Офицерски Дом во Битола на продажба...

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:07

море! слушај малку радио насабајле...

то е узречица... српска! и се вели онака, ко ќе се прај некој на будала.... белким!!! 

амаааан!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 17:09

..pa zasto se prajs  "na budala" togas..?
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:11

јас ич не се прам на будала... никогаш.

вие шо гледате е ваша работа.

инаку.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 17:21

pa, velis to je picke,demek taka se velelo na nekoj so se prael na budala
znaci se prajs na budala, drug ne moze..
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:23

така ќе да е.

ќе се преиспитам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 17:25

ma ne za budalata Laughing
 za to peecke Laughing
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:29

епа не знам јас то...

таму јас не се наоѓам себеси никако инаку.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by concrete on Пет Јан 29 2016, 17:44

хмм чучулига, нешто имаш недослушано или недоразбрано , а српскиот и хрватскиот можам да кажам дека ги знам мнооогу добро од сите агли...
....не ми е јасно како "пичке"  си го поврзала со било каква варијанта на будала... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:46

е добро бе... само јас го знам то изразот:

"хаос пичке лудило"???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by concrete on Пет Јан 29 2016, 17:57

чучулига напиша:е добро бе... само јас го знам то изразот:

"хаос пичке лудило"???
хмммм...ааахам разбирам... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:58

concrete напиша:
чучулига напиша:е добро бе... само јас го знам то изразот:

"хаос пичке лудило"???
хмммм...ааахам разбирам... Very Happy Very Happy Very Happy
ок... бар некој нешто разбира!

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 16:44

За продажбата на офицерскиот дом... ако ве интересира случајно

http://civil.org.mk/vlasta-go-prodava-bitolskiot-vrsa/?lang=mk

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 06:30

Потписи против продажба на Офицерски дом
http://www.libertas.mk/потписи-против-продажба-на-офицерски/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by concrete on Нед Јан 31 2016, 08:47

....наместо да собираат потписи, мнооогу попринципиелно би било да стават касички-прасенциња и да собриааат прилози за купот пари кој ќе го дополнат богатите битолски чорбаџии за  фондацијата Битолски Офицерски Дом. Дајте бе пример битолчани , не само плачете ко кумановски стечајки....
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Нед Јан 31 2016, 08:54

da im bese niv do voeni objekti ke si ja zadrzea I kasarnata, najgolem grad, kao, po Golemiot Grad ( Twisted Evil ) a nemaat kasarna, na klucna tocka se ( Albanija -Grcija)! toa e 4 "agol" koj treba I mora da e odbramben bedem na jugoistok, ( Kumanovo- sever-severoistok, Stip -jug-jugoistok,  ??? Bitola??- skoro cel jug-do jugo zapad, Kicevo- zapad, Tetovo severo zapad, sever,.....)
toj "kjos" go nemame, a sega kvicat za Domot na Armijata, ne ja zadrzaa armijata ama za domot ke se kukalo. a be ajde.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 09:02

А можеше и градоначалникот од парите од касарната се' шо распродадоја да дај некој денар за домот... е добро де небитно сега, то е шо е, сега дај да видиме ние шо да се прај....

е нека ни го дат нас домот во владение и ќе си го светниме, за то ич дума да нема.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 09:10

и да, да допојаснам, за трајно владение зборам.

не на кој како му текува те овај те онај управува те има те нема ингеренциии... 

домот треба да е во трајно владение на битолчани и да биди прогласен за неотуѓив.

и да се види шо уште можи така да се спасва.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 09:15

а се' можи да се финансира со донации и процент од ддв-то на Битола.

ете така.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Нед Јан 31 2016, 09:19

site sto se "izvanredno" zagrizeni za Domot, a , kukumjavcat nad TUGJ imot ( znaci , imotot ne e na  od dedo im, pa da se penjavat..)
mozat da go promenat vladenieto po pat na:
- da odvrzat keseto pa na licitacija, da si go kupat
- da formiraat "Zdruzenie na kupuvaci , koi neemaat dovolno pari da go kupat individualno- a pose oci ke si vadat kako ke go delat.." I da go kupat,
- da organizitaat revolucija I po pat na sila da go osvojat ( ama I da go zadrzat osvoenoto Smile  )
- da se tolku organzirani, I obedineti, pa da napravat maksimalni napori I pritisoci, da se pojavat edno 20 000 lugje na protesti..
da promenat odluka ( I da go zapustat domot, posto ke nema koj da go odrzuva, bez gazda..)


opciite se gore dole tie.
aj bas da vidam sto ke se odluci.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 09:21

Е да, протест во среда во 18:00 пред домот нормално!

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 09:22

А чекај од кој то да се купи бе? од сами себе?

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Нед Јан 31 2016, 09:23

jaka muda, protest.
I?
svirenje na supelki. ete toa.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Нед Јан 31 2016, 09:25

чучулига напиша:А чекај од кој то да се купи бе? од сами себе?

Laughing Laughing Laughing
pa, ako e na "samo sebe" zosto togas vie "sami sebe " go prodavate Laughing Laughing Laughing ?
I sega ke si protestirate zatoa sto vie go prodavate?
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Нед Јан 31 2016, 09:27

Владата го продава а ние неќиме и не го даваме оти е наш и си го сакаме.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Нед Јан 31 2016, 09:29

trla baba lan........
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот