Разни вести, онака без врска - 3

Страна 24 of 38 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 31 ... 38  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Нед Дек 25 2016, 16:10

Абе,  упм .... глупи бугари, тие, од богатата еу, доаѓаат кај нас „сиротињите“ да крадат ..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Јан 08 2017, 12:15

..ова ко она у Политикин Забавник: Верувале или не!!!
Која ли еволуција од људеви....до ниво на цица-маци...


avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Јан 11 2017, 17:10

..нешто тука не ми штима.., некако уште не попил израелски мосад метак кој други мнооогу поситни одамна го гуцнаа??? Сепак е тоа некоја покрупна еврејска измама за замутуење на гој-ите од поголем белосветски калибар..... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Јан 12 2017, 21:05

concrete напиша:..ова ко она у Политикин Забавник: Верувале или не!!!
Која ли еволуција од људеви....до ниво на цица-маци...


ovoj dole u sredinata e Gjorgi Skrseniot , maziste.
ovie ziva slanina jadele k ke se zakolela svinja, Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Чет Јан 12 2017, 22:19

...незнам што јаделе и што пиеле , ама само на оваа фотографија има два лика одма на филм да ги ставиш. Оној горе со косиштето е антологиска фаца.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Јан 23 2017, 17:34

Ете зошто оној прилепчанецот, со име од првите три букви на латиницата запињаше толку за нуклеарка во Мариово ... nucleus 3x3 .... Twisted Evil

 http://telegraf.mk/aktuelno/ekonomija/ns-newsarticle-cia-otkrila-pred-sest-decenii-kaj-mariovo-ima-naogaliste-na-uranium.nspx

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Јан 23 2017, 21:04

king напиша:Ете зошто оној прилепчанецот, со име од првите три букви на латиницата запињаше толку за нуклеарка во Мариово ... nucleus 3x3 .... Twisted Evil

 http://telegraf.mk/aktuelno/ekonomija/ns-newsarticle-cia-otkrila-pred-sest-decenii-kaj-mariovo-ima-naogaliste-na-uranium.nspx
..сега стануе јасно зошто марко кралевци мутирале у "мајмуни"...прилепски..
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Јан 23 2017, 22:08

gladna kokoska proso sonuva.
pa ako ima isplatliv uranium sigurno nie ke go prodavame..
nie moze samo da go vadime, posle pozivot na "gazdata" :
"mizete Mitri, tulumbi pagjaat", demek, ke potece med iimleko I na site ke vi bide arno, eve ke investirame a vie ke se zbogatite... kopajki I vadejki.. I svetejki navecer, ke pecalite ko turisticka atrakcija..ama baksis ke vi uplakjaat oddaleku, u sesir nema da vi se doblizat da vi stavat parice..
kakov uranium. ako e dojden red da se kopaci kaj nas, odamna cela teritorija ke ni bese prostor za jalovina ..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Јан 26 2017, 18:05

Судот донел одлука за затворска казна од три месеци на невработена мајка на три деца, Цвета Пешевска, поради неплатена сума алиментација на нејзините две деца чиј старател е поранешниот сопруг...
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=Бремена-жена-осудена-на-затвор-иако-платила-алиментација&id=87851dc0-eb3c-401f-a8ba-36297eed4c59

neubavo..
i da e zakonski, ne bo trebalo da se glupiraat do tolku sudovite zatoa sto etticki, emotivno, moralno, sekogas lugjeto od strana ke reagiraat.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Чет Јан 26 2017, 19:42

VOL напиша:
Судот донел одлука за затворска казна од три месеци на невработена мајка на три деца, Цвета Пешевска, поради неплатена сума алиментација на нејзините две деца чиј старател е поранешниот сопруг...
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=Бремена-жена-осудена-на-затвор-иако-платила-алиментација&id=87851dc0-eb3c-401f-a8ba-36297eed4c59

neubavo..
i da e zakonski, ne bo trebalo da se glupiraat do tolku sudovite zatoa sto etticki, emotivno, moralno, sekogas lugjeto od strana ke reagiraat.
...не ми е јасно по која логика такви шутраци доаѓаат на места каде може нивните одлуки да бидат ем смешни , ем штетни. Од друга страна еден мој стар пријател ми објасни дека во Македонија на основа на комуњаристичката традиција не суди СУДИЈАТА на основа на законот и сознанија , туку суди законот , а судиите само го читаат. А закон како закон никогаш не може да биде и логичен во сите ситуации.
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Фед 06 2017, 23:34

http://plusinfo.mk/vest/104118/popushta-kameni-most-foto

iljadnici godini nisto ne go mrdnalo, a ova pak sega e smejurija...
prvo, travertinot so koi e pokrien mostot e od istoto naogjaliste od kade kopale uste pred rimjanite...
..grobnicata vo selo brazda e od istiot kamen! ama blokovite 25 veka ne se mrdnati ni milimetar sovrseno stojat so izvonredna preciznost na fugite i rabovite.
..i sega, se rascepil podot na mostot..a be ajde.koja patetika sme
 mostot stoi tamu uste pred da ne izmislat! nekoj si ulav resil da mu prai kozmetiki, intervencii..kolku sme nesposobni ni da go zadrzime ona sto nekoj, so race go izdzidal pred iljadnici godini.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Diabolik on Пон Фед 06 2017, 23:57

VOL напиша:http://plusinfo.mk/vest/104118/popushta-kameni-most-foto

iljadnici godini nisto ne go mrdnalo, a ova pak sega e smejurija...
prvo, travertinot so koi e pokrien mostot e od istoto naogjaliste od kade kopale uste pred rimjanite...
..grobnicata vo selo brazda e od istiot kamen! ama blokovite 25 veka ne se mrdnati ni milimetar sovrseno stojat so izvonredna preciznost na fugite i rabovite.
..i sega, se rascepil podot na mostot..a be ajde.koja patetika sme
 mostot stoi tamu uste pred da ne izmislat! nekoj si ulav resil da mu prai kozmetiki, intervencii..kolku sme nesposobni ni da go zadrzime ona sto nekoj, so race go izdzidal pred iljadnici godini.
Aј па и ти,на плусинфо наседнуваш, пукнал мостот, си ибало мамата!
Малку плочките СО КОИ Е ПОПЛОЧАНА ПАТЕКАТА се раздвоиле од мразот и сензационалистине од плусдезинфото , мостот се РАСЦЕПИЛ!
Трагедија, ѕинго педер.
avatar
Diabolik

Posts : 16
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Фед 07 2017, 00:24

kako ne be...
so ne se rascepat :
-travertinot vo Brazda,(sto, 25 veka nemal mraz?)
- samiot  kamen most, bez toa lepenkite od Sileks, so ne go izede Vardar voda barem?...
- Kaleto..
- akvaduktot..?
.......I tn..?

kaj bas dzidga novi ploci da se rascepat , majku mu, ne e belki, zingovite sileksasi da se POGLUPI I PONESPOSOBNI od nekoi si tamu Pajonci, Rimjani Vizantijci, ili koj I da bile...? Wink


...ee.. da.. da ne zaboraam> tacno, Zingo peder, arno me podseti.
"....napred Vardar-Zingo peder aale-aale..!.."
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Фед 07 2017, 00:35

OPAA Cucooo Cool Laughing ....
Постариот брат на поранешната пратеничка од ДУИ, Ермира Мехмети, е осомничен дека поседувал оружје, кое како што соопшти полицијата е најдено во подрумските простории во зграда во населбата Чаир.


http://novatv.mk/mvr-go-somnichi-bratot-na-ermira-mehmeti-za-poseduvane-na-oruzhje/

....
ko da I vleze u supak.... vesta.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Фед 07 2017, 10:33

..а бе кофа муниција ја крстиле оружје... Smile Smile 
Исто ко што го распаднаа Камени Мост, само што не легнал ничкум. Једино , ако оние шутраците кои го реконструираа освен со стражарницата.....не сјебале нешто у раклите, а се мотаа и околу нив..( мостот како што е ред лежи на набиени дрвени трупци кои никако не смеат да дојдат во допир со воздух, тогаш трулат..) А знаејќи кои се дудуци кај нас се изредиаја како експерти у сите области....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 07:26

konrkit.
zakonot veli deka "drzenje na oruzje I eksploivni I rasprskuvacki amterijali itn..."
svakjas? ist clen gi pokriva.
inaku I oruzje mu e najdeno.

a taa "samo malce, de, edna kofa, koficka"... municija VOOPSTO ne e naivna.

При увидот на местото на настанот, во подрумските простории, пронајдени биле 19 гранати калибар 40 мм во реденик, 12 гранати 40 мм залепени со селотејп во картонска кутија, две рачни бомби кинеско производство, еден упаљач за рачна бомба, 25 куршуми маневарска муниција калибар 7,62 мм и 10 куршуми калибар 7.62мм боева муниција.“, соопшти МВР.

imaj na um deka ubistveniot radius na momentnite granati e 5-7 metra ranuvacki I do 10-12, a takvi mu nasle preku 30 komada...
ne zaebavaj. celo selo da unistis.

ama ova e uvertira , kon "albanec na celo na MVR"..

Апел од МВР да не се шпекулира за случајот со оружјето најдено во Чаир

sto da ne se spekulira be IDIOT eden, , da mu najdat FAB 500 , pa togas da se diga panika??? ili.. uste ne mu e najdena...??
tibam stokata tibam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Фед 08 2017, 13:04

VOL имаме ситуација каде 20 шипатарес у Собрание ебат 100 Македонци. Тоа ти е баја размер. Исто така последните избори покажаа дека на 400 иљади нешипатареси , претежно македонци тоа не им смета и не им е некој приоритет за бунење. Начелник албанец ( мене онака приватно никако не ми е јасно што е албанец , ако не граѓанин на Албанија, кога тој народ за себе има име шипатар.., што всушност значи дека како албанец е неграѓанин на Македонија, или тоа е некоја специфична особеност само за нас??)...значи министер албанец у МВР е нормално очекувана појава. А со тоа и кофите , контејнерите и шлеперите со оружје и стреливо. Тоа е нивно национално право , а и верско..., и без тоа нивните људске правице не се остварени
Што се буниш не ми е јасно...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Фед 08 2017, 13:29

Ххихихи .... „сечено, лепено“....


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Фед 16 2017, 22:26

Стипе Месиќ доживеа сообраќајна несреќа во Скопје

http://24vesti.mk/stipe-mesikj-dozhivea-soobrakjajna-nesrekja-vo-skopje
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Фед 17 2017, 00:12

http://sitel.com.mk/organizacijata-makedonsko-bugarsko-prijatelstvo-pobara-da-se-trgnat-spomen-plochite-na-partizanite

... Татаристанци ... никако да сфатат дека како окупатори од македонци само куршум може да добиеле ....

..јблг .... тешко од историјата се брише дека биле во погрешно време на погрешна страна .... уствари они стално биле на погрешната страна па наебуеле ко никој ....

..еве сега и ЕУ ја фати бугарскиот црв ... па почна да се распаѓа ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 16:51

govnencava tatarski ?
a sto drugo da se ocekuva

jas sakam da pokrenam eve inicijativa za POSTAVUVANJE NA SPOMENICI, NE SPOMEN-PLOCI, TOA E MALKU, SPOMENICI  FULL SIZE

NA BUGARISTANSKITE GEROI!!

..KOI HRABRO , SMELO,ISTAPIJA I PReVZEMAA MAKSIMALEN RIZIK NA SEBE, VO POMOS NA MAKEDONSKIOT NAROD..

VEDNAS, SEGA , ODMA, VO SKOPJE NA VIDNO MESTO!
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 16:58

..na hrabrite BUGARISTANSKI OROSPII, KOI VO TRI DECENII ZA DVE CERVENI HRARO, CESTO PATI I BEZ PARI, JA GASEA ZEDTA NA NAPATENIOT MAKEDONSKI MUSKI NAROD, ZA EFTINA ONADUVACKA I TEPANJE VREME, SEKS DIREKTNO OD NIVA NA BUGARKA.. ITD..
EH .. DA ne bese ovaa bugaristanska omladina zenska, ke morase da tucame bugari.. vaka bolje -zenite da im gi onadime.

spomenik ..vednas!
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Фед 19 2017, 09:04

morav..
preteraa..

vo euforijata "CIA dokumenti.."
ovaa "novonarskava fela"
vo nedostatok na znaenje,vestini, etika novinarska I se' sto nekogas bilo vrzano za novinarstvoto, a denes ni "n" nemaat od novinari,
bombardiraat so gluposti od den na den, vekje nikoj ne obrnuva vnimanie... ama solat mandza sekojdnevno, za da ima raja sto da drnda koga si nema rabota..

pazi sega koja "vest" se prezentira, "eksluzivno".


ni dve ni tri- more ni pet ni sest, CIA taen document vo koj duri I se opisuva fekalnata kanalizacija na Skopje, asfaltiranje na sokacinja,sadenje drvca na Vodno, ..
olele bre, aman.
dobro be, I za ova nekoj nekomu mu plakja honorar, ili plata?

http://emagazin.mk/vesti/vest/31867?title=ekskluzivno-cia-gi-otkriva-planovite-za-izgradba-na-skopje-od-1949-godina

CIA vo docnite '40 nemala popametna rabota, pa se interesirala za kokosarnicite na Asan , kopanje na nuznik na Stavre, kalemenje na diva krusa zad kenefot na Stojan, zasto Vardar e muten u septemvri, cudnite peperutki na nivite na sredno Vodno, rabotnickite menzi  I sluzenje na pivo u krigla, dali e podobro da se sadi bagrem ili lipi po Skopje..

dali ostana nekoj NORMALEN novinar vo drzavava.. scratch

ps: najjaka e informacijava koja "CIA ja drzela u tajnost pola vek I povekje"..
BITPAZAR ke dobiel tezgi covece..ke se moderniziral.. uauu..

inace BIT na turski e voska. vosliv pazar.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Фед 19 2017, 12:00

не заебаај....,   документите ги има ,  и уште по пикантни од спомнатиот..ЦИА ти е една бирократска организација и нејзините информатори од теренот собираат секакви релевантни информации кои се обработуваат. Познати се како: податоци од јавни извори.. Сеа тоа го прават компјутери и бутнати се преку мобилните телефони, телевизори и компјутери и во спалните соби. Треба само на мегало компјутерот да му кажаш, нормално ако си доволно високо за да го имаш тоа праве...: што чучулига чучулига кога се тушира ..и ќе знаеш...од одма. Обичниот свет и вакви пискарала 50 години после, ако тогаш воопшто некого го интересира спомнатото чучулигање... Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 38 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 31 ... 38  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот