. Smile. ama aj da ne bidam mladodetinjast ( ko mladoturcin) ke prasam u obitelj imam seuste ziv clan nekadasnje jugoslavenske zeljeznice, direktnen ucesnik vo zeljeznicarenje dve godini pred da dojdat tip 661 u JZ do peznija. Wink


site se ragjame I umirame , toa e apsolutnu, generalno- nekoj porano nekoj podocna.

generalno- smrt fazimu sloboda narodu, ama ako gi simnes generalskite cinovi, ke da treba da se upotrebi malce logika em mozak:

USAID e sponsor na - PRESPAV serijata.
dobra serija. koj ja gledal. nekomu mozda u ne mu se dopagja,mene mi bea nekkolku sceni duri I interesni.
ami, so praime sega? belja!!! pa edna od glavnite ulogi vo serijata e glavom I bogami bradom- Vlado Jovanovski! eres? pa toj duri I vo sobranie vleze, a ako bese USAID tolku , kako sto ja postavivte so Prc, - specijalna edinica so specijalni specijalci za subverzivni propaganda em salter -gnezda na CIA, dosega , na nekoj kasting , ke mu smestea na Vlado da go izede nekoja prespanska ajkula ili da mu padne meteor na glava dodeka lovi krokodili u Stenje.
 posto CIA sVe moze. a nie sme centar na svetot pa CIA nema druga rabota, duri I vanzemaljcite gi zapostavi za da se ubuta vo sekoja pora na makedonizmot..
... tesko na CIA, so nas: tie I ne znaat kolku sme nie konspirativno -diskretno-preokupirani so aktivnostite nivni, em deka sekoj nivni poteg unapred go znaeme.
generalno, normalno .

..a be si patime od glavata, samite nie.!
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Мај 23 2017, 22:54

....не бе ние од глава не можеме да патиме од познатите причини. Smile Smile  Ти бе ко Тупурко да си бил. Еднаш ми тврдеше дека нема шанса некој него да го изманипулира. Па морав да му објаснуам дека вештината на манипулација е манипилираниот ....не да не примети дека е манипилиран, туку и убаво да му биде..., аферим да вика... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 06:50

kaj go najde tupurko Laughing

eve se da se razdolzam so objasnuvanjevo, pred se' licno svakjane ..
toa "novinarite" sto gi napisa Prc, a I politicari od tipot a tupurko,
licno smetam deka se istroseni kondomi, I toa od onie prozirnite.

zatoa nemam nikakvo mislenje, za niv. prosto, koga imale sansa ( a-la tupurko..) da se koncentriraat na nesto sto ke pridonese za drzavata za zajaknuvanje na makedonskoto opstestvo, tie ( toj) komforno I komotno nastapuval, kako da e SFRJ zad nego pa I da napravi greska- koj ke mu zameri na "nekoj visok i vazen politicar vo naseto socijalisticko drustvo na bratsvo-jedinstvo.." ....

..toj idiot odluci da blesne so priznavanje na tajvan...za da gi nakostrezi kinezite na nas...?! a be ajde
I sega uste da imam razbiranje za niv, kako bile oni "manipilirani I nesfateni.."  kako sto eve ti tvrdis deka si mu objasnuval.
  nema oprost: idiot si e idiot, a ne nekoja "superintelektualna pojava na koja ne smee ni vo greskite da im se brcne."
dosega trebase da odlezi solidni par godini zatvor,
a sega poentata: da bevme arni so umot- toj I ke lezese!
ama ko sto napisav dva posta pogore, nesto ni fali... Smile
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мај 24 2017, 09:36

неној бе сеа и ти..со популарниот спорт лежење затвор , кривични пријави, пресуди.. Што праиме у задње време само случаме, литаме и гледаме  ПРЕТЊИ.
Заборавивме како изгледа нормален живот и кој се збори за нормални работи ко убави жени, храна, пијалок , автомобили, одмори.
Место да ми кажеш нешто за некое заливле на сардинија кое си го открил, ти тупурко на робија го прачаш.
КОГА МУ ВИКАВ ДЕКА Е ИЗМАНИПУЛИРАН КО ПОСЛЕДНО МУЛЕ , АКО ПРЕТПОСТАВИМЕ ДЕКА НЕ Е АМЕРИКАНСКИ СЛУГА како што тој тврдеше дека тоа не е можно. Ај да му веруваме дека била случајна грелка... Smile Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 10:20

vidi,koga se spomnuva tupurkovski, a temata e vo politika.. so sea, sardinija, zalivi, morinja...
ti pak, zeni , dundi, pijacki, pa ovaa  .gif Mare -cickaca so duva kredi ja stavas - i pak se vrakjas na - tupurko, kako ti si go opraval- ama on ne te poslusal ..  Smile Smile Smile..
daj odluci se, da znaeme na kaj da terame, za zeni - ne se pisuva po forumi, prvo mozes da pises prikazni da mihauzen moze da posaka da se omuzi za tebe, a drugo uste pobitno-  da ne te vati domakjinkata pa ke ostanes bez rucek doma Wink ( a bogami i bez kabel za internet, sec-sec...), ke te kara more, ke rece ovoj mojov zanovetak pornici mi gleda , zagrozen Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мај 24 2017, 13:09

..не сум го преваспитавал бе тупурко , само сум испијал пивце у Витез..
..а бе обично гивче е јеботе бог , а типот со цвикери ме потсети на некого...  Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 15:10

aahahaha, kako ti se vadis odma, na spominjanje na "..ako te naceka lepsa polovina.."  ..
.gif-ov go staval samo radi asocijacija na opraseniot tip oti nosel cvikeri ko tupurko,, Laughing Laughing , jes -hau-nou..
a ovaa e e nebitna, ne gleas u nejze , mizis, dodeka ne dojde "tupurko" na scena , neli..!
ps: za rucekot ti bese , ili za kabl-sec-sec ?
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мај 24 2017, 16:49

Види видииииии

http://www.libertas.mk/visoki-funktsioneri-od-bombite-se-snabdile-so-psihijatriska-dijagnoza-za-da-se-spasat-od-zatvor/

Како бе така психијатриски случаи ја воделе државата м? Кој го дозволил то?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 16:52

toa e finta , more skubana, da se izvlecat, koja , ja smisluvaat tokmu vo Lubertas, t.e taka sakaat ti em tvoite , da mislite Smile
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мај 24 2017, 16:52

Вол, кој ти е овај окован делија во прангии?

лол... оф топик, ко мала во песната Бор садила мома Евгенија ич не ми беше јасно шо е, какво е то око ванделија шо е в сред море гемија и шо бара такво некакво око таму.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 16:53

to je treKJe oko be Smile
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 16:54

чучулига напиша:Вол, кој ти е овај окован делија во прангии?

лол... оф топик, ко мала во песната Бор садила мома Евгенија ич не ми беше јасно шо е, какво е то око ванделија шо е в сред море гемија и шо бара такво некакво око таму.

a ovoj ne e delija, tuku...dzanam.. eden koj ziveel 30 godini. a se smee tocno na krajot od tie 30. Wink
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мај 24 2017, 16:55

VOL напиша:toa e finta , more skubana, da se izvlecat, koja , ja smisluvaat tokmu vo Lubertas, t.e taka sakaat ti em tvoite , da mislite Smile
Финта велиш... а ако навистина си имат дијагнози психијатриски?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мај 24 2017, 16:57

VOL напиша:
чучулига напиша:Вол, кој ти е овај окован делија во прангии?

лол... оф топик, ко мала во песната Бор садила мома Евгенија ич не ми беше јасно шо е, какво е то око ванделија шо е в сред море гемија и шо бара такво некакво око таму.

a ovoj ne e delija, tuku...dzanam.. eden koj ziveel 30 godini. a se smee tocno na krajot od tie 30. Wink
кој е чоекот?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 16:57

ako pogodis, t.e najdes, te castam!
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мај 24 2017, 16:58

biraj:
a/boza
b/boza
v/boza

znaci...?
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 39 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33 ... 39  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот