Разни вести, онака без врска - 3

Страна 23 of 38 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 38  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Чет Окт 06 2016, 19:11


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Окт 06 2016, 19:14

fuk!
ajvar-gerila!!!
 ahtung! schnell! banditen-comenzi , schnell!!
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Окт 06 2016, 19:15

ales komenzi partizanen und banditen mit paprika petokraken,!!
 ajvar macht frei!
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Окт 07 2016, 09:51

..така треба све то треба поубијати у појам, ама прво сјо  па  суд, да се осудат демократски , евидентираат у архива и потепаат...иначе вождот од Градиште и европските курви ќе ни замерат за дивјачко однесување и ќе не пратат у хаг , ко што му се спремат на Путин SmileSmileSmile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Прч on Пон Окт 17 2016, 02:40

Кутри Грујо ... не е лесно да си америкењски дупелижач. 
Како врховен доказ на евроатлантскиот дух, мора да ги истреби варварските обичаи, ајвар итн.
Што ќе праиш, повисоки интерси се во прашање. Со печење ајвар се зголемува концентрацијата на СО2, па заради тоа се прегрева планетава, па заради тоа се топи мразот над Сибир, па на Путин му се отвораат нови нафтени извори бетер од Саудиска Арабија. Уште неколку тури ајвар да испечеме, и Путин ќе се прогласи за шеик, ќе си има харем со 40 невести...

Да богда пролив да ги фати, аир да не видат, да богда да поцркаат сите ајварџии, бел ден да не видат сите што на Грујче му ја расипуваат сладоста на лижењето американски газ!
avatar
Прч

Posts : 221
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Окт 17 2016, 11:15

Прч напиша:Кутри Грујо ... не е лесно да си америкењски дупелижач. 
Како врховен доказ на евроатлантскиот дух, мора да ги истреби варварските обичаи, ајвар итн.
Што ќе праиш, повисоки интерси се во прашање. Со печење ајвар се зголемува концентрацијата на СО2, па заради тоа се прегрева планетава, па заради тоа се топи мразот над Сибир, па на Путин му се отвораат нови нафтени извори бетер од Саудиска Арабија. Уште неколку тури ајвар да испечеме, и Путин ќе се прогласи за шеик, ќе си има харем со 40 невести...

Да богда пролив да ги фати, аир да не видат, да богда да поцркаат сите ајварџии, бел ден да не видат сите што на Грујче му ја расипуваат сладоста на лижењето американски газ!
..остај бе америкењаки дупелижачи, кај си бе ти....??? .. се појавуеш овде секоја втора престапна година.... Smile
..еве глеам и Чучулигата се повлекла во Манастир...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Окт 17 2016, 18:54

.sepak izgleda deka site se eksperti za ajvar ama mnogu malku znaat da go pravat.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Окт 19 2016, 12:53

Ај, ај, ај ... од клупа право за директор .... абе ...упм ...некој се заебава со нас ..

http://fokus.mk/noviot-direktor-na-sluzhben-vesnik-krzhaloski-utre-ke-napolni-24-godini/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Окт 19 2016, 15:17

king напиша:Ај, ај, ај ... од клупа право за директор .... абе ...упм ...некој се заебава со нас ..

http://fokus.mk/noviot-direktor-na-sluzhben-vesnik-krzhaloski-utre-ke-napolni-24-godini/
..има нешто познато во вмро манирите...комунистите 45 така правеа , комуњаристите 90 исто.., не е ни чудо овие што продолжуваат. Не знаат ништо подруго.., само може се малку поиновативни у маркетингот на Потемкиновите села... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Окт 26 2016, 16:01

пљусдезинфото

http://plusinfo.mk/vest/90803/transplantacijata-na-bubrezi-zatajuva-iako-cekaat-najmalku-200-pacienti

... да бе бубрези растат на гранки од дрвата ...... па можеш да береш колку сакаш ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Окт 26 2016, 20:07

http://sitel.com.mk/mrtva-krava-izvlechena-od-vodite-na-vardar-kaj-kameniot-most


... ова е ударна вест на сите телевизии ...
Е голем таков ...мртва крава извлекле ....
... добро бе ...кого го заболе долниот за некоја си крава ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Окт 26 2016, 22:17

педерлукот изгледа може да се шири со сорос вакцина, кај нас е тоа очигледно..., па може да се очекуваат и протести зошто
во јавните WC-иња покрај машки-женски да мора да има и за лгб популација или како тоа ги викаат виножитните....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Окт 27 2016, 19:03

http://tera.mk/vlasite-od-bitola-mpts-ni-ja-zede-tsrkvata/

Власите од Битола: МПЦ ни ја зеде црквата
vlascorive po vlaski

ama MPC objasnuva:

Владиката Петар вели дека не може комуна да се јави како сопственик на имотот и дека тој останува во сопственост на самата црква.
-Сопственик на црква не може да биде некоја комуна или било кој, зашто ни во почетокот не била сопственик. Сопственост на таа црква била црквата, оние кои се обиделе да ја префрлат на комуната тие ја направиле грешката, а не ние. Ние велиме дека имотот останува на црквата која е под јурисдикција на МПЦ.  Ако некој сакал да приграби имот на име на комуна или на друго, тоа е сосема погрешно. Ние не дозволуваме ако некоја црква треба да биде црква да носи име на комуна, здруженија, организации, компани. Епархијата може да им издаде документ дека црквата е влашка  тоа не го оспоруваме, но имотот ќе остане на име на црквата, рече меѓу другото Владиката Петар.

http://tera.mk/vladikata-petar-ne-mozhe-komuna-da-se-javi-kako-sopstvenik/

, a kade bi drugo ako ne vo biTAla, bitAlski manipulacii..
ne znam so gi bode bitAlcani, dzanam, do toa li im dojde sega , so vakvi raboti da se zanimavaat...
a be vikam ja , biTala e samo edno prosto-prosireno naseleno mesto koe  e daaaaaaaaa..aaa....aaa...aaaaaleku od nivoto na eden MEGA grad ( za Makedonski uslovi, da se razbereme Laughing ) - metropolata, em centarot na svetot ...uups... pardon... Makedonija Laughing , the Kapitl of d' kantri,end d'stejt, Skopje pirat ...

..ili so drugi zborovi,:
-sonot na site bitAlcanki, prilepcanki, probistipjanki, em zletovki, posebno berovki, delcevki em pehcevki.. I ostala raja.
- predmet za zavist na sekoj bitAlcanec em galapcinjava ohridski/
- noknja mora za sekoj vozac od raznorazni provincii koi vcera im napraija kruzen tek - kako zamena za semafori, koi nikogas ili gi nemale ili im stoele za ukras neispravni...
-epicenter na se' I sesto, od studentarija, do moznost za rabota,
itn itn.. pirat tongue Twisted Evil Laughing
plus: ima aerodrom
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Окт 29 2016, 16:45

По повод пијаното дивеење на Диме Спасов сношти по скопските улици

http://www.libertas.mk/mapa-kako-dime-spasov-maval-vozila-niz-skopje/

денес на твитер ептен му обраќат внимание... а за да не се смејам само јас, еви другарчиња мои, да споделам, да се посмејте и виееее

https://twitter.com/search?f=tweets&vertical=default&q=диме%20спасов&src=typd

и... како бе така диме друг да се пријави дека тој возел м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Окт 29 2016, 16:53

 Red Cloud 


Диме Спасов е уствари пичка од човек!
Не зашто оставил девојка во невоља заради негова грешка.. 
Од лично видено искуство ви кажувам, сигурно 

 

 
Са ши‏[ltr]@bluessence[/ltr]
Швалерка била? Сакате да ми кажете дека постои повеќе од една жена што се соблекла пред Диме Спасов?! 

 


  Follow 

Емилито‏


[ltr]@EmilitoAtanez[/ltr]


Народот ќе одлучи дали Диме Спасов возел пијан направил сообраќајки со службено возило и бегал од полиција. Народот! 


  Follow 

Втор Профил‏[ltr]@Vtorprofil2[/ltr]

#ДимеСпасов че го тепа жената му 

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Окт 29 2016, 17:26

На хаштагот за диме видов и мајтап за ова новиот директор на Службен Весник

http://ping.mk/2016/10/19/noviot-direktor-na-sluzhben-vesnik-krzhaloski-utre-ke-napolni-24-godini/

Абе алоооооооо... има некој арен останат во земјавааа аааааа??!!!!

Мрскулко оооп директор!... шо му иди то - Директор Мрсулко, м???

Ц Ц Ц!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Ное 16 2016, 06:51

Застрелан Близнакот од Ѓорче - еден од телохранителите на раководството на СДСМ
http://vecer.mk/Makedonija/zastrelan-bliznakot-od-gjorche-eden-od-telohranitelite-na-rakovodstvoto-na-sdsm

ups..
ova bilo pukanjeto vo Skopje....?
sto ima, okolu ova, koi se bre ovie pa sega?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Ное 16 2016, 09:47

VOL напиша:
Застрелан Близнакот од Ѓорче - еден од телохранителите на раководството на СДСМ
http://vecer.mk/Makedonija/zastrelan-bliznakot-od-gjorche-eden-od-telohranitelite-na-rakovodstvoto-na-sdsm

ups..
ova bilo pukanjeto vo Skopje....?
sto ima, okolu ova, koi se bre ovie pa sega?
...а зајко побегнал од местото на настанот???? спасил г'з???? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Ное 16 2016, 15:15

nema info deka nego go vozele...izglea sami bile.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Ное 16 2016, 22:33

aхахааааа ...хихихи .... кај им текнало ... Twisted Evil Twisted Evil

http://puls24.mk/mk/vesti/ova-se-crpnatite-vtor-del

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Ное 23 2016, 17:31

http://fokus.mk/video-rezhiserot-rik-rej-raskazhuva-za-maltretiraneto-od-makedonskite-tsarinitsi/

http://plusinfo.mk/vest/94054/carina-videoto-na-rik-rej-e-tendenciozno-i-so-politicka-zadnina

.... абе се да му е....
... би му дал македонски пасош и нек со него проба да влезе у САД со дроновите и вклучена камера.... па да види што е тортура ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Ное 23 2016, 19:00

king напиша:http://fokus.mk/video-rezhiserot-rik-rej-raskazhuva-za-maltretiraneto-od-makedonskite-tsarinitsi/

http://plusinfo.mk/vest/94054/carina-videoto-na-rik-rej-e-tendenciozno-i-so-politicka-zadnina

.... абе се да му е....
... би му дал македонски пасош и нек со него проба да влезе у САД со дроновите и вклучена камера.... па да види што е тортура ...
..тој бе само просерава ко секој приглуп самобендисан американец. Проблемот е контекстот во кој соросоидните џукели од ФОКУС тоа го сервираат... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Дек 05 2016, 12:16

Ахахааааааа ... чавки им го испиле умот....

http://www.radiomof.mk/anima-mundi-do-idnite-pratenici-da-se-formira-policija-za-zhivotni-i-da-se-zatvorat-zooloshkite-gradini/

абе гони ги упм....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Дек 05 2016, 12:34

king напиша:Ахахааааааа ... чавки им го испиле умот....

http://www.radiomof.mk/anima-mundi-do-idnite-pratenici-da-se-formira-policija-za-zhivotni-i-da-se-zatvorat-zooloshkite-gradini/

абе гони ги упм....
Мислам дека некаква врста на полиција што ли.., за прибирање на погорните лудаци на сигурни места каде може да им се пружи соодветна хумана помош....... би била права работа. Би ги спасила ваквите од патња и суровоста на секојдневниот живот.......
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Дек 25 2016, 14:29

dobro be...
do koga so ovie bugaristanci... aman scratch
Скопската полиција ги уапси С.Ш.Г. (25) и Р.С.Д. (23), бугарски државјанки, поради основано сомнение дека извршиле три кривични дела џепна кражба, а од жртвите зеле 12.000 денари. Судија на претходна постапка на двете жени им одреди казна една година затвор, условно за 3 години, по што тие се протерани од земјава со забранет влез во РМ во времетраење од 10 години.

gleam po godinkive,omladinki.
pa barem da se sitkale ko nivnite strinki-tetki-mamici, ete sega imame I novi pari , a ne samo onie "cerveni" koi najcesto bea- falc, na bilo koj kopir u boja.. Twisted Evil

vaka DZEPARELE bugarkive be, KRADELE po avtobusi, e bogda cuva,.
http://plusinfo.mk/vest/99758/zeni-od-bugarija-kradele-vo-avtobusi-na-jsp

http://www.mkd.mk/crna-hronika/dve-bugarki-dzhepchiki-proterani-od-Makedonija

si ibalo majkata ako se ovie "evropejski sojuz" ke si ebe mater I sojuz I unijai se po spisok cim I niv gi zaclenile... ili kradat ili prostitucija sirat, treto nema.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 38 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 38  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот