Разни вести, онака без врска - 3

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 22:37

mozebi poarno e da vrne silen dozd, da izbijat sahti, da se zanimavame so popametni raboti...hmm
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 23:13

VOL напиша:mozebi poarno e da vrne silen dozd, da izbijat sahti, da se zanimavame so popametni raboti...hmm
упсссс  ... некој наредил ..повлекување..

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27884


.... а што граѓаните од другите градови немаат право да се произнесат?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 23:18

ти беше на протест денес или на онај во бутел?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 23:27

koj be..?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 23:31

кинг го прашвам.

тој се буни нешто гледам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 23:35

кој се буни ... само разговараме по одредено прашање ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 23:39

king напиша:кој се буни ... само разговараме по одредено прашање ...
не. ти спомнуваш, имплицираш наредби за повлекување...

свесен си дека оправдуваш и се гордејш со противничкиот "јуриш" со то твое имплицирање?

тажно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 23:47

Ааааааа ... сега ги извртуваш работите...

... да не случајно еден крмак ти беше учител?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 23:50

Ова е во ред за тебе кинг?

http://plusinfo.mk/vest/61781/fokus-so-partiska-naredba-se-mobiliziraat-nastavnici-na-kontraprotestot-

http://plusinfo.mk/vest/61784/vmro--VMRO-DPMNE-od-kriva-palanka-se-mobilizira-za-kontraprotest-

ц ц ц!

душа бре да се немало!!! за почитување на основниот чоечки интегритет и достоинство ич муабет нема...


Mad Crying or Very sad Mad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 23:54

А ха хаааааааа пљусинфото ...

абе ајде не ме смеј .... и јас сега можам да од мобилен напишам некаков си смс како сдсм се организира напраам принт на екранот и го шлапнам тука .. или па да отворам фејсбук страница во име на сдсм и свашта постирам на неа ...
..ебаимго крунскиот доказ ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 23:58

е имиња и презимиња на луѓе на кои ова реално му се случва од мене никако нема да добиеш!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 16 2016, 09:29

чучулига напиша:е имиња и презимиња на луѓе на кои ова реално му се случва од мене никако нема да добиеш!
...не треба бе на  king-от , но на гица од гевгелија мораш ....правдата мора да исплива Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 16 2016, 09:33

Престанете да ја вреѓате жената врз основа на нејзиниот изглед о Бред Пит-ови бре!!!

Дома Адријани Лими синкир ви шетат!!!

Амаааан!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 16 2016, 10:06

чучулига напиша:Престанете да ја вреѓате жената врз основа на нејзиниот изглед о Бред Пит-ови бре!!!

Дома Адријани Лими синкир ви шетат!!!

Амаааан!!!
....ја вреѓаме????  па ние и тепаме бе деминутиви од мапет шоу.., реално гледано е дебела мрсна ретардирана госпожа од југот која некој ја убедил дека е јованка орлеанка, некој мрачен, расипан и дозлабога злобен перач на мозоци.... Cool
....и која е доволно празноглава за да послужи како иницијална каписла за експлозијата со која кошер американците имаат намера да не направат пичвајз и мелено месо...
Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Katicajaneva-sjo
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 13:20

чучулига напиша:Престанете да ја вреѓате жената врз основа на нејзиниот изглед о Бред Пит-ови бре!!!

Дома Адријани Лими синкир ви шетат!!!

Амаааан!!!
Аиииии кој најде да збори ....
... па ти што се не изнапуша за оние со подуени усни и силиконки ... па после ние сме алапачареле

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 16 2016, 13:28

па тие потечените за то се сликат... и за то си имат адекватни теми!

јанева не е ни во ни од тој филм кинг.

шо ти е тебе во последно? се е во ред? Suspect  ептен почна да мешаш баби и жаби Suspect
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 13:37

чучулига напиша:па тие потечените за то се сликат... и за то си имат адекватни теми!

јанева не е ни во ни од тој филм кинг.

шо ти е тебе во последно? се е во ред? Suspect  ептен почна да мешаш баби и жаби Suspect
А оваа за што се слика ... да ни каже до кај е со свадбата или рекламира мода за попунички госпоѓи? Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 16 2016, 13:38

king напиша:
чучулига напиша:па тие потечените за то се сликат... и за то си имат адекватни теми!

јанева не е ни во ни од тој филм кинг.

шо ти е тебе во последно? се е во ред? Suspect  ептен почна да мешаш баби и жаби Suspect
А оваа за што се слика ... да ни каже до кај е со свадбата или рекламира мода за попунички госпоѓи? Twisted Evil Twisted Evil
е за то сликарите прашај ги, шо ме прашваш мене? - јас не ја сликам!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Чет Мар 17 2016, 18:51

..нешто су се сјебали соросоидниве сдсм џукели, заедно со онаа лајавата германска амбасадорка... Very Happy Very Happy Very Happy
Шок во СДСМ: „Спорни“ останаа само 75.000 гласачи - соросвите медиуми изборија 500.000 
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Мар 17 2016, 22:59

Абе нив им се спорни сите освен нивните гласови Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Мар 18 2016, 20:02

..неверојатно е колку разноразни џукели претежно европски , нешто амерички и по некоја локална да не остане кусо...се раскокодакале  на сите можни страни околу да ни објаснуваат колку сме глупи..Не можам да верувам дека некој од нив и на момент помислува дека бар трошка им веруваме.... Smile
...се надевам дека немаат душа ни во трагови , инаку ќе мораат да си го одживеат остатокот од животот со грижа на совеста ..дека дефинитивно не убиле, изгазиле....злобно.
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Мар 18 2016, 22:26

Ха ....

http://www.libertas.mk/tito-petkovski-petar-goshev-i-jove-kekenovski-gosti-vecherva-vo-politiko/

трио фантастико ... Very Happy Twisted Evil Twisted Evil
... првиот ... цела политичка кариера вечно се крие позади некоја сенка ... т.е ... и он би ако се може... но никој да не види .. резервен играч кој никогаш не станал од клупата за резерви ... а годините го прегазија ..

...вториот ... лузер и кукавица наместо кога добар дел од народот имаше доверба во него да у најрешителните моменти за Македонија ја преземе одговорноста ... кукавички кидна а сега изиграва најпаметен ...

...третиот ....птица преселница, ластовица со расипан компас ... ем глеа дека не го играат ем упорно се бута насекаде ...  тој би да седи на две столици, море три, четири... ама како викаат ... од кол до кол, на крај, на кол ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Мар 18 2016, 22:39

tezat onolku kolku so imaat narod zad sebe....
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Мар 18 2016, 22:50

VOL напиша:tezat onolku kolku so imaat narod zad sebe....
Хелиум у главите сигурно имаат ...
.....а народ зад себе ?????????????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Мар 19 2016, 12:01

...нешто не ми е јасно..или Грујо појма нема што му се дешава, или има смртна закана, па знае , али мора да игра на музиката или едноставно е бајче кое си живее во некој свој свет кој нема врска со реалниот...што е рука на срце работа на самата граница на неверојатното...
...искрено речено не можам да прокљувам....но ситуацијава во МКД секако станува , што би се рекло гротескна.... Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 5 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот