Разни вести, онака без врска - 3

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 09 2016, 07:47

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 CcI35_YWEAAOM8w
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 10:43

http://www.mkd.mk/Makedonija/vo-bitola-pm10-chestichkite-doagjaat-od-odzhacite-i-od-vozilata-ne-i-od-industrijata

... јадење бурек ...
... па добро бе постои ли проверка на квалитетот на горивото.... или таму не смеат да припарат инспекциите!?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 09 2016, 11:03

king напиша:http://www.mkd.mk/Makedonija/vo-bitola-pm10-chestichkite-doagjaat-od-odzhacite-i-od-vozilata-ne-i-od-industrijata

... јадење бурек ...
... па добро бе постои ли проверка на квалитетот на горивото.... или таму не смеат да припарат инспекциите!?
.....нема блага веза , шарлатани , лажни пророци и педери се има намножено ко да ги праат дугачкине кучки јазавичарки.... Evil or Very Mad
ПМ-10 .., кој курац се тие ПМ-10 честички нека објаснат прво..., а како второ нека растераат народ на поголема површина, кој сега се концентрирал во Скопје,Тетово, Битола....каде живее скоро 60-70% популација на Македонија . Плус катастрофалната урбанизација која направи кањони од градовите , плус природата која си еба матер по други основи , плус ебаните термоцентрали и топилници на којзнае каков отпад...
Ќе мора да се навикнуваат на таа загаденост, ене што и фали на Кина???? Зар некој овде смета дека припаѓаме на фината  елита од шумичките на Масачусест и брегот на Атлантик.... и пиеме чај у пет саат????
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 11:17

..... дарвиновиот закон .... или прилагоди се или умри ... треќе нема!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 11:48

concrete напиша:
king напиша:http://www.mkd.mk/Makedonija/vo-bitola-pm10-chestichkite-doagjaat-od-odzhacite-i-od-vozilata-ne-i-od-industrijata

... јадење бурек ...
... па добро бе постои ли проверка на квалитетот на горивото.... или таму не смеат да припарат инспекциите!?
.....нема блага веза , шарлатани , лажни пророци и педери се има намножено ко да ги праат дугачкине кучки јазавичарки.... Evil or Very Mad
ПМ-10 .., кој курац се тие ПМ-10 честички нека објаснат прво..., а како второ нека растераат народ на поголема површина, кој сега се концентрирал во Скопје,Тетово, Битола....каде живее скоро 60-70% популација на Македонија . Плус катастрофалната урбанизација која направи кањони од градовите , плус природата која си еба матер по други основи , плус ебаните термоцентрали и топилници на којзнае каков отпад...
Ќе мора да се навикнуваат на таа загаденост, ене што и фали на Кина???? Зар некој овде смета дека припаѓаме на фината  елита од шумичките на Масачусест и брегот на Атлантик.... и пиеме чај у пет саат????
Зошто бе конктерен треба да се припаѓа на некаква си "фина елита" за да се бара она шо и го заслужуваме, нормални, здрави услови за живот?

И немој те молам такви дефокусирачки дезинформации... колку градој во европа имат чист воздух дури и за нивните најнепривилегирани граѓани м? или па можда за тие непривилегираните креират посебни за око невидливи индивидуални биосфери со загаден воздух оти ете еве не се заслужни за чист воздух???
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 09 2016, 12:22

чучулига напиша:
concrete напиша:
king напиша:http://www.mkd.mk/Makedonija/vo-bitola-pm10-chestichkite-doagjaat-od-odzhacite-i-od-vozilata-ne-i-od-industrijata

... јадење бурек ...
... па добро бе постои ли проверка на квалитетот на горивото.... или таму не смеат да припарат инспекциите!?
.....нема блага веза , шарлатани , лажни пророци и педери се има намножено ко да ги праат дугачкине кучки јазавичарки.... Evil or Very Mad
ПМ-10 .., кој курац се тие ПМ-10 честички нека објаснат прво..., а како второ нека растераат народ на поголема површина, кој сега се концентрирал во Скопје,Тетово, Битола....каде живее скоро 60-70% популација на Македонија . Плус катастрофалната урбанизација која направи кањони од градовите , плус природата која си еба матер по други основи , плус ебаните термоцентрали и топилници на којзнае каков отпад...
Ќе мора да се навикнуваат на таа загаденост, ене што и фали на Кина???? Зар некој овде смета дека припаѓаме на фината  елита од шумичките на Масачусест и брегот на Атлантик.... и пиеме чај у пет саат????
Зошто бе конктерен треба да се припаѓа на некаква си "фина елита" за да се бара она шо и го заслужуваме, нормални, здрави услови за живот?

И немој те молам такви дефокусирачки дезинформации... колку градој во европа имат чист воздух дури и за нивните најнепривилегирани граѓани м? или па можда за тие непривилегираните креират посебни за око невидливи индивидуални биосфери со загаден воздух оти ете еве не се заслужни за чист воздух???
..тоа што го заслужуваш обично и го добиваш.....нормални, здрави услови за живот се многу скапа работа , ако сакаш да ги имаш за ич пари......НЕМА ...., да било според желба сите би живееле во нормални здрави услови...т.е. високо на Пелистер , на швајцарските алпи , на австриските езера или атланскиот брег на нова англија.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 12:27

... зјаат нашите планински села празни конкретен....

... зошто не се овозможат услови за нормално функционирање таму па да се привлечи млад свет на тие здрави места да живеј, работи и создава?

... сигурно е поефтино и поисплатливо од некакви си "скопјиња 2014"...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 09 2016, 12:32

чучулига напиша:... зјаат нашите планински села празни конкретен....

... зошто не се овозможат услови за нормално функционирање таму па да се привлечи млад свет на тие здрави места да живеј, работи и создава?

... сигурно е поефтино и поисплатливо од некакви си "скопјиња 2014"...
...кој треба да овозможи????? дедо мраз???  а скопје 2014 е ситна пара и доста веќе го тупевте. кој им е крив на сдсм кога немат ни една таква идеа...тие знаат само да уништуваат...транзициски..
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 12:38

concrete напиша:
чучулига напиша:... зјаат нашите планински села празни конкретен....

... зошто не се овозможат услови за нормално функционирање таму па да се привлечи млад свет на тие здрави места да живеј, работи и создава?

... сигурно е поефтино и поисплатливо од некакви си "скопјиња 2014"...
...кој треба да овозможи????? дедо мраз???  а скопје 2014 е ситна пара и доста веќе го тупевте. кој им е крив на сдсм кога немат ни една таква идеа...тие знаат само да уништуваат...транзициски..
муабетов станва ужасен конкретен... не ми се верва како го тераш...

навистина ми е жал!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 13:59

Чист воздух и здрава еколошка средина.... јбг ... да се вратиме во камено доба ....

.... нема веќе ништо од тоа ... едно чистиш друго прљаш ... што мислиш кај оди губрето од филтрите ...
... абе ... се се врти ... циклусот е започнат и враќање назад нема ...  единствено ни преостанува она погоре што го спомнав ... Дарвиновиот закон ... или ќе еволураме или ќе не снема ... треќе нема ... а најверојатно ќе е првото, човекот  иако е со релативно слабашна телесна граѓа во споредба со поголемиот број животни форми се покажал како неверојатно приспособливо суштество ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 09 2016, 19:20

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:... зјаат нашите планински села празни конкретен....

... зошто не се овозможат услови за нормално функционирање таму па да се привлечи млад свет на тие здрави места да живеј, работи и создава?

... сигурно е поефтино и поисплатливо од некакви си "скопјиња 2014"...
...кој треба да овозможи????? дедо мраз???  а скопје 2014 е ситна пара и доста веќе го тупевте. кој им е крив на сдсм кога немат ни една таква идеа...тие знаат само да уништуваат...транзициски..
муабетов станва ужасен конкретен... не ми се верва како го тераш...

навистина ми е жал!
..види вака , ако сакаш да брцнеме нос у песок ко ноеви ок, но тоа на го решава проблемот. Има едно правило во физиката кое вика ..се што влезе , мора да излезе, можеби во друга форма , ама билансот на енергија мора да биде  запазен..Природата не трпи вакуум. Народски тоа се вика ...ако некој јаде , тој мора и да сере...Е сеа , ако си богат има можност да направиш канализација , па срањето некој друг да го конзумира..Како што чистата струја , заедно со онаа одма од преку граница во грција...маме му ебе на Битола, ама скопјаниве се грејат со неа...најголемото расипништво видено на планетава... Истото проектирај го на цел свет....Може колку годе сакаш да кажувш гачки , ама тоа е тоа. Не сме толку богати за да можеме говната да ги пакуваме во обланди и да им ги продаваме на некои голтари свесни за тоа или несвесни...ние сме сиромашни , ние и децата сами си ги праиме , а и говната сами си ги јадеме...Кога ќе се обогатиме , дури тогаш ќе праиме муабет што и како може...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 22:27

Цела Македонија се греј и користи струја од РЕК... то шо наплаќат дека купвале струја е друг муабет... и смешен... на пр. фактури за купена струја во услови кога никој не продава... ама ај.... не знајме, никој не знај за то... псссст!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мар 09 2016, 23:02

чучулига напиша:Цела Македонија се греј и користи струја од РЕК... то шо наплаќат дека купвале струја е друг муабет... и смешен... на пр. фактури за купена струја во услови кога никој не продава... ама ај.... не знајме, никој не знај за то... псссст!!!
kako ne se greela..
pa uste na struja... Laughing
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 23:05

VOL напиша:
чучулига напиша:Цела Македонија се греј и користи струја од РЕК... то шо наплаќат дека купвале струја е друг муабет... и смешен... на пр. фактури за купена струја во услови кога никој не продава... ама ај.... не знајме, никој не знај за то... псссст!!!
kako ne se greela..
pa uste na struja... Laughing
оти бе ич не ме изненади со коментаров, м?

ај дека следно доказ ќе ми побараш!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мар 09 2016, 23:10

neam druga rabota, dokazi ke sum ti baral.
oj kaj Katica Teletabis Janeva , ona e u film za baranje na dokazi Twisted Evil

nema so da te iznenaduvam- pisuvas deka cela Makedonija se greela od REK Bitola.
da ne napisam nesto podrasticno, ke bidam korekten i ke napisam samo deka nema vrska...
..zasega.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 23:12

VOL напиша:neam druga rabota, dokazi ke sum ti baral.
oj kaj Katica Teletabis Janeva , ona e u film za baranje na dokazi Twisted Evil

nema so da te iznenaduvam- pisuvas deka cela Makedonija se greela od REK Bitola.
da ne napisam nesto podrasticno, ke bidam korekten i ke napisam samo deka nema vrska...
..zasega.
епаааа...

cheers cheers cheers

ти си многу, премногу и неосновано самоуверен.

Толку.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мар 09 2016, 23:21

REK Bitola proizveduva 2/3 od vkupnoto proizvodstvo na el.energ. vo Makedonija.
ama da tvrdis deka cela Makedonija se greela od REK.. e apsurd.
za toa ne treba ni samouverenost, ni osnovano ni neosnovano..
treba zdrava logika, pred se, elementarni poznavanja..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 23:22

VOL напиша:REK Bitola proizveduva 2/3 od vkupnoto proizvodstvo na el.energ. vo Makedonija.
ama da tvrdis deka cela Makedonija se greela od REK.. e apsurd.
za toa ne treba ni samouverenost, ni osnovano ni neosnovano..
treba zdrava logika, pred se, elementarni poznavanja..
Абе јас кажав...

а вас уште нека ве лажат французите.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мар 09 2016, 23:23

ti si mnogu, premnogu samouverena -tikva.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 23:24

Цк.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мар 09 2016, 23:27

ete ti sea
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Чет Мар 10 2016, 09:29

..страшно , језиво....  уште појезиво е што вакви млади момиња со боток напучени уснички, многу често...,ми кажуваат моите двајца-тројца таксисти, озбилни, фамилијарни луѓе..МНОГУ ЧЕСТО у ситне сате нудат да си платат возење у натура..., е сеа девојчево , бог да ја прости... може налетала на манијак кој погрешно ја разбрал...се случува и влада е крива за тоа , посебно грујо мамичето негово криминално, во злочин забраздено.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Мар 10 2016, 13:04

http://telma.com.mk/vesti/vanhaute-ne-e-vozmozhno-da-prodolzhat-sredbite-za-mediumite

Добро бе ... оваа стока се уште некој ја есапи?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Чет Мар 10 2016, 14:23

...добро бе, у кое својство РЕАЛНО  е оваа џукела очигледно регрутирана во некој азил за личности со посебни потреби..има ли некој формален мандат????..или е само гомнојадец ко онаа најчевска или кој ја заменува сега незнам...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот