На гости во Сител

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by чучулига on Чет Фед 11 2016, 23:09

VOL напиша:tvoja rabota.
riba se jade vo soliden restoran...ili  a klen na gajba ili tezga
klenot e klen.I toj e riba,
ama poluskapana potpecena, nehigienski,

biraj kaj sakas da jades riba. kontas.. neli?
види Вол, мене ме интересира дали е вистина то за латас... а кленој, рибари, гајби и тезги - ич, ама баш ич!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by VOL on Чет Фед 11 2016, 23:14

a be tvoja rabota so te interesira, brkaj rabota.
idi na gradski , citaj graffiti, ima na primer,jaki graffiti, pa isti qrac kako I ovoj klenov so ova linkov..ista tezina

pocni da se interesiras isto taka na primer, I dali navistina bitAlcani se pederi, spored komtive, dali bitAlskite cupinja idele vo Skopje da si najdat pravi mazi, oti vo BitAla nemalo, dali..
mislam, eden kup raboti, adekvatni po sodrzina, sporedbeno so ovoj klenoviov ohridskaj.. se razbira, I po relevantnost, kako izvori ja informacija..

kontas, se nadevam konecno?
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by king on Чет Фед 11 2016, 23:16

чучулига напиша:
VOL напиша:tvoja rabota.
riba se jade vo soliden restoran...ili  a klen na gajba ili tezga
klenot e klen.I toj e riba,
ama poluskapana potpecena, nehigienski,

biraj kaj sakas da jades riba. kontas.. neli?
види Вол, мене ме интересира дали е вистина то за латас... а кленој, рибари, гајби и тезги - ич, ама баш ич!
Имаш бе историски архиви ... копај таму
.... тоа може да биде „вистината“ за дедо му ... а никако и за внукот ...
..или сите се криви до седмо колено ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by чучулига on Чет Фед 11 2016, 23:18

VOL напиша:a be tvoja rabota so te interesira, brkaj rabota.
idi na gradski , citaj graffiti, ima na primer,jaki graffiti, pa isti qrac kako I ovoj klenov so ova linkov..ista tezina

pocni da se interesiras isto taka na primer, I dali navistina bitAlcani se pederi, spored komtive, dali bitAlskite cupinja idele vo Skopje da si najdat pravi mazi, oti vo BitAla nemalo, dali..
mislam, eden kup raboti, adekvatni po sodrzina, sporedbeno so ovoj klenoviov ohridskaj.. se razbira, I po relevantnost, kako izvori ja informacija..

kontas, se nadevam konecno?
контам, контам како не!

писанието од рибар некого длабоко го вознемирувааа!

а то за ск-бт шо го спомнуваш... исто така многу интересно, ама кон тебе... ко за возрасен чоек, шо знам, ептен нешто често го спомнуваш тој ривалитет... е сега ќе почнам да се интересирам шо вели то за тебе... го имаш и ти моето внимание еве.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by Прч on Чет Фед 11 2016, 23:24

чучулига напиша:еве јас го прочитав и сега баш сакам да знам дали е вистина.

Најверојатно не е.

Под името Драган Павловиќ Шиљо има две историски личности. Едниот е комунист и народен херој кој загинал 1941; другиот е српски намесник во Скопје во времето на кралство Југославија.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by king on Чет Фед 11 2016, 23:26

Прч напиша:
чучулига напиша:еве јас го прочитав и сега баш сакам да знам дали е вистина.

Најверојатно не е.

Под името Драган Павловиќ Шиљо има две историски личности. Едниот е комунист и народен херој кој загинал 1941; другиот е српски намесник во Скопје во времето на кралство Југославија.
Упс ... кленот пак залапал трокука ....
... видел дека некој му го свирнал и побрзал да го поништи линкот .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by чучулига on Чет Фед 11 2016, 23:26

king напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:tvoja rabota.
riba se jade vo soliden restoran...ili  a klen na gajba ili tezga
klenot e klen.I toj e riba,
ama poluskapana potpecena, nehigienski,

biraj kaj sakas da jades riba. kontas.. neli?
види Вол, мене ме интересира дали е вистина то за латас... а кленој, рибари, гајби и тезги - ич, ама баш ич!
Имаш бе историски архиви ... копај таму
.... тоа може да биде „вистината“ за дедо му ... а никако и за внукот ...
..или сите се криви до седмо колено ...
шо па рипнавте вие за него толку?

да не случајно излезе на видело кое е менгемето шо го стиска латас па од себе прај онолкава будала???

интерестинг интерестинг...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by чучулига on Чет Фед 11 2016, 23:27

Прч напиша:
чучулига напиша:еве јас го прочитав и сега баш сакам да знам дали е вистина.

Најверојатно не е.

Под името Драган Павловиќ Шиљо има две историски личности. Едниот е комунист и народен херој кој загинал 1941; другиот е српски намесник во Скопје во времето на кралство Југославија.
Благодарам  Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by VOL on Пет Фед 12 2016, 17:50

чучулига напиша:
VOL напиша:a be tvoja rabota so te interesira, brkaj rabota.
idi na gradski , citaj graffiti, ima na primer,jaki graffiti, pa isti qrac kako I ovoj klenov so ova linkov..ista tezina

pocni da se interesiras isto taka na primer, I dali navistina bitAlcani se pederi, spored komtive, dali bitAlskite cupinja idele vo Skopje da si najdat pravi mazi, oti vo BitAla nemalo, dali..
mislam, eden kup raboti, adekvatni po sodrzina, sporedbeno so ovoj klenoviov ohridskaj.. se razbira, I po relevantnost, kako izvori ja informacija..

kontas, se nadevam konecno?
контам, контам како не!

писанието од рибар некого длабоко го вознемирувааа!

а то за ск-бт шо го спомнуваш... исто така многу интересно, ама кон тебе... ко за возрасен чоек, шо знам, ептен нешто често го спомнуваш тој ривалитет... е сега ќе почнам да се интересирам шо вели то за тебе... го имаш и ти моето внимание еве.
kontas, kontas.. Laughing
tvoeto vnimanie, mene specijalno, ne mi e potrebno, na forum sme,lajk?
a a pisanievo na klenov e smesno-nakaj mizerno.
naviknat(i) se da kukumjavcat i lupaat gluposti vo mrtvacnicata, izgubeniot sens za realnost im e apliciran i vo virtuelniov svet.
prvo, klenov si se linkuva do portalceno mu, 5 recenici izraz na izvonredna izludenost i frustracija. ona, kao, nema kade fa se ispuka, pa sto na um toa na drum..  ili pijan ili nesposoben tipkac, napisal toa sto napisal.

toa se i obvinuvanja, so ogled deka majmunot ne vodi forum tuku portal.
a Latas samo toa ceka- da se pojavi nekoja klenovidna gluperda da se izleta. dosega nema igubeno tuzba,jebi ga kadija sudi kadija tuzi.

nivni problem.
ovde problem , se vakvite klenovi, koi mislat deka moze da se pravat pametni. na najbezobrazen mozen nacin.
ama i da bidat "fini" a toa e nevozmozno, nema nisto povekje da pokazat, tolku um imaat- tolku e kapacitetot, ende, fin, koniec..
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by VOL on Пет Фед 12 2016, 17:58

king напиша:
Прч напиша:
чучулига напиша:еве јас го прочитав и сега баш сакам да знам дали е вистина.

Најверојатно не е.

Под името Драган Павловиќ Шиљо има две историски личности. Едниот е комунист и народен херој кој загинал 1941; другиот е српски намесник во Скопје во времето на кралство Југославија.
Упс ... кленот пак залапал трокука ....
... видел дека некој му го свирнал и побрзал да го поништи линкот .... Twisted Evil Twisted Evil

e toa ti e,
jad  I cemer, patetika I frustracija.

se zaeba pak, kako I dosega.kako beli mis laboratoriski e sirot..Smile
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: На гости во Сител

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот