Разни вести, онака без врска - 3

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:12

конкретен, шо те инспирираше за постов?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Мар 19 2016, 12:15

..светиот дух... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:16

во контакт сте?...

прашање имам оти... не, не е за мене, за другарче е...

Laughing Razz Laughing )
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:23

http://plusinfo.mk/vest/62222/zagrozeni-patnicite-na-vozot-skopje-bitola

ај шо е невидено патешествие да се оди со воз Скопје Битола и никогаш не знајш кога ќе стигниш туку и естремна по живот авантура станало...

баш ме интересира дали сторителот ќе биди фатен, за шо ќе биди обвинет и дали ќе биди казнет.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Мар 19 2016, 12:31

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/62222/zagrozeni-patnicite-na-vozot-skopje-bitola

ај шо е невидено патешествие да се оди со воз Скопје Битола и никогаш не знајш кога ќе стигниш туку и естремна по живот авантура станало...

баш ме интересира дали сторителот ќе биди фатен, за шо ќе биди обвинет и дали ќе биди казнет.
...се решава многу едноставно...се наоѓа ставачот на камења , се врзува за пругата и се чека следниот воз....
.....ако незнаат како се ловат ставачи на камења на пруга нека прашаат..може да биде проблем само американскиот амбасадор кој не би се сложил свети крави така да се колат...на не кошер начин...
....да не ги спомнувам другите жители на фармата ко гица од гевгелија на пример... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Саб Мар 19 2016, 17:16

Грујо знае со кого си има работа,преплашен е,и што е најлошо се крие зад народот кого еве една година постојано го лаже.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 09:56

кнез напиша:Грујо знае со кого си има работа,преплашен е,и што е најлошо се крие зад народот кого еве една година постојано го лаже.
...ко глувче а???  Very Happy   до изборите у јануари 2017, ако бидат и тогаш......ќе го забораат како изгледа. Должен е барем да објасни зошто оттстапи... го должи тоа на народот кој пак е оставен на цедило....бричен , а не целиван ... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Нед Мар 20 2016, 11:56

Тој ја имаше таа шанса, на народниот собир пред собрание во мај минатата година,кога се собраа десетици илјади луѓе и чекаа да им објасни кој тоа изврши агресија и зошто.
После тоа,тој е решен политичар и со него постапуваат како со обична крпа за бришење патос.
Ако е прашањето дали може да се охрабри и да превземе некое храбро дејствие јас сум тука апсолутно песимист.
Мене ме плаши само ако види дека тој лично пропаѓа,тогаш во очај да не превземе некој дејствија што би го направило обично ѓубре.
А би сакал да ме демантира знаеш како. Very Happy Very Happy

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 12:11

кнез напиша:Тој ја имаше таа шанса, на народниот собир пред собрание во мај минатата година,кога се собраа десетици илјади луѓе и чекаа да им објасни кој тоа изврши агресија и зошто.
После тоа,тој е решен политичар и со него постапуваат како со обична крпа за бришење патос.
Ако е прашањето дали може да се охрабри и да превземе некое храбро дејствие јас сум тука апсолутно песимист.
Мене ме плаши само ако види дека тој лично пропаѓа,тогаш во очај да не превземе некој дејствија што би го направило обично ѓубре.
А би сакал да ме демантира знаеш како. Very Happy Very Happy
..многу си очекувал ...не е тој сепак од калибар  за да викне : по мене!!!.
Сепак е само чиновник , педантен работлив...но чиновник..
Ова второво е зело можно, башка што имаме преседани.., а статистика е опасно егзактна наука.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Мар 20 2016, 12:25

statistikata e opasna rabota , korumpirana I gnasna.
odamna ne e nauka.
pogotovo vo nasi uslovi..

Defokusiranje od mozni pravci na razmisluvanje e isto taka opasna rabota.
preokupiranje so Gruevski namesto sirok pogled e -dengubenje.

sepak I Gruevski e samo covek so svoi mani I kvaliteti isto kako I Zaev.
ne se super-inteligentni sustetsva so 4 mozoci I 56 terabajti ram memorija vgradena vo 1 I 4 mozok.

za sekoe nase prasanje, kako tradicionalni Makedonci-strucnjaci, nie , neli imame I resenie, ali nebitno, nie ke go postavime, onaka od keif.
I treba Zaev ili Gruevski da ni go odgovorat,. Na primer, zosto Gruevski dozvolil da ima zatemnuvanje na sonceto. ili zosto Zaev predizvikal globalno zatopluvanje so... Global.

nikako, ni na kraj pamet ne si se ni osmeluvame da prasame, zosto
americkiot ambassador, apropo gornion muabet, za majskite nastani, ne pobara isporaka na teroristive od Kosovo, ( ekstradicijavo Makedonija) ne morase direktno mozese barem preku negoviot kolega vo Pristina.?
zosto ne gi osudi, t.e nikade go nemase da bekne , koga americki "gragjani" se pojavija na "parastosot" I zakopot na teroristive vo Kosovo a zaginati vo Kumanovo?
zosto otvoreno se mesa vo vnatresnata politika? zosto go nema nikade da se oglasi po prasanja na terorizam, a vo Makedonija dosega, jasno e od kade ide, I vo kakva forma, I koi se scenaristi na seto toa?
 ..seuste ne sum cul ni procital demant za prisluskuvanjata vo Makedonija , od americkata ambasada. a imase I obvinuvanja za vmesanost I prasanja po toa -prasanje.

znaci, nie si se zanimavame so ona so ni e dozvoleno da se zanimavama, t,e so ona sto nekoj kao ni dava da si igrame,a "nekoj" moze da se pletka vo se.. I ne smeeme ni da pomislime da-mislime neli za da ne ni se sluci, majski nastani-2? smilkovsko ezero -2? 2001-2? skvernavenje na osvetenoto mesto na krstot -2? postavvuvanje na orel so znak na uck na parlamentot?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 12:57

хммм  мешаш лончиња..имаш множество , унии на множества и пресеци на множества...
...ние плачеме на НАШИОТ ГРОБ..
Со последователни дејствија за 10 години формираме систем кој треба...мора , за да биде систем и функционира ,  да биде концепиран на точно одреден и даден начин. Значи на едниот крај има пилот и навигатор и радио врска и стрелци од опашка до кљун и на бокови, горе и доле...за одбрана и нормално МОТОРИ кои се тоа го буткаат низ просторот и времето.
Нормално и некој кој мисли на гориво и мазиво и нивен навремен доток и проток... Very Happy
Е сеа ти ми тврдиш дека не треба да не интересира што го снемало пилотот во кокпитот, туку да ја прашуваме контролата на летање , која патем е докажано непријателска ....што се случува...кај се заденал.. тој човек???? Shocked
Тоа ти доџе , за појасно ...како фалангата во најкритичниот момент бити или не бити..да дознае дека Александар није овде.. Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 18:24

Грујо гледам дека некаде пак најавуе 3 нови странски инвестиции. Кој ќе му каже, јеботе благи бог.., дека никој веќе  тоа не го слуша.., да не речам никој веќе кур не го боли за тоа  и дека веќе крајно време е да одлучи што му е најважно у животу..Македонија и нејзиниот народ ..или нешто друго...
кога еве онаа гњида ременски малку поднатака јаде ли јаде бурек како сдсм не отстапува од фер избори , а овега го нема да ја праша гласно ..нека еднаш веќе дефинира што е тоа фер избори. Ако под тоа подразбира дека треба вмро на нотар да потпише дека ќе ги изгуби за сметка на сдсм ..тогаш нека каже  јасно и без дткање, а не да не маткаат тука некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки.... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Мар 20 2016, 18:51

concrete напиша:Грујо гледам дека некаде пак најавуе 3 нови странски инвестиции. Кој ќе му каже, јеботе благи бог.., дека никој веќе  тоа не го слуша.., да не речам никој веќе кур не го боли за тоа  и дека веќе крајно време е да одлучи што му е најважно у животу..Македонија и нејзиниот народ ..или нешто друго...
кога еве онаа гњида ременски малку поднатака јаде ли јаде бурек како сдсм не отстапува од фер избори , а овега го нема да ја праша гласно ..нека еднаш веќе дефинира што е тоа фер избори. Ако под тоа подразбира дека треба вмро на нотар да потпише дека ќе ги изгуби за сметка на сдсм ..тогаш нека каже  јасно и без дткање, а не да не маткаат тука некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки.... Evil or Very Mad
Види... а кој него го сфаќал сериозно со то инвестициите м? Освен шо востоличи ропска каста шо друго напрај?

А за другото.... конкретен... ај не ме личи да ти кажам... сепак те почитувам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Мар 20 2016, 21:05

concrete напиша:хммм  мешаш лончиња..имаш множество , унии на множества и пресеци на множества...
...ние плачеме на НАШИОТ ГРОБ..
Со последователни дејствија за 10 години формираме систем кој треба...мора , за да биде систем и функционира ,  да биде концепиран на точно одреден и даден начин. Значи на едниот крај има пилот и навигатор и радио врска и стрелци од опашка до кљун и на бокови, горе и доле...за одбрана и нормално МОТОРИ кои се тоа го буткаат низ просторот и времето.
Нормално и некој кој мисли на гориво и мазиво и нивен навремен доток и проток... Very Happy
Е сеа ти ми тврдиш дека не треба да не интересира што го снемало пилотот во кокпитот, туку да ја прашуваме контролата на летање , која патем е докажано непријателска ....што се случува...кај се заденал.. тој човек???? Shocked
Тоа ти доџе , за појасно ...како фалангата во најкритичниот момент бити или не бити..да дознае дека Александар није овде.. Evil or Very Mad
pa ako se setis deka tokmu radi taa "kontrola na letanje" koja ja spomenuvas, izgubivme lugje I Pretsedatel vo Bosna 2004, a na "kontrolata na letanje" muva od kapata ne mu false, togas ke svatis mozebi I deka ne samo sto ne mesam locninja, tuku I odbivam da razmisluvam I analiziram tokmu onaka kako sto tie "kontroli na letanje" dirigiraat, i nalozuvaat. Wink
a Premierot ne e nikakov "pilot" toa e -sobranieto, parlamentot.
Plus, tuka e i funkcijata Pretsedatel.. znaci, napsiav, "funkcijata" a ne "covekot", da se razbereme Laughing
sepak, ne e loso malce slobodoumno, na krajot od kraistata, neli?
avtopilot sekogas e opcija, za mirna, pravoiliniska traektorija, Wink, kako privremena opcija, neli..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 21:18

чучулига напиша:
concrete напиша:Грујо гледам дека некаде пак најавуе 3 нови странски инвестиции. Кој ќе му каже, јеботе благи бог.., дека никој веќе  тоа не го слуша.., да не речам никој веќе кур не го боли за тоа  и дека веќе крајно време е да одлучи што му е најважно у животу..Македонија и нејзиниот народ ..или нешто друго...
кога еве онаа гњида ременски малку поднатака јаде ли јаде бурек како сдсм не отстапува од фер избори , а овега го нема да ја праша гласно ..нека еднаш веќе дефинира што е тоа фер избори. Ако под тоа подразбира дека треба вмро на нотар да потпише дека ќе ги изгуби за сметка на сдсм ..тогаш нека каже  јасно и без дткање, а не да не маткаат тука некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки.... Evil or Very Mad
Види... а кој него го сфаќал сериозно со то инвестициите м? Освен шо востоличи ропска каста шо друго напрај?

А за другото.... конкретен... ај не ме личи да ти кажам... сепак те почитувам.
Почитувана Чучулига , ова почитувана затоа што исклучиво ве почитувам, појма немате..ни од странски инвестиции , ни од ропски касти. Очигледно првото по вокација , а второто затоа што сте имале луда среќа да се родите некаде каде ропство се не да ни омирисати...
 
Да расчистиме нешто..целата приказна со странските инвестиции е сосема во ред , проблемот е што тактот и музиката по која се раскажува е потполно распар. Тоа е проблемот , не странските инвестиции како проект...
А за другото..... за кое не ве личи  да кажете , од почит кон мене, стварно појма немам за што зборувате..., а почитта нормално ја респектирам... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ако мислите пак на сентенцата за америчките недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки , тогаш изгледа вие си имате проблем со самопочитта ....што е веќе за загрижување...на сите на кои им стало за вас.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Мар 20 2016, 21:26

concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:Грујо гледам дека некаде пак најавуе 3 нови странски инвестиции. Кој ќе му каже, јеботе благи бог.., дека никој веќе  тоа не го слуша.., да не речам никој веќе кур не го боли за тоа  и дека веќе крајно време е да одлучи што му е најважно у животу..Македонија и нејзиниот народ ..или нешто друго...
кога еве онаа гњида ременски малку поднатака јаде ли јаде бурек како сдсм не отстапува од фер избори , а овега го нема да ја праша гласно ..нека еднаш веќе дефинира што е тоа фер избори. Ако под тоа подразбира дека треба вмро на нотар да потпише дека ќе ги изгуби за сметка на сдсм ..тогаш нека каже  јасно и без дткање, а не да не маткаат тука некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки.... Evil or Very Mad
Види... а кој него го сфаќал сериозно со то инвестициите м? Освен шо востоличи ропска каста шо друго напрај?

А за другото.... конкретен... ај не ме личи да ти кажам... сепак те почитувам.
Почитувана Чучулига , ова почитувана затоа што исклучиво ве почитувам, појма немате..ни од странски инвестиции , ни од ропски касти. Очигледно првото по вокација , а второто затоа што сте имале луда среќа да се родите некаде каде ропство се не да ни омирисати...
 
Да расчистиме нешто..целата приказна со странските инвестиции е сосема во ред , проблемот е што тактот и музиката по која се раскажува е потполно распар. Тоа е проблемот , не странските инвестиции како проект...
А за другото..... за кое не ве личи  да кажете , од почит кон мене, стварно појма немам за што зборувате..., а почитта нормално ја респектирам... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ако мислите пак на сентенцата за америчките недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки , тогаш изгледа вие си имате проблем со самопочитта ....што е веќе за загрижување...на сите на кои им стало за вас.... Very Happy
Вие господине, навистина сте умен.

Навистина појма немате шо јас знам или не.

Поздрав.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 21:27

VOL напиша:
concrete напиша:хммм  мешаш лончиња..имаш множество , унии на множества и пресеци на множества...
...ние плачеме на НАШИОТ ГРОБ..
Со последователни дејствија за 10 години формираме систем кој треба...мора , за да биде систем и функционира ,  да биде концепиран на точно одреден и даден начин. Значи на едниот крај има пилот и навигатор и радио врска и стрелци од опашка до кљун и на бокови, горе и доле...за одбрана и нормално МОТОРИ кои се тоа го буткаат низ просторот и времето.
Нормално и некој кој мисли на гориво и мазиво и нивен навремен доток и проток... Very Happy
Е сеа ти ми тврдиш дека не треба да не интересира што го снемало пилотот во кокпитот, туку да ја прашуваме контролата на летање , која патем е докажано непријателска ....што се случува...кај се заденал.. тој човек???? Shocked
Тоа ти доџе , за појасно ...како фалангата во најкритичниот момент бити или не бити..да дознае дека Александар није овде.. Evil or Very Mad
pa ako se setis deka tokmu radi taa "kontrola na letanje" koja ja spomenuvas, izgubivme lugje I Pretsedatel vo Bosna 2004, a na "kontrolata na letanje" muva od kapata ne mu false, togas ke svatis mozebi I deka ne samo sto ne mesam locninja, tuku I odbivam da razmisluvam I analiziram tokmu onaka kako sto tie "kontroli na letanje" dirigiraat, i nalozuvaat. Wink
a Premierot ne e nikakov "pilot" toa e -sobranieto, parlamentot.
Plus, tuka e i funkcijata Pretsedatel.. znaci, napsiav, "funkcijata" a ne "covekot", da se razbereme Laughing
sepak, ne e loso malce slobodoumno, na krajot od kraistata, neli?
avtopilot sekogas e opcija, za mirna, pravoiliniska traektorija, Wink, kako privremena opcija, neli..
VOL тие се константа која треба озбилно да се земе во обзир , на како и секоја константа на првиот извод се множи со нула....проблемот е во остатокот на равенката на која треба да и се даде решение. На жалост некој поодамна се експонираше на начин на кој собрание..влада  станаа само лостови. Доаѓаме во ситуација , ако нема кој да ги влече , ќе ги влечат некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки, зајковци и други гњиди и мапет шоу ликови...тоа ме вознемирува и лути..ништо друго. Автоматскиот пилот во оваа ситуација само ќе не размачка по пистата како оној несреќен боинг во Ростов на Дон...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 21:33

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:Грујо гледам дека некаде пак најавуе 3 нови странски инвестиции. Кој ќе му каже, јеботе благи бог.., дека никој веќе  тоа не го слуша.., да не речам никој веќе кур не го боли за тоа  и дека веќе крајно време е да одлучи што му е најважно у животу..Македонија и нејзиниот народ ..или нешто друго...
кога еве онаа гњида ременски малку поднатака јаде ли јаде бурек како сдсм не отстапува од фер избори , а овега го нема да ја праша гласно ..нека еднаш веќе дефинира што е тоа фер избори. Ако под тоа подразбира дека треба вмро на нотар да потпише дека ќе ги изгуби за сметка на сдсм ..тогаш нека каже  јасно и без дткање, а не да не маткаат тука некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки.... Evil or Very Mad
Види... а кој него го сфаќал сериозно со то инвестициите м? Освен шо востоличи ропска каста шо друго напрај?

А за другото.... конкретен... ај не ме личи да ти кажам... сепак те почитувам.
Почитувана Чучулига , ова почитувана затоа што исклучиво ве почитувам, појма немате..ни од странски инвестиции , ни од ропски касти. Очигледно првото по вокација , а второто затоа што сте имале луда среќа да се родите некаде каде ропство се не да ни омирисати...
 
Да расчистиме нешто..целата приказна со странските инвестиции е сосема во ред , проблемот е што тактот и музиката по која се раскажува е потполно распар. Тоа е проблемот , не странските инвестиции како проект...
А за другото..... за кое не ве личи  да кажете , од почит кон мене, стварно појма немам за што зборувате..., а почитта нормално ја респектирам... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ако мислите пак на сентенцата за америчките недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки , тогаш изгледа вие си имате проблем со самопочитта ....што е веќе за загрижување...на сите на кои им стало за вас.... Very Happy
Вие господине, навистина сте умен.

Навистина појма немате шо јас знам или не.

Поздрав.
хммм веројатно, но имам впечаток дека мешате ЗНАЕЊЕ на работите , со ЧУВСТВА кон работите..., а факт е дека сте сочуствителна, нежна и осетлива душа и се тоа наоколу многу ве волнува, што би рекле бугарине.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Мар 20 2016, 21:38

concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:Грујо гледам дека некаде пак најавуе 3 нови странски инвестиции. Кој ќе му каже, јеботе благи бог.., дека никој веќе  тоа не го слуша.., да не речам никој веќе кур не го боли за тоа  и дека веќе крајно време е да одлучи што му е најважно у животу..Македонија и нејзиниот народ ..или нешто друго...
кога еве онаа гњида ременски малку поднатака јаде ли јаде бурек како сдсм не отстапува од фер избори , а овега го нема да ја праша гласно ..нека еднаш веќе дефинира што е тоа фер избори. Ако под тоа подразбира дека треба вмро на нотар да потпише дека ќе ги изгуби за сметка на сдсм ..тогаш нека каже  јасно и без дткање, а не да не маткаат тука некакви амерички недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки.... Evil or Very Mad
Види... а кој него го сфаќал сериозно со то инвестициите м? Освен шо востоличи ропска каста шо друго напрај?

А за другото.... конкретен... ај не ме личи да ти кажам... сепак те почитувам.
Почитувана Чучулига , ова почитувана затоа што исклучиво ве почитувам, појма немате..ни од странски инвестиции , ни од ропски касти. Очигледно првото по вокација , а второто затоа што сте имале луда среќа да се родите некаде каде ропство се не да ни омирисати...
 
Да расчистиме нешто..целата приказна со странските инвестиции е сосема во ред , проблемот е што тактот и музиката по која се раскажува е потполно распар. Тоа е проблемот , не странските инвестиции како проект...
А за другото..... за кое не ве личи  да кажете , од почит кон мене, стварно појма немам за што зборувате..., а почитта нормално ја респектирам... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ако мислите пак на сентенцата за америчките недоквакани амбасадори и лесни со умот германски амбасадорки , тогаш изгледа вие си имате проблем со самопочитта ....што е веќе за загрижување...на сите на кои им стало за вас.... Very Happy
Вие господине, навистина сте умен.

Навистина појма немате шо јас знам или не.

Поздрав.
хммм веројатно, но имам впечаток дека мешате ЗНАЕЊЕ на работите , со ЧУВСТВА кон работите..., а факт е дека сте сочуствителна, нежна и осетлива душа и се тоа наоколу многу ве волнува, што би рекле бугарине.... Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ма немојте господине.... а од кај ви е "фактот"?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Мар 20 2016, 21:40

se si mislam deka rabotite vo ovaa drzava , od ovaa pozicija vo nekoja naredna-ponormalna moze ( za srekja, na edni, ili zal ,. na drugi) da gi razdvizi samo vnatrepartiska akcija, vo najgolemata poziciska I najgolemata opoziciska partija.
prvite I nemaat nekoja potreba za takvo nesto, zatoa sto, kako konkrit spomena, matematikata -bez emocii , e mnogu egzaktna- ako timot so gi vodi dava rezultati, nema sto da se menuva,
a vtorite, se kako makedonska fudbalska reprezentacija, menuvanje na selektori, koj od koj, a rezultati nikako.
za makedonskiot fudbal mozebi I ima sansa, ama za politicarive od opozicijava..treba sami da si ja stvorat taa sansa....
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 21:47

чучулига напиша:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ма немојте господине.... а од кај ви е "фактот"?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ти реков веќе еднаш..светиот дух... Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Icon_biggrin
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Мар 20 2016, 21:49

concrete напиша:
чучулига напиша:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ма немојте господине.... а од кај ви е "фактот"?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ти реков веќе еднаш..светиот дух... Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Icon_biggrin
дај Вие проверете си со кој то комуницирате.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Мар 20 2016, 21:53

bitno e da ne se prizivaat duhovi , gjaoli, vaperi, I slicni egzobicii karakteristicni za mrtvacnici, parapsiholoski drustva I slicno Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Мар 20 2016, 21:55

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ма немојте господине.... а од кај ви е "фактот"?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ти реков веќе еднаш..светиот дух... Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Icon_biggrin
дај Вие проверете си со кој то комуницирате.
.....ова е сега веќе заебанција, богохулење и непочитување на гласот Божји.... Shocked
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Мар 20 2016, 21:59

VOL напиша:bitno e da ne se prizivaat duhovi , gjaoli, vaperi, I slicni egzobicii karakteristicni za mrtvacnici, parapsiholoski drustva I slicno Smile Smile
Ааааа... па и ти пома немаааааш изгледа...

дај прогуглај Блаватцка... и само то, немој да си ја прочитал!

еве прекутрупа

https://en.wikipedia.org/wiki/Helena_Blavatsky

па да видиш дека то ни лезбејки ни педери ни соросоиди не ви се за на клада.....
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 6 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот